Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 10. 10:04
#5400
„Az érvénytelen szavazatok kirívóan nagy száma miatt arra számítok, hogy ma még eredményt hirdetni a főpolgármester-választáson nem lehet, szinte biztosan újraszámlálásra lesz szükség” – mondta Vitézy Dávid az önkormányzati választás lezárása előtt nem sokkal, hétfő hajnali 2 óra előtt tíz perccel tartott sajtótájékoztatóján.
https://telex.hu/belfold/2024/06/10/milyen-indokkal-kerhet-ujraszamlalast-vitezy
"a főpolgármester-választáson 806 142 szavazólapot dobtak be az urnákba. Ezek közül meglehetősen magas, 24 589 volt az érvénytelen szavazatok száma (3,05 százalék)."
________________ szándékosan érvénytelen _________
Mi abban a meglepő, hogy szándékosan érvénytelen szavazatot adunk le? Nézz rá az lmbtq- vagy a migránsellenes népszavazások eredményeire.
signal2
signal2 2024. 06. 10. 09:55
Előzmény: #5398  Dehogynincs
#5399
Annyiban értek egyet, hogy szerintem a 2 ellenzéki lista lett volna a legoptimálisabb. Már akkor meg lehetett volna képezni a 3. pólust, pl egy Momentum-Jobbik-LMP listával. Amolyan nemzeti-liberális-zöld blokként.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 10. 09:52
Előzmény: #5395  signal2
#5398
Szerintem 2022-ben sem volt jó stratégia és ennek már akkor is hangot adtam.
Most 2024-ben sem látom jó stratégiának, de most könnyebb érvelnem, mert látjuk, hogy kétharmados vereséget hozott.
Ezt az összes tehetségtelen és alkalmatlan összefogó párt látja, de nem érti. Most is látják az eredményeket, de nem értik.
Törölt felhasználó 2024. 06. 10. 09:49
Előzmény: #5385  totoro
#5397
Minden más út atombomba.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 10. 09:47
Előzmény: #5392  Shortelek
#5396
De probléma. Írtam is, hogy ahol volt jelöltjük a kutyáknak, ott a kétfarkúakra szavaztam, ahol nem ott szándékosan érvénytelenül.
A tisza eddig egy fia szavazatot nem kapott tőlem, de a fideszre sem szavaztam azóta, hogy kifosztották a magánnyugdíjpénztárakat.
Vannak hiteles és hiteltelen pálfordulások is.
Nagy Imre is kiszolgálta a megszálló szovjet hatalmat. Hitelesnek tartom azt, hogy a forradalom alatt megvilágosodott és a haláláig szembeszállt addigi múltjával.
Itt nem az én egy szem (több szem) szavazatom számít, hanem milliós tömegeké.
Az összefogás erejében én is bízom. Most olybá tűnik, hogy ha összefogsz vagy akár nélkülem is összefogtok akkor talán már nem is lesz fidesz vagy legalábbis nem lesz hatalmon a fidesz.
Ehhez persze el kellene engedned a gyurcsányos berögzülésedet.
signal2
signal2 2024. 06. 10. 09:45
Előzmény: #5389  Dehogynincs
#5395
Ez egy szarkazmus volt neked. Szerintem világos választási stratégia volt 2022-ben, ami kb egyenesen következett a választási szbaályokból, és az aktuális támogatottsági adatokból. Az elmúlt 3 OGY-n mindig volt lehetöség úgy szavazni, hogy "se Orbán, se Gyurcsány", de akkor szemmel láthatóan ez nem kellett a választóknak.
Szerintem tehát a Momentumk nem feleslegesen fogott össze a DK-val, csak megértette a válsztási szabályokat és az akkori választói akaratot. Az elöválasztás is egy jó találmány volt egyébként. Abba azzal a céllal ment bele a Momentum, hogy minél több helyen kiüsse a dk-s és mszp-s jelölteket. De még az ellenzéki szavazók sem akarták ezt akkor. 
Még egy adalék: 2018-ban a Moentum kb annyi idös párt volt, mint most a tisza. Az akkori eredménye mutatja, mekkora igény volt akkor egy olyasmira, mint most a tisza. 4%.
nyuszibroker 2024. 06. 10. 09:43
Előzmény: #5388  totoro
#5394
Így van, éket kell verni közibük.
signal2
signal2 2024. 06. 10. 09:38
Előzmény: #5391  totoro
#5393
Szerintem semmit nem hozot volna za MP mellé állás. Jelenleg tanácstalan vagyok, hogy érdemes-e pártként folytatni, vagy más forma esetleg megfelelöbb. Eddig is jellemzö volt, de most nagyon látványos lett, hogy a csendes, jó teljesítmény nem sokat ér. Önkormányzati vagy EP-képvislöként hába doglozol jól, adsz bele mindent, nem feltétlenül tükrözödik a következö választáson.
èn továbbra is verseny- és szabad piaci párti maradok, a feltétlen elfogadás mellett állok, kicsi államot akarok, és teljesítményelvet. Ezeket jórészt csak a Momentum képviseli. Úgy tünik, másnak ezek nem annyira fontosak. Habár azt nem tudom, hogy akkor mi a fontos.
Shortelek 2024. 06. 10. 09:35
Előzmény: #5389  Dehogynincs
#5392

"Így is be lehet állítani."
Az neked nem probléma, hogy mp össze fideszezte magát, csak az a problémád, hogy a momentum begyurcsányozódott? Az idők változnak, talán a zemberek is, lehet 2 év múlva már nem fog számítani ki kivel fogott össze, megjegyzem még mindig az összefogás erejében bízom, el kellene ezen gondolkodni, ha nem lennének ilyen berögzülések, talán már nem lenne fidesz.
totoro
totoro 2024. 06. 10. 09:32
Előzmény: #5386  signal2
#5391
A momentumért tényleg kár, de van még két évük, hogy alkalmazkodjanak a megváltozott viszonyokhoz, és megtalálják a módját annak, hogy felhívják magukra a figyelmet, eljussanak a potenciális választóikhoz. Szerintem is helye van liberális pártnak a parlamentben, és személy szerint sajnálom, hogy nincsenek benn, de ilyen a forradalom, elsöpri azt is akit nem kéne, ha az gyenge és tunya, és nem képes alkalmazkodni egy új helyzethez. A momentum ha lett volna egy csöpp esze, akkor teljes mellszélességgel odaáll MP mellé, felhasználja az árhullámot, hogy az ő csónakját is hajtsa.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 10. 09:30
Előzmény: #5388  totoro
#5390
Ez a gyurcsányi ellenzékre is igaz. Az csak látszat, hogy Tordai Bence a süllyedő hajóról menekül.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 10. 09:25
Előzmény: #5386  signal2
#5389
Így is be lehet állítani.
A momentumos analógiáról miért hallgatsz? A momentum teljesen fölöslegesen fogott össze a dk-val és az mszp-vel, akik aktívan építették azt a rendszert, amiben 12 évig éltünk és akkor még nem is számoltuk hozzá az mszmp elődpárt éveit.
A választóknak mindig igazuk van. Most azt mondják, hogy a momentum nem kell, a tisza kell.
totoro
totoro 2024. 06. 10. 09:23
Előzmény: #5387  Dehogynincs
#5388
Kicsit kevesebb lett a szék az asztal mellett, a gyengébbektől elköszönnek. Lesz még így egymás torkának esés, a nagy összetartás a felszín alatt addig tart egy bűnszövetkezetben amíg a vezető mindenek felettinek látszik. Ennek vége.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 10. 09:19
#5387
 Csák János kulturális és innovációs miniszter vasárnap este bejelentette lemondását.
Az csak látszat, hogy a patkányok menekülnek a süllyedő hajóról.
signal2
signal2 2024. 06. 10. 09:17
Előzmény: #5378  Dehogynincs
#5386
MP 20 évig volt összeállva a fidesszel. Söt, aktívan építette a mai rendszert, amiben élünk.
totoro
totoro 2024. 06. 10. 09:14
Előzmény: #5383  nyuszibroker
#5385
Ezeket a garanciát várókat nem értem, olyan mintha az egyik úton ott állna az oroszlán, aki bizony meg fog enni ha arra mész, a másik út meg le van takarva egy lepellel, de félig átlátszó, látszik, hogy nincs mögötte semmilyen oroszlánhoz fogható vadállat, de azért még így is van valaki, aki azt mondja, ne menjetek arra, hiszen nem tudjátok mi van a lepel mögött, menjünk az oroszlán felé, azt már ismerjük.
Second Wave 2024. 06. 10. 09:07
Előzmény: #5373  1valaki
#5384
Nem tudom mennyire vagy képzett kockázatelemzésben, de ha így érzed, akkor a kevésbé ismert új helyett szavazz a biztos ismert rosszra.
.
"Mert nem a félelemnek lelkét adta nekünk az Isten, hanem az erő, a szeretet és a józanság lelkét." (2 Timóteus 1:7)
nyuszibroker 2024. 06. 10. 08:48
Előzmény: #5373  1valaki
#5383
de, a dok tvt bámulo agymosott, rengeteg nyugdijas,
MP Garanciák ? miröl beszélsz?
O1g nek milyen garanciái vannak? megfélemlítés, pedofilok, maffia mindent is ellopnak, orosz barátság, eu ellenesség, stb. 
Tiborcfiam
Tiborcfiam 2024. 06. 10. 08:40
Előzmény: #5377  Dehogynincs
#5382
Hűűű ember, neked nagyon komoly bajok vannak a fejedben. További kellemes buzizást kívánok! :)
realmadrid 2024. 06. 10. 07:46
#5381

MP nek most jön a munka nagy része.
Fel kell építeni a pártot 2026ra.
Meg kell találni a megfelelő képviselő jelölteket vidéken akik fel vehetik a versenyt a fidesz jelöltjeivel.
Közben pedig kapni fogja a pofonokat jobbról, balról.
Nem hiszem hogy a DK, momentum csak úgy félre áll.
Egyelőre még ők vannak a parlamentben és onnan nem is fognak önként távozni 2026ban.
Harcolni fognak.

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek