Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 08. 05. 09:48

PLOTINUS  

Nem találtam így újat nyitottam.

Elég rossz passzban van Viktor(vagy inkább a piac??:) ).De ettől függetlenül bízom benne.Lehet,hogy a kereskedés jelenlegi stílusa nem fekszik neki.Túl nagyok a fel és le ugrálások.. gondolom kiüti a stopokat.Nehéz lehet lekereskedni.Lesz majd olyan időszak ami fekszik neki és magára fog találni.Olvasgattam a vele készült interjúkat,jó gondolkodású..visszatalál a megfelelő útra.Kitartás a Plotinus részvényeseinek..;)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
maveryck 2016. 12. 24. 09:20
Előzmény: #4457  pomperj
#4460
Gondolom, nincs Plotinus részvényed. Ha így van, akkor meg nem értelek. Annyi más részvény van még.
xmann 2016. 12. 24. 06:26
Előzmény: #4457  pomperj
#4459
Semmiképpen sem szeretném megzavarni a fundamentális gondolkodást de megjegyeznék pár dolgot.

1. Magyarországon 2009 óta csökken a vállalati hitelek állománya. Ez azt is jelenti hogy a GDP hez képest drasztikusan lecsökkent. Szóval nem tudom honnan származik az a gondolat hogy óriás hitelekben úszik az Ingatlanpiac. Tényadat biztos hogy nincs mögötte.

2. Jelenleg iroda piaci hozam 7 % körül van. Ez 2012-ben 8 % volt 2007-ben pedig 6 %. Ezekben az időszakokban a magyar kockázatmentes hozom 6-9 % között volt. Az elmúlt 15 éves sávon belül nem látszik semmi kiugró az irodaPiaci hozamokban. Ezért aztán mivel nem is mentek le Hozamok, nem tudom mitől mennének föl megemelik a A kamatokat.

Szóval összefoglalva: se hitel őrület nincs az irodapiacon se az irodák ára nem kiugró a korábbiakhoz képest. Úgyhogy az állításaid megint teljesen alaptalanok voltak . Ettől még természetesen lehet akár jo akár rossz egy Irodapiac befektetés de nem amiatt amiket te írtál ide
szász 2016. 12. 23. 21:37
Előzmény: #4457  pomperj
#4458
Szerintem felvesz rá 3 éves fix kamatozású hitelt és 3 év múlva eladja. Lehet, hogy addig nem lesz túl nagy hozamemelkedés. Ezért aztán lesz még vevő jó áron. Talán ha nem csak tíz százaléka lesz kiadva, az is dob rajta egy kicsit.
pomperj
pomperj 2016. 12. 23. 20:05
Előzmény: #4445  Törölt felhasználó
#4457
Abszolut.
Egy megjegyzessel hadd egeszitsem ki.

Az iroda-ingatlan piac nem beton alapokon all. Hanem egy hitel-tengeren uszik.
Milyen a hitel tenger ma Bp-en? Nos, evszadosan alacsony kamatu; soha nem volt ilyen kedvezo a kamat, hogy abbol hitelbol irodahazat vegyenek.
Es igen, most 6-7%-ot hoz az iroda, amikor nulla koruli a kamat.
Hogy 10-20%al olcsobban vette, mint a szokasos 450-550eFt/m2? nos, az majdnem mindegy. Annyiival kijebb is van a Vaci uton; nem a belvarosban van!

Ami viszont nem mindegy, az, mennyit hoz majd, amikor megint "normalis" lesz a kamat, mondjuk 1.5-3 ev mulva. Amikor 3-4% alapkamat es 5-6% lesz az ingatlan-hitelkamat?

Aha. Egy kivonas kellene?
Dehat, mondhatja barki, a Zsiday nem is kamatra vette!

Na es? Ha az osszes irodahaz Bp-en, az mind tartozason uszik oven kivul, nos, es azok mind elkezdenek arzuhanni a kamatemelkedes miatt?
Akkor az ove tartani tudja majd arat? Benne van a kp. Hmmm...
Csuf dolog a fundas gondolkodas is.

Biztos, hogy evszadosan alacsony, majdnem zero kamat idejen "buli" irodahazat venni? Nem azt mondta nemreg a blogban, hogy mit is kene csinalni a kotveny piacon? (Ja,a kotvenyhozam meg a realesate ar mennyire is korrelal a kapitalizmusban?)

Törölt felhasználó 2016. 12. 22. 19:52
Előzmény: #4453  fatihszultan
#4456
Nem igaz. Nekem Fibonacci bacsi megsugta, hogy Te csak 261,8%-al igertel tobbet az irodakert.
Most lebuktal ;P
fatihszultan 2016. 12. 22. 16:46
Előzmény: #4454  maveryck
#4455
:-)
maveryck 2016. 12. 22. 16:40
Előzmény: #4453  fatihszultan
#4454
Éreztem, hogy valami nem kóser:)
fatihszultan 2016. 12. 22. 15:53
Előzmény: #4451  Törölt felhasználó
#4453
Most már elárulhatom nektek, hogy előlem vették meg. Nagy harc volt, pont 320%-al ígértem többet. Plussz az eladóknak egy-egy arany Eliot görbét. Meg beígértem, hogy megkapják a 4. hullámmal ékesített MSCI érdemrendet is.
Mégis nekik adták. Ezek után nem marad más hátra számomra, mint felvásárolom a Plotinust. (Az áron még gondolkodom)
zsoltee77
zsoltee77 2016. 12. 22. 15:40
Előzmény: #4451  Törölt felhasználó
#4452
Akkor értsd úgy, hogy talán többért is el lehetett volna adni, ha pl. kivárnak, de Viktorék kicsengették kp-ben és alkudtak az eredetileg meghirdetett vételárból.
Törölt felhasználó 2016. 12. 22. 15:35
Előzmény: #4450  maveryck
#4451
A piaci ár alatt nem vehettük, mert az a piaci ár amin vettük.
maveryck 2016. 12. 22. 15:06
Előzmény: #4449  pickpepe
#4450
Nagyon meglepődnék, ha Viktorék nem piaci ár alatt vették volna, már csak azért is, mert akkor már korábban vettek volna valami hasonlót. Olyan régóta ír az ingatlanokról. Mint arról is, hogy folyamatosan keresik a reál lehetőségeket.
pickpepe
pickpepe 2016. 12. 22. 14:56
Előzmény: #4445  Törölt felhasználó
#4449
Igen, sok mindenben igazad van, de az átlag 7%.
Ugye az ingatlanok kapcsán szoktuk mondani, hogy lokáció, lokáció, lokáció.
De a befektetésre vett ingatlan esetében szinte ugyanennyire fontos a beker ár.

Mert mondjuk átlagosan hozam szerint egy 1 Mrd-s irodaház hoz évi 70 M ft-ot, azaz 7%-ot, de ha azt mondjuk 30%-kal a piaci ár alatt tudjuk megvenni és feltételezzük, hogy ugyanannyit fog hozni, akkor mindjárt 10% a hozamunk.
:)
Én többek között ebben bízom.

(és akkor arról még nem beszélünk, hogy ebben az esetben a vételkor van egy ki nem mutatott és nem realizált vagyonnövekedés az ingatlan kapcsán (annyi amennyivel piaci ár alatt vettük) illetve, abban is bízunk, hogy ez tovább fog nőni majd)
maveryck 2016. 12. 22. 10:20
Előzmény: #4447  maveryck
#4448
Szerintem maga az árfolyam akkor fog meglódulni (persze ha marad a jó mögöttes teljesítmény), ha átlépjük a 6000 Ft-t, mint lélektani határt. Ez egy teljesen szubjektív, hullámoktól és tényektől mentes vélemény.
maveryck 2016. 12. 22. 09:32
Előzmény: #4444  pickpepe
#4447
Szinte naponta vannak hírek a Váci útról. És itt nem kisbefektetőkről van szó, ezek szakemberek.
maveryck 2016. 12. 22. 09:29
Előzmény: #4443  herlas
#4446
"A cég közleménye szerint az új iradaépületet zártkörű befektetési alap formájában hasznosítják, azaz alighanem ugyanúgy követni lehet majd az értékét, ahogy a Plotinus alapét."
Ez nagyon jó lenne, különben miért is hoznának létre bef. alapot. Jó gondolat.
Törölt felhasználó 2016. 12. 22. 07:40
Előzmény: #4444  pickpepe
#4445
Viszont az is benne van, hogy az átlagos vételi hozam már csak 7% körüli (azt se feledjük, 4-5 éve ennyiért még állampapírt is lehetett kapni és ki tudja mi lesz újjabb pár év múlva), vagyis a felkapottság rendesen leverte a megtérülést. Sajnos amíg a pontos vételi paraméterek nem ismertek, addig csak ilyen általános trendek alapján tudunk a Plotinus esetében is tapogatozni...
Félreértés ne essen, én a Plotinust továbbra is jó cégnek tartom, ami szépen nyereséges lehet, csak a hozam szintje lehet picit alacsonyabb lesz a jövőben, mint eddig, illetve nehezebb lesz árazni és kockázatot becsülni az információk hiánya miatt.
pickpepe
pickpepe 2016. 12. 22. 07:19
Előzmény: #4443  herlas
#4444
Ez alapján igencsak pörög AZ irodapiac is Bpen. V188 is benne van.
link
herlas 2016. 12. 21. 23:27
Előzmény: #4440  mage
#4443
A cég közleménye szerint az új iradaépületet zártkörű befektetési alap formájában hasznosítják, azaz alighanem ugyanúgy követni lehet majd az értékét, ahogy a Plotinus alapét.
A GRW Invest Kft., aki szintén a vevők között van, mostanában vett egy alapkezelő céget, talán nem véletlenül.
link

Buffett Berkshire Hathaway-je (a minta)sem közöl eszközértéket és elvannak nélküle.

A pontos vételár nyilvánosságra hozatala minden érintetten múlik, aligha Viktor akar titkolózni, értelme se lenne. Az eladó ORCO Kft. anyacége is tőzsdén van, valószínűbb hogy miatta csúszik az ár közlése.

borso74 2016. 12. 21. 22:03
Előzmény: #4440  mage
#4442
Túlságosan én sem örülnék annak, ha a cég elmenne egy ingatlan üzemeltető társaság irányába. Egyelőre viszont csak annyit látok, hogy a Törpe utcai projektet átcseréltük Váci útra, kitettségünk nem tűnik kritikusnak. Cégérték negyede? Ebből bármi lehet, még az is hogy 2018-ban már ezt is eladjuk nagy nyereséggel. Vagy egy jó magyar mutyi veszteséggel. Bármi.
Valaki írta a Concorde ide költöztetését. Hát azért az nagy meglepi lenne, ha elköltözne a célcsoport lakókörnyezetéből a prolinegyedbe...
tigus7313 2016. 12. 21. 21:14
Előzmény: #4432  pomperj
#4441
1-hez
Semelyik cég nem auditáltatja az évközi beszámolóit (még az OTP se, de a külföldiek sem).

Topik gazda

Jhonny27
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek