Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
euler 2021. 07. 13. 17:43
Előzmény: #44118  szieszta
#44120
Az utolsó három hsz-ed, (vállalkozás Londonban, elszámoltatás, cégek sikeressége), közös vonása az általában ránk magyarokra jellemző lemondó beletörődés - fölösleges belekezdeni is, mert úgyse fog sikerülni.
Több ellenpéldát tudnék hozni, akár személyeseket is, de fölösleges ezen rúgózni, másképp látjuk. És remélem a többség nem olyan rezignáltan mint Te, mert akkor nem sok sikerre számíthatunk.
Az elszámoltatás lehetőségéhez annyit, hogy egyrészt bízni kell a független igazságszolgáltatásban, másrészt most is sértenek konkrét jogszabályokat, csak elakad a nyomozás, harmadrészt a törvénynek nem csak betűje van, hanem szelleme is.
sztanil 2021. 07. 13. 15:14
#44119
szieszta 2021. 07. 13. 11:51
Előzmény: #44115  euler
#44118
Szerintem a legtöbb országban már kiszelektálódtak azok a cégek, akik elvégzik  az állami nagy beruházásokat. A globalizáció segített ebben. Egy idő után már csak azoknak van tudásuk és kapacitásuk ezeket elvégezni.
szieszta 2021. 07. 13. 11:46
Előzmény: #44115  euler
#44117

Az a kérdés az elszámoltatásban, hogy mi az a bűnös úton szerzett vagyon? Ha a törvénytelenre gondoltál, az zsákutca. A törvényeket száz féle képpen lehet értelmezni, csak egy jó ügyvéd kell hozzá, vagy egy baráti rendőrkapitány.
Szerintem nincs esély az elszámoltatásra, a vagyonelkobzásra meg végképp. A törvények a gazembereket védik és szerintem nagyon ügyelnek rá, hogy a törvények alapján ne lehessen fogást találni rajtuk.
szieszta 2021. 07. 13. 11:39
Előzmény: #44115  euler
#44116

Nekem egy jó barátom több mint 10 évig Londonban élt, ő mondta, hogy ott sem jobb a helyzet, csak nem ennyire feltűnő. Ott már ki vannak építve  a kapcsolatok, lobbinak hívják a lopást. Nem beszélve  a volt keleti tömb exszocis országairól, de délre haladva is a korrupció uralkodik.
Természetesen vannak tisztább, vagy tisztábbnak tűnő országok, de  a protekció mindenhol jelen van.
euler 2021. 07. 13. 11:24
Előzmény: #44113  szieszta
#44115
Azért, hogy nem mondtam most is, hogy Orbánékat el kell számoltatni és elkobozni a bűnös úton szerzett javaikat, attól még így gondolom.
Nem az ő "kapitalizmusukról" beszéltem, az menthetetlen.
A "legtöbb országban" viszont nem így van, én azt látom, különösen nem így van a skandináv országokban.
euler 2021. 07. 13. 11:01
Előzmény: #44112  euler
#44114
Annyit még, hogy súlyos aránytévesztés Orbánék  15 évét ugyanazon kalap alá venni, mint a rendszerváltás utáni másik 15 évet. Orbánékhoz képest az - minden bűnével, hibájával - egy javítható, többé-kevésbé működő, jó irányokkal próbálkozó időszak volt, még Orbánék első  4 éve is ide sorolható talán.
Ha mindent mindennel összemosunk, mert az olyan könnyű, és mi is milyen okosak vagyunk, hogy mindenen átlátunk (lásd még helikopter-szindróma!), nagyon nehéz előre lépni. (Senkit nem bírálok a fórumozók közül, ez is egy világlátás. Tolerálom, de nem tetszik.)
szieszta 2021. 07. 13. 11:00
Előzmény: #44112  euler
#44113

Ez akkor lenne teljes mértékben igaz, ha a magánkézben lévő vagyont az illető a saját verítékéve kapargatná össze és nem ajándékba kapná a közösből.
Ha egyesek óriási előnnyel indulnak, a többiek leépülnek, ami torzítja  a piacgazdaságot.
A piaci verseny az egyenlőségre épül, ami már régen nem működik.
A legtöbb országban az a baj, hogy  a politikusok úgy érzik, jutalék jár nekik a teljesítményből.
euler 2021. 07. 13. 10:39
Előzmény: #44107  szieszta
#44112
Azért az az általánosan elfogadott, hogy a vagyon, (nevezzük inkább termelőeszköznek), magánkézben tud működni a leghatékonyabban. A haszon elosztása az érdekes, mennyi marad magánkézben és mennyi megy a közösbe, mennyi jövedelmi és vagyoni különbséget tolerál, milyen ágazatokat támogat, mennyire szolidáris a rendszer stb.
Ma erre nem ismerünk jobb elvet, ami működik is, mint a skandináv országok jóléti kapitalizmusa, a politika háttérbe szorításával.
Amit Orbánék csinálnak az sima maffiamódszerekkel való rablókapitalizmus, (vagy kommunizmus, vagy fasizmus, mert mindegyikből van benne), lényeg, hogy a saját zsebet tömje.
szieszta 2021. 07. 13. 10:33
Előzmény: #44110  exley
#44111
Nem vagyok képben, mire gondolsz?
exley 2021. 07. 13. 10:21
Előzmény: #44102  szieszta
#44110
Egy példa Stumf  Horváth István belügyminiszter vője. Hol voltak szegények éhesek?
szieszta 2021. 07. 13. 10:21
Előzmény: #44106  PusztaPutyin
#44109
Törvény mindenhol van, csak az a kérdés, hogyan csavargatják.
szieszta 2021. 07. 13. 10:19
Előzmény: #44104  emerald
#44108
Egy disznótelepről én is tudok, ott az adóhivatal adott büntit, mert a bevallott felhízás jóval kevesebb volt, mint a megbecsült. Ráadásul túl nagy volt az elhullás. :-)
szieszta 2021. 07. 13. 10:15
Előzmény: #44104  emerald
#44107

Ez lehet, hogy így van, de próbálj meg elkobozni valamilyen vagyont az oligarcháktól. Lölö, tiborc, de  a másik oldalról is szemezgethetnénk....pl gyurcsány.
Én nem arra gondoltam, hogy bármilyen vagyont magánkézbe adni, hanem visszavenni a közösbe és úgy működtetni, hogy az mindenki javát szolgálja.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 07. 13. 10:12
Előzmény: #44098  szieszta
#44106
A valódi kapitalizmusban van törvény.
emerald 2021. 07. 13. 09:52
Előzmény: #44102  szieszta
#44105
+++
emerald 2021. 07. 13. 09:50
Előzmény: #44098  szieszta
#44104
Az orbáni kapitalizmusban javában ment/megy a vagyon elkobzás. 
Egy példa a sok közül, amiről elsőkézből tudok:
Disznótelep, értéke két millárd, tulaj 70éves. Szeretnénk megvenni 200millióért, de itt kell dolgoznod még két évig hogy betanísd az emberünket. 
Vagy három év előzetes. Nos, úgy döntött adja, mert inkább az unokáival tölti a hátralévő idejét. Mi ez, ha nem vagyon elkobzás ?!
Húztak egy vonalat, és minden tízmilliárd bevétel feletti cégnek, kormányközeli tulajdonoshoz kellett kerülnie. Ezekkel a módszerekkel!
A nagyon hülye kisemberek meg elhiszik azt a sok dumát hogy orbán értük meg bla, bla, bla...
szieszta 2021. 07. 13. 09:47
Előzmény: #44099  exley
#44103

Nagyon szeretném, hogy igazad legyen, de sajnos a tapasztalat mást mutat.
Az egész politikai elitet és csókosaikat kellene eltörölni és teljesen új lapokkal indulni. Ezek már "bizonyítottak", kutyából nem lesz szalonna. Ráadásul akkor vagyont halmoztak fel, hogy kilóra megvesznek bárkit.
szieszta 2021. 07. 13. 09:41
Előzmény: #44099  exley
#44102

Ezt Te sem hiheted komolyan!  Azok az idők elmúltak. Még a ´89-es forradalmat is elcsesztük, csak az éhes rétegnek adtunk hatalmat, akik szépen kiraboltak minket. Ráadásul úgy, hogy elhitették velünk, ezt mi akarjuk. Gyakorlatilag magánembereknek ajándékoztuk a 40 év alatt összekovácsolt vagyon. Egy kis elit szépen leigázta a tömeget.
Ez így is volt és így is marad. A szociban sem lehetett mindenki egyenlő, meg az ősközösségben sem. A világtörténelemben soha nem volt egyenlőség. Aki hatalmon volt, az dúskált a jólétben, a többi meg szolgálta.
szieszta 2021. 07. 13. 09:31
#44101

Itt addig nem lesz változás, míg toleráljuk a lopást. Sokszor hallottam, hogy nem baj, ha lopnak, csak én éljek jól. Ez már az életünk része. Persze ha valaki a boltban elemel egy gyufát, annak bűnhődnie kell.
A repülőtér is csak azért kell, hogy jó sok közpénz vándorolhasson magánzsebekbe.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók