Topiknyitó: pomperj 2019. 03. 29. 14:03

OPUS es 4IG elemzesek  

OPUS daytrade.
Egyelore tovabbra is mukodik a varakozas. 15min charton egy klasszikus ABCDE oldalazo wave(iv) latszik formalodni.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190329v00pejbrl.jpeg
++++++++++++++++++++++++++++++
A megelozo chart ez volt:
.
OPI daytrade.
A megelozo #23683 chart varakozas ez volt:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190328v00pu0cmk.jpeg
Nos, ehhez a varakozashoz kepest, szepen megcsinalta eddig amit kellett.
Szorgosan lejott eddig 430-ra.
Ra se hederitett arra sok ostobasagra, amit egyes kispajtasok azota beirtak ide, mint varakozast.
Meg eshet OPI 2-3 pontot, hogy keszen legyen (c of iv).
De aztan meg kell fordulnia, es 460 fele emelkedni, ha BULL alakzatot akarunk. 60 min chart.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190329v00pjt9h8.jpeg
.
Amugy viszont, ha nem fordul meg es nem csinal ujabb topot, akkor 3 hullamos alakzat marad.
Akkor szamolni kell annak a kovetkezmenyeivel.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 11. 25. 12:41
#4700
"Látom, a kaliforniai nyugdíjas nosztradamusz is kivetette a horgot a beragadt didergőkre. Most éppen függőleges emelkedést jósol nekik egészen a mennyország határáig, hogy aztán a mostani ár felett 10 forinttal egyből rájuk boríthassa."
 Mi szólsz hozzá? 
HoStrucc
HoStrucc 2020. 11. 25. 11:32
Előzmény: #4681  pomperj
#4699
Úgy látom a túl régóta ámerikában élés eltompitotta a magyar nyelv értelmezést kedves János. Nem azt irtam, hogy sosem voltam Opus bull (te nyelveden felbeszélő), hanem azt, hogy rég nem vagyok az. Mint ahogy az állitásod szerint be is vagyok ragadva, ami SZINTÉN helytelen feltevés. Csak hogy maradjak szakmai, mert az visz előre. Figyelem az Opust én is. Nálam augusztus 10-e környékén adott először életjelet azzal hogy kilépett az eső paralel csatornámból. Ezt azóta 3x tesztelte felülről, majd pattant. Szigórúan és távolabbról figyelve azonban első komolyabb próba a 280-300 sáv, ahol több lokális ellenállás volt 2020-ban (szám szerint vagy 5). 2019 Q4ben ez még támasz volt. Egy fals letörést leszámitva, 3x volt lokális alj, majd negyedikre szakadt le.  Amig tehát ezt a szintet nem viszi át, nálam ez a sáv az elsődleges célár, semmilyen 400-480... azt maximum a FELBESZÉLŐ pajtások irják be jelen árszint mellett ;)
szieszta 2020. 11. 25. 11:18
Előzmény: #4694  Saman72
#4698

Csak egy egyszerű csel, mikor úgy mentünk az ügyfélhez, hogy már fogyóban van a termék és kamu papírokkal ezt "véletlenül megvillantottuk", sőt azonnal hívtam a raktárosunkat, hogy van-e elég. :-) Vagy véletlenül kipakoltam az asztalra a megrendelések listáját, ahol nagy cégek nevei szerepeltek. Nem kellett semmit mondani, csak arra vigyázni, hogy észrevegyék.
Az engedményeknél pedig csak neki, csak most adjuk olcsóbban, amire nekem nem volt kompetenciám, de a főnököt felhívtam, aki extra engedményt adott. :-)
Színjáték az élet, de soha nem hazudtunk, csak nem mondtuk el az igazat.
Szerintem a politika is csak erről szól. Sakkjátszma, időzítés, beetetés. Ezzel szerzik meg a hatalmat, a hatalom meg pénzt hoz, ami meg megint hatalmat ad.
Saman72 2020. 11. 25. 11:13
Előzmény: #4696  szieszta
#4697
Igen. Ma hitelből él a világ. Lehet, hogy jelenleg az egész egy k... nagy LPPL. És a kijózanodás majd kemény lesz. Ezt tényleg olyan mintha csak futnánk előre megelőzve önmagunkat mindent hátrahagynánk á nem veszek róla tudomást akkor nincs is. De persze, hogy van.
szieszta 2020. 11. 25. 11:06
Előzmény: #4692  Saman72
#4696

Persze, valamibe kapaszkodni kell, de ha megnézed a cégek P/R ratio-ját, az nonszensz. A tőzsde annyita a jövőt árazza, hogy azt már meg sem érjük.
Vagy nézzük meg a kriptovilágot. Az emberek egy elektonikus jel lábnyomáért fizetnek 19 ezer dollárt, csak azért, mert a sok reklám arról szól, hogy a jövőben sokkal drágábban valaki majd megveszi. Nincs teljesítmény, nincs cég, nincs semmi, csak egy nagyon jó marketing. Ha sokan elhiszik, hogy 1 millió lesz az ára, akkor annyi is lesz.
rice2 2020. 11. 25. 11:03
Előzmény: #4691  szieszta
#4695

Ebben teljesen igazad van,de most látszik,hogy több dologban szándékosan ferdít a pozija miatt.
Saman72 2020. 11. 25. 11:03
Előzmény: #4693  szieszta
#4694
"Mások többször törvényes, de nem etikus dolgokhoz folyamodnak". Na ez a lényeg. A marketing se nem rossz se nem jó az csak attól függ, hogy HOGYAN és mire használjuk.
szieszta 2020. 11. 25. 10:58
Előzmény: #4690  Saman72
#4693
Én több cégnek is dolgoztam üzletkötőként, ahol a marketing nagyon sokat számított. Egy egy terméknél több hetes előkészület volt, hogyan menedzseljük az eladást. Profikkal dolgoztunk, ahol pszichológusok is voltak, hihetetlen milyen apróságokon múlik az üzlet. Meglepő, hogy az ember azt gondolná, hogy egy hétig tolják a reklámot, meg a beetetést, de nem egyszer 2-3 hónapos "sakkjátszmát" is toltunk, pontosan időzítve a legjobb formánkat.Mások többször törvényes, de nem etikus dolgokhoz folyamodnak :-) mi ilyent soha nem tettünk:-)  az üzlet érdekében.
Saman72 2020. 11. 25. 10:57
Előzmény: #4691  szieszta
#4692
A TA nem szent grál inkább csak támasz. Valamire hagyatkozni kell. Ha nincs stratégia végül csak veszíthetsz. És azért valljuk ebben Pomper János elég jó. 
szieszta 2020. 11. 25. 10:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#4691

Egy valamit tudatosítani kell. Aki egy névtelen fórum tippjei szerint kereskedik, az megérdemli, hogy megfizesse a tanulópénzt. Aztán megtanulja, hogy a saját vagyonáért, csakis saját maga felel, úgy kell meghoznia a döntéseit.
Mivel pomperj-nek sincs varázsgömbje, így a véleménye nem tuti befektetési ajánlat, amiért felelősséget vállal.
Mindenhova meg nem írhatja oda, hogy a "tévedés jogát fenntartja". Az általában csak a kisbetűs részbe kerül bele. :-)
Saman72 2020. 11. 25. 10:49
Előzmény: #4689  szieszta
#4690
Ebben igazad van. Jól megmarketingezve szinte minden szart el lehet adni. Persze itt most nem azt mondom, hogy a Tesla szar lenne csak azt hogy a marketing ami egyébként nem ördögtől való miként képes az hatni az ember tudatára.
szieszta 2020. 11. 25. 10:41
Előzmény: #4683  Saman72
#4689

Mivel sokmillió amatőr lépett be a tőzsde színterére, már nem nagyon érdemes foglalkozni a cégek minőségével. Át kell írni a közgazdaságtan ezen fejezeteit.
Ha egy amatőr beül egy versenyautóba, addig nyomja a gázpedált, ameddig lehet. És élvezi a sebességet, egészen addig, míg nem jön a kanyar. Mivel most még óriási hátszelet is biztosítanak a központi bankok, sokan totálkárossá törik majd a kocsijaikat.
Most nem azt kell eltalálni, hogy melyik cég lesz a legjobb, hanem azt, hogy melyikről hiszik azt.
Most mindennél többet tesz a hit. Ezért a csapból is a jóslatok folynak, ami egyértelműen piacbefolyásolás. A reklámszakmában a legnagyobb zseni Elon Musk, akinek százmilliók lesik a szavait. Látszik is a tesla árfolyamán, meg Musk pénztárcáján.
rice2 2020. 11. 25. 10:38
Törölt hozzászólás
#4688
pomperj
pomperj 2020. 11. 25. 10:38
Előzmény: #4686  szieszta
#4687
Abszolut egyetertunk. 
OV kepes lehet ra, hatalmi  skizofreniajaban, oriasi baklovest csinalni.
De ha nem, akkor most, par napra, talan par hetre is,   a most mar aug. eleje (sot Aprilis ota) tarto
 lejtmenet  utan kell jonnie egy korrekcionak. Idoszeru is, van oka is. Ami akar eleg nagy is lehet.
szieszta 2020. 11. 25. 10:25
Előzmény: #4681  pomperj
#4686

Természetesen bármi megtörténhet, ahogy a világ piacain is megmagyarázhatatlan mozgások vannak.
Az viszont nem nagyon kedvez az ML cégeknek, hogy hadakozunk az EU-val, az meg megvonja ez EU-s támogatásokat. Nem csak a pénzről van szó, de a lakosság véleményéről. Fidesz nagy ellenszélbe is kerülhet és ez nem hiszem, hogy növelné a támogatottságukat.
Majd a piacról vesszük fel a hiteleket, de a piac nem elnéző. Ha valami megroppan, nincs kegyelem.
Saman72 2020. 11. 25. 10:23
Előzmény: #4683  Saman72
#4685
Még egy észrevétel visszatérés esetén sokszor előfordul, hogy mélyebb szintre üt a részvény árfolyama amit  valólyában a fundamentumok és a piaci környezet igazolna. Na ilyenkor kell vásárolni ha észrevesszük és félelmeink nem tartanak távol a vásárlástól.
rice2 2020. 11. 25. 10:21
Törölt hozzászólás
#4684
Saman72 2020. 11. 25. 10:19
Előzmény: #4680  treff
#4683
Az emberek többsége érzelmi alapon dönt. Ilyenkor a tudatos Én a háttérbe szorul. Szokták is mondani az érzelem vak. Szemléltessük az LPPL esetén keresztül. A részvényárfolyam emelkedik egyre dinamikusabban az érzelmek túlsúlyba kerülnek a fundamentumokkal már senki sem foglalkozik. Így az érzelmi eufória őrült magasságokba emeli a részvény árfolyamat. Majd az érzelem kezd lecsengeni és megjelenik a tudatos Én és körbenéz miközben nem érti mi történt. Akik ezt időben észre veszik eladnak akik nem bent ragadnak és még mindig nem értik mi történt. Tehát egy általános jó hangulat többnyire a részvények árfolyamának emelkedéséhez vezet.
szieszta 2020. 11. 25. 10:16
Előzmény: #4660  pomperj
#4682

Szia János! Megint belevettél?
Csak be ne írd, hogy hova tetted a stop-ot.   :-)     mert lemásznak érte.
pomperj
pomperj 2020. 11. 25. 10:14
Előzmény: #4676  treff
#4681
Orulok, hogy ennyire BEAR a hangulat, latom harom   +  jelet is kaptal, 
ez is megerosit abban a nezetemben, hogy rally kezdodott. 
De talan nezd meg a 60min chartot. 
Olyan bull, ami 2017 oktobereben volt utoljara.
De nem fogom publikusan daytradelni. 
Johetnek a korabban oly kivalonak hitt traderek, bemutatni hogyan kell. 
Szivesen latom a daytrader beirasokat, sot, szerintem masok is.
Tessek megmutatni, most, bull piacon. Rajta,  joe, buxopoly, 1221, dale, waddah, morricone, es tarsai?
A Kiindulo szamozasnak ez eleg jo lehet.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201125v01tg036z.jpeg
.
Amugy pedig, latom eppen egyes legaktivabbak tagadjak, hogy valaha is OPI felbeszelok voltak,
(mikozben buszken ott vannak, voltak az OPi topikok AKTIV FORUMOZOK listan)
.
szoval ez is ujabb CONRTARY signal, hogy BULL idoszak jon.  
Igen, hetekig.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek