Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2013. 09. 25. 10:00
Előzmény: #66497  tigus7313
#66500
Majd megtámadják:))
Ez vicc volt, viszont ez szerintem esélyes (ismét)

Milyen nagyságrend ez?
signal2
signal2 2013. 09. 25. 09:47
Előzmény: #66498  signal2
#66499
Persze, ha BÉt-en lévõ pénzbõl szállnak most át EGIS-be 2%/2 hónap biztos hozamért, akkor plusz likviditás csak akkor lesz, ha a Servier fizet. Az novemeberre várható.
signal2
signal2 2013. 09. 25. 09:40
Előzmény: #66495  watson
#66498
Eddig nem látni az EGIS-eseket. Pedig jó lenne, ha abból a sok mrd Ft pénzbõl, ami ott fel fog szabadulni, 1-200 millió átjönne ide. Aki funda alapján vette az EGIS-t, annak a Rába szimpatikus lehet.
tigus7313 2013. 09. 25. 09:34
Előzmény: #66496  pancserlama.
#66497
kiírták végre a midibusztendert:
link

16+24 db opció
pancserlama.
pancserlama. 2013. 09. 25. 09:22
Előzmény: #66495  watson
#66496
Jó reggelt !
watson
watson 2013. 09. 24. 21:06
Előzmény: #66494  pancserlama.
#66495
Van, Egis kimegy a Buxból és vesznek helyette Rábát ;)
pancserlama.
pancserlama. 2013. 09. 24. 14:13
Előzmény: #66491  pancserlama.
#66494
Van más alternatíva?)
Pezo1 2013. 09. 24. 13:25
#66493
Korábban nagy Rába hívő voltam, mindig jelentős részét képezte a portfoliómnak. Több évi tartogatás és jelentős bukás után húszonezer db.-t felajánlottam az államnak. Nehéz döntés volt, de szerencsére, amikor a pénzt végre utalták, az Egis 14000 körül volt. Megvettem. Azóta ülök benne. Most lehet.hogy visszaszállok a Rábaba. A funda jó, bár az állom jelenléte kissé zavar. Nagyok nem veszik, az biztos
Pezo1 2013. 09. 24. 13:25
#66492
Korábban nagy Rába hívő voltam, mindig jelentős részét képezte a portfoliómnak. Több évi tartogatás és jelentős bukás után húszonezer db.-t felajánlottam az államnak. Nehéz döntés volt, de szerencsére, amikor a pénzt végre utalták, az Egis 14000 körül volt. Megvettem. Azóta ülök benne. Most lehet.hogy visszaszállok a Rábaba. A funda jó, bár az állom jelenléte kissé zavar. Nagyok nem veszik, az biztos
pancserlama.
pancserlama. 2013. 09. 24. 12:19
Előzmény: #66489  watson
#66491
Szerintem 61 busz kapcsán lesz is !)
herlas 2013. 09. 24. 11:45
Előzmény: #66489  watson
#66490
Az Egis ajánlat kapcsán kérdezem, a Rába ajánlat elfogadásakor ellenőrzött tőkepiaci jövedelemként kellett adózni vagy vontak 14% EHO-t és külön sorba került?
watson
watson 2013. 09. 24. 10:40
Előzmény: #66488  pancserlama.
#66489
Rendezzünk road show-t közösen a nagytulajjal és a menedzsmenttel! ;))

Kössük össze a 61 busz átadásával és néhány külföldi megrendelés publikálásával, esetleg Ikarus logó nyugdíjpénztárosításával ;))))

... persze csak ha már töltöttünk a söntés pultnál ;))
pancserlama.
pancserlama. 2013. 09. 24. 08:52
Előzmény: #66486  tigus7313
#66488
Jó reggelt !

Napokban egy befektetéseket propagáló svihákkal beszélve lélegzetem elállt!
Feltette a kérdést nekem az agitátor: „és aztán mi az a 200 busz” ? Jelent valamit?

Gondolkodtam (és mint tudjuk ebből néha baj is lehet)
Szóval.
Miért is nem reagál erre a töménytelen jó hírre az árfolyam ?!
1. Mert még a hír (talán látva Q2 kicsit több) csak halványka hír.
2. Mert a pénzügyi világnak (spekik alapok…) halvány dunsztja sincs, hogy ez a sok kütyü mi is, ellentételezés mit jelent..stb.
3. Rába gazdasági és egyéb mutatói miként „állnak”, hogy áll a cég rövidtávú jövője. stb ?

Tigus, Watson.. 1702 és páran mélyebben ismerik a Rábát mint pár felületes nagybefektető.
pancserlama.
pancserlama. 2013. 09. 23. 20:03
Előzmény: #66486  tigus7313
#66487
Lehet hogy a Rába is hozza a Q3 ban a formáját ?)
tigus7313 2013. 09. 23. 19:46
Előzmény: #66485  tigus7313
#66486
ja és nem tapasztaltak szezonális visszaesést a Q3-ban (valszeg az euro 5-ös előrendelések miatt)
tigus7313 2013. 09. 23. 19:25
Előzmény: #66484  pancserlama.
#66485
link

duplázni szeretné a tgk. gyártást a Scania.
A Rába fennül ezen a hullámon már, csak arra kell vigyáznia le ne essen.

szintén távlatokat nyithat, miszerint:
"..a Scania megkereste és beazonosította a Volkswagen csoporton belüli együttműködési lehetőségeket. A Scania és az MAN lehetséges közös munkája a tengelyekre, váltókra, alapanyagokra és a hybrid hajtás elemeire terjed ki."

egyrészt a tengelytesteket, tengelycsuklókat a Rába szállítja a Scanianak, így talán bekerülhet a MAN-hez is.
másrészt hibridhajtás is középpontban van a Rábánál, talán réspiacnak minősül még a felfutás előtt. és akkor a Rába nyerő lehet.
pancserlama.
pancserlama. 2013. 09. 23. 13:33
Előzmény: #66483  watson
#66484
Nem :))
watson
watson 2013. 09. 23. 12:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#66483
Németo. SPD:
kivel nem? ;)
kisebbségi kormány alakul szerinted?

Rába:
A korcsma hiába támaszkodik a pultnál, nem öntenek neki? ;)
pancserlama.
pancserlama. 2013. 09. 23. 11:28
Előzmény: #66477  watson
#66482
Euroman 2013. 09. 23. 09:33
Törölt hozzászólás
#66481

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek