Topiknyitó: Portfolio 2011. 12. 29. 17:03

Lázár ultimátumot küldött az Erste Banknak  

Ugrás a cikkhez
A 2006-ban zárt körben kibocsátott svájci frank alapú kötvény kapcsán keletkező árfolyamveszteség megosztását kéri az Erste Banktól a hódmezővásárhelyi önkormányzat abban a levélben, melyet csütörtökön küldtek el Jelasity Radovan...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=160655
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 12. 31. 20:28
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#80
Lázár Jani spekulált, "eltőzsdézte" a város pénzét. És most a bankot zsarolja.

Olyan, mintha te az OTP buktád egy részét akarnád megosztani a brókercégeddel. Azért, mert te fasz voltál.
Törölt felhasználó 2011. 12. 31. 20:25
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#79
hvg.hu: Hódmezővásárhelynek mennyi devizahitele van?

L. J.: A hitelállományának döntő többsége, közel négyötöde devizahitel. 69 millió svájci frank kötvényt bocsátottunk ki 2006 szeptemberében.

hvg.hu: Nem gondolta, hogy ez kockázatos, hiszen az államháztartás helyzete miatt akkoriban már kockázatos országnak számított Magyarország?

L. J.: El is mondtam a képviselőtestületnek, hogy ennek árfolyam- és kamatkockázata van. Egyébként az első időszakban mind a kamaton mind pedig az árfolyamon nyertünk. Törleszteni még nem kellett, jövőre kezdődik, ami azon az árfolyamon megy, ami akkor lesz.

link
Törölt felhasználó 2011. 12. 31. 20:14
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#78
Én azt nem tudom, hogy melyik önkormányzat, mikor vette fel, de a Hódmezővásárhelyi az írt árfolyam miatt a chart alapján valószínűleg a választások előtt.
Törölt felhasználó 2011. 12. 31. 20:08
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#77
zömében a 2006-os önkormányzati válaasztásokat követően indult a dömping. mindenesetre lézer jankó vette fel
Törölt felhasználó 2011. 12. 31. 19:06
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#76
Nézz rá a chart. 173-as CHF árfolyam (ennyin vette fel Hódmezővásárhely a hitelt, ami vételi árfolyam, tehát kb. 175-176-os közepet jelent), ennyi 2006-ban október előtt volt csak... A választások pedig októberben voltak.
Törölt felhasználó 2011. 12. 31. 19:00
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#75
"Mert orbán a 2006-os önkorm. választást követően ezt parancsba adta a fideszes polgármestereknek."

penznyelo:

"... csak annyi baj van, hogy a hitelfelvétel az önkori választások előtt történt. "

döntsétek már el fiúk, hogy volt!
bigyula 2011. 12. 31. 15:45
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#74
Tehát, ha jól értem, akkor lézerjani, és a többi fityeszes önkormányzati vezető - akik CHF hitelt vettel fel -, vagy tökkelütött hülyék - mert hagyták magukat átverni -, vagy felelős vezetők (voltak akkor is). A második esetben nem értem a mostani felháborodásukat...
Törölt felhasználó 2011. 12. 31. 15:18
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#73
Hát igen, az országméretű agymosáshoz sok pénz kell, de persze ezért csakis a bankok, a komcsik, meg az USA, meg az EU meg a zs-ok a felelősek és mindenki aki nem lépett be a narancssárga szektába.
Törölt felhasználó 2011. 12. 31. 15:02
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#72
"5. miért engedték a törvények az önkormányzatoknak, hogy CHF kötvényt bocsássanak ki, ha nincs CHF-ben bevételük?"

Szóval, ha egy szélhámos kitalálja, hogy hogy tud átverni és meglop, akkor te vagy a hibás, mert hagytad magad?
Törölt felhasználó 2011. 12. 31. 14:55
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#71
Te jó ég...és erről drop hallott már?

Törölt felhasználó 2011. 12. 31. 14:44
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#70
1 Miért bocsátott ki a város CHF-ben kötvényt, mikor nincs deviza bevétele?

Mert orbán a 2006-os önkorm. választást követően ezt parancsba adta a fideszes polgármestereknek. A kibocsátásokat minden önkorinál azonos cég vezényelte nagy jutalékért.

2. Ki volt akkor a polgármester, illetve ki volt az, aki a szerződést aláírta?
ld. előző pont

3. Mire fordították ezt a baráti összeget? Miből tervezték visszafizetni?
olyan látszatberuházásokra, amelyet a KÖZGÉP végzett minden esetben 100 MFT felett. Visszafizetéssel nem kellett törődni, ld. 1, pont

4. Az elmúlt évek kamatfizetéseikor visszaadták-e az Erstének az alacsonyabb CHF árfolyamból adódó különbözetet?
:))
Törölt felhasználó 2011. 12. 31. 14:02
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#69
Vagy örököltek 40 millió forintot a szüleiktől... ne legyen naív.
Törölt felhasználó 2011. 12. 31. 13:56
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#68
Ez a kacsa hol merült fel,és ki cáfolta?

Ha ilyet akarnék csinálni és kiszivárogna én is cáfolnám :)

Miután a többséget kisemmizték, a maradék, akinek még van valamije lesz a bűnbak, hogy náluk van a pénzetek vegyük el tőlük. Illetve tuti, hogy ennél jobban hangzó és "hazafiasabb" szlogenek fognak puffogni a "köz"-médiákban. És sokan lesznek akik azokat a demegóg érveket is beveszik majd. "Ha nekem már nincs akkor dögöljön meg a másik is", mert mindenről azok tehetnek, akik tanultak és a közgazdasági alapszabályokat betartva nem plazma tévét vettek hitelből és várták a megváltót aki majd elüldözi a komcsikat és akkor jó lesz, hanem termelő eszközöket vásároltak, gondolkodtak, tanultak, befektettek és igen spekuláltak mert ez is része és mozgató rugója minden jól működő gazdaságnak.
exley 2011. 12. 31. 13:01
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#67
Lényeg: a kötvényeket ne fizessük vissza, akkor lézer még többre viheti--hi-hi
Törölt felhasználó 2011. 12. 31. 12:53
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#66
Nem gondolod komolyan, hogy egy komoly válságot egy törpe ország lakossága megtud úszni a medtakarításai befagyása, elértéktelenedése nélkül?
Tippem az, hogy elősször az interneten kötő discont brókereknél lesz egy kis sorban állás a zárt pénztáraknál. A végén meg az ingatlanba fektetők adója lesz a hab a tortán...
exley 2011. 12. 31. 12:48
Előzmény: #64  exley
#65
A horváth bán takarodhat a szüz.mária moról.
exley 2011. 12. 31. 12:45
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#64
A csaszaáriakna l@faszt a seggükbe, takarodjanak, mi az hogy a valamire jutott paraszt fizessen a habsburganak?
Törölt felhasználó 2011. 12. 30. 13:23
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#63
Állítólag kacsa volt, és cáfolták, amúgy 2 millió felettiekről volt szó. Engem csak az érdekelne, hogy pl. befalapokra ez hogyan vonatkozna, van 1 millióm olyan alapban, ami nagyrészt bankbetétbe fektet, és a befalap kb. 350 milliónyi betétet kezel.
Szundi 2011. 12. 30. 13:08
#62
Törölt felhasználó 2011. 12. 30. 12:54
#61
Nem tudjátok , hány milliós összeg felett készülnek befagyasztani a fideszesek a bankbetéteket?

tudom, hogy csak február környékén várható de az összeghatárt nem tudom, hátha valaki már hallott valamit.......

köszi

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek