Topiknyitó: Portfolio 2013. 07. 05. 08:01

Orbán Viktor: Én szégyelltem magam  

Ugrás a cikkhez
A devizahitelekről, a Tavaras-jelentésről és a kormány béremelési terveiről is beszélt a Kossuth Rádió péntek reggeli műsorában Orbán Viktor. A kormányfő elárulta: szégyellte magát, amikor elolvasta Szász Károly PSZÁF-elnök levelét a devizahitelek...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=186264
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 07. 11. 18:31
Előzmény: #279  Törölt felhasználó
#280
Jó,megadom magam. Az USA demokráciájánál van jobb,pl. a Skandináv vagy a Német rendszer. De azt nem mertem leírni,mivel azt én is elég elérhetetlennek tartom.
Törölt felhasználó 2013. 07. 11. 18:27
Előzmény: #277  Törölt felhasználó
#279
"A demokrácia attól lesz fejlett, ha gyakorolják, ezért 100-200 év múlva mi is eljuthatunk oda a demokráciában, mint most az USA."

Ha olyan demokrácia lesz itthon, mint ami most az USA-ban van, akkor az csúnya visszafejlődés lesz. Olyanra nem vágyunk.
Törölt felhasználó 2013. 07. 11. 15:25
Előzmény: #277  Törölt felhasználó
#278
Én nem csak elégedetlenkedek, hanem javaslatokat is szoktam tenbni, még akkor is, ha ez jelenleg senkit nem érdekel. Szerintem a TQM módszereit kell alkalmazni. 1. lépés Mi a mi legnagyobb problémánk?
2. lépés Problémafeltárás
3. lépés Hibaokok keresése
4. lépés Javaslatok kidolgozása a hibaokok megoldására
5. lépés A kidolgozott javaslatokat meg kell valósítani!

Ha majd azt látod, hogy jön egy politikus, aki elmondja, hogy mi a baj, majd elmondja, hogy az elemzések alapján a következő hibaokokat találták, majd ezek megoldására intézkedéseket fog hozni és azokat meg is valósítja, akkor elmondhatjuk, hogy eljutottunk a 21. századi Európába.
Addig pedig én is csak levelezek meg fórumozok.
Törölt felhasználó 2013. 07. 11. 15:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#277
Én a magam részéről éltem a diktatúra alatt és nem szeretném, hogy az a rendszer (vagy bármilyen diktatórikus rendszer)visszajöjjön. A mai napig azt tartom, amit Ciceró mondott: Res Publica ist tam quara, quam vitae.Azaz a köztársaság olyan kedves mint az élet. (Ha rosszul írtam, akkor elnézést).
A demokrácia attól lesz fejlett, ha gyakorolják, ezért 100-200 év múlva mi is eljuthatunk oda a demokráciában, mint most az USA.Ha előbb szeretnénk, akkor viszont nincs vesztegetni való idő,minél előbb el kell kezdeni a demokratikus rendszer kiépítését és fenn kell tartani azt. Még akkor is, ha vannak olyan merészek, akik ki merik jelenteni, hogy a jelenlegi nem jó, ennél jobbat kellene létrehozni.Ugyanis a jelenlegire is sok pénzt és sok energiát pazarlunk és mégsem működik. Akkor a pénzt és az energiát egy jobbra kell áldozni.
Törölt felhasználó 2013. 07. 11. 15:14
#276
a demokráciával önmagában nincs gond,csak vannak népek akik másképp SZOCIalizálódtak :) sajnos úgy tűnik mi is. van olyan magát értelmesnek mondó embek akik azt hiszi,h a korrupció,haverok tolása 3 éve kezdődött??? ne viccezzünk már.
és mit várunk a politikusoktól,akik egy olyan országból jönnek ahol menő aki nem adózik,mozgássérült kártyával parkol,lefizeti a rendőrt,közterületest,ellop mindent ami nincs lebetonozva,lóg a metrón,szlovák rendszámmal közlekedik,gyerek nevén tartja a 200 milliós házát,lopja az áramot a medencéjéhez stb.

majd biztos azokból lesz politikus akiket a fentiek szimplán lúzernek tartanak.

persze a jelenlévők mind talpig becsületesek :)
kukutyinbenko 2013. 07. 11. 14:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#275
Szingapúr és félig meddig Dél-Korea. Számunkra azonban egyik út sem modell értékű szvsz, mivel sok olyan specifikus tényező játszott közre mindkét országban, amelyek nálunk nem állnak fenn.
Törölt felhasználó 2013. 07. 11. 14:17
Törölt hozzászólás
#274
Törölt felhasználó 2013. 07. 11. 14:07
Törölt hozzászólás
#273
Törölt felhasználó 2013. 07. 11. 13:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#272
Számomra meglepő amit írsz. Te valószínűleg nem éltél még olyan rendszerben, ahol diktatúra volt. Ha ilyen helyen éltél volna,mint pl. Dél-Amerika, Afrika egyes részei, Szu vagy Magyarország 1987 előtt, akkor igen örülnél neki, hogy pl. ilyen helyeken,mint ez a fórum is, leírhatod a véleményedet. Ez nem volt mindig így. Szívesen megnéztelek volna a 80-as években egy Csepel Művekben tartott szakszervezeti vagy KISZ taggyűlésen,esetleg Győrben amint elmondod a véleményed a Horváth Edének. Szerény véleményem szerint azokban az országokban élnek jobban az emberek, ahol jelenleg demokrácia van, így USA, Nagy-Britannia, Németország, Japán, Dél-Korea,stb. Aki okoskodni akar, az mondhatná, hogy Nagy-Britanniában és Japánban is királyság van. De azt nem szabad elfelejteni, hogy ezek látszat királyságok, hisz a pénzt a Királynő vagy a Japán uralkodó az államtól kapja! Azon is érdemes lenne elgondolkodnod, hogy vajon a szomszédos Ausztriában miért nincs királyság? Hisz a Habsburgok élnek és elég sokan is vannak, sőt vannak olyan okosok,mint a többi európai király, sőt okos emberek. Ha érdekel, akkor elmondom szívesen, hogy az első világháború után Ausztriában már volt olyan nagy a demokrácia, hogy lemondatták őket a trónról és törvényt hoztak, hogy ők demokratikus keretek között kívánnak tovább élni. Én úgy tudom,hogy a mai napig csak akkor mehetnek be a Habsburg ház tagjai Ausztriába, ha előtte lemondtak a trónról és elfogadják Ausztria demokratikus berendezkedését.
kukutyinbenko 2013. 07. 11. 13:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#271
Fordítsunk a gondolatmeneten! Hány olyan "lájtos diktatúra" volt a történelem során, amely tartósan, békésen fejlődött, nyersanyagvagyon, vagy egyéb természeti kincs nélkül? Én fejből 1-2-t, de inkább csak másfelet tudnék említeni.
Törölt felhasználó 2013. 07. 11. 12:41
Törölt hozzászólás
#270
Oszo 2013. 07. 11. 04:29
Előzmény: #268  szivacs
#269

Nahát! Talán mert azok pont erre vannak kitalálva? Nem véletlenül igázza le őket a fidesz!
Amúgy meg nyilván azért lehet megtenni mindezt, mert az emberek nincsenek tisztában a demokrácia ill. a demomkratikus intézményrendszer jelentőségével, -ezért pusztítja le az oktatást a fidesz.
szivacs
szivacs 2013. 07. 10. 23:50
Előzmény: #267  Oszo
#268
Nem.
Oszo 2013. 07. 10. 23:12
Előzmény: #266  szivacs
#267
"..nincsenek olyan működő rendszerek, melyek képesek lennének elérni, hogy érdekkülönbözőség esetén ne a saját személyes érdekeiket helyezzék a megbízóik érdekei elé."
Nem véletlenül azokra a bizonyos fékekre és ellensúlyokra gondolsz, amiknek a lebontásában, ellehetetlenítésében toronymagasan a mostani kormány a legaktívabb?
szivacs
szivacs 2013. 07. 10. 23:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#266
"A hatalom egyik legfőbb feladata, hogy a népet megvédje saját illúzióitól."
A "hatalomnak" vagy inkább az uralmat gyakorlóknak számos feladata van - elvileg.
A gyakorlat viszont arról tanuskodik, hogy e feladatokat általában gyatra minőségben vagy sokszor egyáltalán nem látják el. Ennek nemegyszer pedig az az oka, hogy az uralmon lévők érdekei nem esnek egybe a nekik a hatalmukat átadók érdekeivel és nincsenek olyan működő rendszerek, melyek képesek lennének elérni, hogy érdekkülönbözőség esetén ne a saját személyes érdekeiket helyezzék a megbízóik érdekei elé.
Ez a legtöbb konfliktus és elégedetlenség forrása. Ameddig ebben nem történik fejlődés, addig a jelenlegi problematikus gyakorlat fog folytatódni és tovább romlani.
Az érdekek megfelelő és hatékony összehangolását a gyakorlatban is biztosítani képes rendszer létrehozása a kulcs.
Törölt felhasználó 2013. 07. 10. 22:49
Törölt hozzászólás
#265
Oszo 2013. 07. 10. 20:02
Előzmény: #207  szivacs
#264
Persze, miért ne? Most sem az a baj, hogy szavaznak, hanem az, hogy a többiek közül sokan nem szavaznak.
Törölt felhasználó 2013. 07. 10. 18:30
Előzmény: #259  szivacs
#263
És ezt az EU hiteti el, vagy mondjuk az általad védett kormány?

Ha hallgattad EU-s a vitát, akkor láthattad, hogy a magyar kormány+jobbik komcsi-libsizett (különösen azután egyfolytában, amikor kikérték maguknak a komcsi diktatúrát), nem is beszéve arról, hogy a komplett EU-t korrupnat kiáltották ki, még a saját padtársaikat is... mert bizony az EU-ban annyira "komcsi-náci" ellentét volt, hogy a téma egyik fó előadója (kritikusa) is pl. Orbán padsorából került ki.

Ezek után a magyar kormány védelmében ne kérd ki azt pont az, amit a magyar kormány tett. Bár igaz, a mi jó Viktorunk is gyakorlatilag felsorolta saját vezetésének az ismérveit "nem akarunk olyan EU-ban élni" előtéttel.
kukutyinbenko 2013. 07. 10. 18:17
Előzmény: #261  Hegyesi2
#262
A narancsos vitakultúra újabb fontos alapelemét ismerhettük meg, a személyeskedést. Gondolom most majd ennek egy emelkedettebb szintje következik, a kommunistázás. További jó szórakozást!
Hegyesi2
Hegyesi2 2013. 07. 10. 17:22
Előzmény: #260  kukutyinbenko
#261
Meg részedről az értetlenkedés.
IQ bajnok.:)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek