Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sanka 2010. 10. 20. 08:09
Előzmény: #39118  pancserlama.
#39120
Remélem sokat bír az a rába futómű)))
Törölt felhasználó 2010. 10. 20. 08:03
#39119
pancserlama.
pancserlama. 2010. 10. 20. 07:59
Előzmény: #39117  sanka
#39118
Full Rába művek)))
sanka 2010. 10. 20. 07:55
Előzmény: #39115  pancserlama.
#39117
Hali!
Inkább korrekcióra gondolok. Zsákod telt, vagy fér még!
sly36
sly36 2010. 10. 20. 07:55
Előzmény: #39115  pancserlama.
#39116
Jó reggelt!
Hát akkor emelkedjünk! :-))
pancserlama.
pancserlama. 2010. 10. 20. 07:47
Előzmény: #39003  egyveleg
#39115

Jó reggelt!

link

Akár emelkedhetünk is.
Steelman 2010. 10. 19. 22:59
Előzmény: #39113  atikasz
#39114
Az elemző bizonyára az eladói oldalon állt és kereste az ügyeletes vesztőket.Midig kétkedve fogadom,ha valamit vételre ajánlanak.
atikasz 2010. 10. 19. 22:53
#39113
montam,hogy nem szokott jot tenni az optimista elemzés:-)
ma is be volt linkelve egy azt meg is jött a zutty.
tomalex 2010. 10. 19. 22:52
Előzmény: #39111  Steelman
#39112
ha eljön a korrekció ideje akkor valószínűleg ez is esni fog. Meglássuk!
Steelman 2010. 10. 19. 22:48
Előzmény: #39110  tomalex
#39111
Az év vállalata lett, a dollár erősödött,tehát az lenne a logikus,hogy emelkedjen. De általában fordítva mozgatnak mindent, ezért fogják beejteni a disznók szerintem.
tomalex 2010. 10. 19. 22:39
Előzmény: #39109  Törölt felhasználó
#39110
Vigyázz a Rábával mert múlkor is kavartak a nagybüfik. Most lassú gyüjtögetés van és ez nem olyan látványos mint a múltkori rally de biztonságosabb. Rábán a gyorsjelentés dobhat egy nagyot, de az még odébb van. Pintér is pozitívan nyilatkozott, meg azért valószínűleg nem hiába lett az év vállalata. A szakmai zsűri gondolom nem hasraütött.
Törölt felhasználó 2010. 10. 19. 22:28
Előzmény: #39108  tomalex
#39109
Nem a Rábával vesztettem sokat, csak a Rábába is azért ugrottam bele, mert úgy láttam a Panny-ban nincs már emelkedést inspiráló sztori és úgy gondoltam, a Rába még hegymenet előtt van. Erre Rába nem csinált mást, mint két pont között őrlödött: egy kis emelkedés, egy kis csökkenés. Aztán már csak a csökkenésé volt a főszerep miközben Panny még ment egy 100-ast. Inkább kiszálltam tehát, mert nem láttam azt az egetrengető forgalmat, ami az emelkedéshez elengedhetetlen (igaz ma sem látom), és átnyergeltem TVK-ba. Most itt ülök - szintén tétlenül - és várom a jószerencsét .
tomalex 2010. 10. 19. 22:20
Előzmény: #39107  Törölt felhasználó
#39108
Hogy sikerült a Rábában elveszteni a pénzt pár nap alatt amikor az elmúlt hónapban szinte csak emelkedett? Én mondjuk kivétel nélkül csak támaszokon veszek bele, kitöréseken soha inkább várok ha lemardtam akkor így jártam.
Törölt felhasználó 2010. 10. 19. 22:11
Előzmény: #39106  tomalex
#39107
Hát én azt szeretem, ha minden nap keresek a részvénnyel egy kicsit. Az utóbbi hónapok viszont arról szóltak, hogy amit vért izzadva kerestem, pár nap alatt el is vesztettem.
Ezért nincs idegem hosszan ülni egy részvényben, mert az idő drága.
tomalex 2010. 10. 19. 22:09
Előzmény: #39104  Törölt felhasználó
#39106
Lehet pöcsölős de legalább mostanában szépen mozog. Ha izgalmakra vágysz akkor menj az OTP-be vagy mondok jobbat, KREG vagy hybridbox.
tigus7313 2010. 10. 19. 21:58
Előzmény: #39104  Törölt felhasználó
#39105
nézőpont kérdése:

január 1. óta emelkedett 41 %-ot.

más nézőpontból persze más eredményt kapunk:)
Törölt felhasználó 2010. 10. 19. 21:31
Előzmény: #39102  Törölt felhasználó
#39104
Ez is csak egy pocsolos részvény a sok kozül.:))
Egy darabig ültem benne, de aztán sikerült egy másik pocsolos részvényt találnom. Most jól érzem magam...
tigus7313 2010. 10. 19. 20:18
Előzmény: #39102  Törölt felhasználó
#39103
kezd helyreállni a világ rendje:
Usd 200 Ft felett.
mondani sem kell, hogy egy erős dollár (mondjuk tartós 210-220) nagyon jót tenne ebben a negyedévben.
Törölt felhasználó 2010. 10. 19. 17:36
Előzmény: #39101  pancserlama.
#39102
... de ha megnézzük, napok óta így mozog.. fel, le.. Szerintem nincs ezzel semmi baj. Majd ha a 950 törik, akkor pánikolok :) De addig benne van az emelkedő csatornában! Hozzáteszem, meg is érdemli..
pancserlama.
pancserlama. 2010. 10. 19. 17:15
Előzmény: #39098  Törölt felhasználó
#39101
955-ig lemehet onnan fordul ismét

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek