Pipacs20

Regisztráció: 2023-08-22 08:52:15

Hozzászólások száma: 241

Utolsó hozzászólás: 2026-06-26 06:50


Tapasztalat: 3
Aktivitás: 4
Népszerűség: 4

Kedvenc topikok db Utolsó hozzászólás

50 708
2026. 06. 10. 07:58
40 551
2026. 06. 10. 08:27
DAX
306 013
2026. 06. 10. 08:43
140 223
2026. 06. 10. 09:26

utolsó 20 hozzászólás

Olaj és Gáz péntek, 06:50
Köszönöm a kifejtős választ! Ez nekem túl bonyolult - felismerve komodoi észrevételének rám vonatkozó igazságát. ;) A primkó kis certi nekem bőven megfelelő - ha jó felé megy! :) Itt sztem a leglényegesebb, h. nem szabad kihegyezni a magamfajta kezdőnek, kellően távoli legyen a KO, legyen lehetőség korrigálni/kiszállni. Mini pakkomat tartom továbbra is.
Olaj és Gáz csütörtök, 14:38
Nem jól fogalmaztam: az NGt milyen termékkel kereskeded, ha jól emlékszem határidős opciókkal, ugye? (Csak tudnám, h. mi az :D ) Tehát nem Erste certifikáttal, mint pl. én. Miner tette fel a kérdést, és komodoi válaszolta meg röviden, de határozottan a certis lehetőséget elutasítva. Viszont alternatíva nem volt téma, h. ki miben utazik. Ezért ismételtem meg a kérdést. Nekem a certifikáttal a fő problémám a kereskedési időkorlát. Pl. csak nyitvatartási időben értelmezhető a stop, ami komoly meglepetéseket okozhat éjjel... A spread 10 Ft-ról 5-re csökkentése szerintem kicsiben is értelmezhetővé tette ezt a formát.
Olaj és Gáz csütörtök, 09:50
Igen, hajnalban még jobban nézett ki. Én Erstén certikkel matekozok (ld. még komodoi kolléga ellenjavallata, de ez van), az meg 9től van. Onnantól emelkedett, megpróbáltam a FOMO hibát - mohóságot elkerülni, és így az emelkedést is sikerült. Így a kisebb pakkommal utazok csak ezen a fel hullámon. Te min kereskedsz? Vajon a tározói jelentésre mi várható? Mi a várakozás, tudsz róla?
Olaj és Gáz csütörtök, 08:28
ez a kör mindenesetre elment. Vártam egy kisebb visszanézést, ami meg is történt 15.30-kor, de megint sokalltam a 3,15-öt beszállónak, úh. most várok újabb lehetőségre. Meglátjuk az adat után mi történik!
Olaj és Gáz szerda, 09:28
Köszi! Remek, ha valaki tényekre is alapoz, s ír, nem csak úgy, mint én: sejtésekre.... :D Én is várok egyelőre. Olajba már belevettem, egyelőre úgy tűnik, h. túl hamar, 73,6-nál. :S
Olaj és Gáz szerda, 08:03
egy perc sem telt el, 3,13 -->3,16. A ffffene, h. 9től van csak bót'. Remélem 3,16-ról még lefordul és aláesik a 3,13-nak.
Olaj és Gáz szerda, 07:51
NGben lassan új kör, új beszálló. Hogy látjátok?
DAX kedd, 16:10
Akkor OK, csak így tovább! (Kb. 1 éve.)
DAX kedd, 12:50

Én is köszi, igen, Neked is szólt.
Ha az érintettek szerint is OK, nem zavaró. Igazából aggódok, nehogy szétessen a fórum törzsközönsége, mert akkor részemről kb. a vakrepülés időszaka jönne... Biztos mások is vannak így.  Így viszont lehet nézegetni / próbálgatni a meglátások helyességét, működését, hátterét. Elnézést, ha gáz a potyautas stratégia, de egyébként nem működik rosszul. ;)
DAX kedd, 12:32
Kibicként: szerintem remek lenne, ha nem egymást cincálnátok. Meglátásom szerint mindenki remek elme és ahogy látom egészen eredményes elemző, illetve trader is. Megítélésem szerint ez a legértékesebb, legjobb színvonalú és nem mellékesen egymást emberileg is figyelembe vevő chatszoba. Jó lenne, ha a személyeskedés ezen nem kerekedne felül. Köszi, ahogy a lehetőséget is, h. lehet olvasni Benneteket!
Olaj és Gáz kedd, 07:01

Én a felét hagytam kistoppolni. Hasonlóképpen: toltam alatta stoppot, ami 3,30-körül teljesült. A másik felét hagyom, ha lenne valami nagy ugrás. Ha lejön, bővítek.
Én gázban a tradingeconomics.com-ot nézem, ott szerintem OK. A múlt héten már 3,20-nál belevettem a lefelébe, kicsit korán, most lehet, h. a tegnapi 3,22 volt az alja.
DAX hétfő, 08:02
like - dislike
Olaj és Gáz 2026. 06. 17. 16:09
Múlt héten már rápróbáltam az esésben 3,12-nél, akkor még leesett 3,02-ig.
Olaj és Gáz 2026. 06. 17. 15:23
Esetleg valakinek volna kedve 1-2 keresetlen szót írni arról, hogy a 3,2 körüli toporgás miért nem állította és fordította meg az esést?
Olaj és Gáz 2026. 06. 17. 15:14
NG jól leszaladt. Azaz jól a fenét! Úgy fest, h. túlzó optimizmus volt 3,2-nél újra belevenni...
Olaj és Gáz 2026. 06. 17. 14:10
(245-ön volt az 1000 db-os eladás)
Olaj és Gáz 2026. 06. 17. 14:09

Így jár, aki túl nagy tétellel utazik! :P :D
Valaki jól ráérzett, egy ezres TL106 pakkot elsózott még 243-on. Ez szerencsére megihletett és szerény 300-as csomagomat betettem stopra. Érdemes volt. Lassan megint vétel jön! ;)
Ezüst 2026. 06. 15. 16:15
Miért nem dobsz belőle az ilyen felszúrásoknál, mint a mai? Én sajnos türelmetlen voltam és 3,1 körül vettem, így nekem csak most fordul/hat termőre, de a mai jó, 3,02-3,03-as vételek már hasznot is hoztak, ha sikerült eltalálni. Ha megy tovább: termel a többi, ha visszajön: új kör, új beszálló. Persze csak ötlet.
Ezüst 2026. 06. 12. 07:44
illetve még egy: most ideiglenes megállapodás, ami egyáltalán terítéken van. Vagyis inkább halasztás, időnyerés. Az sem véletlen, h. a Vicepresident megy aláírni az akárhova is, nem a Nagy Ő. Ha megy egyáltalán, ugye.
Ezüst 2026. 06. 12. 07:42
Lehet, h. nagyon láma feltételezés, kérdés: az AI lufi (?) miatti leszállóág (tegnap nem Irán miatt esett a Nasdaq), meg a(z eddigi) magas olajár okozta problémák (infla), új nagy kibocsájtók (openai, antroph, Spacex) miatti tőke elszívás nem mostanában kezdi csak el érzékeltetni a hatását?

friss hírek További hírek