Topiknyitó: Hathor 2022. 12. 08. 14:35

Magyar Állampapír tulajok  

Magyar Állampapír tagoknak
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
EMAP 2023. 09. 18. 17:10
Előzmény: #11523  Nudli
#11540

"Meg kell nézni mit mondtak márciusban mit júliban és mit mondanak most."
2 éve követem az MNB becsléseket és durván alullőtték mindig.
Nem (csak) a "Zsiday-féle elemzők" számolnak az MNB által bedobott 2,5-4,5 közti inflációnál többel, hanem a kormany is 6%-lal tervez. Annyira imádom az ilyen arroganciával fűszerezett csúsztatásokat :))
Nudli
Nudli 2023. 09. 18. 17:05
Előzmény: #11537  Boby
#11539
Igen. De ha megfordítod, nem nagyon tudod megoldani a támogatott hitelek ne menjenek állampapírba. 
Ha valaki vett lakást támogatott hitelből de megvolt a teljes vételára az is benyomta állampapírba. 
Elvileg ezek a kamatok vásárlóerők lesznek. 
Ha korlátoznák visszaváltást, évi 2 alkalommal 1%  ezen felüli váltás 3% lenne akkor  a spekák egy részét kiszűrné.
De amúgy miért kellene kiszűrni? 
A támogatásokat kellene észszerűsíteni, jövedelmekhez kötni azokat mint ahogy a családtámogatásokat is. 
Vélhetően kialakul a 3% infla, 4% betétkamat,  8% hitelkamat  ideális aránya. 
Nudli
Nudli 2023. 09. 18. 16:49
Előzmény: #11535  Ishar
#11538
eszembe jutott a 4. típusú állampapíros fórumos is. a kacsingatós.
Ebből is kétféle van. 
1. a bizonytalan kacsingatós: ugye milyen okosak vagyunk, mi ebbe fektettünk, de ugye nem lesz gond, valaki mondja már meg xy-nak ne írjon ilyen csúnya fenyegetősöset, troll meg rúgjuk ki, ne szóljatok hozzá. 
2. a mindentudó kacsingatós: jól van okosak vagytok én már ezt réges rég tudtam és már rég benne vagyok.. de örülök, hogy észrevettétek. 
Boby
Boby 2023. 09. 18. 16:49
Előzmény: #11533  Hathor
#11537
Összegezzük! Alacsony kamat mellet hitelt veszek fel az államtól, hogy a felvett hitelt ,a hitelkamatoknál magasabb kamatokért cserében, befektessem annál az államnál,aki számomra a hitelt biztosította. Jó, fenntartható folyamat, utoljára a 90-es évek elején a gilisztázás lehetett ilyen jó üzlet.
Nudli
Nudli 2023. 09. 18. 16:38
Előzmény: #11533  Hathor
#11536
Miért ne? sima arbitázs ügylet. A kockázatát viselje a paraszt. Nem kell mentegetni. 
Van aki havizik, bankkártya hitelkeretből is nyomja. 
Ishar
Ishar 2023. 09. 18. 16:37
Előzmény: #11534  Nudli
#11535
Ez jó! :)
Nudli
Nudli 2023. 09. 18. 16:35
Előzmény: #11529  fokukac
#11534
Nem az a mérce. Az akkor volt amikor minden szart kifizetett a kormány a népeknek. 3hónapot vártam egy IKEA  konyhabútor ajtóra (mondjuk ez részben a pandémia miatt is volt mert Bécsben sem volt) Én jellemzően hétköznap mászkálok ezeken a helyeken még is tele vannak. Járom az országot látok dolgokat. 
Két bűne van a kormánynak.
- Osztogatott a parasztnak ahelyett, hogy  takarékoskodott volna és/vagy olyan állami beruházásokat csinált volna amik segítenek ágazatokat, magasabb hozzáadott értéket magasabb feldolgozási színtet adnak.  Know how-kat, technológiákat vett volna..stb stb.  
- Állandóan mentegeti a parasztot, nem tanította meg piacgazdaságban élni ezeket. Persze kell családtámogatás, kellett a belföldi fogyasztást pörgetni, de teljesen önállótlanok a népek ráadásul tudatra ébredt az anyag és persze már semmi nem jó neki. 
Ezek azért nem offok egy állampapír topikban mert ezek összefüggenek. 
Mert mi mást tudsz írni állampapíros topikban.
- bibi nekem ennyi PMAP-om  van meg még xxx millió darab dkj..stb stb.. 
- huh úgy is elveszik tőletek állampapírokat és jön a csőd meg öccázas eur meg békaeső armaggedon. 
- Bibi én sokkal okosabb vagyok mint ti mert nem hiszek ezeknek és úgy is tudok jobbat de nem mondom meg mi az. 
Boby
Boby 2023. 09. 18. 15:53
Előzmény: #11525  BKKT
#11532
Amúgy elmondtam már százszor,ezek semmihez sem értenek. Ma Magyarországon szinte minden már csak díszlet, hogy a szavazók elhigyjék, hogy minden rendben van. De nem működik semmilyen közszolgáltatás. A kinevezett vállalkozói kör is leginkább a tanyasi subrib*nkókra emlékeztet. Ez van. De legalább ingyenes,meg adómentes.
Boby
Boby 2023. 09. 18. 15:43
Előzmény: #11525  BKKT
#11531
De legalább ingyért van!
fokukac 2023. 09. 18. 15:18
Előzmény: #11521  sztiv
#11530
nincs direkt összefüggés az aukció és a másopiaci hozam, illetve a lakosságnak elérhető (harmadpiaci? ) között. 
Hónapokon át voltak 13-14%-os aukciók, a lakosságnak meg 11% maradt. Most is hasonló.
fokukac 2023. 09. 18. 15:15
Előzmény: #11527  Nudli
#11529
Hol kell keresni a parkolót? Az ikeában az volt a mérce, hogy dugó volt már befelé is... Attól mostanában elég messze állunk.
.
Voltunk a minap Mohácson, beugrottunk a family centerbe - Tesco-ba, hát azt a halál dögvész-kárhozatot, ami ott volt... vasárnap, pár tucat ember lézengett, és hát ott volt a temérdek áru sokezer négyzetméteren, de láthatólag a helyi vásárlóerő nem tudja ezt még felszívni. Szóval szerintem inkább ez a szomorú magyar valóság, hogy elfogyott a pénz, nagyon.
.
----.-
.
A tankolásos témához pedig: a múlt héten horvátországban 606 Ft-ért tankoltam, Boszniában pedig 569-ért.
És tömve voltak a boltok, emberrel, nem csak áruval.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 18. 15:10
Előzmény: #11527  Nudli
#11528
Hát jó akkor ez egy reprezentatív statisztikai felmérés, igaz szemmel végzett, de neked elég pontos, remélem azért minden 2. 3. embert megkérdeztél hogy tele tankul ugye ? és a boltból is láttad, hogy megrakott kosárral jöttek ki igaz ?
Akkor viszont ürölj mert megy még fel az infla és akkor még magasabb is lezs a PMÁP kamat ;) (hogy vissza kanyarodjak a topikhoz)
Nudli
Nudli 2023. 09. 18. 15:07
Előzmény: #11526  EURHUF_goes_to_haven
#11527
Buta vagy ha nem érzékeled a társadalmi folyamatokat ha nem érzékeled a rezdüléseket. 
Lehet te egy szolidabb településen nem látod de ne magadból indulj ki.
 Bp-n azért azonnal lejönnek a változások. 
Ne mond már meg mit kerüljek. 
Ha Ikeában ósenben tescoban keresni kell a parkolót akkor ott valami változások vannak. 
Ha utazási irodákban az utazás előtt 2 hónappal már semmi hely akkor az is egy jelzés és a repülőn meg látod kik utaznak. 
Ha a 700Ft-os benzinért sorba állnak és tele tankolnak akkor az is egy jelzés még ha te nem is látod. 
Azért nem látod mert nem egyezik az alapvetéseddel. Azt látod amit tudsz. 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 18. 13:31
Előzmény: #11524  Nudli
#11526
És a te tankolási "próbálkozásod" az egy reprezentatív minta ? Szerintem még mintának sem nevezhető , nem hogy reprezentatívnak, légyszíves az ilyen általánosításokat kerüld, hogy tele volt a tesco parkoló biztos van pénze az embereknek.. ez butaság.. lehet hogy csak 2x annyi időbe telik megnzéni minde árunál, hogy belefér, e és emiatt feltorlódnak . Erre nem gondoltál? 
Az utazásokra meg légyszi valami alátámasztó linket ;). Mert én meg úgy hallottam, hogy a tömb aranyat veszik a borsodi mélyszegények, mert nem bíznak a Ft-ban. (mielőtt bárki elhinné most találtam ki!, teljesen valótlan!!!)
Nudli
Nudli 2023. 09. 18. 11:23
Előzmény: #11523  Nudli
#11524
 "1-3milliós utazások. 2-3 gyerekkel tudnak utazni a fiatalok 2 hétre külföldre repülővel. Nem csökkentek az árak sőt nőttek"    Mármint az utazási árak nem csökkentek hanem nőttek. Ha bármilyen rendezvény  kirakodóvásár van hemzsegnek a népek. 600-700Ft-os benzin mellett többször várakoznom kell mert tele van a kút.. 
Nudli
Nudli 2023. 09. 18. 11:16
#11523
Tetszik amikor a nem szakemberek megmondják mennyi lesz az infla miközben a gazdasági szakemberek is jelentősen tologatják a számaikat. Meg kell nézni mit mondtak márciusban mit júliban és mit mondanak most. Azt is érdemes megnézni miket jósoltak pl a zsidai félék. Sokan máig őrizgetik a 410-420on vett eurjukat mert öccáz lesz mondták a guruk. A gazdaság az egy nagyon érzékeny műszer, minden mindennel összefügg. A lakosság viselkedése reakciója egy-egy jelenségre nagyrészt egyforma de nem teljesen.
A pandémia az energiaválság/háború hozott pár várt és nem várt hatást.
A pandémiás válságot a jegybankok (mindegyik) pénznyomtatással támogatott hitelekkel orvosolták miközben ez az ortodox gazdaságtan szerint ez infláció nöelő, lett magas infla? Akkor nem. 
A magas energia árak gyúelegye lett egy kirobbanó inflának amire a cégek még rátettek 2 lapáttal. 
Az emberek reakciói érdekesek. Nőtt a megtakarítás, 20%-al csökkentették a vásárlásaikat és az energiafogyasztást, miközben  elfogytak a repülőjegyek és a 1-3milliós utazások. 2-3 gyerekkel tudnak utazni a fiatalok 2 hétre külföldre repülővel. Nem csökkentek az árak sőt nőttek.
FR73 2023. 09. 18. 10:16
Előzmény: #11520  Rincewind2
#11522
Decemberben kiesik az üzemanyag árstop bázishatása, emiatt akármi is lehet. Én egyébként mindig óvatosan értékelek, inkább legyen kellemes meglepetés majd a várható kamatoknál.
sztiv 2023. 09. 18. 10:13
#11521
Van valakinek tapasztalta, hogy a csütörtöki DKJ kibocsátásnál a csökkenő értékesítési volumen esetén a hozam csökkeni vagy nőni szokott?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók