Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tigus7313 2007. 05. 16. 16:25
Előzmény: #7239  Törölt felhasználó
#7240
Ha már ilyen nagy a csend:

A tájékoztatón elhangzott, hogy 2007-ben 4 mrd EBITDA várható, ez lefordítva olyan 1,2 mrd körüli üzemi eredménynek felel meg.
Pénzügyi eredménnyel csökkentve 0,8-1 mrd nettó eredményt ad.
Ebből EPS 60-70 Ft.

Azonban az is elhangzott, hogy 2008-2009-ben az EBITDA akár 6 milliárdra is nőhet.
Ez kb. 3,2 mrd üzemi és 2,6 mrd nettó eredményt jelentene.
Ez már közel 200-as EPS-t jelent és főleg a termelésből!!!
Törölt felhasználó 2007. 05. 16. 11:15
Előzmény: #7238  Törölt felhasználó
#7239
köszi az elemzés közzétételét!
Törölt felhasználó 2007. 05. 16. 10:26
Előzmény: #7235  minden6ó
#7238
Concorde elemzés: Az árbevétel tekintetében azonban már figyelemreméltó teljesítményt tudott felmutatni a Rába, mivel a forgalom a 2 százalékos várakozásunkat meghaladva, 8,7 százalékkal bővült az első negyedévben. Ez a teljesítmény a Marmon-Herrington és Scania megrendelésekkel együtt a következő negyedévekben felgyorsuló árbevétel-növekedést indikál. Így a futóműgyártó a dollárral és az euróval szemben erősödő forint ellenére is javuló operatív eredményt érhet el. A gyengébb első negyedéves operatív eredmény többek közt betudható volt annak is, hogy a Rába még gyengébb forint mellett importált alapanyagot, azonban a közben megerősödő forint miatt már relatíve olcsóbban kellett az ezen alapanyagokból készülő termékeket értékesítenie.
A Concorde változatlanul fenntartja Tartás ajánlását és megerősíti 1,480 Ft-os év végi célárát. Ennek megfelelően a piaci ár 1.518 Ft.
adiemus
adiemus 2007. 05. 16. 10:22
Előzmény: #7235  minden6ó
#7237
Hogy a csuklás jönne már rá aki nem engedi feljebb menni az árfolyamot, mert mindig 5000 db-ot benyom.
Már vagy 60000-et elsózott.
Ez most vagy tud valamit, vagy nagyon rá fog cseszni.
Nem értem, miért nem adja el 1540-en például ? Hát saját pénze ellensége ? Pláne ekkora darabszámnál !
Törölt felhasználó 2007. 05. 16. 10:21
Előzmény: #7235  minden6ó
#7236
ugy tünik, ugy döntött, inkább apránként veszi meg, lecsalogatja kicsit az árfolyamot, nem akarja felrántani a vételével... miylen rendes...
minden6ó 2007. 05. 16. 09:57
Előzmény: #7234  Törölt felhasználó
#7235
Úgytűnik, valaki a megmaradt apróját rábába akarja fektetni.
Mellesleg okosan teszi... :)))
Törölt felhasználó 2007. 05. 16. 09:20
Előzmény: #7232  Törölt felhasználó
#7234
idealista ! gondolatolvasó vagy, valami ilyet kérdeztem!

ha v a l a k i még kifejtené, KOMOLYAN mit vár?
Törölt felhasználó 2007. 05. 16. 09:18
Előzmény: #7231  Törölt felhasználó
#7233
kinek nincs adóssága, még a veszteséges cégek is hitelből élnek mégis rakéta-emelkedés (volt?)..

a lecsorgás a Rábában is fog-e jelentkezni v tartja-e magát, itt csak ez a kérdés..........az eco pl. jövőre vonatkozó hírektől indult be, itt több a konkrét szerződés -ÉS A FORINT GYENGÜL, A DOLLÁR GYENGÜLÉSE TALÁN MEGÁLL, az euróban történő kereskedés stabilizálhatja a céget, hiszen hazai mellett EU megrendelői vannak ...
És a HM???????????? szerintetek mikor veszi át a megrendelt járműveket?

Szóval - miért nem emelkedik, szerintem rosszabb gyj-t vártak !?
Törölt felhasználó 2007. 05. 16. 09:15
Előzmény: #7231  Törölt felhasználó
#7232
szerintem a negyedéves arra volt jó, hogy megerősítse, ez most az árfolyamok ellenére is egy jó cég. nagyobb átértékelődésre szerintem akkor lehet majd számítani, ha:

1.az ingatlanokkal történik valami és ezzel drasztikusan tud csökkenni az eladósodottság (így megjelenik a számokban is az ingatlanok rejtett értéke)

2.a futómű is pozitív lesz (nem csak ebitda-ban)

3.kommunikálják, hogy pontosan hogy mik az üzleti tervek 2008-2009-re, és azok növekedést mutatnak

bármelyik bekövetkezik, az funda alapon dobhat az árfolyamon. ha mindhárom, akkor 50 %-ot meghaladó felértékelődési potenciált jelenthet egy éven belül. ha egyikben sem történik semmi, akkor maradhat e körül az ár. funda okot nem látok az esésre, persze az egész piac is beszarhat eccer
Törölt felhasználó 2007. 05. 16. 08:54
Előzmény: #7230  watson
#7231
Eladósodottság + egyéb nem számít? nekem számítana. (két elfogult beszélget:-) )
watson
watson 2007. 05. 16. 08:48
Előzmény: #7227  Törölt felhasználó
#7230
Alulárazottság jelei Q1-ben:
_____ Rába, Linamar
árbev 12.981mrd, 7.184mrd
EBITDA 822mFt, 957mFt
árfolyam: 1.517Ft, 3.160Ft

szerintem is sértő ez az árfolyam különbség :-))
Törölt felhasználó 2007. 05. 16. 08:40
#7229
Ma RÁBA long
balta
balta 2007. 05. 15. 22:12
Előzmény: #7227  Törölt felhasználó
#7228
A német gazdaság elég jól megy ( link ), úgyhogy a Claas-szal és a NAF-fal való együttműködés igen pozitív eredményeket hozhat.
Törölt felhasználó 2007. 05. 15. 20:51
Előzmény: #7217  watson
#7227
"A Rába a Linamarhoz képest is mélyen alulárazott." Ez azért elég sértő....hol van az még!
Törölt felhasználó 2007. 05. 15. 20:19
Előzmény: #7217  watson
#7226
Watson!

Tökéletesen egyetértek a helyzetelemzéseddel.
Pontosan így látom én is most a papírokat és nem is akaródzik nekem semmit venni mostanság.
Jól jönne egy nagy korrekció, tisztító esésekkel, úgy kb. 23000.–ig leeshetne a Bux.
Ott már szívesen válogatnék.
Mondjuk, visszavenném a Rábát 1200 körül. :-)
Egyébként technikailag nézve nem is néz ki olyan rosszul, a túlvettség megszünt, szűkül is, úgyhogy egy erősebb, tartósabb elmozdulás lehetséges benne napokon, heteken belül.
Egy esetleges pozitív globális befektetői hangulat segítségével talán még fölfelé is elindulhat.:-) Akkor 1600 fölött visszavenném. Addig lutri.
Én például attól rettegek nagyon, hogy újra megjelenik, visszatér közzénk tancs és bevág ide egy olyan Elliot hullámalakzatból képzett eső árfolyamsorozatot aminek az alja 980 körül koppan. Aztán lehet itt sápadozni.:-)
Monster 2007. 05. 15. 17:20
Előzmény: #7224  csibe74
#7225
Szerintem jól.
Előbb fog a rába 50%-ot menni, mint a mol:)
Az émászt és a nyomdát nem ismerem, így nem tudok véleményt mondani.
Az áramszolgáltatókat nem nagyon szeretem, mert mostanában nagyon izélgetik kormányrészről a szerződéseket, ezért kiszámíthatatlan, a nyomdáról viszont még ennyi véleményem sincs, semmit nem tudok róla:)
csibe74
csibe74 2007. 05. 15. 17:15
Előzmény: #7223  watson
#7224
Szerintem az EMASZ és a Nyomda se rossz MidCap. Szerintetek?
Azon morfondírozok, hogy a MOL-om egy részét átnyomjam-e Rábába. Kb. 1 év alatt valszeg ez többet fog hozni. Jól gondolom?
watson
watson 2007. 05. 15. 16:58
Előzmény: #7220  Monster
#7223
Én már azzal is elégedett lennék ha egy Linamar értékelési szintet el tudnának fogadni.

Mai cikk a Concord értékeléséhez:
az Állami Nyomda célárát 8.202-ről 11.000-re emelte, miután az árfolyam elérte a 10.700-at. :-)
tigus7313 2007. 05. 15. 16:55
Előzmény: #7221  tigus7313
#7222
Egyébként a tájékoztatón PI kiemelte a Claas-szal egyre szorosabb az együttműködés.
Remélem európai "Marmon" születik, hasonló árbevétell növekedéssel:)
tigus7313 2007. 05. 15. 16:52
Előzmény: #7220  Monster
#7221
Nekem midkét válasz megfelel:-)

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek