Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 02. 22. 09:49
Előzmény: #399  csuloktata
#400
Lemondott az olasz kormányfő - három forgatókönyv

2007.02.22 09:45
Tegnap este benyújtotta lemondását az olasz államfőnek Romano Prodi miniszterelnök. Giorgio Napolitano elfogadta a lemondást. Prodi 9 havi kormányfői tisztség után azt követően mondott le, hogy az olasz Szenátusban szoros kimenetelt követően leszavazták a külügyminiszter afganisztáni jelenlét szükségességét taglaló beszámolóját. A 9 pártól álló Prodi-kormánynak csupán egyetlen mandátumnyi többsége van az olasz szenátusban (rendkívül törékeny volt az elmúlt időszakban), tegnap két szavazaton múlt a kormányzati többség. Prodi a szenátusi szavazás után válságtanácskozást tartott, majd az elnöki palotába ment.
csuloktata 2007. 02. 22. 09:25
Előzmény: #398  Törölt felhasználó
#399
Üzletrész adásvételi szerződésben garantált tőkearányos nyereség. DCF modell alapján miben van a cég értéke? A szerződésállományban (nem lehet szabadon szolgáltatót változtatni, s garantált nyereséget tartalmaz). Miért fizetett a vevő? A jövőbeni cash- ért? Kitől szedi vissza? A fogyasztótól. Volt kockázata?

Mi ebben a tisztességes üzlet. Két piaci szereplő között ilyent nem lehet, jól átverték a jónépet. Még ünnepelték is őket a rekord privatizásiós bevételért. Ja és kik voltak a vevők? A privatizásciót sürgető nyugati államok tulajdonában levő közműcégek.
Ki kellene már nyitni a szemünket!!!
Törölt felhasználó 2007. 02. 22. 08:39
#398
A reformok után jobban fogunk élni,valakinek meg kell csinálnia őket,mégha szidják is érte Gyurcsányt,ő segíteni akar.
Törölt felhasználó 2007. 02. 22. 08:31
Előzmény: #393  Törölt felhasználó
#397
Kanyisz,

azt írod, hogy: "Nem tudom, hogy aránylott az eladási ár az eszközhöz, de tételezzük fel, hogy eszköz áron adták el.
Mivel az elmúlt tíz évben tartósan még nem volt 8% alatti állampapír hozam sőt tíz év átlagában inkább 10% feletti ez az érték, ezért ha csak ezt tekintem akkor is megtakarítás volt a költségvetésnek és a fogyasztónak. Ráadásul itt igazából azzal kellene kalkulálni amit kivontak a cégek működéséből, tehát adó után osztalékként haza vittek. Ez még kevesebb (egyrészt az adó miatt, másrészt mert nem minden ment ki osztalékként)."

Ezzel kapcsolatban az alábbiakat kell előadni, hogy (i) a közművek élettartama inkább 50, mint 10 év, (ii) gondolom eszközérték alatt nettó és nem bruttó eszközértéket értesz; és ha jól emlékszem, akkor a privatizáció után újraértékelték az eszközöket; (iii) gondolom jelentős, minimum 20/80 %-os tőkeáttétellel finanszírozták az adásvételt; (iv) az állampapír hozamokkal kapcsolatban igazad van, de figyelembe véve, hogy a pénzáram nem 10, hanem inkább 50 éves (kb. örökjáradék), és, hogy a hitelkamatok ilyen időtávban 8% alatt lesznek az következik, hogy saját tőkére vetített belső megtérülési ráta szvsz 25-30%. Ami nagyon sok, különösen több 10 éves időtávban, és különösen, hogy nem Csepel részvénytől várod az ilyen hozamot, hanem egy közműszolgáltatótól (ami kb. olyan, mint egy államkötvény).

egyszóval: az eszközarányos nyereség nagyon finom a közműcégeknek, ez látszik is áramszolgáltató cégek árfolyamán és az a legnagyobb hibája a rendszernek, hogy nem érdekük az áramszolgáltatóknak az, hogy olcsók legyen a beruházásaik. (sőt....

De: szvsz a székházak és ödölők nincsenek benne az eszközökben (aki ezt mondta, az szvsz csúsztatott)


Törölt felhasználó 2007. 02. 22. 08:03
#396
kanyisz!
Furcsa megközelítés a közművagyon kapcsán az, ami azt sugallja, hogy a kapitalista azért szolgáltat, mert így az állam és a fogyasztó milyen jól jár.
Törölt felhasználó 2007. 02. 22. 06:58
Előzmény: #394  Törölt felhasználó
#395
kanyisz,

továbbra is azt tudom mondani, nézzétek meg a honlapját. én megnéztem, amikor kiderült, hogy itthon és az oroszoknál gond van a regulált értékesítéssel. szvsz az adatokból az látszik, hogy pl. az oroszoknál is a versenypiaci értékesítés dominál.
Törölt felhasználó 2007. 02. 22. 06:38
Előzmény: #392  Törölt felhasználó
#394
"visszatérve a Ricsire, mert ez mégiscsak portfólió.... hosszú távon kifejezetten jót tesz majd neki, ha egyre jobban leépülnek a regulált piacai. megedződik (a menedzsment). ez majd az árfolyamán is látszani fog. "

külföldi piacai is jelentős részben közvetlenül, vagy közvetve szabályozottak, nem?
Törölt felhasználó 2007. 02. 22. 06:29
Előzmény: #380  Törölt felhasználó
#393
rapista!

az a 8%-os eszközarányos nyereség nincs semmilyen összefüggésben holmi világpiaci ár és árrés témával. (egyébként hirtelen nem is tudom, hogy a belföldi szállitásra is van-e ilyen, vagy csak az elosztásra?)
Van egyszer a világpiaci ár határparitáson amire rárakódik a belföldi szállitás és elosztás költsége. Ez utóbbi költségnél játszik szerepet az eszközarányos 8% (de az eszközt itt is úgy kell értelmezni, hogy az elosztáshoz szükséges eszköz, ráadásul a költségeknek is elismerteknek kell lenniük, az elosztók nem minden költségét ismeri el az energia hivatal, ezért ez a 8% a végére akár kevesebb is lehet a konkrét cégnél, miközben hivatalosan megkapja a 8%-t)

Másik:
"ha nem lenne garantált nyereséggel eladva a közművagyon, talán nem lenne kevesebb a költségvetés terhe, összegszerűen az állami támogatás... "
Nem tudom, hogy aránylott az eladási ár az eszközhöz, de tételezzük fel, hogy eszköz áron adták el.
Mivel az elmúlt tíz évben tartósan még nem volt 8% alatti állampapír hozam sőt tíz év átlagában inkább 10% feletti ez az érték, ezért ha csak ezt tekintem akkor is megtakarítás volt a költségvetésnek és a fogyasztónak. Ráadásul itt igazából azzal kellene kalkulálni amit kivontak a cégek működéséből, tehát adó után osztalékként haza vittek. Ez még kevesebb (egyrészt az adó miatt, másrészt mert nem minden ment ki osztalékként).

Ugyhogy amit írsz, már ne is haragudj, de tömény demagógia.

Ráadaásul ez a rész inkább stabilizáló tényezője az árnak. Kissé leegyszerűsítve:
mozgását nem a világpiac, hanem a hazai inflációs mozgások és az elosztó hálózat nagysága (aminek mára nincs hová bővülnie) befolyásolja.
Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 22:35
Előzmény: #391  Törölt felhasználó
#392
malev,

ha felkeresed a Richter weblapját, és megnézed a pénzügyi jelentéseit, akkor szerintem láthatod, hogy a szabályozott piacról szerzett árbevétele nem jelentős.
tehát ez nem volt olyan jó példa szvsz, de az biztos, hogy a kiskereskedelem kivételével nehéz elkerülni azt, hogy talákozz az állammal, mint piaci szereplővel. a korrupció pedig az állam és a magánszféra határán (találkozásánál) jellemző. ezért is kell az állam "felületét" csökkenteni. kevésbé korrupt lenne a rendszer és így olcsóbb. a korrupció legnagyobb baja ui., hogy drága és rontja a hatékonyságot.

visszatérve a Ricsire, mert ez mégiscsak portfólió.... hosszú távon kifejezetten jót tesz majd neki, ha egyre jobban leépülnek a regulált piacai. megedződik (a menedzsment). ez majd az árfolyamán is látszani fog.
Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 21:56
Előzmény: #389  watson
#391
a mértéken lehet elmélkedni, meg kell nézni más országokat
( pld. ha nincs közpénzen eltartott tanár, akkor azt a szülöknek kell megfizetni. nemhiszem, hogy szinvonalasabb és olcsóbb lenne)

De pld. kifelejtetted, a cégek jó részét,
azok is közpénzből szedik magukat tisztelet a kivételnek
a tőzsdeiek is
(lám egy kis közpénzmegvonástól a privát richter és a privát egis egyből leült)
szinte az összes építőipari nagycég
ezek is eltartottak persze fontos dolgokat tesznek meg nekünk...
saru 2007. 02. 21. 21:40
Előzmény: #389  watson
#390
Pampa!,

ezt írtam az első fecskéről is most szombaton / 17.-én /:

"eddig csupán Szili és Jánosi mert valamilyen formában véleményt nyilvánítani, remélem a helyzet drasztikus romlása miatt a többi is hamarosan meg mer mukkanni !"
watson
watson 2007. 02. 21. 21:32
Előzmény: #386  Törölt felhasználó
#389
melev, szerinted melyik közalkalmazott nem eltartott? Melyiket nem az összedobott adónkból fizetjük?
Elvileg nyilván azért fizetjük őket hogy tegyenek meg nekünk dolgokat (őrizzék a rendet, szedjék be az adónkat...).
De vajon ilyen sok közszolgára van szükségünk. Ilyen jól élünk hogy ennyi közszolgát el bírunk tartani?
watson
watson 2007. 02. 21. 21:29
Előzmény: #385  Törölt felhasználó
#388
Jók a felvetések! egyet lehet érteni velük.

Itt egy cikk helyben ami szintén a pártfüggetlen ország-lehúzásról szól, de szerencsére ezt is megfogták: link

A havi járulékbevallás is jó... csak az a baj hogy a pozitív változások kommunikációja is elég gyenguska.

Ahogy olvastam Jánosinak sem az a problémája hogy reformok vannak, hanem az hogy gyenge a kivitelezésük...
Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 21:22
Előzmény: #385  Törölt felhasználó
#387
ha mar a magyar nepessegcsokkenesnel tartunk, kivancsi volnek, hogy evente az az 50e abortusz amit elvegeznek, azt beleszamoljak e a nepessegcsokkenesbe. Mert ugye Magyo, nepessege csokken "mert szarul elunk"
De 50 evvel ezelott, nott a lakossag szama, mert "sokkal jobban eltek"

csak erdekesseg
Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 21:21
Előzmény: #381  watson
#386
elvi hiba van a számításban
a közalkalmazottak nem mind eltartottak és a munkájukat így vagy úgy de meg kell fizetni
Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 20:56
Előzmény: #383  Törölt felhasználó
#385
A magyar demokrácia egyetlen problémája, hogy csupán a különböző kéziszótárakban létezik...
Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 20:53
Előzmény: #371  saru
#384
Az 1950-es évek közepétől - Koltay Gábor Néma kiáltás c. dokumentum filmjében hangzik el a - közel 7 millió elvégzett abortusz.
Feltehetően ez az irdatlan szám is véletlen, és csupán a tablettára fogható...

link

Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 20:33
#383
Nagyon találó megfogalmazásra leletem a napi.hu egyik cikkében. Íme:

"- A magyar demokráciának az a legnagyobb problémája, hogy nem működik a pártok társadalmi ellenőrzése. Ha valaki egy közügyben felemeli a hangját, hogy rosszul mennek a dolgok, akkor azonnal megkapja, hogy csak a másik párt érdekeit szolgálja. A médiában szintén ez a helyzet. A társadalmat végletesen megosztó két igazság miatt sem a média, sem a civil szerveződések nem tudják gyakorolni a társadalmi kontroll funkciójukat."

forrás: link
pampa 2007. 02. 21. 20:11
Előzmény: #381  watson
#382
Az első fecske?

link
watson
watson 2007. 02. 21. 19:35
Előzmény: #380  Törölt felhasználó
#381
srácok, kicsit lehetnétek diplomatikusabbak.

El is felejtettétek, hogy az energiaárban meg kell fizetni az energia dolgozók fogyasztásának 2/3-át (mert ők 1/3-on kapják :-)
Ez több mint iritáló...

De amiért írok, most olvastam, hogy nem elég, hogy eddig 500.000 ember után elcsalták a járulékot, de ráadásul 454.000 aktív korú rokkant nyugdíjas van akit nemcsak eltartunk (egészségügyi ellátás...) hanem nyugdíjat is fizetünk nekik.
Gondolom ennek a többsége kamu, mert küönben elég rokkant nemzet lennénk.

Számoljunk (úgy nagyvonalakban) ha van 3,5 millió dolgozó amiből levesszünk 800ezer közalkalmazottat és 500ezer járulékcsalót, akkor:
elég durva, hogy 2,2 millió ember tart el 10 milliót, nem? És mindezt pártfüggetlenül.
Nem elég, hogy 2,2 millió ember eltartja a nyugdíjasokat és a diákokat, de emellett eltart 800ezer közalkalmazottat bérestől, járulékostól, aztán eltart 500ezer járulékcsalót (akkor is ha a munkáltató csalja el) és még 450ezer rokkantnyugdíjast.

Ez itt a fő probléma, és az már csak hab a tortán hogy még mindig nem bírják felszámolni a kiváltságokat: MÁV dolgozó ingyen jegye, közalkalmazott utazási kedvezménye, áramos dolgozó áramkedvezménye...

Bocs mindenkinek ha nem mindenre reagáltam, de túlságosan elriasztott a sok demagóg és ide nem illő megjegyzés ami itt néha felszaporodik.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek