ezek a valóban érdemi kérdésekhez képest (közös hadsereg, közös határvédelem, EU-n kívüli közös programok, szorosabb rendészeti együttműködés) huszadrangú jelentéktelen ügyek...
Egyébként elég kevésnek tartom a szabott feltételeket.... És nem írt az ALDE feltételeiről, akikkel csak úgy tud koalíciót alkotni, ha a fideszt kipenderítik végre. Szerinted bennhagyják?
Raskó György blogja - Kitárt ablakok szerint a néppártban való maradásért még a következő feltételeket kell teljesítenie Orbánéknak júniusban: a Salvini- Marine Le Pen duótól való határozott elhatárolódást, a CEU sorsának végleges, pozitív rendezését, a média-einstanddal való leállást, (ezek szerint mégis megmenekül az Index?)
az EU bíróság döntésének megfelelően a külföldi gazdák
föld-haszonélvezeti jog elvesztése miatti kártalanítását (e feltételt
még Kurz-ék szabták) és nem utolsó sorban a közigazgatási bírósági rendszer felállításának végleges elvetését.
meg ez csak pletyka. nem vagyok elég közel a tűzhöz, hogy névtelenséget kérő, de megbízható szivárogtatóim legyenek. a pletykák meg ahogy terjednek úgy formálódnak, mindenki hozzáteszi az aggodalmait és a reményeit is.
akkor figyeljünk a komolyabb engedményekre, mert a közig bíróságok nélkül is eltud már ketyegni a rendszer, az csak simábbá tette volna az utat (bár csak az első néhány ítélet után világosodott volna meg sokakban a szerepe, jó hogy vannak akik ezt előre is látják). Handó elég jól el tudja dirigálni a bírói kart, az ügyészség hathatós segítségével, a ner érdekében anélkül is. Csányira is érdemes figyelni, ebben igazad van, bár ő ritkán jön ki a fényre. Egyszóval: komolyabb jelek kellenek ide.
Azt fogom gondolni, hogy az epp koalíciós partnerei ragaszkodtak a fidesz kizárásához, és azt sem engedték, hogy orbán "önként" lépjen ki. Remélem ragaszkodnak, de ki tudja milyen alkuk lehetnek még a háttérben.
"Ha ez a két igény tényleg az uniótól indult (persze nem úgy, hogy plenáris ülésen erre felszólították orbánt, hanem inkább úgy, hogy merkel félrevonta egy csendes sarokba" . a konkrét panaszok januári keltezésűek. merkel egyébként félrevonta egy csendes sarokba, de hang nem hallatszik, a szájáról meg csak az utolsó mondatát sikerült leolvasni, azt, hogy "no offense" és akkor kezdett a pelenka szélén kifolyni a híg barnás szutyok.
a haverom akivel beszélgettünk (signal messengeren) nyilván nem ismer minden pletykát. azok az erősemberek látják menthetetlennek orbán pozícióját, akiknek nagyon súlyos érvágást jelentene ha magyarország az unió pénzügyi és érdekérvényesítő perifériájára kerülne. személyesen én úgy érzem hogy ezek nem a németek -- nekik ez kb mindegy. . orbán meg érezve a politikai halál jehes lehelletét, egészen komoly engedményeket tesz, és nagyon kevés ideje van.
Nagyjából egyetértek azzal amit az előzőekben írtál, bár több konkrétumot vártam... :) A "nem neres milliárdosok" alatt én inkább német nemzetiségűeket értenék, konkrétan autó- és médiaipart (Bertelsmann-csoport). Az autóipar ugye most is ki van szolgálva, nekik a stabilitás az érdekük, az hogy a jogállam lebontása nehogy esetleg zavargásokat okozzon. (Ők még félnek ettől, mert más fejjel gondolkodnak, mi tudjuk, hogy itt bármi átnyomható). Nekik és az unió érzékeny lelkű jogvédőinek gesztus a közig. bíróságok halasztása, a reklámadó ideiglenes eltörlése pedig konkrét kedvezés az RTL-klubnak (mellesleg a ner-nek is). Ha ez a két igény tényleg az uniótól indult (persze nem úgy, hogy plenáris ülésen erre felszólították orbánt, hanem inkább úgy, hogy merkel félrevonta egy csendes sarokba), és ennyi elég ahhoz, hogy jogállamiság indokkal ne csökkenjenek a pénzek, akkor megint ov nyert.
nomeg erről a jogállamisági feltételrendszerről még januárban hozott elvi döntést az európa parlament. konkrét szabályok még nincsenek és jó sokáig nem is lesznek. a 21-27 ciklusra tervezik a bevezetését, annak az első kifizetései 22-23 körül várhatóak. hol van az még. . szóval eléggé biztos hogy a kedd óta látható irányváltás mögött pánik van.
a szkeptikus énem (merazér egy miniszerelnökcserét áttolni a parlamenten nem kis feladat) azt mondja hogy a múlt heti 1000 milliárdos visszafizetési kötelezettségről szóló tárgyalásokon mondtak valamit a magyar küldöttségnek ami súlyosabb az eddig kiderült részleteknél. . a "jogállamisági feltételek" beemelése a kifizetés feltételei közé olyan szabálymódosítást igényelne amihez konszenzus szükséges.
Megszületett a végeredmény - nagy meglepetések az EP-választáson