Topiknyitó: Portfolio 2017. 05. 10. 08:45

Magánkasszás vagy? Jól jártál, hogy eddig nem kérted az állami nyugdíjat  

Ugrás a cikkhez
Jól jártak azok a magán-nyugdíjpénztári tagok, akik hat évvel ezelõtt nem léptek vissza az állami rendszerbe, hanem azzal legalább tavaly év végéig vártak. Hat éve egy, a TB-be visszalépõ tag átlagosan 70 ezer forintot kapott
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2017. 05. 17. 19:43
Előzmény: #278  Phylaxa
#280
itt 3-szor többen élnek 1 km2-en mint Hong-Kongban:) link mégse az alacsony életminőségről híres:)
pitcairn2 2017. 05. 17. 19:39
Előzmény: #274  kukutyinbenko
#279
ezen a ponton újra visszatérünk a fiat money rendszer negatív hatásaihoz:) Fiat Money Production and Environmental Degradation.link
Phylaxa 2017. 05. 17. 19:24
Előzmény: #272  pitcairn2
#278
Ez a legklasszabb látszatmegoldás. Hong-Kong brutális GDP. A panellakásokban amikor belépsz nem gardrobe szekrények vannak, hanem ágyak egymás felett. 10-en laknak egy 50m2-es-ben. 1990-es David Bowie ázsiai turnéból készült film. Klasszul bemutatta. :)
Phylaxa 2017. 05. 17. 19:21
Előzmény: #273  kukutyinbenko
#277
Igen így van. A lakható felszín csökken. Nincs munka és ezért nem tudnak vidéken csak kevesen maradni. A bevétel is a lakhatás egy paramétere.
Phylaxa 2017. 05. 17. 19:19
Előzmény: #275  _Bekre_Pal_
#276
3 Balaton terület meg van? Te hoztad fel. Nos ha így lenne, akkor a szélsőket kivéve mindenki elpusztulna. Nem kapnának oxigént. Ennyi volt a reakcióm, erre te mit is válaszoltál? Ja elfelejtetted amit mondtál és elkezdtél a teljes felszínnel számolni. Nos a teljes felszín is fogy lakhely szempontjából, pont ez az egyik probléma. Az pedig, hogy milyen ütemben növekszik a lakosság a másik. Ki si kötöttünk a kiinduló állításomnál, melyszerint a Föld lakható felszíne korlátos és abból tuti nem lehet többet előállítani. :)
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 05. 17. 17:53
Előzmény: #271  _Bekre_Pal_
#275
továbbszámoltam számításaim szerint egy ember egy nap alatt 0,7 kg oxigént szippant el, vagyis egész életében 18 tonnát. A jelenlegi oxigénkészlet tehát 8 milliárd ember számára már csak félmillió évre lenne elég, ha szerencsére nem termelődne közben folyamatosan vissza a természet körforgási folyamataiban. másképp lefordítva: a jelenlegi embertömeg teljes élete során a globális pillanatnyi készlet 1%-át szippantja el, ha kétszer ennyien leszünk, akkor a 2%-át fogja. mondjuk kétszer annyi ember az kétszer annyi hulla, az kétszer annyi szerves hulladék, az kétszer annyi növény, az kétszer annyi fotoszintetizáció, úgyhogy ez most csak a nőklapjacafés szintű társalgáshoz egy egyszerűsítés, valójában hiperventillálva és megtízszereződve se tudunk észrevehető csapást mérni a bolygó oxigénkészletére huh, emiatt se kell akkor aggódni, megnyugodhatunk
kukutyinbenko 2017. 05. 17. 17:40
Előzmény: #264  pitcairn2
#274
A folyamatos fejlődéssel nem lenne gond, ha ezt nem szűken csak a GDP-re értelmezzük. A probléma az hogy a mai gazdasági aktivitás jelentős része iszonyúan nyersanyagpazarló, mértéktelen hulladék keletkezik belőle, és semmi haszna azon kívül hogy munkát biztosít embereknek, másoknak meg hasznot. Plüsspatkányok, zenélő lóf@szok, harmincadik pár trendi cipők és társaik nélkül vidáman tudna élni a világ népességének java, csak szegényebben valószínűleg, hacsak nem tud valaki értelmesebb, hasznosabb elfoglaltságot számukra. Ez a baj. Erre lehetne pl. a fejlődő országokban hatalmas méretű erdőtelepítési programokat indítani fejlett országok finanszírozásával, vagy ehhez hasonló ott értelmezhető jövedelmet biztosító, de globálisan hasznos programokkal próbálkozni. Tudom hogy gazdaságilag nem hatékony, de legalább nem szennyez mint évi 100 millió pár strandpapucs eldobálva, sőt megoldhatna néhány környezetvédelmi problémát. A téma váltást illetően igazad van, ez sem tartozik a topic eredeti témájához, de mentségemre szolgáljon, hogy ezt sem én dobtam be.
kukutyinbenko 2017. 05. 17. 17:23
Előzmény: #266  Phylaxa
#273
Történetesen világszerte inkább a vidék elnéptelenedése, a népesség nagyvárosokba tömörülése a trend.
pitcairn2 2017. 05. 17. 17:10
Előzmény: #269  Phylaxa
#272
a lakóhelynek... tudod emeletes házak meg hasonlók...
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 05. 17. 16:59
Előzmény: #268  Phylaxa
#271
Nem beszéltem az oxigénről. Az atmoszféra oxigéntömege kb. 10^18 kg (utánanéztem). Ez 8x10^9 emberrel számolva fejenként 125ezer tonna oxigén. A légkörben. Valahogy beosztjuk.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 05. 17. 16:52
Előzmény: #265  _Bekre_Pal_
#270
Nem szoktam a pluszmínusszal foglalkozni, de akinek erre kényszere volt mínuszt nyomni azt vajon mi zavarta?
Phylaxa 2017. 05. 17. 16:50
Előzmény: #267  pitcairn2
#269
Minek? :)
Phylaxa 2017. 05. 17. 16:49
Előzmény: #265  _Bekre_Pal_
#268
Na az tuti, hogy megfulladnának minimum, ha három Balaton területnyi helyen kellene lenniük pár percig. :) Mit jelent az, hogy laksz valahol? Állati sok mindent. Itt most éppen az oxigént említetted. :)
pitcairn2 2017. 05. 17. 16:49
Előzmény: #266  Phylaxa
#267
ennek aztán végképp minimális a helyigénye...
Phylaxa 2017. 05. 17. 16:45
Előzmény: #263  upgrayeddAKS
#266
Az a baj, hogy a kajánál leragadtok. A lakhely több mindent jelent, nemcsak a pocakunkat tömjük, hanem együtt élünk ahol lehet. :)
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 05. 17. 15:58
Előzmény: #255  Phylaxa
#265
A föld jelenlegi lakossága elfér három Balaton nagyságú területen és akkor még nem úgy állnak mint rákay fülöp fideszesei a Kossuth téren, hanem mint egy átlagos koncert közönség, a ritkás részekkel együtt. A mezőgazdasági termelés meg ma már egyre több olyan megoldást használ, ahol csarnokban állítják elő a vízkultúrás növényeket meg emeletes vagy függőleges elrendezésű ültetvényeket hoznak létre. Emiatt én egyelőre nem paráznék.
pitcairn2 2017. 05. 17. 15:53
Előzmény: #253  kukutyinbenko
#264
az "örökké növekedés" doktrínája inkább a folyamatos fejlődés doktrínája lenne, amivel nincsen semmi baj... ami pedig az a "témától való elkalandozást" illeti ezúttal de vetted fel a fonalat megjegyzem ez a mezőgazdasági, fenntarthatósági vonal távolabb áll az eredeti témától, mint az én kis prudens "bezzeg" miniállamaim:)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 17. 15:52
Előzmény: #259  pitcairn2
#263
Ebben kivételesen egyetértünk. Btw. kösz, hogy helyettem is válaszoltál Phyl-nek :) Valami hasonlót írtam volna + a pazarlásról egy szösszenetet. A fejlett világ kib...ott sok erőforrást pazarol. Kidobják, házi kedvenceknek adják, stb. Sőt, az éhezők elég nagy része sem azért éhezik, mert túl kevés jut(na) nekik, hanem mert elveszik tőlük (erőszakkal) ill. nem tudják megfizetni. A világóceánok növénytermelő képességét még csak el sem kezdte igazán kiaknázni az emberiség, és a rovarokban is van még potenciál (én mondjuk meg nem enném, de ugyebár ez megszokás kérdése... aki megszokta a rovardús étrendet, annek nem gusztustalan). (Ez jórészt Phyl-nek ment...)De tényleg léptem... jó mulatást a fórumozóknak...
pitcairn2 2017. 05. 17. 15:48
Előzmény: #260  upgrayeddAKS
#262
ha nem személyeskednél tán nem vetném a szemedre:)
pitcairn2 2017. 05. 17. 15:47
Előzmény: #256  kukutyinbenko
#261
a Homo Sapiens a radikális klímaváltozás gyermeke... Ice World 1-6 link

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek