Topiknyitó: Portfolio 2011. 12. 29. 17:03

Lázár ultimátumot küldött az Erste Banknak  

Ugrás a cikkhez
A 2006-ban zárt körben kibocsátott svájci frank alapú kötvény kapcsán keletkező árfolyamveszteség megosztását kéri az Erste Banktól a hódmezővásárhelyi önkormányzat abban a levélben, melyet csütörtökön küldtek el Jelasity Radovan...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=160655
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 12. 30. 08:12
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#40
nem így van hogy "már"...

sosem tartottam itthon

és nem azért mert ezt előre tudtam ami most van , hanem a gazdaság magyar speciális örök bizonytalansága miatt /túl kitett az ország/ ..dodoban tartom , és jó ideje eurón gondolkodtam , de letettem róla
aliben 2011. 12. 30. 07:40
Előzmény: #38  aliben
#39
elnézést;rinocérosz(kimaradt az s)
aliben 2011. 12. 30. 07:36
#38
LÁZÁR arcbőréhez képest a rinocéroz bőre babapopsi finomságu.
stock33
stock33 2011. 12. 30. 07:31
Előzmény: #1  Portfolio
#37
én az erste helyében eladnám a szóban forgó kötvényeket az osztrák államnak... lássuk, orbán bele mer-e menni abba, hogy egy másik állam felé fenn álló tartozást is megtagad. mivel a levelet már nem tudják visszavonni, ezért rettentő nehéz lenne belőle kifarolni, és ha nem akarnak államcsődöt (bár nagyon a felé haladunk), akkor ezzel az aprócska húzással meg lehet buktatni a kormányt (gyk: precedens arra, hogy mit kell az orbáni politika ellene lépni). ha meg a távlati cél az államcsőd volt, akkor az osztrákok ezzel kiugraszthatják a nyulat a bokorból, és vége az időhúzásnak, azonnal berobban a köztudatba, hogy mi is valójában a helyzet
stock33
stock33 2011. 12. 30. 07:18
Előzmény: #1  Portfolio
#36
ezt, azaz hogy a tartozás egy részét nem ismeri el az adós, a közelmúltban tudtommal egyetlen egy ország (igen, ország, mert itt már erről van szó) lépte meg: Venezuela. ott is hasonló populista "demokrata" vezeti az országot, mint nálunk.
Törölt felhasználó 2011. 12. 30. 02:08
#35
na ez gáz, a fidesz egyik erős embere nekimegy a városát finanszírozó banknak... holnap bejelenti a magyar állam a kedvezményes végtörlesztést az IMF és a többi finanszírozó felé, és a felvételkori árfolyamon fogunk törleszteni.

mert nekünk 2/3unk van, wazze.

azt hiszem eddig tartott Magyarország...
Törölt felhasználó 2011. 12. 29. 21:42
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#34
teljesen igazad van...pont ez az...+ a tőzsde amik szinte semmit nem estek mi meg...
Alkibades 2011. 12. 29. 21:17
#33
"A levélben példaként a 2008-ban elindított tranzakció kudarcát említik, amikor a város az akkori 141-145 forintos svájci frank árfolyam mellett egy forint alapú kötvény kibocsátásával vásárolta volna ki a CHF-kötvényt."
Nem tudtak kibocsájtani HUF alapú kötvényt, ezért az ERSTE a hibás, mert abból a kötvényből törlesztették volna (aha, persze) a CHF alapút? Duplagondol duplagondol..
Törölt felhasználó 2011. 12. 29. 21:09
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#32
Lehet, hogy ők is.
Törölt felhasználó 2011. 12. 29. 20:56
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#31
Rendben!
Belátom gyenge próbálkozás volt.
:-/
Törölt felhasználó 2011. 12. 29. 20:50
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#30
Ez igaz!
A kamatot elfelejtettem.
Törölt felhasználó 2011. 12. 29. 20:49
Előzmény: #26  prmiklos
#29

„Általánosságban nem lehet mérleget vonni arról, hogy nemzetgazdasági szinten mekkora előnyt hordoz az exportőrök számára a magas euróárfolyam. Az viszont biztos, hogy nem jelent csodafegyvert”

„A magyar gazdasági növekedés döntően a mezőgazdaságból származik és az export bevételi többletünknek is 38%-a az ágazatnak a produktuma.”
Szó szerint idézve:
link
1. rész, kb. 2. perctől.

Asszem, tovább szorongok.
Holnap eljő az igazság pillanata, még reggel hozhatok egy rögtönzött döntést.
Törölt felhasználó 2011. 12. 29. 20:48
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#28
Shark:

"Nézzük csak meg ezt a végtörlesztő mizériát. Akkora sallereket osztott viktor a bankoknak, azok mégis barátságos kézfogással pecsételték meg az utolsó csomagot."

Persze. Csak augusztusban 270 Ft volt az euró, most 308, akkor 6-7% között finanszíroztak minket, most 8% felett. Akkor nem voltunk bóvli, most meg bóvli vagyunk.

Tényleg profik.

Az a baj, ahogy fretek írta a múltkor, hogy ők csak a lépéseik elsődleges célját nézik és vagy képtelenek felmérni a további hatásait, vagy leszarják.
Törölt felhasználó 2011. 12. 29. 20:43
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#27
Shark, kurva nagy butaságot írsz.

"És egy zsugorodó európai piacon nagyon is jól jönne a gyenge Ft."

Mert ez önmagában még valamennyire igaz is. Csakhogy a gyenge Ft-ot el lehetne érni ALACSONY kamattal is. Nem pedig fasz gazdaságpolitikával, bizalmatlansággal és államcsőddel.
prmiklos 2011. 12. 29. 20:25
Előzmény: #25  prmiklos
#26
link

"Arra a kérdésünkre, hogy a magas euróárfolyam alacsonyabb költséggel lehet beruházni, és emiatt várható a befektetések bővülése, a szakértő azt mondta, az árfolyam csak egy sokadik paraméter az ilyen döntéseknél. "A külföldi beruházók elsősorban a gazdasági környezetet, a munkaerő költségeit, a jogbiztonságot, az infrastruktúra fejlettségét, a bankrendszert és a finanszírozási környezetet nézik. Tehát csak az árfolyam miatt nem fog idetelepülni egy cég" - fogalmazott az ING szakértője. "

prmiklos 2011. 12. 29. 20:20
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#25
"És egy zsugorodó európai piacon nagyon is jól jönne a gyenge Ft.
Megspékelve, hogy minden import cucc olyan drága lesz, hogy a magyarnak csak élelmiszerre futja majd, de a gyenge Ft. miatt a hazai sokkal olcsóbb lesz, így talán talpra áll a mezőgazdaság.
Tehát jó szegények leszünk, de a gazdaságunk szárnyal, még európai recesszió idején is. "

Hát ez azért így erős túlzás. Az export jelentős részét a nagy multik bonyolítják le, egy esetleges? európai visszaesés pedig jelentősen csökkentheti a keresletet ezen termékekre is. A másik dolog, hogy az exportált termékekbe jelentős importhányad épül be, ami csökkenti a gyenge forint "jóárasító" hatását. A gyenge forint következményeként a vállalatok nyögik a magas törlesztőrészleteket, a forinthitelek is drágulnak, így nem feltétlen hoz szárnyalást az árfolyam gyengülése (maximum egy kis elírással: szar nyalás)
Törölt felhasználó 2011. 12. 29. 20:07
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
Akkor Te már kivitted pénzed, ugye?
Törölt felhasználó 2011. 12. 29. 20:04
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#23
ja... fasza ! nagyon jól , profin csinálják .. /de mit is ? de mindegy is /

...és így tovább, tuti hogy a legutsó takarítónő is 200K/hó keres majd jövőre de ha máskor -az se baj .. mert lesz ennek gyümölcse friiiiisss és primőr

érzem most előre a hugyomon , hogy a profizmusuk rahedlit hoz a konyhára ,min. legalább két talicskával

már látom az alagutat , mert a forint még mindig tartja magát.

/sarokba szorítjuk még a jp morgant is ha kekeckedik orbán profival /
Törölt felhasználó 2011. 12. 29. 20:01
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#22
Lehet, ha erősebb lenne a Ft. kevesebb lenne a kamat, de az exportunk sosem hasított még ennyire, az importhoz képest.

És egy zsugorodó európai piacon nagyon is jól jönne a gyenge Ft.
Megspékelve, hogy minden import cucc olyan drága lesz, hogy a magyarnak csak élelmiszerre futja majd, de a gyenge Ft. miatt a hazai sokkal olcsóbb lesz, így talán talpra áll a mezőgazdaság.
Tehát jó szegények leszünk, de a gazdaságunk szárnyal, még európai recesszió idején is.

Nekem bankbetétben csücsül a pénzem, az elmúlt pár napban erősen szorongtam, hogy mit kéne tennem, de végül úgy döntöttem, hogy maradok. (eddig)

Az elmúlt években nem spekuláltam sokat, így nehezen hozok döntést. Most is drágállom az EURO-t, de 230-ig még jó vagyok a kamatokhoz képest.

Ha váltanék, az egyből 1,3%-os bukót jelentene a spread miatt.
Törölt felhasználó 2011. 12. 29. 19:52
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#21
egyébként a szerencsétlen focista most már nemcsak alacsony termetével lóg ki anormális emberek közül, hanem a pocakjával és a hájfejével is. veszélyes kombináció egy hiú pöcs esetében

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek