Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Metwolf
Metwolf 2017. 11. 25. 09:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#44820
Köszi, viszont mindenkinek! :-)
Igen, annak is ugyan így lehet chartot csinálni.
thibi99 2017. 11. 25. 09:11
Törölt hozzászólás
#44819
Törölt felhasználó 2017. 11. 25. 08:57
#44818
Nem lennék meglepődve, ha ez az MKB-hoz kerülne
http://azenpenzem.hu/cikkek/vegul-megis-bedaralja-a-dimenziot-az-mnb/4510/
Petik5e 2017. 11. 25. 08:38
Törölt hozzászólás
#44817
Snapsz
Snapsz 2017. 11. 24. 23:59
#44816
Az a több mint 7k támasz pakk, amit napközben kivettek egyben, az vajon a karbantartó bróker játszós pakkja lehetett? :) Nem akarták azt eladni szerintem annyiért. :)
Metwolf
Metwolf 2017. 11. 24. 22:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#44815
Konzum napos chart: https://invst.ly/5xmkb
Érdekes lett gyertya azzal a felszúrással 3080-ig, akkor lett volna jó ha 3040-50 között zárunk, de így sem olyan rossz. Látszott, hogy amint megindult volna fel, lenyomták 3k-ra és folyamatosan adták rá az új vevőkre, 10Ft-ot sem hagyták menni, ami a tőkeemeléssel magyarázható amit fejtegettünk alább már. Bollingerek szűkülésnek indultak. Jövő héten meglátjuk mire mennek a fékezéssel, ha Opus megy tovább fel és beindul a vételi effektus itt is esetleg.
Donqatto
Donqatto 2017. 11. 24. 18:48
Előzmény: #44810  adooptimalizalo
#44814
Itt most valami olyasmi van, ami OPInál volt 200 körül...
thibi99 2017. 11. 24. 18:34
Törölt hozzászólás
#44813
pickpepe
pickpepe 2017. 11. 24. 18:26
Előzmény: #44810  adooptimalizalo
#44812
És valószínűleg ezért nem engedik emelkedni a tőkeemelésig.
Zsirosbeodon 2017. 11. 24. 17:10
Előzmény: #44810  adooptimalizalo
#44811
z 3020
adooptimalizalo 2017. 11. 24. 16:58
Előzmény: #44776  Wuff
#44810
Ez a lényege az egésznek, amit leírtál, én is ugyanígy látom...Ez olyan lehetőség most, mint 320-nál az Appeninn volt. Ott is előtte már megcsinálták  ugyanazt a két másik cégnél, ezért lehetett tudni, hogy mi lesz az ajánlati ár után. Most ugyanígy lehet tudni a Konzum forgatókönyvét, mert az Opus már végigjárta ezt az utat. Ez pedig: Tőkeemelés korrekt áron --->Növekvő részvényszám--->likviditás---->prémium kategória---->intézményi befektetők megjelenése----> árfolyam elszállása.
Sarpac
Sarpac 2017. 11. 24. 16:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#44809
Így van saját konszernje lesz majd ahová a cégeit bepakolja, de az nem az opus és nem a konzum lesz hanem egy teljesen új, most, hogy hírneve van a tőzsdén is hülye lenne ezt nem kihasználni!
Petik5e 2017. 11. 24. 16:49
Törölt hozzászólás
#44808
jofej 2017. 11. 24. 16:45
Előzmény: #44806  jofej
#44807
Bocs , ez Opus beírás akart lenni.
jofej 2017. 11. 24. 16:44
#44806
Én is benne vagyok és már nagyon remeg a kezem. Megnéztem az elmúlt időszak adatait és november 10. óta folyamatosan emelkedik az árfolyam. Előbb utóbb korrekciónak kell jönnie.
wallasz
wallasz 2017. 11. 24. 16:31
Előzmény: #44802  Törölt felhasználó
#44805
Én ugyanezt gondoltam, ki is szálltam augusztusban. Aztán ősszel vissza előbb opiba, nemrég ide. A forgalom győzött meg. Csak a konzi 3 havi átlagforgalma napi 200k rv. Ezt nem lehet kisbüfikre ráönteni, nem tudnának kiszállni a nagyok. 
Sarpac
Sarpac 2017. 11. 24. 16:31
Előzmény: #44802  Törölt felhasználó
#44804
Ezzel teljesen egyetértek! Hír viszont van ML folyamat a maga kis várát építgeti. Opus topikban ami ott megy már szinte elmebeteg! ML megnyer a saját cégének 2 pályázatot és erre úgy fogják fel mintha az opus vette volna! Opus meg a konzum mögött egy jó sztori van ami árfelhajtásra kiváló ezért is szálltak be bő fél éve, és nem alapított saját konszernt(lóvészerzésre és a tőzsdelépés előtti tesztnek kiváló). Valószínűleg a 2 tőkealap és a mögötte álló brokercsapatnak az a dolga, hogy ebből minél több pénzt ki tudjanak facsarni! 
Metwolf
Metwolf 2017. 11. 24. 16:23
Előzmény: #44802  Törölt felhasználó
#44803
Ez alapesetben igaz, egyet is értek a gondolatmeneteddel. Ugyanakkor azt is látni kell, hogy ez nem szokványos helyzet, itt egy (3) nagyvállalat épül fel kormányzati hátszéllel, a hozzájuk köthető gazdasági szereplők támogatásával. Jövőre választások is lesznek. Nem engedhetik meg maguknak, hogy arról harsogjon a sajtó, hogy  "feleztek" a Mészáros-papírok. Sokkal inkább az ellenkezője várható. Aztán ha nem így lesz, akkor tévedtem! :-)
Törölt felhasználó 2017. 11. 24. 16:07
Előzmény: #44799  Metwolf
#44802
Reménykedni lehet, mivel semmi valós információ nincs közzétéve, csak a találgatás megy.
Az biztos, hogy a közzétett számok szerint az összes ML részvény túlárazott és nagyon jó híreknek kell jönniük, hogy ezt az árat alátámasszák.
Persze aki bennük ül, az bizakodik és felbeszéli, de azért aki nem kezdő az azért tudja, hogy a tőzsdén nemcsak nyerni lehet, hanem bukni is és ez hatványozottan érvényes a kis papírokra.
Sokan szálltak be mostanában ezekbe a részvényekbe és főleg a fórumon lehet látni épp a birkaeffektust.
Soha nem írtam, hogy nem lehet keresni az ilyen befektetéseken, csak egy kicsit nevetséges, hogy hat hónapos "brókerek" el vannak szállva maguktól, meg a tudományuktól, mert véletlenül kerestek vele. Magyarázzák a megmagyarázhatatlant. Büszke, bátor nemzet!

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek