Topikgazda: 2007. 08. 17. 09:53

MOLly tulajok topikja  

Hi!



Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Balin2020
Balin2020 ma, 16:11
Előzmény: #372063  csuloktata
#372076
Tök okosan levezetted, biztosan sokan bólogatnak, de elbeszélünk egymás mellett.
Arra válaszolj, hogyan adózik többet itthon a MOL, mint a magyar adózás előtti eredmény? :)
csuloktata ma, 16:05
Előzmény: #372074  ERA
#372075

Hol élsz te?
Ő egy zseni.
Nem felel semmiért, csak utasít.
ERA ma, 16:03
#372074
Azt hiszem Nagy M. egy jó darabig le fog szállni az üzemanyag árakról.
ERA ma, 16:00
Előzmény: #372072  ERA
#372073
Extra profit sem keletkezik , hiszen nem lesz spread?!!!! Mi lesz így Nagy Márton az adókkal? Veszélyben más szektorok?  Mit jelent az, hogy rövid távon megoldották az ellátást, csak nem a tartalék készletekhez kell nyúlni? 
ERA ma, 15:40
#372072
Na most emeljen a kormány 2,8%-ra árbevétel alapú különadót !!!!!!
ERA ma, 15:35
Előzmény: #372069  HuTi
#372071
Kérdés ez a civil szervezetek hivatkozási alap hitele e kormány részéről??????? Gyanítom inkább Putyinnak szólt, hogy lássa Orbán tőle akarja venni az olajat?!!!
csuloktata ma, 15:33
Előzmény: #372069  HuTi
#372070

Inkább a Béke pártján állunk, Béke lesz, lesz olaj, felesleges az átalakítás.
Belegebedünk, akkor is igazunk van...
HuTi ma, 15:31
Előzmény: #372067  ERA
#372069
“Az EU egyébként azért „nem ad támogatást”, mert a kormány az utolsó pillanatban, a beadás előtt törölte az uniós Helyreállítási Alap (RRF) REPowerEU fejezethez beadott kérelemből a Mol beruházásait. “
 
https://hvg.hu/kkv/20231004_A_kormany_miatt_a_Mol_atgondolja_beruhazzone_az_orosz_olajrol_valo_levalasba
HuTi ma, 15:26
Előzmény: #372067  ERA
#372068
Én határozottan úgy emlékszem, hogy az utolsó pillanatban kivettük a tervezetből, nem kértünk rá pénzt a keretből.
ERA ma, 15:25
Előzmény: #372066  HuTi
#372067
EU nem adott forrást a finomítók átalakítására!!!! Én így emlékszem. Valamilyen átalakítás a szlovák finomítóban történt közben, nagyobb százalékban tudja fogadni az alternatív olajat ,mint a Dunai finomító!
HuTi ma, 15:16
Előzmény: #372065  HuTi
#372066
Hol tartanak a két éve belengetett 5-700 millió dolláros fejlesztések? Amelyek segítségével leválunk az Orosz olajról? Amelyre végül nem kértünk az Uniós keretből? 
1valaki
1valaki ma, 14:51
Előzmény: #372056  ERA
#372064
Igen teljesen érthető a bővebb aspektus is amit írsz, nem fér hozzá kétség. Nekem mint írtam, az általad említettek mellett az a fő(bb) problémám, hogy ez a "bárói" kapzsiság már rég begyűrűzött szinte mindenhová, a szolgálltatói, a kereskedelmi stb. szektorokba, de még a baràti kapcsolatokban is fellelhetők bizonyos elemek. is. De talán most jutott el a totális felháborodottság kategoriába és az elviselhetetlenség határára is!
A kérdés az, hogy valha ez a már hétköznapi mentalítás megváltoztatható-e bárki(k) által?
csuloktata ma, 14:36
Előzmény: #372048  Balin2020
#372063
Első észrevételed szerint a MOL itthon adózik a konszi eredmény után.Második szerint:"Én konszolidált jelentéseket, eredménykimutatásokat látok. :)
Richter pl. azzal fenyegetőzött az extra adó bevezetésekor, hogy majd nem hozza haza a profitot, és inkább adózik majd a lengyeleknél pl. :)"
Most döntsd el konszolidált eredmény alapján adózik, vagy az egyes leányok adóznak a letelepedés alapján. Richter példát ez utóbbit jelenti és az a valós.
A konszi eredmény egy számított összeg a konszolidált eredmény alapján, nem az a tényleges elszámolt adó. Azt a konszi kör tagjai számolják el a letelepedés helye szerinti állammal. Ha ezek összege eltér a konszi eredményből számolttal, akkor a különbözet követelés/kötelezettség a konszi beszámolóban, vagy elszámolják  tőke terhére.
Lényeg: MOL itthon nem a konszi eredményt adózza le.
ERA ma, 14:27
#372062
ERA ma, 14:03
Előzmény: #372059  gemes.bp
#372061
ez az az állapot amikor  a hiba az Ön készülékében lehet
ERA ma, 14:01
#372060
Arra leszek kíváncsi, hogy Nagy Márton Henrádi Zsolt nyilatkozata után mennyire lesz harcias kedvében üzemanyag fronton? Érdekesnek tartom azt is, hogy kormányközeli lapok - VG jól látható helyen, mandiner eldugva - közölte MOl vezér vélemény cikkét, de az ellenzékinek tartott sajtó agyon hallgatja a témát!????
gemes.bp ma, 13:57
Előzmény: #372057  ERA
#372059
fény az alagút végén? Az inkább a szembejövő kamion reflektora lesz!
ERA ma, 13:11
Előzmény: #372055  gemes.bp
#372057
én már látok változásra akaratot
ERA ma, 13:10
Előzmény: #372047  1valaki
#372056
Sok mindenben egyetértek veled, most egy picit más megvilágitásba helyezném az egészségügy helyzetét!
Biztosan lopnak, hallottunk  kórházi bárókról is, de ezt tudatosan hagyja a krományzat, NER rendszerének dolgozik. Szinte nincs Orbánhoz közeli vállalkozó aki ne lépett volna be a magánkórház és egészségügy bizniszbe! Ennek előzménye, hogy sok éve tudatosan  alulfinanszírozott a szektor, egyszerűen kigazdálkodhatatlan az intézmények éve költségvetési terhe, Ner rendszere tudatosan sorvasztja a szektort , pont azért, hogy minnél több embert áttereljen a magánszektorba akár ambuláns akár drágább ellátás reményében. Kórházak vezetőinek nagy százaléka mind elkötelezett a kormányzat irányába, számonkérés szinte alig látható. Orbánék itt is nagyot hibáztak ,mert nem számítottak ekkora gazdasági traumára és inflációra, fejlesztések és tőke elmaradása most hatványozottan jelentkezik! Ezen felül az orvosbárók és/ vagy politikai intézményvezetők lopásai mindennaposak, pl .úgy, hogy nem a szolgáltatás/ár kedvezőbb ajánlatát preferálják hanem azokat a beszállítókat amelyek vissza osztanak zsebbe. Legyen az egy csípőprotézis gyártó vagy drága orvostechnikai eszköz!
gemes.bp ma, 13:10
Előzmény: #372054  ERA
#372055
Érdeklődéssel olvastam soraid - a társadalom többsége szerint ez az állapot normális, az emberek nem aggódnak emiatt. A fejesek és gyerekeik ilyen irányú problémáját egyébként sem érinti, hisz ha muszáj külföldön is meg tudják oldani gyorsan azokat, a többi meg nem számít!
ERA ma, 12:56
#372054
Amit Orbán művel elképesztő: sorra állnak le a műtőkben klímák legyen az gyermekkórház vagy felnőt intézmény.  Orbán vagy legalább minisztere egy szót sem szól az állapotokról, mindent tudatosan elhallgatnak, a kórházak társadalmi támogatásokkal próbálnak urrá lenni nehézségeiken. Felháborító!
ERA ma, 12:53
#372053
Nyilván Mol tulajok is örülnének egy 60 milliárdos srv.-nek, ez nem kérdés!  Amikor elfogy Csányi engedélyezett srv. kerete akkor lesz érdekes az OTP hogyan tovább kérdése.  Aug.09. Q2 eredmény közlés OTP/Mol!
Balin2020
Balin2020 ma, 12:45
Előzmény: #372050  Egyik
#372052
Látod, ennek nincs semmi értelme, amit csinálsz. Aztán összemossátok azzal, amit én írok, írtam. Végül pedig én leszek megint trollnak kikiáltva. 
Amit én írtam volt értelme, a korábbi posztok kontextusában. És éppenséggel nem az volt a lényeg, hogy az OTP mennyivel rosszabb (volt ott másik blue is, de ez természetesen mellékes), vagy hogy a MOL mennyivel jobb.
A lényeg, hogy a MOL köröl már megint hangulatkeltés zajlik, amire az árfolyam már nem is reagál.
A mai mozgás simán belefér a szokásos napok közti ingadozásba, mindenféle hír nélkül.
Egyik ma, 12:27
Előzmény: #372046  1valaki
#372051
Ez olyan mint a többi, amit összehordtál. Abból se lett igaz semmi. 
Egyik ma, 12:26
Előzmény: #372028  Balin2020
#372050
Hogy állunk? Ki van nagyobb mínuszban? Vagy most nem érdekes? XD XD
1valaki
1valaki ma, 11:42
Előzmény: #372048  Balin2020
#372049
A bankok úgyis kitalálnak v.mit hogy áthárítsák, sőt még profitálni is fognak belőle.
Csak a molt sanyargatja, fenyegeti úgy a kormány hogy az ne tudjon ellenlépéseket tenni.
Balin2020
Balin2020 ma, 11:33
Előzmény: #372045  csuloktata
#372048
Érdekes!
Én konszolidált jelentéseket, eredménykimutatásokat látok. :)
Richter pl. azzal fenyegetőzött az extra adó bevezetésekor, hogy majd nem hozza haza a profitot, és inkább adózik majd a lengyeleknél pl. :)
1valaki
1valaki ma, 11:28
Előzmény: #372043  Lowrider
#372047
Ha a magyarra nem ragadna a rossz példa vagyis "ha más is lop, akkor én is", ebben az esetben működne minden. 
A kórházak sem költöttek soha fejlesztésre vagy állagmegóvásra akkor sem ha arra kapták, másra költötték el, az esetleges új eszközök jelentős része (pl. számítógépes infrastruktúra frissítése stb.) pedig nem ott landol ahová szánják. Isten pénze nem lenne elég ezt rendbetenni ha mindenhol lyukas a fazék amibe töltesz v.mit.
A korházak tudatában vannak annak hogy a végtelenségig herdálhatják az állami vagyont, mert az állam majd úgyis beavatkozik és kifizeti a tartozás jelentős részét, mert ez eddig is így volt.
Valakinek már kurv@ra rendet kéne tennie ebben az országban, de minden szinten!
1valaki
1valaki ma, 11:17
Előzmény: #372044  Balin2020
#372046
Ha a mol úgy venné magát mint az otp, már 5 ezernél járnánk.
Nem tudom mi lesz otikával ha elfogy a az a még meglévő 7 milliárd amit saját rv vásarlásra költhet!?
Külföldi befektetőknek az sem kell már csak sanyinak.
csuloktata ma, 10:41
Előzmény: #372044  Balin2020
#372045

Nincs konszolidált adózás.
Itthon csak a magyar eredmény terhére adóznak.
Balin2020
Balin2020 ma, 10:38
Előzmény: #372040  wtcsab
#372044
Ez szerintem az OTP esetében is így van. Mindkét cég bevételeinek nagyobb része külföldi operációból származik. Haza hozzák a profitot, itthon adóznak konszolidáltan. Nem csak a magyar eredmény terhére.
Lowrider ma, 10:38
Előzmény: #372030  ERA
#372043
Mint tudjuk, ebben az országban a fanta narancstartalma a legnagyobb gond. Az, hogy a MÁV K.O., a kórházaink felével együtt, az nem probléma. Majd a paraszt megoldja máshogy, csak legyen jó az üdítője!
Balin2020
Balin2020 ma, 10:34
#372042
Azzal indult a nap itt a fórumon, hogy a Lukoil hírekre mekkora esés várható nyitóban.
 - 2-5 % tipp is volt.
Én bekapcsolódtam ebbe, azzal hogy szerintem csak dramatizálás van, dráma nincs.
(Tegnap is írtam, hogy MOL sem adott ki közleményt a hírekre)
Példaként fűztem hozzá, hogy nyitás után, éppen mikor írtam, a MOL volt a legkisebb mínuszban.
Megjegyzem azóta sem volt semmi drámai elmozdulás az árfolyamban.
Erre szokásos lerohanás, kiragadott sorok, kiforgatása a posztjaimnak.
Szép! Csak gratulálni lehet hozzá!
csuloktata ma, 10:32
Előzmény: #372040  wtcsab
#372041
Jelentésben nem ez van...

friss hírek További hírek