Topiknyitó: euler 2020. 04. 18. 23:20

ORBÁN VÉGJÁTÉKÁT MP FEDEZI ?  

Topik indítónak egy cikk:
2022: Orbán legyőzhető
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
badsector1
badsector1 ma, 18:52
Előzmény: #8416  euler
#8417
orbán bukása sokkal nagyobb hasznot hozna, mint amennyi elment a túlárazott szerződéseken.
euler ma, 18:31
#8416
"Nincs új a nap alatt: Magyar Péter az adófizetők pénzéből fizette az öccsét még a Diákhitel Központ vezetőjeként. Erre is biztosan Rogánék "kényszerítették"...
.
Ezek amúgy pont azok a dolgok, amikért az ellenzéki tábor fel szokott hördülni, és amik miatt börtönbe akarja küldeni az efféle korrupt embereket. Most vajon miért nem?"
https://www.facebook.com/photo/?fbid=1079350680218590&set=a.430821608404837
euler ma, 17:34
#8415
Remélem ezzel vége a kakaskodásnak. (Peterbond és Realmadrid).
realmadrid ma, 13:42
Előzmény: #8412  Peterbond
#8414

Nem tudom mit olvasol és hogy keresel vissza de nagyon figyelmetlen  vagy.
Orbán Balázs pont rossz példa mert reagáltam a hírre. Keresd meg.
Már csak azért is rossz példa mert már kb. 2 éve leírtam valamelyik háborús topicban hogy mit
gondolok Orbánék ukrán ellenességéről.
Neked már minden újságíró aki MP-t szidja, propagandista.
Kezdem úgy látni hogy már Te is MP hívő lettél, szegényt nehogy szidjam mert akkor Peterbond megharagszik.
De szidom és folyamatosan fogom szidni amíg azt látom hogy MP emberileg olyan amilyen és politikailag meg Orbán 2.0.
badsector1
badsector1 ma, 13:24
Előzmény: #8410  euler
#8413
Mp mit csinál az alkujával ha  véletlenúl túl sokan szavaznak rá és legyőzi orbànt?
Peterbond ma, 13:01
Előzmény: #8409  realmadrid
#8412
Amugy imadom mindig ezt a nem olvastad el amit irtam szoveget irod. Tucatszor kertem linkeld mar amire epp hivatkozol mert nem lehet megtalalni. Nalam talan senki se nezte at tobb hozzaszolasodat pont ilyenek miatt.
.
Es inkabb en mondhatnam hogy szandekos amit csinalsz hogy fobtos temakrol mindig a lenyegtelen fele tereled a temakat epp mindig ugy hogy a Fidesz fele hajlot veded a Fidesszel szembemenot tamadod. Pl Orban Balzs kritikaddal en nem futottam ossze. Biztos letezik igy linkelni is tudod mert sajna a Google se talalja meg hiaba irom hogy Orban Balazs portfolio forum realmadrid. Ha csak istvan78ra cserelem mar azert talal.
.
De a lenyeg hogy ha arrol irtal is mar nem teszed ha rakerdeznek "mar elmondtam a velemenyem". De ha MP jon szoba ott mindig van mobdandod tobb kommentben is ujra es ujra nevenincs indokokkal. Egy nevenincs ujsagiro aki epp Fidesz propagandat tol es ezt megszoljuk 10 kommentben tudsz vitazni rola. En errol beszelek folyamatosan.
Peterbond ma, 12:46
Előzmény: #8409  realmadrid
#8411
Elolvastam es reagaltam. Nem az en szovegeetesemmel van a gond hanem abban hogy probalod beallitani a dolgokat ugy hogy A-t mondasz es B-t allitasz magadrol.
.
Szandekosan egy dolgot csinalok. Nem szeretem azt amikor valaki ugy probal Fideszes mentegetest es egy az egybe propagandat tolni hogy kozbe ellenzekinek akar latszani es ezzel hitelesitve a Fideszes mantrat fuggetlen gondolatnak.
euler ma, 12:31
#8410
Pár napja írtam:
A KEHI jelentés, majd a KEHI és az MBH nyilatkozatok azt is sejtetHETik, hogy 2021-től MP zsarolható. Lehet, hogy ezt üzenték meg neki tegnap, immár nyilvánosan, ezért produkált minden eddiginél vadabb reakciókat.
Valószínűbbnek tartom a fentieket mint, hogy a fidesz küldte volna. 
Előzmény: #8358  euler
.
Van egy köztes lehetőség is. Nagyobb eséllyel helytállóbb mint hogy Magyar '26-ban kétharmaddal győzi le a fideszt.
" ... véleményem szerint, mivel a Fideszben nem hülyék ülnek, és mivel tökéletesen ismerik Magyar személyiségét, vágyait, ezért egy olyan alkut ajánlottak, amivel Magyar jól jár és a Fidesz továbbra is megőrizheti a jövőben a 2/3-os többségét"
https://www.facebook.com/lang.alexander.1/posts/pfbid032xUBgKjc3rncFp8RuFAMxFuZmroMVw3eXVWypbmfhyDAyhXv46FKRuhv8HQWiawSl
realmadrid ma, 09:49
Előzmény: #8408  Peterbond
#8409
Ezek szerint hiába írtam hogy olvasd el a témában a tegnapi írásaim. Miután értelmes ember vagy így nem feltételeztem hogy a szövegértésed nulla, ezért gondolom hogy szándékos amit csinálsz. 
Peterbond ma, 09:37
Előzmény: #8407  realmadrid
#8408
"Mielőtt megint bírálsz."
.
Bocs de azt tudom amit teszel. Biralnam en a Fidesz elleni tulzott kirohanasaidat is de azokba sose futok bele.
.
Amirol most beszelgetunk mar el lett mondva tucatszor. Neked is. Fel fogod hozni 3 het mulva ujra ide a rozsdas bokot. Mert ez egy folyton elofordulo dolog. Mindig sikerul a legkissebb jelentektelen dolgokba belekotni csak a lenyegrol ne legyen szo. Es igen amig ezt csinalod meg is fogom tenni ha belefutok.
.
Amugy orulok hogy akkor ezt kiveseztuk.
.
Es bocs de pont ugy hangzol mint Szijjarto amikor orosz propagandistanak nevezik. Tenyleg azt mondja magarol hogy magyar kulugyminiszter. Csak epp ugy viselkedik kulpolitikaban mintha orosz kulugyminiszter helyettes lenne. Hat ezert nezik annak is.
.
Signalt de meg eurelt se nezem fideszesnek. Talan meg van az oka. Amugy nem azt kritizalom hogy Fideszes vagy ez a te berogzodesed. En aztkritizaltam most is amit csinaltal es mondtal. Te hoztad azt a megallapitast hogy Fideszesnek latlak.
realmadrid ma, 09:27
Előzmény: #8406  Peterbond
#8407
Mielőtt megint bírálsz, el kellene olvasnod a signalnak írt válaszom. Már megbeszéltünk a témát és igazat adtam signalnak. Van a fejedben egy koncepció hogy én fideszes vagyok és ez alá rendelsz mindent. Szándékosan félremagyarázod amit írok és az iróniát sem érted. 
Peterbond ma, 08:51
Előzmény: #8398  realmadrid
#8406
Az m1 a szimboluma a propagandanak. Errol szol az egesz hogy azt megfoghatova kell tenni. Nem mellesleg ahogy irtak a legtorvenyellenesebb modja.
.
Nem mellesleg a "Megafon" ele pl nem lehet tuntetest szervezni mert nincs szekhaza. Az 500 Kesma lapnak kb 50 szekhelye irodaja van. Stb...
.
Az m1 egy jo gyujtopont. Ennyi. Persze a lenyeget megint megfogtad Bruti viccevel. Kielemezzuk a tobbit is csak igy a fontossag kedveert? Pl amikor azzal viccelt hogy a tavozo orvosok vigyek mar magukkal a betegeiket is. Azt se szo szerint ertette. Meg amikor Deutshtol elnezest kert hogy a brusszelben kokozo burokratak alatt Lazar Janos biztos nem ra gondolt, marmint a burokratara. Volt meg par neki de egyenlore inditsunk ezzel a kettovel. 
.
Ja es 18 at mondott nem 17 et. Csak hogy a lenyeget megfogjuk a temaban. Tenyleg Magyar Peter feher ingben volt a tuntetesen? Sajna nem lattam. Ez is biztos valami fontosat jelent. Csak nem vagyok kepes en megfogni a lenyeget amikor a propaganda elleni tuntetest es fellepest jelenti az orszag erdekeben.
euler ma, 08:14
#8405
Baranyi Krisztina IX. kerületi polgármester a Fővárosi Közgyűlés alakuló ülése után azt mondta, nemhogy jobb lett volna a helyzet, rosszabb lett, hiszen a közgyűlésnek a saját működése rendjéről sem sikerült megegyeznie. Azt mondta, amíg sokaknak az az érdekük, hogy Karácsony Gergely megbukjon, addig "70 százaléknyi ellenzéki választóval vissza fogjuk adni a fővárost a Fidesznek".
Közölte: a főpolgármester nagyjából 100 hatáskörét adta át bizottságoknak és a közgyűlésnek, szinte minden kérését teljesítette a Tisza Pártnak és a Vitézy Dávid vezette LMP-frakciónak, még fideszes javaslatokat is átemelt. Olyan szmsz-t állított össze, amely szerint csak az a néhány jogkör maradt nála, amiket az önkormányzati törvény szerint át sem adhat, mert működőképességi problémák lehetnek a városban.Erről folyt másfél órán keresztül a vita, ez jogértelmezési kérdés ... - /Klubrádió/
.
A jogértelmezési vitára hivatkozva Ordas Eszter, a Tisza frakcióvezetője 5 perc szünet elrendelését kérte, majd a szünet után 
– amely alatt Vitézy, Szentkirályi és Ordas valamiről beszélgettek is – 
Vitézy Dávid azt vezette elő, hogy napolják el az egész szmsz elfogadását és kérjék ki a kormányhivatal véleményét a jogi kérdésekben. 
Ezután közösen szavazták le Karácsonyt. - /Magyar Narancs/
Vali hétfő, 16:31
Előzmény: #8401  badsector1
#8404
Ez most a fideszes ravasz keresztkérdés min fórumon.
Tegnap a dk-s mantra minden fórumon - a sajtószabadságért - hogy MP beszólt az ATV-s asszonynak. Eszembe jutott a CEF, nem CÖF, mely egy DK közeli civil szervezet. Political Capital költéskimutatásában cöf-nek írták, így figyeltem föl rá. Mikor írtam dk-soknak, hogy javíttassák, mert én szégyellem, félreértették, és bizonygatták, hogy igenis civil szervezet, és már MZP veszélyeire is felhívták a figyelmet.
Azt megértem, hogy politikai haszon nélkül a DK nem megy tüntetni a sajtószabadságért, de hogy közpénzen (is) propagandát tol az ellenn, aki fárad, az gáz.
realmadrid hétfő, 16:21
Előzmény: #8399  signal2
#8403
Ok, ebben egyetértünk. 
realmadrid hétfő, 16:15
Előzmény: #8400  sztanil
#8402
Akkor amikor Orbán Balázs nyilatkozott leírtam a véleményem, azóta sem változott. 
badsector1
badsector1 hétfő, 15:42
Előzmény: #8398  realmadrid
#8401
Meg kell tanulnod az interneten veled szembejövő rengeteg informacióból a fontosat kivàlogatni, felőlem rugózhatsz brutin vagy kin, de így a lènyeget soha sem fogod megérteni, ezért kérdezgetsz annyi zöldséget. :))
sztanil hétfő, 15:01
Előzmény: #8398  realmadrid
#8400

Milyen jó, hogy egy humorista egy mondatán fennakadsz, a másik oldalon meg minden rendben van.
Orbán Balázs egy mondatán bezzeg nem tudsz ennyit értetlenkedni.
signal2
signal2 hétfő, 15:00
Előzmény: #8398  realmadrid
#8399
Tüntetni azért kell, mert az MTVA törvénytelenül müködik. Egy része csak a propagandának.
realmadrid hétfő, 14:57
Előzmény: #8397  sztanil
#8398

Hidd el ,értem és nem is értek egyet vele. Rengeteg pénzbe kerül az M1.
Én azzal nem értek egyet hogy egyik oldalról leszólom mert nincs nézettsége utána meg azt állítom hogy azért kell tüntetni mert a nem nézett tv befolyásolja a közvéleményt.
Ez szerintem ellentmondás.
Akkor mondja azt Bruti hogy azért tüntet mert a többszázezer vidéki kis embert , nyugdíjast félre vezeti a propaganda , ráadásul rengeteg pénzből. Ne a 17 nézővel poénkodjon.
sztanil hétfő, 14:50
Előzmény: #8394  realmadrid
#8397

Ejj, de nem akarod érteni.
Az M1 adófizetői pénzből működik, az egy állami tévé, amit egy normális országban nem használhat saját kénye-kedve szerint még egy 2/3-os kormány sem.
Ha az állampolgár olyan hülye, hogy ezt szájba kell rágni neki, akkor nagy a baj.
Persze  a TV2-t is kitömik állami pénzzel, de az hivatalosan nem közmédia, ezért ha oda mennének tüntetni, akkor az ostoba fidesz-hívő itt most azt kérné számon, hogy "miért akar beleszólni MP egy privát cég ügyeibe".
realmadrid hétfő, 14:50
Előzmény: #8391  euler
#8396

Azt láttátok hogy milyen volt a résztvevők korosztálya?
Mert fiatal elvétve volt, inkább az 50-60-70 évesek voltak a tüntetésen.
Ugyanúgy mint egy DK vagy Fidesz gyűlésen.
signal2
signal2 hétfő, 14:49
Előzmény: #8394  realmadrid
#8395
Ezt írtad: "Egyébként nem értem, Bruti szerint 17en nézik az M1-et de az M1 dönti el a választásokat mert több millióan elhiszik a propagandát."
Nem az M1 dönti el a választásokat, de a propaganda, mert azt valóban többmillióan elhiszik. Mivel többmillióan találkoznak vele az áltzalam sorolt helyeken folyamatosan.
realmadrid hétfő, 14:45
Előzmény: #8390  signal2
#8394

Szerintem meg nem mert csak az M1ről volt szó.
Az M1 ellen tüntettek nem a tv2 ellen.
 
_Sigorszky
_Sigorszky hétfő, 14:02
Előzmény: #8390  signal2
#8393
Még a focimeccsek előtt, után és szünetében is a rideszes áfium hömpolyög...
_Sigorszky
_Sigorszky hétfő, 14:00
Előzmény: #8387  signal2
#8392
Igen, lehet, hogy ez már eszébe jutott, de vajon mikor szánja rá magát valami korrekcióra...
euler hétfő, 13:57
Előzmény: #8390  signal2
#8391
Ez így igaz, de ő nem a teljes képről beszélt csak a közmédiáról.
Raskó György - aki Tisza támogató - ezt írta tegnap a párt oldalára (az utolsó néhány mondata különösen érdekes):
https://www.facebook.com/groups/talpramagyarokkozossege/posts/3862556147342819/?_rdr
signal2
signal2 hétfő, 13:39
Előzmény: #8388  realmadrid
#8390
Ember, a propaganda ezeken a csatornákon megy foylamatosan és gátlástalanul:
 - közmnédia ÖSSZES csatornája
- az ÖSSZES országosan fogható rádió
- a KESMA kb 500 "média"terméke
- a TV2 csoport összes csatornája
- az összes kormányzati oldal
- a MEGAFOS összes csatornája
- idönként a köztéri felületek egyszerre kb 20%-a.
- az állam által t´maogatott termékek "tájékoztató" adatai
- az MCC rendezvényei
- a Közszolgálati Egyetem
- a minden szülönel letöltött KRÈTA
- stb.
Remélem, érzed, hogy mennyire félresikerült a hozzászólásod.
euler hétfő, 13:20
Előzmény: #8386  _Sigorszky
#8389
0) Hogyan szavazzak az EP-ben és a fővárosi közgyűlésben?
Ahogy eddig, a fidesszel, vagy eltérhetek ettől "elvek és ügyek" mentén?
realmadrid hétfő, 12:51
Előzmény: #8385  Heisenberg
#8388

A területet számolva, felvételeket nézve , látva sűrűséget kb. 10000-en lehettek.
Egyébként nem értem, Bruti szerint 17en nézik az M1-et de az M1 dönti el a választásokat mert több millióan elhiszik a propagandát.
Most akkor van nézettsége az M1nek vagy nincs?
signal2
signal2 hétfő, 12:05
Előzmény: #8386  _Sigorszky
#8387
3) összefogjak ellenzéki demokratákkal, aki nem GYF.
_Sigorszky
_Sigorszky hétfő, 11:59
#8386
Magyar nagy dilemmája: 1) osszefogjak a baloldaliakkal (GYF)? Akkor veszítek. 2) Továbbra is csak magamra számítsak? Úgy látom, kevesen leszünk, tehát vesztek.
Heisenberg
Heisenberg hétfő, 11:59
Előzmény: #8384  realmadrid
#8385
Hát egyáltalán nem. Csak a fityeszeseknek. Nekik duruzsolja most már folyamatosan, hogy maradjon Orbán. 
Tenyleg igaz, hogy a DK a fityesz csendestársa.
Egyébként hazudik is, mert legalább 30 ezren voltak.
realmadrid hétfő, 11:44
#8384

https://nepszava.us/szazezer-helyett-nehany-ezren-tuntettek-magyar-mellett/
Tudom, megint amerikai népszava de szerintem jól összefoglalja a helyzetet.
euler hétfő, 08:31
#8383
Vox Populi: 
" ... ha minden kutatóintézet legfrissebb nyilvános adatainak az átlagát nézzük, akkor most szinte hajszálra ott tartunk, mint a június 9-i eredmény.
A mellékelt videóból viszont azt is megtudják, hogy a Fidesz és a Tisza támogatottsága közti különbség most már inkább csak 8-10 százalék lehet (...) 
hogy miben van közelebb, és miben távolabb most a TISZA a választási győzelem esélyétől, mint annak idején a közös listás ellenzék ... Akkor is volt remény, meg most is, és hogy mi sok, mi kevés, azt döntse el az olvasó."
https://www.facebook.com/valasztasi.kalauz/videos/1060056771983570
euler szombat, 23:39
Előzmény: #8381  euler
#8382
euler szombat, 23:37
#8381
Horváth András mai lehangoló posztjához (KUNIGUNDA), azért hozzátenném:
Azért abba is bele lehet fáradni, "hogy ma sem szedtük fel az utcakövet"! (Az idézet nem tőle van.)
https://www.facebook.com/andras.horvath.7731247/posts/pfbid02sH8RC97pYugAW1LkHRxrCNwX88MyiZAdfUqMWE3sCFYW2SqGf3SL8iCHimbhG8efl ;
.
És egy időrendi beszámoló a "százezres tüntetésről":
https://hvg.hu/elet/20241005_magyar-peter-tuntetes-kozmedia-pp-ebx
 
Ill. ami ebből kimaradt, a Szöllősi Györgyi elleni hergelésről: 
Előzmény: #7594  euler

Topik gazda

euler
2 4 4

aktív fórumozók