Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
euler 2022. 05. 27. 19:23
#1320
"... a Meduza értesülései szerint a Kreml nem adja fel a harcot, sőt, őszre talán Kijev újabb ostromát tervezi. Arra számítanak, hogy Európa nem fogja tudni korlátlan ideig támogatni Ukrajnát: ezek szerint most attól függ, meddig tartanak a harcok, hogy kinek van több erőforrása, az Oroszországi Föderációnak a háta mögött egy ímmel-ámmal barátságos Kínával, vagy a világ többi részének.
Mindenképpen jobb lenne egy diplomáciai megoldás, ennek a lehetőségeit veszi sorra Pavel Luzin a The Insiderben.  Szerinte azonban Oroszhon nem áll olyan jól, mint mutatja. Pontosabban: patthelyzet alakult ki, melyben az erőforrások kimerülése arra kényszeríti Moszkvát, hogy válasszon a megadás vagy a konfliktus befagyasztása között. 
„Se háború, se béke”.  
„De facto kapituláció”
„Eszkaláció”
Létezik még egy negyedik forgatókönyv is, aminek viszont olyan kicsi az esélye, hogy senki fel sem tételezné a megvalósulását: ez egyszerűen a szerződéses békekötés lenne. Sajnos manapság egyáltalán nem látható Oroszországban a hajlandóság és képesség arra, hogy tárgyalóasztalhoz üljön, békeszerződést kössön Ukrajnával, és azt a jövőben be is tartsa. Ez a forgatókönyv csak az Oroszországon belüli komoly politikai és gazdasági változások, majd annak stabilizálódása után tűnik lehetségesnek. Ez viszont vagy egy katonai vereség, vagy erős politikai turbulencia – puccs vagy forradalom – eredményeként következhet be. Erre számítani pedig nem lehet, illetve nem érdemes.
Szele Tamás: 
"Optimális esetben egymás mellett kell létezzen egy orosz és egy ukrán állam. Hogy melyik mekkora lesz, az majd eldől, de ne feledjük: ha egyáltalán lesz szuverén ukrán állam, az már a putyini Oroszország és az invázió vereségét jelenti. 
Lesz tehát egy európai középhatalomnak minősülő (vagy annál valamivel erősebb) Ukrajna, és lesz mellette egy mérhetetlenül sértett, bár a harcokban meggyengült és elszegényedett Oroszországi Föderáció. Az az állam, ami mostanáig nem volt képes tudomásul venni a Szovjetunió felbomlását, tudomásul kell majd vegyen egy katonai vereséget, amit egy területileg kisebb szomszédtól (és az amögött álló világtól) szenvedett el. Ukrajna sem lesz jóindulatú vagy megbocsátó, a kegyetlenkedések, tömeggyilkosságok emléke legalább pár száz évre megmérgezi az ukrán–orosz viszonyt, ehhez vegyük az orosz revansizmust: a kialakuló helyzet nem lesz a tartós béke és a felvirágzó gazdaság melegágya. Kijev fél szemét mindig Moszkván fogja tartani, Moszkva pedig gyűjteni fogja az erőt egy újabb támadáshoz.
Ennek a háborúnak nem lesz addig vége, míg nem szereti majd mindkét fél jobban a békét, mint amennyire utálják egymást."
Négyféle békéről

Shortelek 2022. 05. 27. 18:19
Előzmény: #1318  Shortelek
#1319
Csak adják már minél előbb!!
Shortelek 2022. 05. 27. 18:00
Előzmény: #1317  euler
#1318
Ilyet kért Zelenszkij is, sima agyuk nem sokat érnek, rakéta rendszerek kellenének az oroszok szétzúzásához, vagy menjenek haza a ruszkik.
euler 2022. 05. 27. 16:36
Előzmény: #1316  cintanyer
#1317
Vagy ezzel minél előbb, mielőtt bekövetkezne a sokadik Mariupol.
(MLRS rakéta-sorozatvető)
Ez a fegyver megváltoztathatja a háborút a szakértők szerint.  Ukrajna javára.
cintanyer 2022. 05. 27. 12:28
#1316
https://raketa.hu/kina-mar-terveket-szo-mikent-iktathatja-ki-a-spacex-starlink-rendszeret
Lehet hogy Elon Musk fogja eldönteni ezt a háborút, az USA modern gyalogsági eszközeivel megtámasztva?
badsector1
badsector1 2022. 05. 27. 08:06
Előzmény: #1312  robco0
#1315
a nyugat médiákat nem központilag irányítják úgy mint az oroszoknál vagy nálunk, ezért ott válogathatsz a különböző beállítottságú sajtóból, és összerakhatod az igazságot.
robco0 2022. 05. 27. 07:41
Előzmény: #1313  janosvitez
#1314
Ha ekkora a rutin, már meglehetett volna tanulni kezelni probléma nélkül. Mit befolyásol az hogy frissen regisztrált? Nem állok be a sorba a te nézőpontod szerint? akkor meg milyen vitáról beszélünk? kicsit ellentmondásos. Vagy itt azok vitáznak akik ugyanazt gondolják mindenről? mert akkor nem lehet valami szinvonalas
janosvitez 2022. 05. 27. 07:33
Előzmény: #1312  robco0
#1313
Örülök,hogy ismét egy frissen regisztrált vita partner akadt...
robco0 2022. 05. 27. 07:08
Előzmény: #1311  LappangSouchong
#1312
Én úgy vagyok vele általánosságban, ha van egy vita akkor nem csak az egyik oldalt hallgatom meg és ítélem el a másikat , hanem meghallgatom a másikat is , és mindkettőt fenntartásokkal kezelem. Tény hogy az orosznál az egyik legerősebb a propaganda, én csak azt mondom hogy ez nem jelenti azt hogy a nyugati szent. Már pedig itt mindenki tényként kezeli amit a (szerintem nyugati propaganda) nyom. De nyilván az a legegyszerűbb ha hülyét kiáltunk csak mert valaki máshogy mer gondolkozni . Magát minősíti az ilyen .
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 05. 27. 06:57
Előzmény: #1309  robco0
#1311
Közhelyes bmg. Ma péntek van, legalábbis sokaknak ez a véleménye. Nyilván az is közhelyes.
robco0 2022. 05. 27. 06:56
Előzmény: #1303  badsector1
#1310
Ugyanezt kérdezhetném én is, bár én fórumozni jöttem nem személyeskedni. Miből gondolod hogy a nyugati médiából való tájékozottságod valós és nem sarkított? 
robco0 2022. 05. 27. 06:52
Előzmény: #1304  sztanil
#1309
Igen, más mer lenni a véleményem a közhelyestől, a helyesírásomba nem akarsz belekötni érvek helyett? Úgy tudtam ez egy fórum nem pedig trollbarlang. Fogalmam sincs mióta regisztráltál, biztos abban mérik itt a farokméretet, de érvet még nem hallottam tőled (témával kapcsolatban segítek)
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 05. 27. 06:30
Előzmény: #1303  badsector1
#1308
Vagy C. A szovjetbarát módosult tudatállapot kimaradt.
euler 2022. 05. 27. 00:02
Előzmény: #1305  euler
#1307
De nehogy én vigyem félre a topikot, kerestem egy kis idevalót. 
(Nem csak a kép miatt érdekes, egy nagyon rövid helyzetértékelés is van benne.)
.
"A képen látható hátul az az ember, aki az esernyőt tartja Putyin feje fölé. Egy testőr, végzettsége szerint tornatanár. 
No, tegnaptól ő a Rendkivüli Helyzetek Minisztériumának a vezetője. Ennyire fél Putyin “idegeneket” közelbe engedni."
https://www.facebook.com/andras.schmidt.hu/posts/1698637050498791
euler 2022. 05. 26. 23:20
Előzmény: #1303  badsector1
#1305
Ha trollnak tartjátok, ne etessétek!
Lehet, hogy csak erre vár választ, már kedd óta: 
#1183308
sztanil 2022. 05. 26. 22:54
Előzmény: #1293  robco0
#1304
Már majdnem egy hete beregisztráltál csak azért, hogy itt trollkodjál?
badsector1
badsector1 2022. 05. 26. 22:50
Előzmény: #1301  Törölt felhasználó
#1303
jól nyomja a csávó, nem tudom eldönteni, hogy ez a valós agyi szintje vagy trollkodik. :))
badsector1
badsector1 2022. 05. 26. 22:48
Előzmény: #1299  robco0
#1302
ne bonyolítsd túl mert hasra esel, ha az oroszok vízipisztollyal lőtték volna Kijevet, akkor az nem lenne háború, de mivel nehézfegyverekkel rakétázták a városokat, repülőkből bombázták az épületeket, ez bizony háború.
Törölt felhasználó 2022. 05. 26. 22:44
Előzmény: #1299  robco0
#1301
Nyilván, az átlag Szergej, amikor hadsereg által elkövetett emberölésrol hall, akkor az első, ami eszébe jut, az a különleges művelet szókapcsolat.

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek