Topiknyitó: Hathor 2022. 04. 14. 16:43

Külföldön élni jobb! Hol?  

Hello, külföldön élni jobb.. mondják sokan.
Na de hol, miért, mit csinálva?
Akit érdekel fejtse ki. Talán mostanában mindenki gindolkodott rajta.
Lássuk! Jó szórakozást!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 04. 19. 09:02
#100

Külföldi béreket és megélhetési költségekkel sincsenek itt sokan tisztában.
Mosogatást hagyjuk én konkrétan senkit nem ismerek aki ilyen helyen dolgozna...
Egy osztrák gyári munkás átlagbére 13-14-dik havi bért is és jutalmat is beleszámolva bőven 3000/euró vagy ez fölött van 12-hónapra elosztva, ennek feltétele, hogy legyen bármilyen vasipari szakma, mivel erre plusz pénzbeli juttatást fizetnek. Pl. egy ipari vállalat a 13-14-dik havi juttatáson felül, (2021-ben) karácsonyi pénzt 2750/eurót fizetett minden munkavállalójának és konkrétan ennél a vállalatnál százával dolgoznak magyarok is...
Ennél a cégnél minden évben van karácsonyi pénz.
Az ilyen helyeken az osztrákok semmivel sem keresnek többet mint egy külföldről jött munkavállaló, persze a bérek a munkában töltött évek alatt időarányosan emelkednek, az az egy kezdő dolgozó nem fog annyit keresni mint az adott gyárban évtizedek óta dolgozó munkavállaló.
Két kereső simán összerak havi 5-6 ezer eurót és ezt a dupla béreknél duplán kell számolni, így könnyedén összerak egy fiatal pár egy ottani lakást.
Salzburg környékén rengeteg magyar dolgozik és rengetegen rendelkeznek is saját tulajdonú lakással vagy családi házzal.
A másik, hogy államilag is támogatják a lakáscélú megtakarításokat, ami elvileg lakás vásárlására szól de gyakorlatilag bármire elkölthető.
Ezen felül általában még a cég is hozzájárul valamilyen formában pl. albérleti hozzájárulás vagy teljes átvállalás és költözésnél meg 2-nap + rendkívüli szabadság is.
Az sem szabad elfelejteni, hogy a táppénzt is 100%-ban fizetik.
Rendszeres az olyan támogatási forma is, hogy pl. egy autógyári dolgozó 30% támogatással vásárolhatja meg az adott márkájú autóját.
Az sem mellékes, hogy tisztességes bérre bejelentve, tisztességes nyugdíjra is számíthatnak azok akik kint dolgoznak...
Na kb. így fest nagy vonalakban a sztori és ezek miatt nem is lehet összehasonlítani a magyar helyzettel ahol alacsony táppénz, rengeteg helyen minimálbérre bejelentés és alacsony nyugdíj az amire lehet számítani egy magyar munkavállalónak.
Törölt felhasználó 2022. 04. 19. 08:53
Előzmény: #98  Balazska900
#99
A vendéglátosokat nem említettem. Az az ápoló kategória.
Miert nem klimat szereltel? Napi 80 netto minimum.
Balazska900 2022. 04. 19. 08:41
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#98
Laktam Bpn nem is olyan régen, vendéglátásban mozogtam főleg, a rekord órabérem 1500 nettó volt. Ennyit a melósok milliókat keresnek Bpn. mesékről. 
bankos
bankos 2022. 04. 19. 08:38
Előzmény: #2  Hathor
#97
Egy egyszerű gyári munkás is többszörösen jól èl mondjuk Németországban, mint itthon!! Eddig legalábbis ez volt, az árak nagyon elszaladtak kint is....de eddig nagyon sok minden olcsóbb volt, mint itthon, a minőséget hagyjuk is.....
Az egész rendszer teljesen más, aki lakott kint az tudja, hogy nincs olyan hogy utcára kerülsz....ott aztán van segélyezési rendszer....nem véletlen, hogy oda katapultálja magát a migráns is....
Októbertől bruttó 12 euró a minimálbèr, ki lehet számolni az mennyi mondjuk havi 170 órában..és mennyi itt nálunk?? 
De mondom az árak most ott is megszaladtak, de eddig a legtöbb olcsóbb volt.....
És most egy egyszerű munkás emberről beszéltem, átlagról!!
Balazska900 2022. 04. 19. 08:37
#96
Azon vitatkozni hogy Nyugaton jobb e az élet, olyan szintű vita mint azt megkérdőjelezni hogy kék e az ég.
Én 3 éve jöttem haza (kizárólag honvágy miatt), a dolog úgy nézett ki hogy első körben a lakhatásom omlott össze a kintihez képest.
Kinn meg tudtam fizetni bérlakást a béna fizetésből is, megéltem, félreraktam.
Itthon úgy indult a bulika hogy szobát kellett kivenni, s a kintihez képest alig tudtam félrerakni is.
Csicska meló volt kinn is meg itthon is.
Olyan apróságokról nem beszélve hogyha ott leszel munkanélküli kapsz normális ellátást itthon meg 3 hónap után a kutyát se érdekli mi van veled.
Járok orvoshoz is, ami kinn 1 hónap várólista volt, az itthon 3-4.
Írogatja itt a sok troll a milliós melós fizetéseket, érdekes módon én egy ilyet se ismerek...ellenben olyan embert ismerek aki pl. Pesten programozik (junior) és éppen megy Bécsbe a következő hetekben, mert négyszer annyi lóvét ajánlottak ott neki, és azért nem drágább annyival kinn az élet.
Törölt felhasználó 2022. 04. 19. 08:24
Előzmény: #93  signal2
#95
De bizony
Törölt felhasználó 2022. 04. 19. 08:20
Előzmény: #27  KrisztinaI
#94

Nekem az jött le, hogy nem éltél az angoloknál max. csak járhattál ott, így nem ismered Angliát sem.
Egyébként Dratfordnál a Temze hídon mennyi fontot fizettél az áthajtásért amikor délről mentél északra?
Csak úgy kíváncsiságból, mert ha valóban ott éltél akkor ezt mindenki tudja...
A másik, hogy a spanyolokat sem ismered eléggé ha koszosnak találod Spanyolországot.
Az angoloknál és a németeknél is tömegével találsz olyan helyeket ami nem illik bele az általad elképzelt képbe.
A spanyolok szerintem jóval tisztábbak mint az angolok.
signal2
signal2 2022. 04. 19. 08:06
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#93
Hát közel sem.
Peterbond 2022. 04. 19. 07:59
Előzmény: #88  KrisztinaI
#92
A haz vetele tenyleg brutal volt kint. De azon kivul mast nrm lehet mondani. En akkor abbol a 3000 bol ( megegyszer 14 havi fizu mert nyaron es telen 1-1 havi fizu pluszba jott volna. ) bosegesen felre tudtam volna rakni.
.
De kivancsisagbol rakerestem most is a helyre numbeon. 1 haloszobas apartmanok a kozpontban is 800 EUR. 1 fore az elet kb 850 eur. 1700-2000 bol most is kenyelmesen megelnek kint es felretennek egy 1000 est. De kotve hiszem hogy most is 3000 lenne az a melo.
.
Amugy ha lakast vennek ott 3000-4000 EUR negyzetmeter arak vannak. Brutal tenyleg. Az 1.5 millios negyzetmeter ar. Kb 1 negyzetmeter a felajanlott havi netto keresetem lenne. Meg szerencse hogy a Pesti  800.000 ezer1 millio koruli negyzetmeterarak a havi netto fizum alatt vannak ( ja nem ).
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 19. 07:04
Előzmény: #88  KrisztinaI
#91
4,5-5 k az vezetői, de nem felső vezetői pénz. Egy keresők családmodellhez az még karcsú, ott még inkább mindketten dolgoznak, és akkor bejön havi 8-10k plusz juttatások, 13-14. havi fizetés, meg 60-80% bónusz. Mert középvezetői szinten már az is jelentős tétel. Így már nem is szar.
Törölt felhasználó 2022. 04. 19. 06:43
#90
Egy klímaszerelő férj es egy műkörmös asszony simán összerak Bp-en netto 1,8 milliót havonta.
Benzedrine
Benzedrine 2022. 04. 19. 06:40
Előzmény: #88  KrisztinaI
#89
Ez a házvásárlás valami magyar betegség, semmi szükség rá. Nyugdíjas korra tengerparton vagy a Balatonnál esetleg. A pénz nem minden, a fizetésen kívül kapsz még ingyenes eu színvonalú orvosi ellátást és oktatást a gyereknek. Egy diplomás házaspár Németországban lazán összerak havi ötezer eurót, kétezerért még Münchenben is lehet bérelni száz négyzetmétert.
KrisztinaI 2022. 04. 18. 23:12
Előzmény: #87  Peterbond
#88
Havi 3000 EUR-ból  ott sem lehet messzire menni , ha nincskb  még egy ilyen fizetés a családban.
Arra akartam kilyukadni, hogy ahhoz, hogy ott is házat vegyél, kb nettó 4500- 5000 EUR-t kell, hogy keress, ami azt jelenti, hogy vezetői/felsővezetői pozícióban vagy.
Ez az, amit transzfer nélkül már nem igazán tudsz elérni.
Peterbond 2022. 04. 18. 22:54
Előzmény: #86  Peterbond
#87
Nekem 7 éve javasolták a multinál ahol dolgoztam hogy pályázzak meg egy kinti pozíciót. ez belgium lett volna. Kicsivel több meló és nagyobb felelősség mint amit akkor itthon csináltam de nem vészesen. Akkor ha jól emlékszem bruttó 400-450 között kerestem. Ez az ajánlat havi 3000 EUR-ról szólt ( 14 havi fizuval ). Azt hittem bruttót mondja de kiderült nem ez a nettó bér lett volna. nettó 900.000 forint akkor. Ugyanennél a magyar multinál nem hogy a főnököm de még az ő főnöke se kereset ennyit.
.
akkori munkatársaim közül nem egy kiment dolgozni. Nem mosogatni, hanem pénzügyi és számviteli vonallon. A volt középiskolai osztályomból 30 emberből 5-6-t tudok fejből mondani aki most is kint dolgozik. Van  mindenféle ( vendéglátás, bank, számvitel ) de egy se minimálbéren keres kint. szóval felejtsük el ezt a kint csak alja munkára kellenek  magyarok szöveget.
Peterbond 2022. 04. 18. 22:46
Előzmény: #85  Peterbond
#86
És akkor nem is hiányszakmákról beszéltünk mint pl kamion sofőr akinek évi 50-60.000-et is kínálnak ( 2 millió körüli bér ).
Peterbond 2022. 04. 18. 22:45
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#85

Imádom az ilyen " mindenki kint mosogatni megy bezzeg itthon kereshetne 1 millát is csak lusta" szövegeket.
.
Ezzel szemben a magyar nettó átlagkereset 290.000 forint.
https://www.ksh.hu/docs/hun/xftp/gyor/ker/ker2112.html
Az angol minimálbér meg 1520 font azaz 684.000 forint. A minimálbér !!! A medián bérre több számot is találtam de teljes munkaidőben mind évi 32-38.000 között szórnak. Az alsóval számolva is 2700 font havonta ( 1.215 ezer forint ). Az átlag bér. 
idegsüveges 2022. 04. 18. 21:45
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#84
Így értetted? A burkoló, villanyszerelő, kőműves hiány rendben van? Vagy hogy normális kenyeret alig tudsz venni? De amerre nézel az iparban, mindenhol munkaerőhiány van, csak fizetni nem akarnak a munkáltatók...és a megfelelő törvényi háttérrel nem is egyeztetnek a munkavállalókkal...vajon meddig mehet így?
Benzedrine
Benzedrine 2022. 04. 18. 21:24
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#83
Ebbő le az jön le, hogy alkalmazottként, nem vezető pozícióban nagyon nagyon kevesen keresnek havi 1M fölött.
Törölt felhasználó 2022. 04. 18. 21:18
Előzmény: #81  idegsüveges
#82
Jaj ne csinaljunk ugy mintha itt mindenki aki kiment mosogatni az tanár vagy ápoló. Azzal hogy kint mosogat vagy itt klimaszerelő ugyanúgy nem tesz hozzá semmihez. 
idegsüveges 2022. 04. 18. 21:09
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#81
Van egy viszonylag jól fizetett szakmám, már jeleztem, hogy nem az én jövedelmemről vitatkozunk. Viszont azt nem értem, hogy te miért nem érted, a felsorolt hivatások és még jó néhány határozza meg az életminőségünket Magyarországon. Mivel egy részükkel az állami szervek szóba sem állnak, néhányukat pedig zsarolják is, nekünk kellene kikövetelni, hogy tisztességesen járjanak el velük. De te beéred a saját jövedelmeddel. A baj az lesz, hogy a pályaelhagyók illetve külföldre távozók miatt elégséges szolgáltatás sem lesz az élet sok területén...Viszont a jól kiépített nemzeti burzsoáziának lesz pénze külföldi oktatásra, gyógykezelésre, csak ez már a szimpatizánsaikon sem fog segíteni...havi 1-3 "gurigából" te majd meg tudod oldani valószínűleg, de ez szerinted elég, ha állítólag egy "nemzeti" kormány van, aki a teljes kárpát-medencei magyarságot akarja integrálni, csak a "libsinek" minősítetteket nem...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek