Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 02. 22. 20:48
Előzmény: #416  Törölt felhasználó
#420
A gáztársaságokban tulajdonnal rendelkezők:

Az E.ON a Veba és Viag cégek fúziójábol jött létre 2000-ben. A két fuzionáló cég privatizációja 87-ben (Veba) és 88-ban (Viag)
fejeződött (!!!) be. Az E.ON részvényeinek 100%-a mai is közkézhányadnak minősül.

ENI privatizációja 1995-ben kezdődött, 2001 óta nem volt kibocsátás, jelenleg 70% a
Törölt felhasználó 2007. 02. 22. 20:35
Előzmény: #416  Törölt felhasználó
#419
"Az EdF (francia), állami.
Az RWE (német), nem tudom.
Az EON több lépcsőben, több éven keresztül alakult EON-ná. "

tudom, hogy az Edf-ben a francia állam résztulajdonos. nem véletlenül nem hoztam példának. de azt is tudom, hogy kicsit sem meghatározó Mo-on. Az RWE és az EOn annál inkább.

szerintem ha utóbbi 2 állami lenne, akkor nem azt írnád, hogy ki tudja, kik a valódi tulajdonosaik, hanem, hogy államiak.

ezek bizony nem állami cégek. szvsz

ettől függetlenül van arra példa, hogy az államok vissza- vagy beszállnak a közműcégekbe.

de azt mondani, hogy Mo-on a külföldi államok döntően bevásároltak a közművagyonba, szerintem tévedés

Törölt felhasználó 2007. 02. 22. 20:30
Előzmény: #413  Törölt felhasználó
#418
lehet, hogy a priv. előtt volt az átértékelés, de akkor lehet, hogy túl jóhiszemű az a feltételezés, hogy eszközáron vették meg.

sajnos nekem is vannak előítéleteim és az állam-piac szerzdéskötésekor mindig arra fogadok, hogy nem az állam járt jól

az előzőek ellenére logikus, amit leírtál.
Törölt felhasználó 2007. 02. 22. 20:17
Előzmény: #404  Törölt felhasználó
#417
"Miből gondolod, hogy jobban fogunk élni?"

LET, a földi létünk nem arról szól, hogy az emberek jól éljenek!!! Egyenek-igyanak, stb.
Erre nincs mindenkinek joga, vannak akiket erre kiválasztottak.
Egyébként ő tudja, hogy a kaszt jobban fog élni. Ám ez nem vonatkozik a "kis ökörre".

"Ahol meg lehet nézni a célt és a hozzávezető utat."

Hallottad már azt, hogy semmi nem az, aminek látszik?
Törölt felhasználó 2007. 02. 22. 20:01
Előzmény: #410  Törölt felhasználó
#416
Az EdF (francia), állami.
Az RWE (német), nem tudom.
Az EON több lépcsőben, több éven keresztül alakult EON-ná.
Ne vegyél rá mérget, hogy az adott cég mögött a sor végén és többségében nem valamelyik állami szervezet, bank áll...
Törölt felhasználó 2007. 02. 22. 19:55
Előzmény: #407  Törölt felhasználó
#415
"elmélet magyarországon : az állam rossz gazda, csak a magyar állam"

Azt tedd hozzá, hogy a liberálisok szerint!

"az állam megtartja a stratégiai ágazatokat, a helyzet ma más volna"

Nem akarta, nem engedte megtartani!!!
Voltak kezdeményezések a cégek irányából..., leseperték...
Törölt felhasználó 2007. 02. 22. 19:50
Előzmény: #413  Törölt felhasználó
#414
"lehet, hogy a befektetők k@rva jól jártak, de a magyar állam is"

A befektetők jól járására nem kifejezés a qrva... Sok sok száz milliárd Ft-ot vittek ki '95 óta. Nekik nincs más dolguk, mint faragni a cégeket (ktg. megtakarítás), eldugni a nyereséget és a költségeiket igazoltatni a MEH felé a magyar vezetőséggel...

"Szóval a 8%-t nem tartom soknak"

Tényleg nem sok így kimondva, hogy 8... Csupán az a kérdés, minek a 8 %-át? Mit ismertet el és mit eszik meg az állam?
Törölt felhasználó 2007. 02. 22. 19:17
Előzmény: #397  Törölt felhasználó
#413
fretek!

Alapvetően csak azért írtam, amit írtam, mert meg akartam muatani, hogy ezekből az infókból ami rendelkezésünkre áll nem leehet megitélni, hogyan is járt az állam. A vevők biztos jól jártak, ami azonban nem zárja ki, hogy a magyar állam is jól járt (szerintem igen, de ehhez alaposabb tanulmány kellene)

A másik cél hozzászólásommal, hogy azt a hülyeséget amit a világpiaci ár+8%eszközarányos nyereség sugal megcáfoljam. E téren, mint korábban írtam ez inkább stabilizáló tényező és a fogyasztói ár 1% alatti részért felelős (ráadásul mondjuk 4%-t állami cégnek is biztosítani kellene minimum.)

Az általad írtakhoz:
Én úgy emlékszem az átértékelés a privi előtt volt, akkor, mikor leválasztották a cégeket az "anya" trösztjeikről, de lehet hogy tévedek.

Ez az 50 év jól hangzik de nem igaz. Egy közmű beruházásnál is elvárja a beruházó a 15-20 éves megtérülést.
A DOW Utility átlagos nyereség hozama a piaci árra vetítve (P/E fordítottja) jelenleg 5,5%
Ez 18 évet jelent nyereségből való megtérülésként, osztalékhozama 3,1 % ez 32 évet jelent osztalékból.

És mindez az amúgy túlértékelt amcsi piacon, azon belül is a legnagyobb, legstabilab közműveknél.

Mekkora kockázati felár jár egy magyar, az ottani mérethez képest porbafingó cég után?

Szóval a 8%-t nem tartom soknak, bár illene lealkudniuk most már. Egyébként meg ilyen monopol cégeket nagyon nem lehet másképp szabályozni, max még egy hatékonysági klauzulát tehetnének be a képletbe.

De még egyszer, lehet, hogy a befektetők k@rva jól jártak, de a magyar állam is.
Törölt felhasználó 2007. 02. 22. 18:10
Előzmény: #411  Törölt felhasználó
#412
nekem mindegy csak fecó EL.
Törölt felhasználó 2007. 02. 22. 18:05
Előzmény: #408  pampa
#411
Hu b@meg, inkább 20 évig Orbán, mint egy napig Járai.
Törölt felhasználó 2007. 02. 22. 15:07
Előzmény: #407  Törölt felhasználó
#410
"akármi történt két tényt rögzíthetünk.
állami cégek vásárolták fel és nem jártak rosszul...(legalábbis többnyire állami cégek) - elmélet magyarországon : az állam rossz gazda, csak a magyar állam, "

így nehéz érdemben vitatkozni veled.

tudod, hazudik az, aki a tényeket ferdíti

RWE vagy EON pl. állami cég?

pampa 2007. 02. 22. 14:54
Előzmény: #408  pampa
#409
buxer, conquistator?
pampa 2007. 02. 22. 14:17
Előzmény: #407  Törölt felhasználó
#408
Mániákusan ragaszkodik a MN elnöki székhez!
Ez a 4. alkalom,hogy felajánlja !!!
Csak ez valahogy mindíg elkerüli a kormánypártiak figyelmét.

link
Törölt felhasználó 2007. 02. 22. 14:08
#407
örülök, hogy véleményemet a közüzemi cég privatizációjáról és a fogy.árról...

akármi történt két tényt rögzíthetünk.
állami cégek vásárolták fel és nem jártak rosszul...(legalábbis többnyire állami cégek) - elmélet magyarországon : az állam rossz gazda, csak a magyar állam,

ha az állam megtartja a stratégiai ágazatokat, a helyzet ma más volna...

egyébként az eladások a hiány finanszírozását szolgáló ill. az adósságszolgálatot célzó és kevéssé átgondolt és fejlesztési célú privatizációk voltak...

nem fizettek rá a vevők, az átlagfogyaszó annál inkább..

a privatizációs szerződések adókedvezményeket tartalmaztak (legalábbis úgy tudom)

nagyon jól kifejtettétek az eszközarányos nyereség és a privatizáció kérdéséről a véleményeteket...most nem érek rá részleteiben átnézni...
örülök, h minden oldalról megvitattátok !
Törölt felhasználó 2007. 02. 22. 13:01
Előzmény: #398  Törölt felhasználó
#406
Törölt felhasználó 2007. 02. 22. 12:13
Előzmény: #402  Törölt felhasználó
#405
Törölt felhasználó 2007. 02. 22. 12:13
Előzmény: #398  Törölt felhasználó
#404
Miből gondolod, hogy jobban fogunk élni?
Ezt mondogatják 56 óta, miért éppen most tennének érte?
És ha most tennének, akkor pontosan mit is? Mi a célja a reformdiktatúrának?

Ha valóban jót akar és két alatt képes véghez vinni, akkor miért nem kezdett bele 2004-ben?
Miért vett fel a köz terhére még 3000 milliárdot és miért vesz fel még idén is 2000 milliárdot?
5000 milliárd az adósságállományuk harmada...

Miért nem a be nem fizetett adót szedi be legelőbb, majd a tényleges források ismeretében kezd egy célt meghatározni, majd ehhez egy reformfolyamatot illeszteni?

És ha valóban csak két év lesz megterhelő, akkor miért nem meri megszavaztatni a "reformokat"?

Egyébként Te tudsz egy linket a refomokra?
Ahol meg lehet nézni a célt és a hozzávezető utat.
És nem a kovnvergenciaprogramra gondolok, hiszen az csak arról szól, hogy hogyan lehet 3% alatti a hiány és 60% alatti az eladósodottság. Ezt sokféleképpen el lehet érni, ráadásul ez nem lehet cél, csak eszköz egy másik cél, az euró érdekében.
De az gyurcsányéknak nem fontos, legalábbis 2005-2006. környékén még nem volt az...

"Reformok után"... Mi van, ha a reformok 20 évig tartanak majd, esetleg 50 évig???
csuloktata 2007. 02. 22. 11:10
Előzmény: #402  Törölt felhasználó
#403
Ez olyam, mint a többi állami beruházás. 4- es metro, költségvetése az egekbe szökik (4 szerese az eredetinek). De már tervezik az 5- öst...
Törölt felhasználó 2007. 02. 22. 11:03
Előzmény: #401  csuloktata
#402
2,5 milliárdért terveztetik a kormányzati negyedet
2007. február 22. csütörtök, 08:41
Szerdán jelent meg a Kincstári Vagyoni Igazgatóság (KVI) kormányzati negyedre kiírt tervpályázata. Az előzetes tervekre százmillió forintot szánnak, ám a tényleges kivitelezési terv már 2,4 milliárd forintot ér, tudta meg az mfor.hu. A nyertest egy szakmai bíráló bizottság választja ki.
link
Az új kormányzati negyed látványtervei már megvannak. Impozánsak, ha megvalósulnak a külföldi hatalmak bástyái és a magyar nép leigázásának szimbólumai lesznek.
Miért is kell nekünk magyaroknak külföldi befektetők tulajdonában levő kormányzati negyed? Nem nekünk kell, hanem komprádor uralkodóink így játszanak össze a külföldi befektetőkkel. Eladják nekik a jelenlegi Budapest belvárosában levő műemlék értékű palotákat, és tőlük akarják a magyar néppel béreltetni az új kormányzati épületeket. ...
A megszorító intézkedések csúcsán, luxus beruházás. Ez határtalan cinizmus...
Új kormányzati negyedet akkor kellene építeni, ha az hazai forrásból valósulhatna meg. A kormány tervei alapján, a magyar tulajdon újra és újra csökken hazánkban. :(((
csuloktata 2007. 02. 22. 10:10
Előzmény: #400  Törölt felhasználó
#401
És akkor még ott van a 8 % számítása, mely egy titkos képlet alapján történi. Nem a szokásos eszközarányos jövedelmezőédről van szó, tele van korrekciós tényezőkkel. Van egy sejtésem, hogy a korrekciós tényezők mely irányba hatnak...

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek