Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2020. 05. 04. 10:35
Előzmény: #94698  pancserlama.
#94700
1)Nekem kinondottan contra signal, hogy ilyen eros a negativ hangulat;
igy is kell lennie egy korrekcios (C) pont kornyeken a korrekciós haromszogben, 
szoval az arfolyam chart es az erzelmi hangulat egybevágóan 
tozsdes melypont kornyeket jelez
,
2)RABA a 2019 evet 23Mrd merlegfoosszeg mellett 16,7Mrd sajat tokevel zarta;
ehhez kepest  13,5m reszveny 950Ft arfolyamon =12,8 Mrd kapitalizacio;
szoval P/B=0,77 ertekelese vagyoni szempontbol nem tulertekelt;
A profit trend viszont 4 eve kimondottan rossz, a 2018-17-16 evekben  a profit  +382m, +1579m +1789m profit szinthez kepesta 2019 evi kb. zero profit igen gyenge, 
dehát a merlegfoosszeg kozben -10Mrd-al zsugorodott, es az arbevetel is esik
,
3)A Bruttó nyereseg lenyegeben a tavalyihoz kepest valtozatlan, de a penzbol tobb folyt ki;
Sajnos profit az nincs, 20190ben a -23MFt veszteseg ekkora cegnel nagyjából zero eredmény,
es ezt is adossag-novekedessel hoztak ki

,
4)Summary?
A Raba allami ceg, az allame a 75% tulajdon,  es allami  megrendelesekre is dolgozik, 
az tortenik amit az allam akar; 
felesleges spekulalni telekre vagy bármire, abbol a kisreszvenyes nem sokat fog latni;
,
tehat a RABA nem befektetesi celpont, hanem tradelesi eszkoz, 
ahol a jo alkalmakat kell kihasznalni, egyébként lehet sot tanacsos is a partvonalrol nezni.
Törölt felhasználó 2020. 05. 04. 10:20
Előzmény: #94698  pancserlama.
#94699

Ha már felrobbanás, akkor azzal a hasonlattal tudok élni, hogy 2007 kb. annyira releváns, mint a krumplit hasonlítani a kézigránáthoz. Két totálisan külön műfaj. 75%-os állami tulajdonrésznél sehogy nem jön képbe egy ellenséges felvásárlás párhuzama, árazása, bármicsodája.
Még egy nyomorult menedzsment opciós programot sem tudtak kikoldulni 8 év alatt maguknak. Cserében meg is szivatják rendesen az összes részvényest azóta, még azok után is, hogy az MNV piaci ár felett megvásárolta tőlük a második opciójukat, amíg mi becsuktuk a szemünket, hogy ne bántsuk őket.. Ahogy mondani szokták: minden jótett megbosszulja önmagát.
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 04. 09:16
Előzmény: #94697  rbbj11
#94698

Várjuk meg a Q1 et.
Az ingatlan eladás nem egyszeri persze profilidegen de vélhetően évekig elhúzódik
Én az ütemet úgy látom
Kereskedelmi
Önkormányzat
Lakás célú
.
1702
A 2007 egy piaci megmérettetés volt.
Egy ellenséges felvásárlás tesztje.
Menedzsmentel-alapokkal szemben 2800 ig erőltette a vevő, majd ott bedobta a kulcsot.
Likviditás,közkéz.
Ép emiatt fog felrobbanni, minden mutatóban egyre drámaibban van alulértékelve.
A kis közkéz miatt egy érdemi vevő 3000 alatt labdába sem rúghat.
rbbj11
rbbj11 2020. 05. 04. 08:53
Előzmény: #94693  pomperj
#94697
Továbbra sem látom hogy az egyszeri tételeken felül miért lenne érdemes egyaltalan fontolóra venni a rabat? Egyaltalan nem rózsásak az iparági kilátások , a raba pedig évek óta gazdasági teljesítményben is alulteljesiti a szektort , ráadásul illikvid, és extrém alacsony a kozkez. Ha az egyszeri tételek jelentős része osztalékként kerül kifizetésre , akkor másnap az osztalékszelvény vágása módjára annyit esik is... egyre kevésbé vagyok abban is biztos , hogy ez valaha vágyonjátszma volt e? Vagy inkább az 1300 ft -os részvenyárban mar mindig be volt arazva legalább 800 ft ingatlanvagyon?! Mit ér a raba az ingatlanok nélkül ? nem sokat...
Törölt felhasználó 2020. 05. 04. 08:39
Előzmény: #94695  pomperj
#94696
2007-es tüske? Ennyi erővel a második világháborút is belemérheted, az sem volt túl régen. 2007 óta már  a második válságot tapossa a világgazdaság, volt egy 80%-os tulajdonos cserélődés a cégen belül, mégis szerinted mitől releváns, hogy meddig ment 2007-ben az árfolyam teljesen más körülmények között?
pomperj
pomperj 2020. 05. 04. 08:08
Előzmény: #94694  pancserlama.
#94695

Nézd, a 2007 oriasi fel-tuske utan nem meglepo, 
hogy oldalazo háromszögben hullamzani fog sok evig,
 nagyjából a  tuske kiindulasa   szintje (2006ban 600Ft), 
es a lejtmeneti elso korrekcio  szintje  (2008ban az  1800Ft) kozott;
eddig ezt is csinalta, szoval RABA chart abszolút kiszámíthatóan viselkedett eddig;
,
ha igy nezed, akkor a tavalyi  hosszutavu chart most is ervenyeben van, 
es en igy tekintenem  az oscillalals mai allapotat, hogy most a (C) pont kornyeken van,
szoval tartom azt a korabbi velemenyem, hogy RABAt meg evekig  tradelni kell,   es nem tartani;
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200504v00sjm2pj.jpeg
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 04. 07:43
Előzmény: #94693  pomperj
#94694
A hosszútávú vége hiányos ?
pomperj
pomperj 2020. 05. 04. 07:37
Előzmény: #94678  rbbj11
#94693
Belenéztem a topicba, es valoban errol van szo:
megy az ingatlanspekulaciorol szolo spekulacio,
es szoba se kerul a RABA?
Tavaly apr vegen igy lattam, es most annál erdemben pozitivabbak a kilatasok,
es bar nagyobbat esett azóta a vártnál, de  TA alapon kezd konstruktiv lenni a chart
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200504v00sqiqwg.jpeg
,
Most egy wave(2) vissszahuzodas valoszinu, de aztan  annak az aljan jo vetel lehet
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 04. 06:04
Előzmény: #94691  pancserlama.
#94692
Kiegészítve azzal hogy mire kikopik a rendkívüli (telek) addigra a válság is kikopik és rendszeresek maradhatnak az értékek.
.
Q1 ből már látható lesz a rekonstrukció, akvizíció eredménye .
.
1-2 év és pont kerül (het) a Pintér korszak végére !
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 04. 05:33
Előzmény: #94690  rbbj11
#94691
Mivel 2-4 éves értékesítésben gondolkodunk hozzá csaphatjuk többihez  !
.
Ha egyszerinek kezeljük érdemesebb osztalékszemüvegen keresztül vizsgálni.
Nézhetjük így is úgy is, ez brutális.
rbbj11
rbbj11 2020. 05. 04. 00:36
Előzmény: #94689  pancserlama.
#94690
ezt úgy hívják egyszeri tétel 
pe - t nem ilyenre használják ... van is egy külön sor arra fundamentális elemzésben : p/e without extraordinary items 
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 03. 20:21
Előzmény: #94688  csongor64
#94689
Hogy számok is elhangozzanak.
2020 ban ingatlan értékesítésből a korcsma 
4,5-5 Mrd bevétellel számol.
.
Konzervatív, a  rekonstrukció üdvös hatását nem figyelembevett megközelítéssel :
2020 
400 Ft eredményben gondolkodva (1000/400)
P/E 2,5 !
Tudja valaki hogy jelenleg mennyi  a BET P/E mutatója ?
csongor64 2020. 05. 03. 18:14
Előzmény: #94687  pancserlama.
#94688
Az árverezéseken dől el ami 10 milliárd mint a terület egész értékére figyelembe véve licit min dől el
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 03. 12:42
#94687
2017 ?
https://ingatlanhirek.hu/archivum/raba-itt-az-uj-ingatlanstrategia/
.
Hogy ne keljen sokat matekozni
Van másik értékbecslés is!
“Magát az ingatlant egy értékbecslés Révi szerint 16 milliárd forintra taksálta, ma ez azonban nem több mint 10 milliárd forint.”
5% rozsda patinásítja a telket.
A korcsma nem ijedne meg 20 Mrd feletti összegtől sem..
A kérdés a mikor.
A barkács és ép.korlátozás üzenete,hogy felpörögtek az események.
Vélhetően Borkai vonal elállt az útból.
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 22:12
Előzmény: #94685  rbbj11
#94686
Ezt most a bürokrácia saját magának csinálja 
Így aztán a dolgok olajozottan mükszenek.
.
A Rába jó 
 
rbbj11
rbbj11 2020. 05. 02. 21:39
Előzmény: #94683  pancserlama.
#94685
mert a bürokrácia mindig ilyen volt és lesz?
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 21:35
Előzmény: #94682  rbbj11
#94684
Közgyűlés barkácsost elfogadta ő hozza a barkácsolni valót 
Szerintem a rozsda telkeket is elkezdik a fejlesztők kerülgetni.
Nem lepődnék meg ha ML cégeknek már nem az asztalon volna a téma.
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 21:32
Előzmény: #94682  rbbj11
#94683
Választások, szükség .. ifjúsági házzal kezdenek.
Hidat már építik.
Miért maszatolnák el ?
rbbj11
rbbj11 2020. 05. 02. 21:27
Előzmény: #94681  pancserlama.
#94682
Miért idén? Nem ilyen tapasztalataim vannak városrendezési terveket követöen....utána még évekig szoktak a módosító beadványok elhúzódni!
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 21:16
Előzmény: #94677  rbbj11
#94681
https://www.bet.hu/Kibocsatok/BET-elemzesek/elemzesek/raba-elemzesek
.
Ütem ?
Rövidesen városrendezési terv,majd  
3 év alatt szakaszosan értékesítik  a telket
-Barkacsos (elsőfecske)
-Önkormányzat (szendvics ember )
-5% os elrozsdásodott terület. 
Idén ~10 Mrd ra lehet számítani.
.
Törölt felhasználó 2020. 05. 02. 21:14
Előzmény: #94678  rbbj11
#94680
Ezt még senki nem tudja. Nyilván mindenkinek megvolna a számára ideális változat, aztán megy az alkudozás és a kavarás a háttérben.
Törölt felhasználó 2020. 05. 02. 21:12
Előzmény: #94672  Törölt felhasználó
#94679

:)
rbbj11
rbbj11 2020. 05. 02. 21:06
Előzmény: #94672  Törölt felhasználó
#94678
Ennek az egész rábának már szinte semmi köze egy rv-befektetéshez. Ez egy ingatlanos vagyonjátszma, és ehhez kell érteni, ha valaki ebböl hasznot remél. Tudni kéne milyen ütemezéssel, milyen formában várható az ingatlanból befolyó összeg felhasználása? Tudja ezt itt bárki?
rbbj11
rbbj11 2020. 05. 02. 21:03
Előzmény: #94649  pancserlama.
#94677
nem müködik a link
csongor64 2020. 05. 02. 20:53
Előzmény: #94675  pancserlama.
#94676
Csak ha ki nem lopják oligarcha bandánk
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 20:34
Előzmény: #94672  Törölt felhasználó
#94675
Izgalmas fejlesztés.
Mire kész nettó 50 Mrd bekerülési költség. 
5-8 Mrd közti telekárral !
+Barkácsos és fészekrakók (5%!!)
.
Osztalék ?
Nézőpont kérdése, de teljes telek bevételben én javaslom 3 évben gondolkodni.
Ha nem is arányosan de évi 5 Mrd (4-500/részvény) borítékoljunk.
Ha rekonstrukció is tervszerinti akkor ez brutális !
B verzió ha mind felosztják ! (Giga brutális)
Mama mondta 
A Rába termőre fordult 
csongor64 2020. 05. 02. 20:10
Előzmény: #94666  pancserlama.
#94674
Szabilizálódás-könyvelési mahináció kilopható vagyon fityusz módra esetleg
csongor64 2020. 05. 02. 20:08
Előzmény: #94667  Törölt felhasználó
#94673
Nagy kérdés ,de bizonyítani lehet hogy az állam rossz gazda és perelhető
Törölt felhasználó 2020. 05. 02. 20:06
Előzmény: #94670  Törölt felhasználó
#94672
Ááá, meg sem próbálnám...
Buffett - 2 óra múlva megszólal élő egyenes adásban - szokta mondani az értékalapú befektetésről, hogy valaki vagy megérti a lényegét 5 perc alatt, vagy számára felejtős az egész:)
Na ezt elég pongyolán idéztem, de lusta vagyok kikeresni a pontos bon mot-ot:)
Amúgy megnéztem újra a képet, azon a számokat, húúú, aztán néztem még egy ideig, némileg banbán, húúú.
Aztán beütöttem a gogliba, hogy MÜPA.
Ezt bővebben nem fogom itt kifejteni.
Aki ennyiből is érti mire gondolok, szerintem te fogod, azzal úgysincs miért ragozni, az MNV-vel meg erről sem akarnék beszélgetni:)
csongor64 2020. 05. 02. 20:06
Előzmény: #94669  Törölt felhasználó
#94671
Lehet hogy kamu az egész beruházás hogy telekárát  lenyúlják majd kisbüfiket szopóra tegyék
Törölt felhasználó 2020. 05. 02. 19:49
Előzmény: #94669  Törölt felhasználó
#94670
Magyarázd ezt el kérlek az MNV-nek. Sajnos nem fogják fel.
Törölt felhasználó 2020. 05. 02. 19:42
Előzmény: #94668  pancserlama.
#94669
A becslést itt szerintem egyikünk sem érti...
Azon túl, hogy a szakinak esetleg (?) megmondták mennyi legyen (ismeritek a viccet arról, hogy kell könyvelőt választani, nem?), még azt a gondolatiságot tudom elképzelni a részéről, amit Herdon István (a debreceni ipari park ingatlancsászára) fejtegetett épp itt, egy portfolios interjúban. 
Valami olyasmit mondott, hogy azért nem viszi tőzsdére a cégét, pedig a SZIT státusz adta adókedvezmények miatt vizsgálta a lehetőséget, mert az ingatlanvagyon kötelező felértékelésekor az értékbecslő jelentősen alul értékelné a gyárépületeit, nehogy az a vád érhesse később, mondjuk egy tőzsdei eséskor, hogy túlzottan magas értéket mondott, és ezzel megtévesztette a befektetőket, szóval, hogy védje a seggét.
A másik gondolatom így a napot zárva, és tudom, hogy ezzel nem fogsz egyetérteni: a befolyó eladási bevételből minden egyes fillér, ami nem osztalék kifizetésre fordítódik, az tőkeallokációs baklövés, pénzégetés. 
Majd ha pár év múlva visszatekintve azt mondhatjuk, hogy megérte a kalapácsos beruházás, akkor visszatérhetünk arra a kérdésre, hogy az aktuális megtermelt éves nyereségből mennyi legyen az osztalék és mennyi legyen újra befektetve a gyárba.
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 19:06
Előzmény: #94667  Törölt felhasználó
#94668
Ha nagy stabil céget akar jól fogja eladni 
DE 
Az eddigi becslést továbbra sem értem 
Törölt felhasználó 2020. 05. 02. 17:46
Előzmény: #94665  pancserlama.
#94667
A bajszos úr ha jól adja el a telket az több pénzt hozna a részvényeseknek, mint az egész pléhkalapálás a következő 40-50 évben, ha a tavalyi évből kiindulunk. Ehhez képest szerintem a kérdés sajnos nem ez, hanem hogy a _valós_ piaci árat megkapjuk-e botrány nélkül a városnak szükséges részért.
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 17:21
Előzmény: #94659  Törölt felhasználó
#94666
Most mit követtem el ?))
Amúgy az öreg Woodynak valóban mentorkodtam.
.
No tehát komolyra fordítva
A telekből tetemes pénzek jönnek be , ezek okosan részben osztalék részben stabilizálódás részben akvizíciók !
.
Mint már régebben írtam a Rába az iparági régió multinacionális zászlóshajója babérokra tör. 

Komoly rekonstrukción van túl , minőség, automatizálás, tőke halmozás (telek), terjeszkedés 
Tankönyvi forgató könyv . 
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 17:12
Előzmény: #94664  Begin
#94665
Rába szempontjából irreleváns a tervezés
Értékesítés fel fog pörögni, Rábánál egymás kezébe fogják adni a kilincset.
Egy ingatlanos jól jönne a céghez.
Ha Pintér jól adja el a telket akkor a cégnek (városnak) ez történelmi pillanat lesz!
.
Nyugdíj előtt ezt még a bajszos úr megfogja ugorni !
Begin
Begin 2020. 05. 02. 17:06
Előzmény: #94653  Törölt felhasználó
#94664

Pörgetni kell a beruházást! Egyetértek!
kb. versenytárgyalás nélküli meghívásos tervezés aztán kivitelezés.
Ehhez képest Dézsi nemzetközi tervpályázatban gondolkodik:
https://zupimages.net/up/20/18/wawq.jpg
Ami nem baj de hogy az nem zajlik le 2020-ban szinte biztos vagyok.
Törölt felhasználó 2020. 05. 02. 16:50
Előzmény: #94661  Begin
#94663
Matekban igazad van, az emeletekről megfeledkeztem!
A nem jött jókor gondolatnak azzal a részével, hogy ezek a történések felverik az árat egyet tudok érteni.
Ugyanakkor az, hogy a libling projektje mellett más is épül/épülhet a szomszédban, így szépül és felértékelődik a környék, vele az általa vezetett város, talán ellenpontozza a dolgot. Aztán meg azt is el tudom képzelni, hogy így még jobban eladható az ötlete. Végül is a nagyobb számok csak érdekesebbek lehetnek, nemde?! Ha érted mire gondolok;)
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 16:40
Előzmény: #94661  Begin
#94662
Valóban a körülmények a telekárat  felhúzzák.
De viszont a terület (5%) viszonylag gyorsan beépül.
Ki van ez találva ügyesen.
Viszont a menedzsment győri lévén önmagának látszólagosan ellentmondó ,paradox helyzetbe kerül.
Pintér úr magánember vagy menedzsment !
- mi a jó a városnak ?
- mi a jó a Rábának ?
- mi a jó a Rábának s a városnak ?
.
Begin
Begin 2020. 05. 02. 16:22
Előzmény: #94651  Törölt felhasználó
#94661

Szerintem az épületek minimum 2 szintesek lesznek(földszint+1(2) emelet.
Így aztán 9000/2 =4500 ami 30%-os beépítési mutatóval 15 000 négyzetméter
Ehhez 7000m2 utak parkolók(ábra szerin) az 21 000m2 2,1ha
Három épülettel számolva(közel azonosnak feltételezve ) 6,3 felfelé ker. 7ha, vízparti zölddel együtt max 10ha. Szerintem Dézsinek nagyon nem jött jókor a barkácsáruház telekvásárlása és az 5%-os ÁFA vissza hozatala.
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 16:16
Előzmény: #94653  Törölt felhasználó
#94660
És ha csak propaganda rizsa ?
Törölt felhasználó 2020. 05. 02. 16:16
Előzmény: #94658  pancserlama.
#94659
Komolyan Láma!
Max. respect a kitartásodért, meg a betűgyártási szorgalmadért, de a fogalmaidat és/vagy humorodat többször nem értem, mint értem.
Ha az "álarcos fórumozó" vetélkedő versenyzője lennél, arra tippelnék, hogy Dodonában diplomáztál, és Woody Allen volt a témavezetőd:)
Peace!
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 16:00
Előzmény: #94656  Törölt felhasználó
#94658
Ha jól matekozom a levezetésed akkor 16-18 Mrd közt elkótyavetyéli a Rába a városrétet ?
Ez  kb 1200-1400 Ft /részvény
Adózzon le a cég illetve kigazolja a töltés oldalt marad 1000 forintok részvényenként !?
.
Kifizetik a hiteleket és így akkor lesz egy hiteltelen cég ?
.
Mama mondta
Mindenek megvan a jó oldala 
Törölt felhasználó 2020. 05. 02. 15:52
Előzmény: #94655  Törölt felhasználó
#94657
:)))))))))))))))))))))
Törölt felhasználó 2020. 05. 02. 15:51
Előzmény: #94654  pancserlama.
#94656
Amennyit adnak érte Láma!:)
Sok beleszólásunk nem lesz. Játszhatna már a Vidi, hogy haladjunk:)
Törölt felhasználó 2020. 05. 02. 15:49
Előzmény: #94654  pancserlama.
#94655

"brutál nagy" ;)
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 15:36
Előzmény: #94651  Törölt felhasználó
#94654
Akkor most mennyi Mrd is az összes 40 ha telek ?
Törölt felhasználó 2020. 05. 02. 15:06
Előzmény: #94641  Begin
#94653

Ez is csak azt erősíti, hogy előre kell bebiztosítani a pénzt, a telket, mindent, hogy később már csak az érvényben levő szerződéseket kelljen végrehajttatniuk, és ehhez már most pörgetni kell a beruházást. Rá is kapcsolt rendesen ha a kommunikációs oldal arányban van a többi háttérben zajló lépés tempójával. A fürdőt leszámítva a többire választ ad a Városréti koncepció, itt is van két szálloda a tervben. Itt akár heteken belül eldőlhet az egész. És ebben szerintem a vírus nem lesz döntési szempont, mert azt valószínűleg nem tervezik 4-5 évesre a kormány részéről.
Törölt felhasználó 2020. 05. 02. 15:00
Előzmény: #94651  Törölt felhasználó
#94652
nincs mit, Begin volt a szerző. :)
Törölt felhasználó 2020. 05. 02. 14:44
Előzmény: #94644  Begin
#94651
Látom felpörgött a fórum:)
Amikor megpróbálom a  betett képet (köszi 1702) értelmezni magamnak, akkor arra gondolok
ad1.: a megadott terület mértékek a a beépített területet jelentik, azaz a szükséges bruttó terület meghatározásánál figyelembe kell venni a beépítési korlátokat. Nos ezzel nem vagyok képben a konkrét terület, sem a dolgot láthatóan kézbe vevő polgi elképzeléseit illetően sem, de szerintem, ha a szokásos 30 % körüli aránnyal számolunk akkor a 3 x 16000 m2 = 48000 m2-t még osztani kell 0,3-al, ami 16 hektárt ad ki.
Mind a kép, mind a beszélgetés alapján vizionálható sok zöld terület és köztér (pl. sétaút az egyetemig,  csavargási hely a turistáknak, futási lehetőség. stb.) az a 30 % lehet, hogy még sok is.
Erre még jön a "ha itt lejjebb megyünk" vendéglátóhelyek, stb.
Bár mintha szp szájából elhangzott volna egy 200000 m2 a beszélgetésben, vagy csak álmodtam?!
ad2.: bekerülési nettó költség is látszik a képen. A 2 intézményre 29 Mrd Ft meg egy kicsi, a 3. nem látszik, de ha hasonló nagyságrend, akkor a 3 együtt mondjuk 43 Mrd Ft. Ha itt is veszünk egy szokásos értéket, miszerint a telekár kb. a teljes bekerérték 15 %-a, akkor kapunk egy 6,5 Mrd Ft környéki összeget a kultúrnegyedre + nyilván értékkel bír a kereskedelmi egységekre jutó telekrész, na meg a zöldterület is.
Mindezek alapján az én olvasatomban a barkács után megmaradt telek erős fele mehet a vízióra kb. 7,5-8 Mrd értéken.
A másik felére jöhetnek a barna mezős, 5 %-os áfás lakások + parkolók + ovi + üzletek + parkok (piaci árversenyben kialakított telekárazással)
és kész is az új városnegyed:)
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 14:15
Előzmény: #94637  Begin
#94650
Ha ez valóban “csak” 5 ha akkor a többi ingatlan értéke az egekbe szökik.
40 ha a teljes - 5 ha a város -4,5 ha a barkács = 30 ha marad ?
Ez 6 barkács udvar vagy lakó terület !?
csongor64 2020. 05. 02. 13:55
Előzmény: #94639  pancserlama.
#94648
OTP elemzést bemásolnád?köszi
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 13:50
Előzmény: #94641  Begin
#94647
1-2,5 év átfedéssel
Akkor viszont iparkodni kell s fognak is 
.
https://www.zupimages.net/up/20/18/tjc9.jpg
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 13:40
Előzmény: #94645  tinvest91
#94646
Mennyi terület marad a 40 ha ból ?
tinvest91 2020. 05. 02. 13:37
Előzmény: #94644  Begin
#94645
Várjuk meg a városrendezési tervet
2020 meglesz.
Az fix ez a Rába ingatlan korszakváltó éve lesz,lehet.
Győr város átalakul
Ha ezt Nantal láthaná ...
Begin
Begin 2020. 05. 02. 13:34
Előzmény: #94642  pancserlama.
#94644

A filmharmónia és konferencia központ ( jobboldali piros keretben) ez olvasható:
hasznos alapterület 9000m2
parkoló és kiszolgáló területek: 7000m2
Ezért vettem alapul a 16 000m2-t.
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 13:20
Előzmény: #94641  Begin
#94643
Hasonlóan én is a pesszimistábba hajlok
Vagy pörögnek és működik az elképzelés vagy simán ismét hangzatos rizsa.
.
Válság miatt szűkül a kormány mozgástere is.
Eddig sem a kedvenc volt Győr ...
Meglátjuk 
Győrben már csak a tényeknek lehet hinni
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 13:14
Előzmény: #94637  Begin
#94642
Utak,közmű parkolo 
Begin
Begin 2020. 05. 02. 13:10
Előzmény: #94635  pancserlama.
#94641
Kicsit politika de talán belefér. Annak ellenére hogy győriként rászavaztam (előtte pedig mindig Borkaira ) kezd egy kis kétségem lenni az új polgi, vagyis Dézsi elképzelései kapcsán. Eddigi működése sajnos kezd hajazni a budapesti főpolgi ténykedésére. Új fejlesztést még nem bírt indítani csak vízió vannak, ellenben lefújt vagy megakadályozott több fejlesztést is. Homályos de meg nem nevezett kifogásokra utalva. - védetté nyilvánította a püspökerdő környékét ezzel ugrott egy 4 vagy 5*-os szálloda - színház lebontásában gondolkodik - legújabb hogy a belső elkerülő II. ütemét nem akarja úgy építeni, ahogy az eddigi tervek szóltak.  Ezért kérte a továbbtervezés leállítását. - A fürdőkomplexum építéséért sem lelkesedik de azt már elvitte a Mészáros érdekeltség. Konkrétan azt mondta, hogy mehet de városi pénzt nem ad hozzá mert  a város lakói nem érzik magukénak. Kár hogy nem tette hozzá hogy a mostani állapotáért és a méregdrága jegyekért nincsenek oda a Győriek. Szóval kezdek aggódni ugyanis Dézsinek 2024-ig van mandátuma de a kormánynak csak 2022-ig. Márpedig ami 2022-ig (ben) nem kezdődik el az már olyan mint a kutya vacsorája.
Törölt felhasználó 2020. 05. 02. 13:07
Előzmény: #94637  Begin
#94640
Én a sziget becsült területére gondoltam, nem csak a felépítményekre. Ha nem veszik meg nem lesz belőle sziget. A dáliától keletre leforduló új csatorna részt a tátika utca vonaláig és onnan a leendő hídig mértem. Szerintem ez volt a terven berajzolva, és ez a minimum amit meg kell venniük a projekt elindításához. Furcsa lenne, ha a Rába, (aki eddig egy pár lakásos társasházat sem tudott megépíttetni szakértelem hiányában) egyszer csak nekiállna ilyen beruházásnak tulajdonosként hozomra.
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 13:01
Előzmény: #94633  sokmani
#94639
Nézd a kérdés nyitja ugyan az mint Audi teleknél
Az értéket komolyan befolyásolja a telek minősítése.
OTP elemző szerint nagy mozgástér lehet az átminősítéssel.
Az új városrendezési érdekes történet lesz a Rába tulajdonosoknak 
.
sokmani
sokmani 2020. 05. 02. 12:57
Előzmény: #94635  pancserlama.
#94638
Rába vezérkarban sincs olyan személy akiben feltétlen megbíznánk.
Begin
Begin 2020. 05. 02. 12:56
Előzmény: #94625  Törölt felhasználó
#94637

Szerintem rosszul kockáztad! A csatolt képen két fejlesztés adata látszik.
Mindegyik kb. 16 - 16 ezer m2-re adódik. Amennyiben a harmadik is kb. ekkora területigényű
akkor 3x16 ezet vagyis kb. 50 000m2 az-az 5ha.
https://www.zupimages.net/up/20/18/tjc9.jpg
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 12:55
Előzmény: #94634  sokmani
#94636
Lehet hogy Borkaitól vonaltó kel “megmenteni” a telket?
Kérdés hogy s mennyiért ?
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 12:53
Előzmény: #94633  sokmani
#94635
“melyet telekspekulánsok már többször meg akartak szerezni. “
De ott volt a “Városrét állami tulajdon” is .
.
Szaporodnak a bizalmat romboló jelek. 
sokmani
sokmani 2020. 05. 02. 12:53
Előzmény: #94632  pancserlama.
#94634
Biztos volt valami disznóság csak mi nem tudunk róla,de sejtettük!
sokmani
sokmani 2020. 05. 02. 12:50
Előzmény: #94631  csongor64
#94633
Egyelőre bízzunk a polgiba!
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 12:37
Előzmény: #94631  csongor64
#94632
“melyet telekspekulánsok már többször meg akartak szerezni. “
.
Ez jó 
Kimondottan tetszik,csak értelmezhetetlen,manipuláció .
.
Jön a megmenjük a Rába telket történet ?))
.
Az utóbbi időben már nem merem kimondani hogy “isten ments...”
Ebből csak baj lehet.
csongor64 2020. 05. 02. 12:10
Előzmény: #94620  sokmani
#94631
Ha sunyi módon le akarják nyúlni a telket akkor pertársaságot kell alapítani
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 11:54
Előzmény: #94627  sokmani
#94630
Matekozunk pesszimistán?
.
Elméletileg a maradék illetve a most napirenden levő 5-6 Mrd nettó
Kérdés a város a 30 ha mennyiért sajátítja ki ?
.
A történet pikantériája, hogy nagyrészt az államtól.
Karcsika szerint a polginak is árverésen lehet csak hozzájutni a telekhez.
Nem volna egyszerűbb ha a színházat (modern korunk kultúrotthona) a Rába megépítené ? 
Persze profilhoz közel álló a cirkusz azt is építhet a Rába.
Amúgy is egy ideje mint sátor nélküli műfajt már gyakorolják Győrben.
Porondmester, a konferanszé OTP elemző (?)
Bohócok ,állatidomárok,zsonglőrködők,...
Rába kisrészvényesek a kötéltáncosok !
sokmani
sokmani 2020. 05. 02. 11:43
Előzmény: #94628  pancserlama.
#94629
Őszintén,annyi kríminális győri történések után árgus szemmel figyeli az ország hogy most hogy is lesz.
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 11:30
Előzmény: #94627  sokmani
#94628
Leminősíti szántóvá és 500 mil/ha
sokmani
sokmani 2020. 05. 02. 11:21
Előzmény: #94626  pancserlama.
#94627
1 milliárd/ha, vihetik
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 11:11
Előzmény: #94625  Törölt felhasználó
#94626
Tehát marad gyenge 10 ?
Ezt elviszik kereskedők, Győr ll. belváros 
Kiváncsi leszek hogy bótolják le ?
Kisajátítás gyanús.
Törölt felhasználó 2020. 05. 02. 11:09
Előzmény: #94623  sokmani
#94625
Szerintem 25-27 ha, de lehet, hogy rosszul kockáztam ki a képeket a videóról.
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 11:03
#94624
“Rájöttünk arra, hogy a rozsdaparkban kell körülnézni, itt a Rába-gyár óriási területe, melyet telekspekulánsok már többször meg akartak szerezni. “
.
-Kire mire gondolhat a polgármester úr ?
-Ki adta a tájékoztatást a Rábától erről spekulációról és miért nem tud erről a tulajdonos ?
-Ki gátolta meg ezt a sötét alattomos közeledést ?
-Még is csak volt vevő a Városrétre ?
-Ennyire kapos a telek és még is alul becsüljük ? 
sokmani
sokmani 2020. 05. 02. 10:57
Előzmény: #94622  pancserlama.
#94623
Pontosan nem tudom,kb.30-32 ha
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 10:48
Előzmény: #94620  sokmani
#94622
Mekkora terület érint a polgi terve ?
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 10:47
Előzmény: #94619  Törölt felhasználó
#94621
Kárpótlási jegyben ? )
Jól rémlik ?
OTP elemzésben olvasható hogy a városréti ingatlan történet kriminalizált ?
.
Ami gáz, hogy alapból inog a regnáló helyi hatalommal és a menedzsmenttel a bizalom.
De hát ez már csak Győr (
Az ingatlan történetekre rátelepedik a Borkai stílus.
Audi ingatlan mutyi után intézményesített Rába következik ? 
sokmani
sokmani 2020. 05. 02. 10:37
Előzmény: #94615  Törölt felhasználó
#94620
Sok igazság van abban amit írsz!!
Törölt felhasználó 2020. 05. 02. 10:36
Előzmény: #94617  pancserlama.
#94619

Ha igen, akkor azzal meg is ölik. Sok sikert lehet kívánni hozzá nyugodt szívvel, mert innen már nem lesz nehéz.
És persze ehhez még társul, hogy fizessék ki a saját tőkét. Plusz, amit az ingatlan furcsa számviteli kimutatásáért kiperelünk majd még évek alatt. És aki még élni fog a végén, az majd ülje le a büntetést a saját tőke csorbításáért. 
Ica szerint kinek jó ez?
sokmani
sokmani 2020. 05. 02. 10:32
Előzmény: #94616  pancserlama.
#94618
Bizony,annyi balhé,korrupció után Dézsi úr feladata visszaszerezni Győr becsületét,szerintem azért is tárgyal nyíltan Szíjjártóval.
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 10:23
Előzmény: #94615  Törölt felhasználó
#94617
Ica (ő a csapos) kérdi:
Újra államosítják e (kisajátítják e) a Rábát ?
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 10:19
Előzmény: #94613  sokmani
#94616
Pintér Balogh illetve a becsüs  magyarázkodása nem sok jót vetít előre .
MNV szakmátlan bürokrata ,jogászok 
Befogadja a becslést ,igazoltnak tekinti és bólint 
Ez egy szervezet így a balhét könnyebben nyeli be !
Ami most prioritás a hatalomnak a voksok a tisztesség visszaszerzése és ettől a tisztességtelenség sem tántorítja el.
Törölt felhasználó 2020. 05. 02. 10:13
Előzmény: #94613  sokmani
#94615

Mert még nincs meg a pénz. Nyilván ezért járt Szíjjártónál, és ezért említi a végén nagyon helyesen a miniszterelnököt. Ezt valójában csak nála lehet elintézni megnyugtatóan. Neki meg csak egy tollvonás, ha a megfelelő javaslatot kapja számára releváns emberektől.
" A papír mindent elbír, de az emberek idegrendszere nem. "
Törölt felhasználó 2020. 05. 02. 10:09
Előzmény: #94611  pancserlama.
#94614
Meglátjuk. Remélem gyorsan és korrekten lemegy az alku. Ha bele akarnak vágni, akkor célszerű mielőbb birtokon belül kerülni a szükséges területtel, és amit látjuk ehhez közgyűlés kell, meg MNV árverés.
sokmani
sokmani 2020. 05. 02. 10:05
Előzmény: #94609  Törölt felhasználó
#94613
Igen,de sajnos arról nem esik szó hogy a vágyott területet megvennék,vagy hogy szándékoznak megszerezni?
Törölt felhasználó 2020. 05. 02. 10:05
Előzmény: #94608  pancserlama.
#94612

Ha így lenne már régen vennék mások is. De nem. Tavaly az intézményeik nettó eladók voltak. És nem is fogják venni, amíg nem bizonyosodik be, hogy termeli a pénzt és nem elnyeli. Az MNV-nek lehet, hogy nem fáj pár milliárdot elbukni a végtelen állami vagyonból, de mindenki más a profitért száll be egy vállalkozásba. Ha az nincs, akkor a cég sincs már sokáig. Ki akar egy lepattant hajléktalannal menni a bálba? A jó emberek elmennek, a hosszútávú stabil partnert kereső üzleti kapcsolatok is elkezdenek más felé is kutatni. Ez egy láncreakció. Nem csak a túl nagy nyereség üt vissza a partnereknél, de a túl kicsi is. Nagyon észnél kellene lennie a cégvezetésnek, hogy meddig feszítik a húrt.
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 09:59
Előzmény: #94609  Törölt felhasználó
#94611
Várjuk meg a telek átjátszását !
Ica (ő a csapos) kérdése:
Van különbség (pl.Borkai) privát és az intézményi mutyi közt ?
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 09:57
Előzmény: #94607  sokmani
#94610
Ez kb mekkora terület ?
.
“A Rába-gyár mostani területén pedig lesz egy kulturális centrum, a színház, a balett, a koncert- és konferenciaterem, valamint egy nagy ifjúsági közösségi tér, a”
.
Látva a becsüs értékeket ezt a politika olcsó pénzért lenyúlja.
Akarva akaratlanul a becsüs, menedzsment ehhez asszisztál ?
Miközben munkahelyeket szeretne a polgi
Itt is kezdődik a hadova ?
10 Mrd ment egy új gyár építésébe, a régit a múltat elengedve?
.
120 éve ez a telek a Rába vagyona.
Törölt felhasználó 2020. 05. 02. 09:56
Előzmény: #94607  sokmani
#94609
Mondom én, hogy ez egy őszinte ember.. Nagyon ritka politikusban.
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 09:46
Előzmény: #94606  pancserlama.
#94608
Félreértés elkerülése érdekében 
Vételre viszont hibátlan.
Jó perspektíva a cég ,szerintem jól fejlődik,épül.
Céget nem adják el, céget nem akarjak eladni.
MNV alapból nem versenyszféra,menedzsment kifujt, kifáradt.
Pintérben van volt kis karizmatikus vonás,de csapata a válság óta görcsös erőlködő.
Lazítani kéne a stíluson, több kockázatvállalás nagyobb átláthatóság és színesebb kommunikáció.
.
A jelentések számokban is de retorikában is csöpögnek a magyarázkodástól és a félelemtől .
.
 
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 09:33
Előzmény: #94603  Törölt felhasználó
#94606
Eredmények szándékosan kozmetika ?
Ica (ő a csapos) nem pszichológus ,de pszichopata vonásokból fakadóan kimagasló pszichikai érzékkel bír.
Ő mondta, hogy sértődött  önbizalom hiányos agresszív kismalac képet fest az MNV-Rába menedzsment -részvényesek torzsalkodása.
Amig a szereplők nem változnak addig a kép szürke, felhős és átláthatatlan.
.
Szerintem vissza kéne menni a kályhához és az alap problémát kéne eliminálni.
.
A piac soha nem bocsát!
A telekérték nélküli államosítás miatt beragadt több száz kisrészvényes (volt dolgozok,privatizációsok,Győriek) nem bocsátja meg a menedzsmentnek, hogy verbálisan támogatta az államosítást.
Mi több sumákolva mutyizva vagy dilettánsan alul is érzékelteti a telket ..,
Magyarázkodik ragaszkodik a téves gondolataihoz.
Ezt a buliz már nehéz volna Pintérnek levakarnia magáról ,szerintem nyugdíj előtt ereje sincs ehhez.
Kb
Itt van a rossz hír hangulat s árfolyam gyökere elásva.
A Rába így semmi több mint vételre alkalmas olcsó (mondhatni a szereplők is?) részvény eladásban gondolkodni nem lehet.
Törölt felhasználó 2020. 05. 02. 09:32
Előzmény: #94604  pancserlama.
#94605

Igen, egyre kevesebb ember hozza ugyanazt az árbevételt úgy 4-5 éve. Konklúzió? #1: az emberek leterheltebbek, kiugró produkció esélye konvergál a béka fenekéhez. #2 vagy ha ez nem igaz, akkor korábban egy csomó felesleges embert fizettettek ki velünk, ami nem szép dolog, és rögtön kérdéssé is válik, hogy most éppen mi az igazság, mennyi megy el a zsebünkből a haverokra, hogy rábamagazint írogassanak több hónapot késő hírekkel, vagy külön alvállakozóval várják a soha meg nem csörrenő telefont a befektetési kapcsolattartásra. #3 a menedzsment évek óta képtelen volt új piacot szerezni/teremteni, ami a felszabaduló munkaerőt munkával látta volna el.
Utóbbira nyilván majd elmondják újra, hogy a régi gyártósor korlátozta őket. De ez nem válasz arra, hogy miért nem csináltak mást helyette. 3 év alatt egy főiskolát, vagy egy komplett új szakmát lehet kitanulni az unatkozóknak, az automatizálás miatt feleslegessé válóknak. Szóval a tény az tény marad. Nincs fejlődés, és nincs ígéret sem arra, hogy lesz. Ebben az egyben őszinték.
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 09:12
Előzmény: #94603  Törölt felhasználó
#94604
Rekonstrukció egyúttal automatizálás is .
Szóval kevesebb humán is hozza a formát.
Menedzsment ?
Érdekes témát feszegetsz.
Az előző válság óta sérült az önbizalom (
Nincs tulajdonosi inspiráció hajtás lelkesedés 
Befelé forduló összezárt lett a menedzsment
“Szegjük le a fejünket és megyünk előre “
A talpra állásig ez egy ösztönszerű jó reakció viszont a száguldás már megjelenést is kívánna.
Q1-Q2 érdekes lesz 
Ez az év telek segítségével minimum átvészelve .
Törölt felhasználó 2020. 05. 02. 08:58
Előzmény: #94602  pancserlama.
#94603

Nem kell elküldeni, mennek maguktól. Van aki nyugdíjba, van aki máshová. Nem véletlen ment lefelé minden évben a létszám. Azért volt a rekard felvásárlás, hogy pár évre meglegyen az utánpótlás. De valójában a tartós megoldás csak az lenne, ha a maga szektorában olyan lenne (vagy legalább próbálna), mint mondjuk az audi a sajátjában. Presztizs, profit, piaci potenciál.  (Aztamindenit feltaláltam a "4P"-t, így szombat reggel.) Könnyen belátható, hogy a munkavállalóknak érdekes módon hosszútávon ugyanaz lenne az érdeke, mint a tulajdonosoknak. Hazavinni a bontott téglát a gyár bezárása után csak egyszer lehet. Ez a jelenlegi sunyítás csak a menedzsment lazsálását, vagy a kapitális hibák eltakarását támogatja, semmi mást. Elég sok gyártós mérnök ismerőstől hallottam az elmúlt évek során, hogy a Rába kifejezetten rossz hírű a basáskodó vezetés, előmeneteli lehetőségek hiánya miatt. Igaz, hogy ezek közül egy sem dolgozott ott, de nem is akar!! És aki velük beszél ezt hallja vissza. Hova vezet ez? Hogy fog ez változni, ha ilyen eredményeket produkálnak, mint 2019 és egy büdös mukkot nem hallani tőlük, hogy "bocs, elkúrtuk, de már tudjuk mi volt a baj, és a gyerekeink életére esküszünk, hogy kijavítottuk..." ? Nem tudnak új piacot szerezni. Nem tudnak stabil profitot termelni. Az arcunkba nevetnek, hogy nem értünk a céghez, meg az üzlethez, miközben az irányításuk alatt állami támogatás nélkül valószínűleg abszolút nullás, vagy veszteséges az új kovácsüzem. Vagy direkt kozmetikázzák a számokat lefelé. Melyik a szimpatikusabb? :(
Egy ember volt az elmúlt tíz évben, aki dícsérte őket saját tapasztalata alapján. Az egy szoftver sales-es kolléga. Elmondása szerint kifejezetten jó vevő a Rába. Gondolom piacról élő emberként vannak tippjeid miért..
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 02. 07:12
Előzmény: #94601  pancserlama.
#94602
Ennek fényében sem menekülő részvény a Rába?
Korcsma szerint senkit nem küldtek el a Rábánál.
.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200502/epp-akkor-tuntek-el-a-magyar-munkanelkulisegi-adatok-amikor-a-legfontosabbak-lennenek-429270
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 01. 18:31
Előzmény: #94600  balentum
#94601
Rába eddig is működött max kilettek a szabadságok adva .

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek