Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2024. 05. 08. 08:30
Előzmény: #1266099  lehet
#1266100
Ne is a minimumhoz nezzed. Ahhoz ahogy a tobbi papirnal is nezted. Ha igazsagosak akarunk lenni akkor ugy nezed az allitasat ahogy irta. Nem ugy hogy a 4 termekbol amit mond kiveszed a legnyeresegesebbet.
lehet 2024. 05. 08. 08:19
Előzmény: #1266096  stacstac
#1266099
Ilyen volatilis papíroknál nincs értelme azt nézni, hogy a minimumhoz képest mennyit lehetett elérni, mert így persze végtelen hozamokat lehet kihozni.
aetzw4zer 2024. 05. 08. 08:16
#1266098
Az OTP Bank Nyrt. tájékoztatja a tőkepiaci szereplőket, hogy – a 2024. április 26-i Közgyűlés 8/2024. számú határozata alapján, javadalmazási politikája megvalósítása részeként – 2024. május 7-én a Budapesti Értéktőzsdén 97.879 darab OTP törzsrészvényt vásárolt 18.545 forint/darab átlagáron az OTP Bank, mint befektetési szolgáltató igénybevételével.  A tranzakció nyomán az OTP Csoport tulajdonában lévő saját részvények állománya 1.803.096 darabra változott. A saját részvény állomány 0,64%. 
Pipacs20 2024. 05. 08. 08:04
Előzmény: #1266095  macibear
#1266097

Kedves Maci!
Bocsánat, h. még mindig ezen értetlenkedek, de az MRP befejezése miért hoz esést, a CET1 srv. nem fogja/tudja "pótolni"? Ott még van keret bőven.
stacstac 2024. 05. 08. 08:03
Előzmény: #1266093  lehet
#1266096
TL90-et 1000 körül lehetett venni több napon is az elmúlt 4 hónapban - most 2500 fölött van - de nem védeni szeretnék senkit, csak azért mégis, na
 
ettől függetlenül lehet, hogy igazatok van vele kapcsolatban, de azért szépen lehetett keresni az OTPTL certikkel az idei évben
 
OFFTOPIC: (én továbbra is AKKO/APP/AW/DELTA/OPUS/OTPTL/RICSITL)
 
jó spekit Neked
macibear
macibear 2024. 05. 08. 07:58
#1266095

Swingelőknek
Eladási pont: 18 875 május 10-zel bezárólag.
Következő vételi pont: 18 300 illetve 17 955 valamikor május végén.
Valszín fog benne maradni mindkét irányban.
.
Befektetők ne foglalkozzanak vele, nem is értem miért olvassák és kommentelnek naponta. Tartsák. Vagy vegyenek. Mindegy hol.
.
Napizók. Lesz rángatózás. Nehéz lesz elkapni. Miután az OTP befejezi az aktuális MRP-t (javadalmazáspolitikai célú vásárlását) jön egy több száz forintos esés napon belül. Holnaptól kezdődően három napon belül meg kellene történnie.
Zsombéki 2024. 05. 08. 07:40
Előzmény: #1266087  egybankar2024
#1266094

Kockázatkezelési szempontból szerinted helyes egy adott termék 75%-át egy szűk kör kezében tartani?
.
Azt gondolod, hogy 1-2 magyar bróker miatt áll le egy emelkedés a papírban? Itt hibádzik a szakértelem, ami egyébként úgy tűnik a széles olvasottságnak és podcast hallgatásnak az eredményeként részben megvan.
Nekem NER lovag érzésem van abból, amit a beírásaid alapján leszűrök.
.
Az is furcsa, hogy csak akkor jön egy halom komment, amikor éppen emelkedik a papír. Sok ilyen tradert láttam már életem során, azt nem tudom közéjük tartozol-e vagy sem és hogy valóban segítő szándékkal írsz ide, ahol tudod semmiféle befolyással nincs egy nick véleménye a történésekre vagy csak egy sérült ego keresi a megnyugvást, vagy csak szükség van egy kis sikerélményre, de nem is ez a lényeg, ezek csupán csak érzések, melyek lehetnek falsok is.
.
Itt majdnem mindenki segítő szándékkal ír, határozott véleményt közöl, van, akinél ez napon belül változik, akár többször is, van, aki hosszútávon szemléli a történéseket, mégis naponta reagál a 100-200 pontos változásokra. Dani, Pompi is hasonlóan erősen hisz a saját elképzeléseiben, mint te, veled ellentétben azok a  várakozások nem jöttek be. Te jól mérted fel, hogy bull trend van, ők nem. Nem tudom, hogy egy fordulatnál nem fordul-e a kocka. Vannak kétségeim.
lehet 2024. 05. 08. 07:29
Előzmény: #1266092  stacstac
#1266093
OTP-s fórumozóknak OTP-t ajánlani ...:-) Különben a TL certik hozamai is 50 % alatt voltak ebben az időszakban.
stacstac 2024. 05. 08. 07:04
Előzmény: #1266091  lehet
#1266092
kihagytad a számításból az OTP TL certik hozamát
 
jó spekit mindenkinek
lehet 2024. 05. 08. 06:55
Előzmény: #1266088  egybankar2024
#1266091
Ezzel szemben a valóság a részvényekkel kapcsolatban (3.5.-én dobtad be először):

Árf. 3.05. Árf. most Hozam (%)
Novo Nordisk 124,65 127,29 2,12
NVIDIA 859,64 905,54 5,34
Rheinmetall 434,50 528,80 21,70
Átlag 9,72
Szóval semmi különös, nagyon messze a 80-85 %-tól, sajnos egy újabb durva csúsztatás.  Ilyen rövid távon muris lenne az évesítésre hivatkozni. Vagy még lehetne a Balin-féle "logikát" alkalmazni, hogy ő 1500-on vette a MOL-t.:)

maxhell 2024. 05. 08. 06:39
#1266090
Szépen halad felfelé a papír. Durva, de ha jobban megnézzük már 1000 ponton belül van az ATH csúcs, uszkve 5,3%-ra. Mi van ha most az lesz a csavar a történetben, hogy egy vártnál jobb, vagy jó jelentésre nem korrekció indul, mint eddig, hanem éppen egy újabb felhúzás?! :) Látok rá esélyt, sőt. 
https://ibb.co/pxmtrLj
Fortepan
Fortepan 2024. 05. 08. 06:13
Előzmény: #1266087  egybankar2024
#1266089
" azért nem emelkedett az árfolyam mert egy vezető brókercég brókerei és azok intézményi ügyfelei elmentek három hétre nyaralni. 
Ekkora baromságot már rég hallottam, de te tudod...
egybankar2024 2024. 05. 08. 01:32
Előzmény: #1266086  Csibefogo
#1266088
Azért nem adok rövidtávú előrejelzést, mert pénzügyi befektetés elemző, pénzügyi kockázatkezelő és részvényelemző mesterem van. Nem hiszem, hogy azokkal a "technikai elemzésnek" tartott ovis rajzokkal tartósan értelmezhető hozamokat lehet elérni, így nem is érdemes ezzel próbálkozni.
Leírtam, hogy Rheinmetallt, Novo Nordiskot, NVIDIÁT és OTP TL89-90-et tartok és másnak is erősen javaslom tartásra. Egyenlő súlyozással egy ilyen portfolió 80-85%-ot ment azóta, hogy bedobtam (2,5 hónapja)...
egybankar2024 2024. 05. 08. 01:19
Előzmény: #1266086  Csibefogo
#1266087
125k long certim van, régóta tartom őket és nem szándékozom mostanában eladni. Teljesen hidegen hagy, hogy párszáz forinttal fel vagy le megy az árfolyam. Azt meg remélem tudod, hogy a fórum tagjainak lényegében semmilyen hatása sincs az árfolyam alakulására.
Azért kezdtem el írni, mert már tudtam szó nélkül nézni Balin teljesen valótlan kommentjeit, és mert elszomorított, hogy milyen béna döntéseket hoztak miatta itt a kezdő befektetők. 
Teljesen segítő szándékkal írtam, véleményemet bankszakmai, befektetési magyarázatokkal részletesen alátámasztva.
Sajnos nem volt sok foganatja, sőt páran megvádoltak, hogy azért mondom, hogy üljenek bele a longba , mert el akarom adni a long certijeimet mielőtt beesne az árfolyam. Azért írtam most újra, mert 1800-2000 forinttal magasabb árfolyam mellett még sem én, sem a két ismerősőm (akivel a TL89 ls Tl90 ~75%-át tartjuk) sem adta el a long certiket. Ezzel is rácáfolva az akkori valótlan vádakra.
Azt is megírtam anno, hogy részben azért nem emelkedett az árfolyam mert egy vezető brókercég brókerei és azok intézményi ügyfelei elmentek három hétre nyaralni. Megmondtam előre a kételkedőknek, hogy a szabadságolás meg fog látszani a márciusi értékesítési számaikban. Most belinkeltem a hivatalos BÉT-es statisztikákat. 
Ha visszaolvasod a régebbi kommentjeimet, akkor megérthetnéd, hogy miért kérdezték pont az Ipotekát és azt is, hogy miért nem válaszolhatok erre a kérdésre péntekig :)
Csibefogo
Csibefogo 2024. 05. 08. 00:36
Előzmény: #1266083  egybankar2024
#1266086

   Kedves egybankar2024!
Furcsa "déjá vu" érzés kerít hatalmába,mikor olvaslak.
2011 óta követem e fórumot és megtapasztaltam,hogy bizonyos időközönként, csak úgy a semmiből előkerülnek hozzád hasonlók.
Olyanok akik nagyon tájékozottak,mindent tudnak,mindenkit ismernek,lehengerlő magabiztos a stílusuk,ennek megfelelően fölényesek,pökhendiek,igazi észt osztók.
Azaz érzésem,hogy valamiféle tőzsdei speka érdekcsoport küldötte lehetsz,aki kitervelten megpróbál a kis büfik bizalmába férkőzni, szép lassan,nem sietve,és ha ez meglesz,ügyes ráutalásokkal megpróbáljátok a ti célotok (kereskedési irány) felé terelni e nem kis létszámú közösséget,vagy egy részét.
A látszat ellenére ez nem összeesküvés elmélet.
Miért is jó neked,hogy ide írogatsz?
Már a névválasztásod is elgondolkodtató!Miért fontos tudatnod,hogy bankár vagy,ha az vagy egyáltalán?józan eszű,magára valamit is adó bankárok nem írnak ide,cél nélkül nem keresik a társaságunkat,legfeljebb valamelyik bank bróker csapatának harmadik sora,szórakozásból.kavarásból.
Nyilván azért választottad ezt a neved,hogy mindjárt az elején felfigyeljenek rád,megspórolva sok felesleges kört a bizalomig.
Lehettél volna például "Kakasfogó" nevű
,vagy teljesen hétköznapi más,de akkor te is tudod, esélyed nem lenne rövid távon eljutni az elismertségig. :)
Óvatos vagy a jövőre vonatkozó kérdéseknél,pedig sokunkat érdekelne!
Sok.sok hónapra,év végére adod meg célárad,azt is homályosan,rövid távra semmi konkrétat nem.
Minket viszont az érdekelni,hogy mennyi lesz várhatóan a n.éves jelentés napján a záró,vagy 5 nap múlva,vagy az osztalék kiárazódás után.
Ha valóban annyira spiller vagy,nagy örömmel vennék,napi ,heti előrejelzésed!
Lehet csúfosan melléfognál!
Az is lehet,hogy valami megtörtént kudarc,arcvesztés miatt keresed társaságunkat,itt valaki lehetsz.
A tapasztatom az:ahogy hirtelen feltűnnek,ugyanolyan  gyorsan a semmi vesznek a hasonló próféták.
Ha még is úgy gondolod,hogy itt a helyed közöttünk,akkor kellő szerénységgel,jó meglátásokkal,hasznos információkkal,fundás elemzésekkel tudnád legjobban segíteni mindennapjainkat.
egybankar2024 2024. 05. 07. 22:30
Előzmény: #1266084  lehet
#1266085
Már régóta nem ő vezeti, szerintem jó ideje nyugdíjba vonult. Pénteken meglátod ;)
lehet 2024. 05. 07. 22:20
Előzmény: #1266082  egybankar2024
#1266084
A történet jó, de sajnos a VM alap a leggyengébb a Holdnál. Arra kár alapot létrehozni, hogy véletlenül se veszítsen az ügyfél, mert így elfogadható hozama sem lesz. 
Csányi nagyon pozitív volt az Ipothekára, hogy látod ?
egybankar2024 2024. 05. 07. 22:02
Előzmény: #1266081  Lizi
#1266083
Az első fele szerintem elég hamar meglesz, 21500 felett már lassabban fog menni. De meg lennék lepve, ha 22 alatt zárnánk az évet (osztalék után). 
egybankar2024 2024. 05. 07. 21:58
#1266082
Az OTP-s fórumozással kapcsolatos tapasztalaimat Makara Tamás (Corvinuson volt Befektetések Tanszék vezetője és a Concorde/Hold VM abszolút hozamú alap alapkezelője) blogján megosztott élménye
 folgalja össze:
Forrás: http://www.vakmajom.hu
Dagály
Az állami strandon-uszodában két pénztár van, az egyik a téli, ami bent van a fedett, nyáron nagyjából hűtött részben és egy ideiglenes nyári kint, ami a nyári sokszoros forgalom kiszolgálásának célját szolgálja. Ez előtt forróbb napokon sokan állnak sorba, a legutóbb hétvégén az úszásból bérlettel kifelé menet azt láttam, hogy több százan, sokan gyerekkel, várakoznak a tűző napon, mert persze fa nem sok van ültetve a térkőerdőbe, egy vékonyka vérszilva és két csenevész, nem locsolt platán, az öntözőrendszer nem működik, nem sok árnyékot ad. Teszik ezt annak ellenére, hogy bent az épületben alig egy tucatnyian vannak a pénztár előtt, és a belépőket ott ugyanúgy meg lehet venni, hűvösben, legfeljebb 10 perc alatt, olajozottan. Ehelyett mégis a fél óra vagy több, tűző napon való fővést választja a többség. Vajon miért?
Persze biztosan sokan vannak, akik nem is sejtik, mert nem járnak ide gyakran, eseti, egyszeri vendégek, hogy bent is van pénztár, idejönnek a kánikulában pancsolni, látják, hol a sor, és egyszerűen beállnak oda, ahol mások is állnak. Mert bizonyára a már ott állók jól tudják, hova kell állni, követik a mintát, amit látnak. De nem jól tudják, itt a többség óriásit téved.
Elvégeztem egy kísérletet, induláskor merő segítőszándékból, csak aztán lett belőle kísérlet: a sor derekán állók egy csoportjához odamentem, és szóltam nekik, hogy nem érdemes itt főni a napon, ne tegyék, amikor bent tizede akkora a sor, sokkal gyorsabban megkapják a jegyet, ráadásul nem kapnak gutaütést a harminchárom fokban, ami a térkövön negyven. Senki nem állt ki. Senki. Pedig ott izzadt egy anyuka is három nyűgös gyerekkel, nekik különösen szívesen segítettem volna.
Úgy vélhették, hogy amit állítok, csupán csak egyetlen, bizonytalan eredetű vélemény a többség sokaságának, több száz embernek a véleményével szemben, akik a kinti sorban állást választották, csak jobban tudják, és lehet, hogy attól is féltek, hogy ha feladják az itteni pozíciójukat, amelyet jelentős idejű sorban állással nyertek el, még rosszabb helyzetbe kerülnek, később jutnak be, ezért inkább kitartottak a rossz döntés mellett. Vagy az is benne volt, hogy ha kiállnának, akkor a kiállással el kellene ismerni, hogy mekkorát tévedtek a kinti sorba való beállással, és az ember azt nem szívesen ismeri el, hogy mekkora balek volt. Nem jó érzés. Rossz lóra tenni rossz, beismerni még rosszabb.
Azért próbálkoztam még egy kicsit, hátha mégis, odamentem pár másik emberhez, végül egyetlen, az angolt olasz akcentussal beszélő, alighanem másnaposan kókadozó férfit sikerült átfordítanom, aki a sor vége felé állt. A több százból. Nagyot nyert a sorváltással, persze a nagy nyeresége annak is volt köszönhető, hogy mások nem tartottak vele, időnként igen nagy érték tud lenni nem engedni a pszichózisnak és nem a többséggel tartani, hanem a józan ésszel.
Budapest, 2023 augusztus
Lizi
Lizi 2024. 05. 07. 21:54
Előzmény: #1266079  egybankar2024
#1266081
Ezt a 23-25 ezres árat mikorra gondolod elérni?

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek