Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Shortelek 2024. 05. 16. 17:06
#58620
Shortelek 2024. 05. 16. 17:04
#58619
SeldonKuper 2024. 05. 16. 16:56
Előzmény: #58617  the_outsider
#58618
Nem vetted észre, hogy kik írtak a cáratyuskáékról?
Logikusan is lehetne gondolkodni!
the_outsider 2024. 05. 16. 16:23
Előzmény: #58581  SeldonKuper
#58617
"Megjöttek az USA rakéták? Könnyű más farkával lődözni! .."       
XD         
        
(Jó. Tudom. Ők az idegen lompost belakkozzák, és csak mutogatni fogják. Nyilván éppen egy katonai múzeumot rendeznek be valahol Moszkva közelében sebtiben, mert 'cáratyuskáék' támogatják a kultúrát, mármint is  ..)        
https://www.portfolio.hu/global/20240513/hirszerzesi-jelentes-osregi-fegyverekkel-latjak-el-az-orosz-alakulatokat-685659
Zsombéki 2024. 05. 16. 16:03
Előzmény: #58614  Placi82
#58616

Igen, minden legenerálható és a hamisítás cáfolható is (cáfolatot még nem láttam). 
Videót is könnyű csinálni, pár napja egy pesti diákról írtak, aki az osztálytársairól csinált 18 éven felülieknek szóló videót az AI segítségével.
Jobboldaliként tartották számon az írót, érdekes ahogy politikai hasznot akar csinálni a merényletből OV, igaz közbe remeg, mint a nyárfalevél.
Az indíttatás Fico politikájának szólt, valószínűleg.
Végig kérdőjelet tettem, mert szerintem vizsgálni kell, ahogy vizsgálja is a szlovák titkosszolgálat, mert ez a szakmai.
.
Én nem engedném el az orosz szálat, abból a szempontból, hogy nincs helye az együtt gyakorlatozásnak az orosz hírszerzőkkel, a szélsőségesek kapcsolatrendszerét az orosz hírszerzőkkel nagyon górcső alá venném. Képzeld el azt a szituációt, hogy egy cia ügynök fegyveres kiképzést, tréninget tart Oroszországban, orosz szélsőségeseknek...
A Kreml már másnap atomot dobna az egész usára, verbálisan biztosan.
Sehmet
Sehmet 2024. 05. 16. 15:43
Előzmény: #58612  Zsombéki
#58615

"Matúš Šutaj Eštok belügyminiszter bejelentette, a gyilkossági kísérlettel kapcsolatos nyomozást az ügyészség felügyeli, és nem ad ki rüóla információkat. Kiemelte: a rendőrség a merénylet egyetlen verzióját vizsgálja, miszerint politikai indíttatású bűncselekményről van szó.
.
A tárcavezető hozzátette, a támadás motivációja az lehetett, hogy az elkövető nem értett egyet az Ukrajnának nyújtott katonai támogatás megszüntetésével, az RTVS átszervezésével, valamint a Bírói Tanács elnökének menesztésével. 
.
Šutaj Eštok közölte, a merénylő egyetlen szélsőséges csoportnak sem volt tagja, egyúttal megerősítette, hogy korábban részt vett kormányellenes tiltakozásokon. A rendőrség 32 olyan esetet vizsgál, amely során interneten keresztül támogatták a merénylő tettét. 
.
A belügyminiszter felszólította a médiát, hogy ne adjanak teret az összeesküvés-elméleteknek és azoknak a „kétségbeesett politikusoknak”, akik lekicsinylik a Robert Fico elleni merényletet, illetve megkérdőjelezik a biztonsági intézkedéseket. „A gyűlöletre nem lehet gyűlölet a válasz” – figyelmeztetett"
.
https://infostart.hu/kulfold/2024/05/16/robert-kalinak-bejelentese-nincs-tul-az-eletveszelyen-robert-fico
Placi82 2024. 05. 16. 15:27
Előzmény: #58612  Zsombéki
#58614
Maradjunk annyiban hogy az idő eldonti. Én ezeket a  fényképeket az AI korában fenntartással fogadom. Az AI a páparol is tudna pride-on táncoló képet csinálni. :) A videóval már nehezebb. Kiderül melyik az igaz. Pár nap. De hogy fegyverszallitasokat ellenezte Ukrajnának Róbert Fico az biztos és fix, és vetózni akart. Az pedig jó az oroszoknak!! Szóval akkor miért pont őt? Miért nem cseh miniszterelnököt például?  Az logikusabb lenne, ha azt a gondolatsort követem amit mondasz. 
Placi82 2024. 05. 16. 15:19
Előzmény: #58611  Dehogynincs
#58613
Ukrán ganonaval 1 baj van számomra. Az, hogy a permetezés és a vegyszerek mennyire EU szabványosak.?? Pisis sztory mert hát a papír ott csak pénz kérdése. Az Ukrán és Orosz ganonaval soha nem fog tudni egyenlő pályák és egyenlő esélyek mellett labdába rúgni az EUs termelő. Az oka pedig a durván 50-100 aranykoronas földek 1 tagban 50.000 hektáros darabokban. Ukrán földeket anno a Nácik képesek voltak vagyonra rakni és hazájukban szállítani irtózatos erőfeszítések árán, hogy feljavitsak a német silány  termofodeket.  (magyarorszagon is csak Bácskaban van 40 A.K .körüli föld .De ez off tema
Zsombéki 2024. 05. 16. 15:16
Előzmény: #58610  Placi82
#58612

Kép: Neonácik és a Merénylő
Nekem nem tiszta a helyzet, de érdekes a kép róla a neonácikról, szóval a balliberális verzió zavaros, amit a magyar média kezdett fújni (nyilván okkal)
Balos neonácit, balost neonácikkal tüntetni még nem láttam, persze nem kizárt!
Az oroszoknak meg mindegy, hogy balos, vagy jobbos a szélsőséges, Türmerrel is, a Jobbikkal is, sőt Orbánnal is szimpatizálnak, keresik a kapcsolatot.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 05. 16. 15:06
Előzmény: #58609  Phylaxa
#58611

Az a propaganda a te pénzedből megy és az a propaganda termeli ki azt a kétharmadot, ami a te bőrödre megy.
Az olcsó ukrán dömping tényleg a mezőgazdaságot döntené össze és gondolom, te is tudod, kinek a nevén vannak a latifundiumok és az egyik stróman neve mögött ki a valódi gazda.
Placi82 2024. 05. 16. 15:03
Előzmény: #58599  Zsombéki
#58610
Nagy dillema ez nékem. Most kinek is higyjek. Ennek a Szabolcs úr bejegyzésnek. Vagy egy videónak, ahol slaviai ukrainazik, és gyűlöli azt a jobboldali minisziszterelnokot, akit nemrég csupa "" szeretetből "" hasba lőtt. Ahh, amikor baloldali miniszterelnököt sora volt szlovakiaban és a fegyverszallitasokat támogattak, akkor nem volt pénze toltenyre vagy mi,?? ennek az általad szélsőjobboldali orosz ugynok írónak.?? Tehát ha jól értem, amit írsz akkor a szeslojobboldali, Orosz parti orosz ügynök lőtte le a szintén nagyon erősen jobboldali szlovák miniszterelnokot, aki vetozni akart majd  a további fegyverszallitasokat ellen Ukrajnának? . Ami nagyon jó lenne az oroszoknak. Én ezt nem fogadom el. Es nem hiszem el. Ez orbitális logikátlan hülyeség Bocsanat. Szerintem egy (neoliberális) baloldali, slaviai Ukrainiző, és (író) értelmiségi ember a merénylő. Nekem egyelőre az adatokból, cikkéből ez jött át. 
. Ez a magánvéleményem.  
Phylaxa 2024. 05. 16. 14:58
Előzmény: #58605  Dehogynincs
#58609
Állatira nem érdekel semmiféle propaganda. Az olcsó ukrán dömpingre reagáltam, mely egy ökörség és Közép-Európa biztosan nem örülne neki. Mondjuk arra jó lenne, hogy összedöntsd a gazdaságot és Még további hiteleket vetess fel az országokkal.
Zsombéki 2024. 05. 16. 14:57
#58608

 Zelenszkij az orosz támadás alatt álló Harkivba látogatott Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön Harkivba utazott, néhány nappal azután, hogy Oroszország új frontot nyitott a háborúban a határon túli behatolással a régió északi részén.
.
Bunker papa nem vesz róla példát, még a hasonmását sem küldi el!
Zsombéki 2024. 05. 16. 14:57
Előzmény: #58604  Murdoch
#58607

Csatolj róla megbízható , nem propaganda forrást, addig marad a kép, amin a merénylő a neonáci zászló előtt áll vigyázzban!
Értem én, hogy kellemetlen kezd lenni nektek!
Sehmet
Sehmet 2024. 05. 16. 14:54
#58606

"In 2016, the suspect appeared in a event organised by a small pro-Russian paramilitary group called Slovenskí Branci [sk] (Slovakian Recruits). The group collaborated with the Russian motorcycle club Night Wolves and announced its disbandment in October 2022. According to "Vsquare" the group was receiving training from Russian Spetsnaz members."
.
"The motive behind the attack is still not fully known, but is being investigated as politically motivated.[33] Slovakia's Interior Minister Matúš Šutaj Eštok stated to multiple media outlets that preliminary investigations revealed the gunman had a political motivation for the assassination attempt.[2] Cintula's son said his father did not vote for Fico.[34] In a leaked interrogation video, the suspect stated that he "doesn't agree with [...] governmental policy" and does not agree with "governmental elimination of mass media". In particular, the suspect stated that he disagrees with the disbandment of Radio and Television of Slovakia.[28] Authorities said that he had also attended anti-government protests.[26]" (Wikipedia).
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 05. 16. 14:53
Előzmény: #58600  Phylaxa
#58605

Miért veszed természetesnek kormányunk göbbelsi propagandáját?
Az olcsó gabona növeli vagy csökkenti az inflációt?
Az nem kérdés, hogy a gazdák nem örülnek az olcsó gabonának, de én meg azoknak a trollmódszernek nem örülök, amit azért vetsz be, hogy göbbelsi propagandáról eltereld a figyelmet.
Murdoch 2024. 05. 16. 14:47
Előzmény: #58599  Zsombéki
#58604
😅😂
És közben slava ukrajnázott a kamerába… 
A világ nagyobbik fele nem fogja bevenni a kamu narratívátokat.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 05. 16. 14:46
Előzmény: #58598  Placi82
#58603
Egyszerűen úgy értem, hogy a göbbelsi propagandáról beszéltem, amire te meg egy egyszerű trollmódszert vetettél be, amit még én is ismerek.
Két kérdést tettem föl:
1. Igaz-e a mondat második fele vagyis az, hogy a háború elpusztítja otthonainkat?
2. A te szűkebb környezetedben eddig hány otthont pusztított el az orosz-ukrán háború?
Sehmet
Sehmet 2024. 05. 16. 14:45
Előzmény: #58599  Zsombéki
#58602
Panyi Szabolcsra hivatkozni a vicc kategóriába tartozik. :)
.
https://ojim.hu/panyi-szabolcs-portreja/
Zsombéki 2024. 05. 16. 14:44
Előzmény: #58592  Placi82
#58601
erről kérlek csatolj egy hiteles forrásból származó linket is (BBC pl, de ne Rogán médiát - vagy annak oldalágát, pl index, ha ez így volt, akkor biztosan lehozta valamelyik angol, német újság is)

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók