Topiknyitó: Seismic 2017. 07. 13. 18:55

Opus Global Nyrt Forecast  

Mert kellett :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 03. 02. 10:03
Törölt hozzászólás
#1600
Törölt felhasználó 2018. 03. 02. 09:56
Törölt hozzászólás
#1599
Turkiz
Turkiz 2018. 03. 02. 09:53
#1598
Amennyire lehet, igyekszem elhatárolódni a politikától, de egy dolgot még itt fontosnak tartok elmondani. Amennyiben az ellenzék összefog, és egy jelöltet indít mindenhol, az nem csak pozitívan hanem negatívan is elsülhet. Teszem azt egy jobbikos beállítottságú ember el fog menni szavazni egy baloldali politikusra, mert mondjuk épp a jobbikost léptették vissza? Vagy egy LMP-s fog szavazni a jobbikosra? Aligha. Ezzel szerintem semmi mást nem érnek el, mint a szavazók számának csökkenését... A Fidesz-pártiak viszont komolyabban veszik most a választást, és többen elmennek szavazni, talán nem tekintik eleve elrendeltnek az eredményt. Én ezt gondolom, de nyilván nem ismerem az emberek gondolkodásmódját.
Törölt felhasználó 2018. 03. 02. 09:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#1597
Akkor a kérdés az: egy ellenzéki kormány mit tudna tenni az ML-cégek ellen (ha egyáltalán akarna) egy erős Fidesszel ellenzékben? (Eszközök kb.: törvényhozás, végrehajtás, feljelentés (Ki is az ügyész most?), pályázati pénzek elosztására ráhatás.)
Clint 2018. 03. 02. 09:40
Törölt hozzászólás
#1596
Sarpac
Sarpac 2018. 03. 02. 09:38
Előzmény: #1594  Törölt felhasználó
#1595

Miközben mindenki az ellenzék esélyeit latolgatja nem árt arra is odafigyelni, hogy most már eus szinten is probléma az országban zajló korrupció és az amerikaik sem függetlenítik el magukat már! Tartok tőle, ha nyer is a jelenlegi kormánypárt annak komoly ára is lesz majd. Persze persze ezért is soros lesz a hibás..! :D
https://www.ff.org/letter-to-secretaries-of-state-treasury-about-global-magnitsky-human-rights-accountability-act-and-hungarian-violators/
Törölt felhasználó 2018. 03. 02. 09:33
Előzmény: #1589  Clint
#1594
Ez egy döbbdimenziós probléma: 1. Kormánypárti vagy ellenzéki többség lesz? 2. Melyik ellenzéki pártnak lesz a legtöbb képviselőse? A kérdéseid egy részét az 1., egy részét a 2. kérdésre adott válaszoddal lehet majd megválaszolni. Az 1. kérdést lehet, hogy már a választás előtt, a 2. kérdést viszont csak április 9-én tudjuk majd megválaszolni. Az ellenzéki pártoknak jelenleg az 1-re összpontosítaniuk.
pomperj
pomperj 2018. 03. 02. 09:33
Előzmény: #1589  Clint
#1593

Nem hiszem, hogy olyan nagy baj volna egy tobb honapos atmenet. Tulzottan hozzaszokott a gondolkodasod a "kemeny kez" mukodeshez. A kompromisszumos megoldasok nekem jobban tetszenek.
.
A vilag legjobb kurmanya az, ami mindig jol dont, es sosem teved. Csakhogy ilyen nincs. A masodik legjobb az, amelyik nem csinal semmit, hagyja hogy magtol menjenek a dolgok, a kampitalizmus teszi a dolgat magatol.. A magyaroknak is lehet egyszer szerencsejuk a masodik legjobbal.
.
De valoban: olyan nagy baj lenne egy koalizio Fidesz +LMP? vagy Baloldali Unio? Gyanus,  hogy jobban jarna mindenki...kiveve ....? 
De ne politizaljunk.
almafa111 2018. 03. 02. 09:24
Törölt hozzászólás
#1592
almafa111 2018. 03. 02. 09:24
Előzmény: #1589  Clint
#1591
Teljesen egyetértek. Pártállástól függetlenül. Ezt kellene látni ma a "népnek" (nekünk), hogy ha az ellenzék többséggel nem tud győzni, az most csak kalamajkát szül. Nincs egység a baloldalon. Hiába győznének, de azt fenn is kellene tartani. Az érdekellentétek miatt ez pedig kivitelezhetetlen. Ha lenne normális ellenzék, akkor más lenne a helyzet. De nincs!
almafa111 2018. 03. 02. 09:20
Előzmény: #1588  pomperj
#1590
"A valasztas mindent megvaltoztathat, de  ne legyen igazam."
Látod reális esélyét, hogy nem a jelenlegi kormány marad? Nem kötekedésből kérdezem, hanem eszmecsere szintjén.
Clint
Clint 2018. 03. 02. 09:20
Előzmény: #1587  Törölt felhasználó
#1589
Tényleg csak az esélylatolgatások miatt: Ha mégis összeáll az ellenzék (amivel teljesen ellentétes nyilatkozatok láttak napvilágra az elmúlt napokban) és csak 1 jelöltjük lesz minden választókerületben (ez egyelőre sci-fi), és a szoros eredmény alapján ők jönnének ki gyöztesen, akkor mi torténne? Először menne egy több hónapos hercehurca, mert a fideszt kellene elsőnek felkérni kormányalakításra, tárgyalnának mindenkivel, aztán megpróbálnák a kisebbségi kormányzást, de mindjárt az első parlementi napon ez megbukna a nyitó szavazásnál, ekkor kezdődne minden előlről, csak az ellenzéki oldalon. Nagy nehezen összeállna egy ellenzéki kormány (ki lesz  a kormányfő???) , de az érdekellentétek miatt max. 6 hónapig húznák. Előrehozott választások lennének 2019-ben. Szóval lenne egy legalább 1 éves bizonytalanság, hercehurca, nem nehéz belátni a következményeit...Nagyon durva lenne. A kormányváltásnak nem most jött el az ideje, hanem 4 év múlva fog. Ezt már legkésőbb ősszel fel kellett volna építeni pl. Botkával, de tudjuk hogy mindenki mart mindenkit. Abszolút semlegesként írtam a fentieket, nekem ez nem hiányozna és valószinüleg rájönne mindenki később, hogy neki se...
pomperj
pomperj 2018. 03. 02. 09:16
Előzmény: #1585  thinkpositive
#1588

Nagyon ertekelem, hogy a temaban okos es atgondolt velemenyek jonnek;  jo a tarsasag. 
.
Mindenki azert nezi OPI kilatasait, hogy jol jarjunk. Persze hogy mas a keritesen ulok perpektivaja a bent ulokhoz kepest. Belul  a megnovekvo rizikokra kell fokuszalni, hogy ne legyen bukas. Ezt igen kevesen teszik, helyette lekesedest generalnak.  A keritesrol nezve meg a legjobb alkalmakat kell elkapni, mondjuk amik 2szigmas legjobbakat, mondjuk  a 20 naponta felbukkano legjobbat. En most nem latok ilyent. Viszont a  rizikok jelentos novekedeset erzekelem inkabb. De nem szamitok jelentos szakadasra, max. 500-530 szintig esesre, es onnnan felpattanasra. A valasztas mindent megvaltoztathat, de  ne legyen igazam.
Törölt felhasználó 2018. 03. 02. 09:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#1587
Ellenzékben a Fidesz is állandóan Brüsszelbe futkározott árulkodni... Meg kell tanulniuk kooperálni: ha ezt megtanulják, nyerünk. És csak mi, szavazók szoríthatjuk rá őket erre.
deszcsakafi 2018. 03. 02. 09:02
Törölt hozzászólás
#1586
thinkpositive
thinkpositive 2018. 03. 02. 09:01
Előzmény: #1574  pomperj
#1585
Ha jól számoltam még 25 kereskedési nap van a választásokig/jelentésig. Ez nagyon sok ebben a mostani ideges környezetben ahhoz, hogy ne történjen semmi. Én legalább egy 100 pontos elmozdulást várok addig, tehát szerintem lesz addig még vagy egy 7-essel vagy egy 4-essel kezdődő árfolyam.
Törölt felhasználó 2018. 03. 02. 08:59
Előzmény: #1583  Clint
#1584
Addig felesleges számolgatni, amíg nem tudjuk, kik állnak fel és kik lépnek vissza ellenzéki oldalon. (Mert még a visszalépés, az egy induló sem lenne garancia.) Szerintem szoros eredmény lesz.
Clint
Clint 2018. 03. 02. 08:55
Előzmény: #1582  Törölt felhasználó
#1583
Nem igazán találni megbízható közvéleménykutatási eredményt, pedig az összes létezőt átnéztem az elmúlt 4-5 nap késő éjjelén. Természetesen összevetettem a vasárnapi eredményekkel a korábbi közvéleménykutatási eredményeket, különösen az adott választási körzetre vonatkozókat, de az országosakat is. Ebből azt látom, hogy 10-15-20, sőt 25 %-os hibahatárral dolgoznak. A legmegbízhatóbb maga a már megtörtént vasárnapi választás. ezt vetíttem országos szintre, figyelembevéve az eltéréseket, különösen a töredékszavazatokat. Ez alapján most úgy becsülöm, hogy a Fidesznek 50 % körüli képviselője lehet, feltételezve, hogy az ellenzék teljes mértékben összefog és mindenhol egy jelöltet indítanak. Ami jelenleg még abszolút nem realítás.
Törölt felhasználó 2018. 03. 02. 08:42
Előzmény: #1580  Clint
#1582
A politikai kitettségről annyit, hogy a Fidesz számára legrosszabb eredménynél is ők lesznek a legnagyobb párt a parlamentben. Sok képviselővel. És az nem megosztott ellenzék lesz. Bárki kerül is kormányra, izzadni fog, és ez nekünk, állampolgároknak jó, mert végre talán mindannyian megdolgoznak majd a fizetésükért.
Turkiz
Turkiz 2018. 03. 02. 08:41
Előzmény: #1575  Törölt felhasználó
#1581
Sok mindent el tudok képzelni, de ezt azért mégsem. Miért tennék? Mire volt jó akkor ennek beharangozása? Szerintem itt sokkal tudatosabban történik minden, mint ahogy azt mi elképzeljük. Jászai is mondta, a stratégiában nincsenek ad hoc döntések, legfeljebb napi dolgokban. Tudják ők mindig előre pontosan, mikor mit tesznek és miért. De eddig nem jelentettek be olyat, amit aztán nem teljesítettek. Az szerintem nagyobb öngól lenne, mint egy választási bukta, amiben nem hiszek.
Pomperj, egy dolgot ne felejts el kérlek, ok, hogy Trumpnak nem adtak 5% esélyt a győzelemre, de azért nem is gondolta senki, hogy max 10-15% szavaz rá. Itt meg nincs a Fideszen kívül még egy olyan párt, aki ennél többre számíthat. Persze, a sok kicsi egyben összeadva több lehetne, de az meg aztán már a csúcskáosz lenne, ha összeállnának ezek az ellentétes érdekek.

Topik gazda

Seismic
Seismic
3 5 5

aktív fórumozók