Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
xmann 2017. 02. 03. 23:32
Előzmény: #12016  pitcairn2
#12020
Tegyük hozzá hogy szicíliában halomban áll a szemét, tele van kóbor kutyákkal, és elég lepusztult. A balaton sokkal jobb. Ja, és nem kell repülni a balatonhoz, hanem ott vagyok kocsival 1-2 óra alatt.
Törölt felhasználó 2017. 02. 03. 23:13
Előzmény: #12018  Törölt felhasználó
#12019
mivel tud szívatni?
igazából egyetlen bolt van célkeresztben nagyon drága de nagyon jó helyen van
az álláspontok messze
1,2 m/nm vs 1,5 m/nm
társasházi

engem az is érdekel, miért adsz el, ha jól megy a kiadás?

egyébként mostanában láttam 2-3 láthatóan szobáztatásra kialakított belvárosi lakást 600 e/nm körüli irányáron
ilyen nem volt 2 éve
persze lehet, a társasház már lépett ezeknél:)
Törölt felhasználó 2017. 02. 03. 21:38
Előzmény: #12005  Törölt felhasználó
#12018
Nem tudom még, tényleg. Majd fogok írni, ha ötletem lesz.
Eladni is fokozatosan fogom, ahogy elmennek az elbérlők.
Az üzlethelyiséget hogyan gondolod? Társasház aljában tulajdonjogilag? Rizikós, mert nem leszel a magad ura. A társasházi lakás más tészta, mert ott nem tud szívatni a közösképviselő, hiszen akkor mindenkit szívatna, ezért kirúgnák a tulajok, de az üzlethelyiséggel védtelen vagy. Mesélj, te biztosan többet tudsz.
pitcairn2 2017. 02. 03. 20:01
Előzmény: #12015  buyandhold
#12017
amíg ár-érték arányban ilyen sokkolóan túlárazott az egész addig talán nem véletlen, hogy (raltíve) nyomott áron mennek az üzlethelységek
pitcairn2 2017. 02. 03. 19:59
Előzmény: #12015  buyandhold
#12016
hosszú évek után júniusban voltam újra a Balatonon

bizonyos tekintetben pozitív élmény volt: nagyon sokat fejlődött a szolgáltatószektor az utóbbi években

pl. Siófok tele van (relatíve) minőségi éttermekkel

az árak azonban kb. a vicc kategóriában voltak

egy héttel korábban SZICÍLIÁBAN voltam és az OLCSÓNAK tűnt a Balatonhoz képest

no kb. ezért döglődik a balatoni turizmus (néhány szegmens kivételével)
buyandhold 2017. 02. 03. 19:33
Előzmény: #12014  gyula1971
#12015
igen, lehet hogy most kell venni, amikor senkinek sem kell...

Most nezegettem az onkormanyzat tavalyi palyazatait. Onkormanyzati bufe a strandon, fagyizo stb. Senki sem tett ajanlatot!
5 palyazatbol 4 esetben nem volt ajanlat...

Tavaly a kozpontban a horgaszbolt bezart! Felaron adtak mindent, vettem is par botot, orsot. Most mindenki baba-bizomanyival probalkozik, de nyilt egyszerre vagy 4. szerintem azota be is zartak.
Ettermek evek ota uresen allnak ki sem nyitnak.
Mi a Cornerbe jarunk, ott 480ft a napi menu! Igy van forgalom evkozben is. Kambodzsaban volt ennyi a kaja, bar ott 1 dollar volt, az kicsit olcsobb.
gyula1971
gyula1971 2017. 02. 03. 18:59
Előzmény: #11984  buyandhold
#12014
Almádiban sem megy az üzlethelység piac és a vendéglátó egységek piaca?

Erre nem is gondoltam,akkor nem csak Balatonlelle és Fonyód van így.

Ha ki is adják pár hónap múlva újra kiadó.

uzletet sem kiadni sem eladni nem lehet. Ugye az elsobol kovetkezik a masik.-Ez így van.
because 2017. 02. 03. 18:29
Előzmény: #11996  BPartner
#12013
Köszi. Nem is kérek választ erre, meg is találtam: link
because 2017. 02. 03. 18:23
Előzmény: #11996  BPartner
#12012
Igen, pontosan az eladási árakat szeretném megtudni egyes városrészekben.
Mennyibe kerülhet a NAV-nál egy ilyen lista, vagy hol lehet megnézni, hogy mennyi lenne a lista ára?
because 2017. 02. 03. 18:12
Előzmény: #11999  Törölt felhasználó
#12011
hol nézted? linket adnál?
exmnbs1 2017. 02. 03. 17:00
Előzmény: #12009  terelemel
#12010
erdekes
ez hány millió turistát jelent minuszban?
terelemel 2017. 02. 03. 16:59
Előzmény: #12008  Törölt felhasználó
#12009
Kinyirjak a romkocsmakat is?
www.penzcentrum.hu/vallalkozas/tenyleg_tavaly_nyitottak_ki_utoljara_a_vii_keruleti_romkocsmak.1053446.html
Törölt felhasználó 2017. 02. 03. 09:58
Előzmény: #12007  buyandhold
#12008
Almádi az év 9 hónapjában egy csendes, nyugis hely (ajánlom bárkinek pihenésre a környéket, ha a balatoni kéken elindulsz, Füredig 6 kilátó, mindegyikből jó a kilátás). 8500 fős településen általában nincsen Meki vagy valamely konkurense, hacsak nem nagy az átutazó forgalom, 3 hónap miatt meg nem biztos, hogy megéri.
buyandhold 2017. 02. 03. 09:42
Előzmény: #12002  Törölt felhasználó
#12007
Almadiban anno a Meki is becsodolt...
Szerintem a vilagon mashol ilyen nincs...
Törölt felhasználó 2017. 02. 02. 22:11
Előzmény: #12005  Törölt felhasználó
#12006
a minap kommunikáltam egy szakemberrel

igaz lehet, hogy 10 ezer lakást akar garancsi pardon orbán a kopaszin?

azt mondja, hogy valszeg ukránokat hozni mert a magyar kőmíves 400 e/hó (brutto netto mindegy kézbe ennyi) és annyit nem fizetnek
Törölt felhasználó 2017. 02. 02. 21:39
Előzmény: #12004  Törölt felhasználó
#12005
ez tök jó
namost, nekünk azt mondd meg, mit veszel, ha kitárazol :)
és főleg: minek tárazol ki, ha megy a bolt?
köszi
Törölt felhasználó 2017. 02. 02. 21:24
Előzmény: #12003  Törölt felhasználó
#12004
IT sztori (avagy én sem vagyok zseni):
Pár évvel ezelőtt készült elmenni az akkori bérlő, és megpillantottam egy címkét a lépcsőház falán, melyben egy ingatlanos keres a saját unokaöccsének albérletet, akiért kezességet vállal.
Felhívtam, meggyőzött és megbeszéltünk egy lakásnézést. Jött az unokabáty, a mama és a papa (mind úriember). A srác valóban IT menő, utánanéztem a neten, 22 éves kora ellenére már több országban dolgozott (pontosan, ahogy a papa mesélte). Megbeszéltük a részleteket, kicsit furcsán viselkedett, de a zsenik és a művészek közismerten ilyenek. Na mindegy, hazamentem, és elégedetten felnyitottam egy üveg bort, odatettem az íróasztalra, majd ölembe vettem a billentyűzetet és feltettem a lábaimat az asztalra (ebben a testhelyzetben szoktam osztani az eszet a neten). Kis idő múlva megszólalt a telefon (este 11-kor!), mondom, ki lehet az, csak nem az após verekedett a kocsmában? Nem. A ház gondnoka hívott izgatottan, hogy a szomszédban (vagyis a lakásomban) valaki felcsavarta a mélynyomót, rezeg az egész ház, résnyire nyitva a bejárati ajtó, és aki benyit, kap egy méretes pofont. Már többen kaptak a folyosón, így hát kihívták a rendőrséget is. Gyorsan odamentünk az asszonnyal, felértünk az ajtóhoz, majd intettem az asszonynak, hogy menjen előre (mindig előreengedem, ilyen a nevelésem). Na nem szaporítom a szót, az volt a baj, hogy absztinens a gyerek, de most kivételesen ivott töményt, és olyankor teljesen kivetkőzik magából. Ebből az esetből megtanultam, hogy jobb egy rendszeresen ivó ember, mint egy absztinens. Nem rúgtuk ki a mamájára való tekintettel, de hamarosan magától ment, nagyon megkönnyebbültem, hogy elhúzott.
Törölt felhasználó 2017. 02. 02. 20:55
Előzmény: #12000  exmnbs1
#12003
"- A jó bérlő a legjobb ár/érték arányú lakást keresi
- A jó bérlő a legújabb építésű lakást keresi
- A jó bérlő a legújabb/modernebb berendezésű lakást keresi
- A jó bérlő a legköltséghatékonyabb fenntartású lakást keresi"

Bakker a szar bérlő is a fentieket keresi.
Nemhiába mondják, hogy a bérlő pontosan annyira igényes jövetelkor, amennyire igénytelen távozáskor.

Egyébként jó írás lenne (ha besegítettem volna :-))
Törölt felhasználó 2017. 02. 02. 20:46
Előzmény: #12001  buyandhold
#12002
A halászcsárdák helyére meg mekik jönnek :-(
buyandhold 2017. 02. 02. 20:08
Előzmény: #11994  terelemel
#12001
"Ennyire haldoklik Almadi?
De akkor kb az egesz Balaton, nem?"

Nem haldoklik, csak az uzletek, kisboltok.
Most mar mindenki a multihoz jar vasarolni.
De pl. Veszpremben a belvarosban is csak turkalo van, meg ures/kiado uzletek.
Valtoztak a szokasok. Errefele szinte minden hazon kint maradt a tabla, hogy kisbolt, etterem, kocsma. Mar reg nem uzelemnek.
Viszon nemreg nyilott egy ALDI,es mindig tele van....

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek