Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Vakon_bizva 2023. 08. 26. 10:21
#127240
Szerintem az elso lepntest mindenki megette… hiszen jott egy panik ami ertheto is volt ilyen meneteles utan. A tegnapi mar nem ugy sikerult mint elotte! Nem jott ra ujabb panik csak pont a ellenkezoje hidz elkezdtek venni ami vitte fel.., 
Kerdes h folytatni kivanjak e esetleg egy meg nagxobb pakk beontessel mert az lehet ujabb panikot valt majd ki. Ha nem akkor szerintem ebben a savban ledzunk 300-400 kozott. A gyorsjelentes mar nem fog akkora loketett adni ami ezt a szintet feljebb nyomna. Szvsz
Hogy latjatok?
madridista_
madridista_ 2023. 08. 26. 10:21
Előzmény: #127236  Jano
#127239
Augusztus 31 és egész szeptemberben nem lesz srv. Nem 20, hanem 22 kereskedési napig. Csak pontosan... 
Lujoska 2023. 08. 26. 10:06
Előzmény: #127231  totoro
#127238
Jól írod, nem árt s földön maradni kétlábbal.
ohnetatto
ohnetatto 2023. 08. 26. 10:04
Előzmény: #127235  ohnetatto
#127237
Mondhatjuk hogy barbárság amit ezek csinálnak és így is van. De kérdem én. Megtehetik? Meg. Törvénytelen?  Nem. Speka részvény? Részben igen részben nem. 2017 ben nem volt benne semmi és 800ig húzták.  Azert most mar nem ez a helyzet.  Beszéltünk itt sokat arrol hogy mennyi az részvényre jutó különböző értékek. Jól hangzanak. De itt amíg valakik úgy gondolják hogy ráérünk még arra a szintre eljutni ami a realis érték addig nem.megyunk oda. De ne legyen így. Mindenesetre az elmúlt napok, hetek forgalma ebben a papírban üdvözítő. Hátán vitte a Bétet forgalomban az Otpvel. Ez ad egy kis reményt hogy érdekes szeptemberünk lesz
Jano 2023. 08. 26. 10:01
#127236
Sziasztok! Bár fórumozóként még új vagyok (ma regisztráltam), "lelkes amatőrként" már régóta kereskedek a BÉT-en, többnyire szerencsére sikerekkel. A 2017-es Konzum/Opimus őrületben is részt vettem, sok nyereséggel, sok veszteséggel, de összességében szép és erősen pozitív eredménnyel (az első Konzum részvényemet 90 forintért vettem). 2019-ben adtam el az utolsó OPUS részvényeimet, ennek eredménye negatív volt. Ekkor úgy döntöttem, az volt az utolsó. Ennek ellenére két héttel ezelőtt én is elcsábultam. 280 forintos az átlagáram. A telhetetlenségem miatt nem adtam el 420-420 forint között. Szép nyereség lehetett volna, telhetetlen voltam. A papírjaim továbbra is megvannak, de magasabb áron szeretném eladni. A hozzászólásokat nyomon követtem az elmúlt két hétben és bár hozzászólóként nem tervezek túlságosan aktív lenni, de úgy döntöttem, csatlakozok Hozzátok.
OHNETATTO ma 0.50 órai és azt követő hozzászólásaiban egyébként én is látok realitást.
Ti mit gondoltok, az, hogy a féléves jelentés előtt 30 nappal már nem lehetséges a SRV, az árfolyamban inkább pozitív vagy inkább negatívan jelenik majd meg? Negatív, mivel a vételi oldalról hiányozni fog az a napi 100.000 db vétel (még akkor is, ha ez forgalomban nem sok). Ugyanakkor abból a megközelítésből akár pozitív is lehet, hogy ha nem szeretne a cég túl magas árfolyamon visszavásárolni saját részvényeket, akár érdekük is lehetett az árfolyam emelkedésének mérséklése/árfolyam visszaszorítás, ami így 20 kereskedési napig kikerül az érdekeltségükből. Így ha volt közük az árfolyam visszaszorításában, akkor ezt most szeptemberben nem fogják megtenni. Erről mit gondoltok? 
ohnetatto
ohnetatto 2023. 08. 26. 09:57
Előzmény: #127229  Yoakedvem
#127235
Az öntések addig folytatódnak amíg valakik megkapják a kívánt mennyiséget ezen a szinten. Aztan ha akarják majd tovább görgetik felfelé.  De ez a verzió csak akkor áll fent ha a gondolatmenetem igaznak bizonyul. Minek vegyenek fentebb ha a héten 400 alatt szintén sikerült milliárdokért venni. Ne felejtsuk el hogy egy hétig itt vajúdott a részvény 300 környékén és nagy forgalommal adták vették.  Sokat gyüjtöttek valakik. Aztan hirtelen elrobogott az árfolyam ket nap alatt 400 fölé.  Kinek jó az? Kell még gyűjteni lentebb? Vigyük le. Ennyi. Hogy lehet levinni? Öntéssel. Kiütve a könyvet lefelé.  Tobb opcio van. Az egyik hogy konteós baromság és a trend megfordult megyunk le 100ra 200ra vagy nincs szó semmilyen trendfordulóról csak gyűjtésről ezen a szinten ahol eleve valaki az elmúlt időszakban sokat  begyűjtött. Trendfordulonàl már folyamatosan adnak egy részvényt napok heteken àt. Nem az hogy csinálunk egy öntést leküldjük az árfolyamot aztan amikor kezd magához térni újra foldre visszük. Meddig? Lesz még biztosan.  Amikor megvan a mennyiség akkor elengedik felfelé. Az inkabb lassú komótos emelkedés tegnap megbukott. Hiába próbalt ez lassan emelkedni csütörtökön és folytatva szepen ezt pénteken ha jön valaki és szétbarmolja a homokvárat. És ezt megteszik addig amíg kell a papír ezen a szinten. Itt az lehet esetleg hogy gyorsan felküldik ismét magasabbra az árfolyamot és játszanak vele újra. Amit leírtan egy gondolatmenet arra ami történt.  Nem felbeszélő duma meg befektetési tanács.  
Hablony
Hablony 2023. 08. 26. 09:49
Előzmény: #127231  totoro
#127234
fordítsuk meg:
Nem történhetett akkora változás egy ekkora cég életében, ami indokol egy 100ft és az alá esést, amit az elmúlt években látunk, túl nagy és szerteágazó a tevékenységi kör ahhoz, hogy valami általános üzleti veszteség  egyszerre mindegyiket romba döntse ilyen megrendelési és bevételi pénzeső közepedte.
Sehmet
Sehmet 2023. 08. 26. 09:47
Előzmény: #127231  totoro
#127233
Az Equilor célárai az elmúlt egy-két évben mikor jöttek be? Ez a részvény nem foglalkozik sem a fundamentális, sem a technikai elemzéssel, úgy mozog, mint egy elszabadult hajóágyú, és egy-két órán belül kétszer 10 %-os is lehet vele keresni, lsd. pénteken 330 felett az elején, majd fel, majd vissza, majd ismét fel. Nem stratégiai befektetés. Rángatják, elbizonytalanítanak, mire meggondolod magad, már nem ott van az árfolyam, ezért alacsonyabb árfolyamon kiszórják egyesek ........
pantya4 2023. 08. 26. 09:38
Törölt hozzászólás
#127232
totoro
totoro 2023. 08. 26. 09:20
#127231
Az azért ne felejtsétek el a csodavárásban, hogy az egyszer már nagyon rossz kereskedési szisztéma volt az Opusban. Azt sem kellene elfelejteni, hogy az első negyedéves jelentés alapján a papír célára az Equilor elemzésében 231 Ft volt. Nem történhet akkora változás egy ekkora cég életében, ami indokol ekkora áremelkedést, amit most látunk, túl nagy és szerteágazó a tevékenységi kör ahhoz, hogy valami bombasztikus üzlet egyszerre mindegyiket megtáltosítsa.
ohnetatto
ohnetatto 2023. 08. 26. 09:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#127230
Egy pár 100k-s eladással kiütni a könyvet lefelé szerdan és csütörtökön ez szándékos volt.  Elegánsabban is ki lehet szállni ráadásul fentebb jobb áron.  Szerdán is reggel felfelé indult ahogy ezt vártam és írtam is kedden. Erre valaki olcsón áron bedobta a törölközőt. Ez értelmetlennek tűnik. Erre írtam egy gondolatmenetet hogy ez miért lehetett. Írta valaki tegnap hogy megfordult a trend vagyis lefelé veszi az irányt a reszveny. Ennek ellentmond hogy akkor csütörtökön is tovább kellett volna esnie. Sőt pénteken sem indult volna felfelé.  Lathattuk szépen tartotta magát péntek délután is szép forgalommal. Aztán láss csodát fél 3kor megjott az ujabb öntés -ezzel ujra bepánikoltatva mindenkit -. De láss csodát ahelyett hogy ebben a lenyomásban alá menjen bőven 300nak mégsem jott ossze mert elkezdték rohamosan porszívozni ismét. És pillanatok alatt ujra 330 köré ment.  Onnan vissza efy kicsit még zárás elott majd latjuk hol zárt. 
Yoakedvem 2023. 08. 26. 08:57
Előzmény: #127228  ohnetatto
#127229
Köszönöm az elemzést, valóban van benne logika, tényeken alapszik. Ne foglalkozz a negatív hangokkal.
Jövő hétre milyen meglátásod van? Lehetnek még ekkora öntések vagy ezek mértéke kisebb lesz? 400-as árfolyam mennyire reális a közeljövőben?
ohnetatto
ohnetatto 2023. 08. 26. 08:44
Előzmény: #127220  loui
#127228
Köszönöm, továbbra is itt leszek és osztom h a realt és a az 5-os könyveket. Meg ha lesz gondolatom megosztom. Bármennyire nem tetszik ez egyeseknek
ohnetatto
ohnetatto 2023. 08. 26. 08:41
Előzmény: #127225  dodoanyul
#127227
Köszönöm.  En csak egy teóriát írtam le az alapján amit láttam. Aki itt volt és figyelte azt szintén láthatta hogy 300 környékén már porszívózták felfelé mind az utolsó 3 nap.  És hogy ez miért lehetett.? Erre írtam ety gondolatot. Erre jön ez a félkegyelmű és belém köt hogy fura vagyok,  meg mit írogatok én éjszaka. Miért hazudok meg felbeszélem a papírt. Mondja ezt egy olyan aki szerdan beírta ide hogy csütörtökön 180 lesz a papír. És ne akadjak ki a tovabbi beszólásain? Aki figyeli a fórumot az láthatja hogy itt vagyok évek óta főleg hónapok óta aktív ahogy más is. Folyamatosan rakom be a konyvet, segítem azokat akik nincsenek gépközelben.  És akkor mindennap  jonnek ezek a trollok. Természetesen csak akkor ha lefelé megyünk éppen és beleállnak mindenkibe meg tolják az ugye megmondtam szöveget.  Ahelyett hogy beszállt volba lentebb itt kárrog és szemelyeskedik. Megkaptam azt is hogy bróker vagyok mert szombat éjszaka írtam. Azok olyankor írnak ide. Eszem megáll. 
Törölt felhasználó 2023. 08. 26. 08:19
Törölt hozzászólás
#127226
dodoanyul
dodoanyul 2023. 08. 26. 07:40
#127225
Sajnos itt sokan egymással vannak elfoglalva . Ébresztő. Pedig  az árfolyam szerintem nem tükrözi a cég értéket. Saját tőke/ részvény. A legegyszerűbb módszer.. + Jövő kilátásai. Amúgy meg mindegy  ki a tulaj. Jobb lenne, ha Gunternek v. Alinak v. esetleg William nek hívnak a tulajdonost? Akkor senkinek nem fájna, hogy milyen gazdag.. A múltban mikor látta bárki is, hogy milyen gazdagok voltak a párt tagok? Mindenkit befolyásol a média. Aki nem tudja kizárni az Állam papírt vásároljon.. 
Toka 2023. 08. 26. 07:01
Előzmény: #127217  ohnetatto
#127224
....Tomi 23 és Toncsi 11 ugyanaz a szemèly lehet....?....lehet....ezt kell mondanom.
Toka 2023. 08. 26. 07:01
Előzmény: #127217  ohnetatto
#127223
....Tomi 23 és Toncsi 11 ugyanaz a szemèly lehet....?....lehet....ezt kell mondanom.
Toka 2023. 08. 26. 06:58
Előzmény: #127217  ohnetatto
#127222
....Tomi 23 és Toncsi 11 ugyanaz a szemèly lehet....?....lehet....ezt kell mondanom.
Toka 2023. 08. 26. 06:48
#127221
Jaj ma jól indul a nap...toncsi 11-et megusztam...ez megnyugtatott.Elég jók itt az árak...olyan balatoniak.....

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek