Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 02. 16. 06:28
#300
az oktatás valóban nulla, mert nem lehet megélni a tudásból, legfeljebb 3 %-a, ha abból él....az okokat a tanárokban kell keresni, éppen most is azt bizonygatják, hogy szükség van rájuk úgy, hogy 2/3 annyi gyerek van, mint 20 éve....hát elég buták....
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 23:02
Előzmény: #298  Törölt felhasználó
#299
...akkor maradjunk a jó éjtnél...
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 23:00
Előzmény: #297  Törölt felhasználó
#298
Na jó éjt mindenkinek!
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 23:00
Előzmény: #294  Törölt felhasználó
#297
Az oktatás módszertenától, a gyerekekhez való viszonyig (mit engednek és mit nem), a tanárok nézetéig mindent.
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 22:58
Előzmény: #293  tokos.
#296
Ez igaz, a szülők többsége is felsőfokú végzettségű.
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 22:55
Előzmény: #292  saru
#295
Persze minden példa egyedi, ezért nehezek az ilyen ügyek. Estleg iskolabusz rendszerrel lenne megoldható.
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 22:55
Előzmény: #293  tokos.
#294
Bocs, egy kérdés...
Mit értetek Ti azon, hogy "egy liberális(abb) intézmény "?
tokos. 2007. 02. 15. 22:52
Előzmény: #288  Törölt felhasználó
#293
Egy dolog még.

Az elitképzők között azért valószínűleg lehet működőképes egy liberális(abb) intézmény is. Ennek az az oka, hogy azok a szülők, akik ilyenbe adják a gyereküket valószínűleg nem a hatosztályos taplók közül kerülnek ki. Elvárásaik vannak a gyerekkel szemben, és a szemükben talán nem mindig a tanár a hülye - ami némi tiszeteletet illetve elfogadottságot jelent, így már akár tanítani is lehet.

De néhány szülőn már bukhat a dolog...
saru 2007. 02. 15. 22:42
Előzmény: #290  Törölt felhasználó
#292
de még nincs egy gyerek, tizenvalahány van, a polgármester kijelentése arra utalt, hogy ha megszünne az iskola, számukra ott a Börzsönyben minden megszünne !

Megjegyzem, hogy a népességszaporuthoz az államnak is kellene, hogy legyen pár szava és ez a két dolog összefügg !
saru 2007. 02. 15. 22:35
Előzmény: #289  tokos.
#291
én azt látom, hogy a probléma egy, vagy több szeletét a hozzászólók jól világították meg, de a kérdés össtefoglalásához egy Nyomorultak vastagságú könyv sem lenne elég egy kellően hozzáértő számára sem!
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 22:31
Előzmény: #287  saru
#290
Menj el egy ilyen iskolába! Nézd meg, hogy mi folyik ott.
Ismerek pest környéki gazdag falut ahol ez van, a suli a legszebb épület, gyönyörűen karban tartva.
Csodálatos tantermek, torna terem. Egyetlen egy bibi akad. Kevés a gyerek. Ezért a suli eleve négy osztályos és az idejárókat úgy oktatják, mint a 19. század elején. Együtt az elsős és a negyedikes, igaz cserébe max 8 fő egy osztály.
A gazdagabbak (és a betelepült értelmiség!!!)eleve nem ide járatják a gyereket, hanem elviszik máshova ahol több esélyük van.
tokos. 2007. 02. 15. 22:28
Előzmény: #288  Törölt felhasználó
#289
"Ez ma már egy öngerjesztő folyamat, viszont megállítani sok pénz és bátorság kellene. "

Valóban. És valószínűleg kevés lesz hozzá néhány digitális tábla...

Ezeket a sulikat nem ismerem. Azt hittem a Waldorf-ra gondolsz, mert ott a tapasztalatom szerint inkább analfabéta képzés folyik, mint oktatás.
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 22:22
Előzmény: #286  tokos.
#288
Nagyjából egyetértünk. Ez ma már egy öngerjesztő folyamat, viszont megállítani sok pénz és bátorság kellene.

Berzsenyi, bár nem annyira, de a Szent István is, azt hiszem.
saru 2007. 02. 15. 22:21
Előzmény: #286  tokos.
#287
mindenesetre nagy tiszteletem a perőcsényi / Pest megye, Börzsöny hegység / polgármesternek, aki a rádióban kijelentette, hogy amíg egy gyermek is lesz az iskolában, addig finanszírozni fogja a helyi oktatást, mert ennél fontosabb kérdés nincs számára!

én azt mondom, hogy teljesen igaza van!
tokos. 2007. 02. 15. 22:05
Előzmény: #284  Törölt felhasználó
#286
Szerintem tévedsz. Az oktatás minőségéért az elb.szott rendszer a felelős, amikor nem becsülték meg őket, ezért a társadalom aljára, vagy ahhoz közel kerültek.

Abban igazad van, hogy emiatt sokan otthagyták a pályát, köztük valószínűleg a tehetségesek nagyobb arányban voltak,és abban is igazad van, hogy sokuk nem érdemli meg a megbecsülést.

De ez már a jéghegy csúcsa.

Majd esetleg írj egy liberális elitképzőt.
saru 2007. 02. 15. 22:01
Előzmény: #272  Törölt felhasználó
#285
kanyisz!,
ne várj tőlem névsorokat, neveket, - erre nem vállalkozom, - szerintem eléggé érthető, amit írtam, ami a Nobel díjasok jegyzékét illeti, arra ott a lexikon, ám nemcsak róluk beszéltem !
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 21:58
Előzmény: #283  tokos.
#284
Az oktatás minőségért mindenekelőtt a tanárok felelősek.
Az, hogy a rendszer nem ismeri el a tanárokat azt eredményezi, hogy néhány mazohistát leszámítva a tehetségesebbje nem megy tanárnak. Ezért aztán sokuk meg sem érdemli a megbecsülést.

Mellesleg van liberális szellemű elitképző is. Inkább a tradicionális nagy nevekre igaz amit írtál.
tokos. 2007. 02. 15. 21:45
Előzmény: #279  Törölt felhasználó
#283
Némi fenntartásom van a tesztekkel kapcsolatban, ugyanis nem biztos, hogy semlegesek.

Kicsit világosabb próbálok lenni, ha azt kérdezem, ami tananyag Csád-ban, de nem tananyag Németországban, akkor a Csádiak lesznek jók.

Ennek ellenére nem állítom, hogy az oktatási rendszer jó, bár a saját különbejáratú véleményem az, amit már korábban is pödzögettem, hogy az oktatás minőségéért nem a tanárok tehetségtelensége felel, sokkal inkább azok táársadalmi elfogadottsága. Mikor minden tahó beléjük törli a lábát, sajnos halálra vannak itélve. Ennyi. Ezen kellene változtatni, de a liberális hozzáállás, (a gyerek meg a szülő az úr) naponta mélyebbre és mélyebbre ássa őket.

Egyébkéntfeljöttek az elitiskolák, mint erős intézmények.
Nem tudom, ki mennyire ismerős ezen a területen, de a hallomások alapján ezek nem a liberalizmus, meg a gyerekközpontúság éllovasai.

Na ezért tudnak ott tanítani.
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 21:42
Előzmény: #279  Törölt felhasználó
#282
iskolák megszüntetése önmagában nem jelent pénz elvonást az oktatási rendszerből.

A tananyag rossz, az oktatási módszerek elképesztően elavultak (még az elit iskolákban is).
De ki miatt sz@r? Ha at anárok a toppon lennének a sz@r tankönyvek mellett is jó anyagot adnának le jól.
A probléma nagyon mély és már régóta el van cseszve.
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 21:32
#281
egyrészt kanyesznak nagy igazsága van. másrészt ha árazod a téli/nyári/tavaszi/őszi szünetet + figyelembe veszed, hogy nem napi 8 óra a munkaidő (és ne fárasszon senki a készüléssel, mert szvsz normál esetben egy "piacról" élő többet készül otthon, ha figyelembe vesszük, hogy a 8 óra az inkább 10), nos, akkor a tanárok fizóját szorozni lehet kettővel.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek