Az elemzők hosszabb távon vonzónak tartják a Richtert, ezért ajánlásukat felhalmozásra módosították. A célárfolyamot viszont a korábbi 47 580 forintról 46 310-ra rontották, azzal párhuzamosan, hogy a belföldi értékesítési előrejelzéseiket is lejjebb vitték.
3 napos lassú stochatic eladási jel, 20 napos mozgó átlag 40620 MACD már pár napja eladást jelzett, bollinger középső szalag 40771 felső 43587 alsó 37995
az emelkedo trendvonal alja most 40100-40200 korul van. vagyis amig felette van, addig semmi gond nincs vele. ha benez ala, es ott is marad, csak akkor romlott el a papir. addig lehet tartani.
Egyébként az ő véleményükre sokat adni nem érdemes, ők(is) ajánlották vételre a Rábát 2200-2300 között, évvégére 2400-ra várták, akárcsak egonka az Elliot ciklusaival
Prognózis, elemzés
Befektetési tanácsok január közepére
2008. január 14. 07:30
küldés
nyomtatás
betűméret
A nemzetközi kereskedésben a fejlett piacokon tovább estek a hozamok. Az európai kötvények vételét, az amerikaiaknál kivárást javasolunk. Ami a részvényeket illeti, a fejlett piacokon Európában talán vannak lehetőségek, a fejlődő régióban pedig Oroszország, India, Dél-Amerika, esetleg Dél-Korea lehet kedvező befektetési célpont.
3|4
Érdekes befektetési helyzetek
Részvénypiac. A részvénypiacokon érdekes eseményeknek lehettünk tanúi az elmúlt napokban. A fejlődő régiók egyre inkább elszakadni látszanak az amerikai piaci mozgásoktól. Sokkal inkább az EUR/JPY, valamint az USD/JPY határozza meg lépéseiket. Így fordulhatott elő, hogy az amerikai piacok a nyári válság okozta esés szintjei alá is estek, miközben – bár ezek a piacok is estek – a feltörekvők még nem érték el ezeket a szinteket. Ugyanakkor figyelmeztető jel, hogy – csakúgy, mint a nyersolaj esetében – szinte a világ összes tőzsdéjén elég komoly felső korlátok épültek ki 2007 során (BOVESPA: 65 000 pont, Hang-Seng: 30 000 pont, DAX: 8000 pont, FTSE-100: 6700 pont), amely szintektől már eléggé eltávolodtunk. Kérdés, hogy ez a távolság biztonságot jelent (alulárazottak a részvények?), vagy pedig trendforduló előjeleként (a korábbi nyereség-növekedések nem tarhatók?) értelmezendő.
Véleményünk szerint ma a piac nem feltétlenül koncentrál ezekre a kérdésekre, sokkal inkább a devizapiaci mozgásokra, de az év során a feltett kérdésekre adott válaszok egyre komolyabb meghatározói lesznek a befektetési döntéseknek. Ma azt tudjuk mondani, hogy a fejlett piacokon Európában talán vannak lehetőségek, a fejlődő régióban pedig Oroszország, India, Dél-Amerika, esetleg Dél-Korea lehet kedvező befektetési célpont.
A hét még jól indult itthon, az első két kereskedési napon több mint 800 pontos emelkedést láthattunk, ami főként az OTP-nek és az Mtelekomnak köszönhető, de a Richter sem szerepelt rosszul, míg a MOL egyre gyengébb teljesítményt mutat. Az OTP esetében hektikus piac alakult ki, mivel a Garancia eladása kapcsán felmerülő kérdések napról napra új megvilágításba helyezik a bankpapír árazását. Ma 8400 forint alatt vételt, 8800 forint felett eladást javasolunk, de érdemes akár csak a vételi szinteket keresni és lassan gyűjtögetni a bankpapírt.
Az Mtelekom esetében még nincs döntés, tehát addig, amíg esélyes a hazai szolgáltató a szlovén telefontársaság megvételére, de közben esik a piac, érdemes venni a részvények. A Mol esetében is vételt javasolunk, de csak a 22 000 forintos szint elérése esetén, addig kivárást tanácsolunk. A Richter esetében ma szintén a kivárást tartjuk jónak, de itt ma nem nagyon látszik elérhetőnek a belépési pont, ami 39000 forint alatt lenne. Ugyanakkor a további emelkedésben sem bízunk, legalábbis nem olyan mértékben, ami indokolná a jelenlegi szintek (41 000 forint fölött) melletti vételeket.
De mi a helyzet a kisebb részvények piacán?
Az utóbbi egy hónap alatt a teljesítményben nem volt jelentős eltérés a két piaci szegmensben, ám a volatilitásról ugyanezt nem mondhatjuk el. Míg decemberben – rosszabb teljesítmény mellett – a kispapírok kevéssé voltak volatilisak, addig januárban fordult a helyzet; a kispapírok jó teljesítménye megemelkedett volatilitást hozott. A kockázatok tehát emelkedőben vannak, mégis érdekes befektetési helyzetet látunk. A Synergon, a Rába, valamint az FHB esetében már belépési pontra értek az árszintek.
3|4
1 . Befektetési tanácsok január közepére
2 . A rövid kötvények tartását javasoljuk
3 . Érdekes befektetési helyzetek
4 . Ajánlások
Richter topik
Az elemzők hosszabb távon vonzónak tartják a Richtert, ezért ajánlásukat felhalmozásra módosították. A célárfolyamot viszont a korábbi 47 580 forintról 46 310-ra rontották, azzal párhuzamosan, hogy a belföldi értékesítési előrejelzéseiket is lejjebb vitték.