Topikgazda: 2007. 08. 17. 09:53

MOLly tulajok topikja  

Hi!



Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-bubu-
-bubu- 2008. 01. 13. 18:14
Előzmény: #23539  Törölt felhasználó
#23540
És ami még füszerezi a dolgot, hogy mivel egy felvásárlás story része a papír!!!!!!!!!!!

soha nem tudni mikor ébredünk valami bejelentésre ..............................na ettől baromi nagy a kockázat.
részemről se short se long.
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 17:52
#23539
chartban egy büdös nagy csatorna van!!!! még kb 500 800 ft az alja!!! nézzétek meg!!!!

2005 januári csúcstól húzva (ami kitörés volt) egészen máig. a csúcsokat is titkre össze lehet kötni......
-bubu-
-bubu- 2008. 01. 13. 17:35
Előzmény: #23537  mocskos_spekulans
#23538
Gyönyörűen látszik, hogy castorp a fundás és befektető gondolkodású és spekuláns a TA kereskedő!!!!!!!!

És mindkettőnek igazat kell adnom, az időtáv figyelembevételével!!!!!!!!!!!!!

Ezt a legnehezebb belőni szerintem, legalábbis Én ezzel szenvedek a legtöbbet mostanság
mocskos_spekulans
mocskos_spekulans 2008. 01. 13. 16:56
Előzmény: #23535  phylavmol
#23537
hétfő az nagyon rövidtáv minnél nagyobb az időtartam annál jobban lehet becsülni. napos szinten volt 1 fordított csésze alakzat amiből letört pénteken célár ebből 20500 körül adódik, e körül van 1 kisebb rés is . De ha biztosra akarok menni akkor 19800 on lehet próbálkozni szűk stoppal longal vagy shortot zárni. de az jó párnap lehet mire eljuthat oda. 20 EMA-t figyeljétek óráson mikor fordul felfelé 1-2 napos swing longra jól jelez. De a trend most lefelé van, csontváz is van eladó...

Hétőre inkább oldalazást tartok valószinüleg, az emelkedést pedig kizárom.
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 16:49
#23536
Castorppal egyetértek valami ijesmi lett volna a mondanivalóm

és még nem irtam bele hogy van még CEZ, meg gáztározó, meg gázvezeték építési szándék tökéletesen teccik amit irtál mert ez van bennem is csak nem tudtam megfogalmazni

vagy önnálóak maradunk
vagy ,,orosz"
vagy ,,nyugat"-i befolyás

de bármelyik scenarió lesz is annak ára lesz......
phylavmol 2008. 01. 13. 16:29
#23535
Szerintetek a TA alapján meg lehet jósolni a hétfőt?Ki mire számít?
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 15:36
Előzmény: #23532  Törölt felhasználó
#23534
A topik hangulata mindenesetre bíztató, egy éve is mindenki siratta a részvényt és hülyézett amikor 20k-n és az alatt is vásárolgattam. Most is szívesen olvasom a topikot mert azért sok értelmes dolog is összejön itt, sokan szépen összefoglalják itt a részleteket. Tavaly elkövettem azt a hibát, hogy a kb. 20k-s átlagárú csomagom eladtam 25.3-on (akkor azt hittem nagyon sokat kerestem) és kb. 5 nap múlva 30k-n volt az árfolyam.
A lényeg szerintem geopolitikai helyzetünkből adódik és nem abból , hogy esetleg kiszámoljuk hány forint jut a részvényre, vagy hogy a kormány és a MOL mit erőlködik össze. Itt nincs más kimenetel, minthogy felvásárolják a MOL-t. A történelemben kell kicsit visszatekinteni, csak most más fronton zajlik a háború. És mi az ütköző zóna kellős közepén vagyunk. Olyan nagy a nyomás, hogy az ellenállás csak időleges lehet. Most sem maradhatunk "semlegesek".
phylavmol 2008. 01. 13. 15:33
#23533
Fél év árfolyamcsökkenés után meddig fog még csökkenni az árfolyama???Ez itt a fő kérdés.Nem látszik semmi a nyereségből az árfolyamon és ez irreális dolog
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 15:07
Előzmény: #23514  Törölt felhasználó
#23532
kifli77,
természetesen tudom, hogy az OMV-nek legalább 22%-a van. Engem az érdekelne mennyi van még neki strómanoknál....
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 14:52
Előzmény: #23529  Törölt felhasználó
#23531
KBC is adta rendesen, pénteken. Hogy ez mit jelent,másokra bízom ezen agyalni. Szerintem a puszta ténynél, hogy ők adták, semmi mást nem jelent.
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 13:39
#23530
tehát elõbb vagy utóbb valaki egy az egyben akarja a cég 51%-át az hogy ki szerintem lényegtelen

-lehet az omw
-oroszok
-mol
-stb

Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 13:31
#23529
-Ruttenstofer decemberben megerősítette ajánlatát sőt azt is kilátásab helyezte hogy emeli a tétetek a (32ezres ajánlat volt ugyi....)

-no mármost pénteken nagyrészt a csehek adták a woods-on keresztül nem az alapok

-nem értek egyet hogy az alapok adják vagy adni fogják vagy adni akarják MIÉRT 2 alap összefog és eladja az omw-nak 32 ezerért mert akkor megveszi ugyi mert 50 feletti befolyása lesz miért adnák oda 20ezerért amikor 32 is adhatják????

-ha nem az omw akkor az oroszok JÖNNEK az olajáron dollármilliárdokat kereső orosz nagyvállalot akvuzíciókat terveznek kelet-közép európában. a ROSZTYEV 1600 !!! milliárd forint értékben vásárolna cégeket, és hasonló terveket dédelget a LUKOIL és a GAZPROM is az orosz ,,gőzhenger" véleményem szerinte megállíthatatlan és lesz még harc a MOL-ért. nem is kicsi.

- ha az omw felhagy a terveivel a 10%-os pakettjét, ezek valamelyikének adná el, szerintem a részvény valószínűleg ebben az esetben is nő.

-2008-ban megvásárolhatja az INA-t

-a saját részvényeket bevonhatják

-ÉS a MOL-nak 8!!!!! az srv-je szerintem még lesznek saját részvény vásárlások

-ja és véleményem 2 éven belül a mol nem lesz ,,nemzeti kincsünk" sőt a tőzsdén sem lesz, a globális tőke és elsősorban az oroszokra gondolok nem fogják ahgyni hogy egy ilyen mitugrász banda itt pattogjon ,,hogy" értéket teremtünk" 2 éven belül egy nagytulajdonosa lesz a MOL-nak mert ez szétszórt részvényi struktúra lehetővé teszi, de mindez az ár felfele menetelét erősíti.

-tegyük fel x cég kinézi magának a molt,- megveszi az omw-tl 10%pakettjét első körben; szerintem a bratyik leszarják hogy Hernádi úr barát, pl CSányit miért érdekelné??? (az otp-nek 10%tulajdona van a molban!) ha ajánlat van akkor a pénz beszél, az otp beker ára nemtudom mennyi de pénz beszél, és Csányinak az otp- és azon keresztül a céget kell képviselnie tehát eladhatja bárkinek a pakkját JÓ ÁRON, az alapok pedig

-az intézményi befekteők ,,ráérnek" az alapok 10 20 re számolnak AEgon erste stb...

- BNP paribas 8% pakett; Bank austria, magnolia;5-5% itt szépen lassan nyugalmasan ,,le lehet nyúlni a céget" 1-1 ben megveszem a BNP paribas 8-%át

ja és ha el akartak volna adni akkor ezek a 8% 10% 5-5% os tulahdonosok 1-1ben odaadták volna 32-ért az omw pedig örül hogy töbsége van----mondjuk ez felvet ujabb lehetőséget lehet az omw ajánlat ,,nem is ajánlat"

- a közkézhányad nagyon kevés oda rakják ahova akarják. egy ideig" szerintem sokan akarják a céget és mindenki paktál mindenkivel mutyizik mindenki mindenkivel de előbb utóbb a pengén táncolás leáll, és ha valaki nem szarozik mármpedig vannak akik megtehetik pl ROSZTYEV az venni fog nem várni meg tartani az árat meg lenyomni meg stb.....

-lehet harc lesz mint a TVK-ban

de ez mind csak gondolatfoszlányok....

olvasom a fórumot nap mint nap és gondoltam beirom hogy én hogy látom

ja és vettem 22500on minimum 1 évre

az alacson közkézháynad miatt lehet leverik 20-ra de 20-on akik azon taktikáznak hogy lassan lenntartva az árat bevásárolnak azok rá fognak fázni mert nem egyedül pályáznak a cégre és előbb utóbb elfogy a papper és akkor lesz itt durr mint a tvk-nál anno....

na páá
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 12:05
#23528
picirigo!! Ez a párt mutyizás a MOL-al kapcsolatban már nekem is eszembe jutott!! Én sem lennék meglepődve ha ez bekövetkezne,csak tudni kellene hogy hol akarnak bevásárolni. Nem lenne egy rossz üzlet! Nekik pedig szükséges most egy csomó vad pénzt összekaparni a népszavazás miatti kampányra. Úgy hogy egyetértek veled! Nekik ez egy legális forrás lehet. Szerintem az idő rövid,nagyon kell figyelni aMOL körüli eseményeket!
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 11:40
#23527
Miért nem élnek a MOL rv nagytulajdonosok ezzelaz eszközzel?Hagyják teljesen elértékteledni a befektetésüket.Számomra ez érthetetlen

link
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 11:21
Előzmény: #23524  Törölt felhasználó
#23526
azt hiszem, a lényeg a lenti hsz-ben van.

a többiek nevében is köszönöm az összefoglalót
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 11:00
Előzmény: #23524  Törölt felhasználó
#23525
1 biztos. Mi Molli tulajok (főleg akik magasan vagyunk beragadva) Óriási nagy szarban érezhetjük magunkat.
Vagy eladjuk tetemes veszteséggel, vagy kiüljük míg valami értelmes áron forog ismét a paper.

Én személy szerint egyre inkább híve vagyok,h az összeesküvés elméleteket elfogadjam.
Most pl. arra jutottam, hogy:
A menedzsmentet K-ra nem érdekli az árfolyam. A cég saját pénzéből fizettek 100milliárdokat, amin hiába buktak eddig tetemes összegeket, a kutya sem kéri rajtuk számon.
Ugye van egy 32K-s ajánlatunk....de a mutyik, Fletó, ill. a pártok kezében nincs sok részvény. Ezért kitalálják, h egy 20-22K körüli áron bevásárolnak még pár darabkát...aztán hoppá!!!!...véletlenül azt gondolja a nagybecsű országvezetésünk, h francba a lex-Mollal....el kell adnunk, nincs mese.
Így hírtelen tetemes haszonra tesznek szert...

Persze ez már szinte filmbe illő, dehát azt mondják az élet írja a legjobb forgatókönyveket....SZVSZ!!!
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 01:39
Előzmény: #23523  phylavmol
#23524
a bökkenő h mollynak jelenleg nincs fair ára, mert lehetetlen brmilyen alapon értékelni

a cash-flow, osztalék ... egyetlen ember döntése a tulajdonosoknak közük nincs hozzá és semmilyen ráhatásuk nincs

továbbá ha a cég tv-t sért, akkor nádor u 16-beli ura jogszabályokat hozat

talán fény az alagút végén hogy előbb-utóbb jöhet egy nagytulajdonos...

de kérdés h management kivásárlás esetén miért is akarnának sokat fizetni

hasonlóképpen az oroszok is inkább viszik majd 11 mrd eur-ért és egy addícionális táska 2 mrd eur-ért mintsem pl 15 mrd eur "fair árért"

különösen hogy amennyiben 2-3 évig szüttyögünk huf 20e környékén akkor messiásként várjuk majd a huf 26e-s ajánlatot

de ne legyen igazam (bár a külf-i alapok reakciója egyértelmú tavaly júnus vége óta)

phylavmol 2008. 01. 13. 01:12
#23523
MInt ahpgy ezt sokan mondták,ez a papír valószínűleg a nagyok játékszere sajnos,de szerintem egy bizonyos szint alá ők se engedik hogy beessen.Mellesleg ha megakadályoznák a lex-mol születését...Mellesleg az eddigi esések felróhatóak talán a piaci hangulat számlájára is.Szóval tartogat még meglepetéseket ez a papír.
akpo 2008. 01. 13. 00:50
Előzmény: #23518  mocskos_spekulans
#23522
Mar akkor is azt irtam, hogy bottal sem piszkalnam, amikor a zaroban 24500ig kiteptek dec. vegen. Emmost sztem nem megy. Tavasszal kellett venni 20k-n e 28-30 kozott eladni nyaron, akkor volt a bull.
phylavmol 2008. 01. 13. 00:29
#23521
De a mol kitől vett 27k és 30 k közötti áron részvényeket?Mer gondolom nem a kisbefektetőktől.De ők minek vettek ha tudták hogy nem ér annyit?Az árfolyamot végülis ők irányítják nem?

friss hírek További hírek