Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 13:10
Előzmény: #28059  Törölt felhasználó
#28060
B+, rossz, aki a rosszra gondol.
Uncle Sam a jótevőnk, vagy nem?!
Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 13:07
Előzmény: #28058  Törölt felhasználó
#28059
B..meg ennyire öreg lennék?? Valahogy rohadtul ismerős az ellenségkép: Pénzeszsákon ülő, kövér, cilinderes, szivarozó..
Ha baj van , találj gyorsan egy külső ellenséget!!
Hányszor lehet még ezt eladni??
Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 12:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#28058
Rá se ránts, ez még nem a VÉGe...
A múdiz, a ficcs meg az s&p urai 2 Dom Perignon, meg 3 luxuskurva között, holnap a Rockefeller Plaza legfelső szintjén eldöntik, hogy újévi ajéndék gyanánt junk-ba vágják Mo.-ot.
Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 12:35
Törölt hozzászólás
#28057
Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 12:25
Előzmény: #28049  pampa
#28056
"Nálunk még nagyon fiatal, idő kell hogy kiforrja magát. "

nem akarlak elkeseríteni , de ez a demokráciának nevezett cucc már elszállt ebből az országból úgy , hogy még csak ki sem épült igazán . a logisztika hozzá ugyan felépült és megvalósult ugyan sok tekintetben , de a magyarság ezzel a cuccal nem igazán tud/tudott mit kezdeni .. /megint zsákutcába jutottunk/

itt már nem a politika számít , hanem a magyarság kultúrális mentalítása és beállítódása .. kádár-horthy félékre ácsingózunk , és mellé a szűz mária áldására

sztem ezt az érát le lehet zárni , mert ilyen több már nem lesz ..

hogy sötétség jön e vagy sem ,az most még nem tudható .

maradunk a mindig is a kultúrálisan áhitott nyugat és a kelet között amolyan "felvonulási terep" -nek ami voltunk vagyunk és leszünk is.
Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 12:18
Előzmény: #28051  Törölt felhasználó
#28055
Ja értem. De szerintem tényleg manipulációra utal, ha egy lap ilyet állít, ennyire megalapozatlanul. Biztosan van valami oka annak, hogy éppen ezt állítja ilyen vehemensen. Valószínűleg manipulálni akar ez a cikk. A kérdés az, hogy kiknek a célja a manipuláció?
Persze lehet, hogy a logikám sem pontos, mert akkor azok lennének gyanúsíthatóak a Romanov-ok haláláért akiknek a kezébe a Romanov-ok vagyona vándorolt.
Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 12:13
Előzmény: #28049  pampa
#28054
Azért volt ott konkrét ígéret, pl a megszorítások politikájának a vége.
Mit gondolsz a válságadókat ki fogja megfizetni. Ezt hogy neveznéd?
Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 12:13
Előzmény: #28045  Törölt felhasználó
#28053
Ezért kellene már felváltani a képviseleti demokráciát valódi demokráciára, amikor a nép dönt és nem a képviselői. Szerintem ez ma már technikailag megoldható lenne az internet segítségével.
Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 12:12
Előzmény: #28045  Törölt felhasználó
#28052
a médiában és a politikusok is félnek kimondani azt ami érzékelhetően tök világos és látható : egy olyan diktatúra épül , ami a demokrácia alaprendszerei jóhiszeműségeit megkerülését és oldalazásait a berlusconi félék és csecsemőik felfedezték és kiválóan élve velük , egyfajta fél-tömeghisztérián alapulva magukhoz tudják ragadni a hatalmat .

és szetm ez még csak a kezdet ...

ez nem annyira pénzt jelent , hanem magát a hatalmat , ami sokkal többet "ér" mint maga pusztán az anyagi javak . A komcsiknak sem volt szükségük a pénzre , hiszen a hatalom az mindent magába foglalt /útólag sincs szó az elmúlt kádári időszak milliárdos botrányairól/ .

már egyszer bemásoltam , de megint nagyon tökéletesen aktuális bibó tézise a mai napokról /is :

" a közép- és kelet-európai politikai kultúra deformálódása révén létrejött, a régióra jellemző egyik politikusi típust, a „hamis realistát". E típusnak mely hol arisztokratikus környezetből ereszkedett le, hol népképviseleti, demokratikus erők szárnyán emelkedett fel a politikába, kétségtelen tehetség mellett bizonyos ravaszság és bizonyos erőszakosság volt a jellemzője, ami kiválóan alkalmassá tette arra, hogy a demokrácia meghamisításának, a demokratikus formák között folyó antidemokratikus kormányzásnak vagy valamely erőszakos politikai álkonstrukciónak a kezelőjévé és letéteményesévé váljon. A meglévő demokratikus erők szétszórását jelentette, és visszatérést abba a demokrácia előtti állapotba, amikor a társadalom a bajoktól való megmenekülését nem a törvényektől, a kormány hatékony ellenőrzésétől és az állampolgárok politikai értelmességétől várja, hanem az államfő, a személyes hatalom kegyes jóakaratától és bölcs elhatározásától."

tökéletes viziója volt ..

sztem bibó egy korszakalkotó társadalom tudós volt , és csak azért nem lett világhírű mert speciálisan csak ezzel a régióval és hazánkkal foglalkozott .

sok esetben tökéletesen látta a jövőt , a magyar állam "nyomorúságait" is , annak a magyarságra jellemző természetéből adódó zsákutcáit.

ez a pasi mindig aktuális lesz ...
Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 12:11
Előzmény: #28046  Törölt felhasználó
#28051
Ardenk, én nem erről beszéltem, pampa ugyanis nem ezt vitatta, hanem csípőből lemanipuláltozta az ottani embereket. Csak mert neki nem tetsző a véleményük. Én erre reagáltam.
Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 12:09
Előzmény: #28045  Törölt felhasználó
#28050
Igen. Pontosan ez a lényeg.Hányszor mondta Navrasics a parlamentben, olyan szép fideszesen tagolva, hogy: ÖNÖK NEM ERRE KAPTAK FELHATALMAZÁST!
Mintha mostanában nem volna erre olyan érzékeny.
pampa 2010. 12. 30. 12:03
Előzmény: #28045  Törölt felhasználó
#28049
Nem tudsz igazságosabb rendszert bevezetni. Mindegyiknek lesz hibája.
Nálunk még nagyon fiatal, idő kell hogy kiforrja magát.
Ahogyan a választók Gyurcsányt sem hatalmazták fel arra, hogy egy adócsökkentésen alapuló kampány után adónövelést csináljon. Egy igéretben bővelkedő program megszorítássá alakuljon.
Végül a Fidesz volt annyira előrelátó, hogy a kampányban nem igért semmit, a fejére is olvasta az LMP és az MSZP minden alkalommal.
Emlékeszel mi volt az ellenzék szlogenje?
Orbán egy biankó meghatalmazást kér a választóktól és ha megkapja, akkor azt csinál amit akar.

Tudták az emberek mire számíthatnak az MSZP elmondta.
És így is a Fidesz- KDNP győzött.
Most 4 évig ez lesz.
Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 12:01
Előzmény: #28044  pampa
#28048
Igen, ezt a kettőt is említhettem volna, de szvsz az echo a legkirívóbb.Vagyis, ha bünti, akkor egyenlő mércével, ha meg nem, akkor mire jó az egész cirkusz.
Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 11:59
Előzmény: #28046  Törölt felhasználó
#28047
A neten keresve a 2/os német cikket ezt találtam:

link

Van benne egy érdekes mondat. Ez igaz lenne?

"DIE WELT: Und wie ist Ihre auffällige Kritik an Israel motiviert?

Morvai: Präsident Schimon Peres hat erklärt, dass Israel Ungarn aufkaufen wolle - dafür habe ich Belege. Und jeder sieht ja, welches Leid Israel in Palästina anrichtet."

Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 11:56
Előzmény: #28036  Törölt felhasználó
#28046
Szerinted igaz az, hogy a németek 2/3-ának ez a véleménye?

Hogy mérték le ezt? Talán népszavazást tartottak ez ügyben?
Ha meg csak kamuznak, akkor valótlant állítanak.
Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 11:48
Előzmény: #28040  pampa
#28045
ezzel a tézissel mindig is az a probléma , hogy a választók 2/3-nak a felhatalmazását a "népakarat" nem fogalmazta meg így sohasem .

aszerint adta a voksát /akár a kétharmadát/ hogy a leváltott helyett jobban vezeti majd az országot az , ahová a szavazatát adta.

ez viszont nem pontosan azt jelenti hogy a többlet szavazat bármire hatalmazza fel a felhatalmazottat , hiszen ilyen erővel a kossuth téri nyilvános nyakazásra simán bevezethető lenne ? vagy arra adta hogy ez a párt ő a büdös egy életben nem leváltható - ha esik ha fúj ?

netalán megtámadhatjuk afrikát ?

el kellene dönteni már végre , ha egy választást egy párt megnyert akár 100%ban is , az milyen mélységben hatalmazza fel a "nép"-ből annyi amennyi szavazott rá és főleg mire és milyen határokon belül .

(az "alkotmányra" az nem jó, hiszen látható módon ezzel a 2/3 felhatalmazás fajtával az is megváltoztatható bármire, akár a buddhista vallásra is kötelezhet alkotmányos módon )

a "becsületszó" az "iratlan szabályok "az "erkölcsi szabályok" 2010 től kezdődően ebben a szférában már semmit nem ér .

hogy is hívják akkor most ezt a rendszer formát ?
pampa 2010. 12. 30. 11:44
Előzmény: #28043  Törölt felhasználó
#28044
Az legyen az ő gondjuk, ahogyan az ATV és a HÍR tv stílusa is...

Lehet árnyaltabban fogalmazni, de az is kicsit bulváros még:

"A Die Welt olvasói kiraknának bennünket az EU-ból
Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 11:34
Előzmény: #28041  pampa
#28043
Majd arra leszek kíváncsi, amint a hatóság egyik legelső intézkedésével -hivatkozva a kiegyensúlyozott tájékoztatásra-jól agyonbünteti az echo tv-t, mivel ott reggeltől estig rohadtkomcsizsidóárulógyurcsányozás folyik, néha megszakítva egy kis fidesz ajnározással.Úgy izgulok , hogy ki tudják-e majd fizetni...::)))))
pampa 2010. 12. 30. 10:47
Előzmény: #28041  pampa
#28042
Az 5. pontnál azt én sem igazán értem, hogy, magáncégnél miért kell megszabni a hír tartalmát. Pedig én sem örülök neki amikor a 12h hírekben csak azt hallom, hogy feldarabolták,lelőtték,vizi hullát találtak, szétmarcangolva találták meg... stb.
pampa 2010. 12. 30. 10:41
Előzmény: #28034  pampa
#28041
1"Az egyik legfontosabb kifogás az, hogy a szolgáltatókra és a szerkesztőségek vezetőire kiróható nagyösszegű büntetésekkel a kormány nyomást gyakorolhat a médiára.

2"Mint írja, korábban az információforrások felfedésére a tartalomszolgáltatót kizárólag bíróság kötelezhette, büntetőeljárás keretében. Az új médiaszabályozás azonban "különlegesen indokolt esetben", nemzetbiztonsági vagy közrendvédelmi okból, esetleg bűnözők kilétének megállapítása céljából is lehetővé teszi ezt, ami az egyik kritika [5] szerint antidemokratikus gondolkodásra vall.

3" Arra a vádra, hogy túlzottan korlátozó, hogy a médiatartalmak nem sérthetnek kisebbségeket vagy bármely többséget, az a válasz, hogy az uniós jogban is fontos az emberi méltóság védelme.

4"Az sem aggályos a hivatalos dokumentum szerint, hogy a regisztráció-köteles médiatermékek bejegyzését vissza lehet vonni súlyos szabályszegés esetén, és ezeket a médiákat akár a közvetítő szolgáltatók segítségével is elérhetetlenné lehet tenni. A dokumentum szerint az eddig érvényes médiaszabályozásban is volt ilyen passzus, és számos uniós országban létezik hasonló szankció. Arról viszont már nincs szó, hogy az ORTT 1997 óta egyetlen egyszer sem élt ezzel a lehetőséggel, illetve a külföldi példák csak a lineáris médiaszolgáltatókra vonatkoznak, az új magyar médiatörvény a szöveg alapján viszont a betiltásra akár egy internetes portál esetében is lehetőséget ad.

5"Szerinte fontosabb, hogy mi az, ami egyik uniós ország médiaszabályozásában sem szerepel: hogy a jogszabály feladatokat ír elő a médiának, hogy propaganda-újságírók kerülnek a közmédiumok élére, hogy a hatóságnak joga lesz ellenőrizni a politikai hírek és vélemények tartalmát.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek