Topiknyitó: lord_of_the_kings 2014. 03. 31. 22:10

Kire szavazol április 6-án?  

Letesztelhetjük, hogy a fórum mennyire fedi majd az országos átlagot. Mindenki írja be, kire fog szavazni, aztán időről időre összesítünk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemes
elemes 2014. 04. 02. 15:30
Előzmény: #536  parkinson
#540
csak hogy értsük, konkrétan egy ilyen eszközre gondoltam:

link
goapsy1
goapsy1 2014. 04. 02. 15:29
Előzmény: #537  elemes
#539
Amennyiben egy komplett iparág lenyúlása és kiosztása a haveroknak "néhány elkerülhetetlen és néhány elkerülhető hibá"nak számít, feltétlenül igazad van. :)))
goapsy1
goapsy1 2014. 04. 02. 15:27
Előzmény: #535  elemes
#538
A szoci maffia tagjai milliókat loptak, és ezért lesittelték őket.

A fideszes maffia tagjai MILLIÁRDOKAT lopnak, és ezért semmi büntetést nem kapnak, sőt.

Nem elhalványultak, hanem elég egyértelmű a reláció a kettő között.
elemes
elemes 2014. 04. 02. 15:27
Előzmény: #536  parkinson
#537
a trafikot tényleg túllihegték a balsajtóban, szerintem az alapvető célt (a hozzáférés nehezítése) sikerült elérni, néhány elkerülhetetlen és néhány elkerülhető hibával.

a földbérleteknél viszont elég sötét dolgok zajlottak, és ezt nem a balsajtóból tudom, sajnos. egyezzünk meg abban, hogy csak azoknak a tökét nyomjuk a kukoricamorzsolóba, akik különösen szemét módon és az ország kárára csaltak a földpályázatokon, rendben? még ha erre leszűkítjük a kört, akkor is számíthatunk az ensz emberi jogi vizsgálóbizottságának látogatására.
parkinson 2014. 04. 02. 15:23
Előzmény: #507  dexter
#536
"Ajánlom, hogy beszégess volt trafiktulajdonsoakkal, akiknek a megélhetését vették el, olyanokkal akik 20-25 éve művelték a földet és egyik napról a másikra földönfutók lettek, vagy egy takarékszövetkezet tulajdonssal, akit az állam kisemmizett.

Persze bele is lehet dugni a fejedet orbán seggébe, de attól ezek az ügyek még vannak.
dexter"
...a fejedet orbán seggébe...minősíti a színvonaladat

A hivatkozásotokat mind a hamis szocliberál médiából másoljáto

több 100 trafik a többszöri pályáztatás után is üresen áll
ali nem fizette a földbérletet, állattartást nem vállalt, csak a "támogatásra" pályázott azok hőzöngtek, csak arról nem írt a hazug és félrevezető média, stb. stb.
elemes
elemes 2014. 04. 02. 15:22
Előzmény: #533  goapsy1
#535
"A szívemre azért, hogy megbüntessem a fideszes maffiát, az eszemre meg azért, mert objektíven nézve (bármennyire gyenge is a baloldal) mégsincs jobb, aki esélyes jelenleg a kormányzásra."

mondhatjuk, hogy a szoci maffia már elhalványultak? :-)
elemes
elemes 2014. 04. 02. 15:21
Előzmény: #522  Törölt felhasználó
#534
"(na nem úgy mint a Fidesz. Az is kicsi volt aztán mekkora nagy szar lett.)"

sajnos Vona Gábor és Orbán Viktor személyiségében elég sok hasonló vonás van.
goapsy1
goapsy1 2014. 04. 02. 15:19
Előzmény: #531  szivacs
#533
Nem szükségképp ennyire kiélezett a dolog.

Én a szívemre és az eszemre is hallgathatok, mikor a baloldalra szavazok:

A szívemre azért, hogy megbüntessem a fideszes maffiát, az eszemre meg azért, mert objektíven nézve (bármennyire gyenge is a baloldal) mégsincs jobb, aki esélyes jelenleg a kormányzásra.
goapsy1
goapsy1 2014. 04. 02. 15:16
Előzmény: #527  elemes
#532
ez alapban igaz, ezért mondtam, hogy kicsiben kell kezdeni.

az, hogy nem szarod tele szeméttel a közvetlen lakókörnyezeted, nem kerül semmibe, viszont azonnali pozitív haszna van.

Tény, én is írtam lentebb, ezt kialakítani nagyon hosszú és nehéz feladat.
szivacs
szivacs 2014. 04. 02. 15:14
Előzmény: #515  elemes
#531
Kezd körvonalazódni, hogy voltaképpen kétféle döntési mód lehetséges a választók számára: a szívükre vagy az eszükre hallgatnak.

A szívükre hallgatnak, azaz az elveiket követik (már ha vannak elveik) és hoznak egy elvszerű döntést amellett akinek az értékrendjét vállalhatónak és személyét bizalomra méltónak érzik és nem gondolnak bele, hogy ez az érzelmi döntés milyen következményekkel járhat akár a választás eredményét akár az azt követő 4 évet illetően.

A másik út, hogy az eszükre hallgatva elnyomják az érzéseiket, félreteszik elveiket (már ha vannak elveik) és háttérbe szorítva értékrendjüket kiszámítják, hogy szerintük kire kellene szavazniuk ahhoz, hogy az általuk óhajtott eredmény jöjjön ki a választás végén vagy ha ez nem lehetséges, akkor legalább a számukra leginkább nem kívánt eredményt meg tudják akadályozni.
Annyiban közös ez az út az előzővel, hogy szintén megpróbálnak nem gondolni az ilyen módon meghozott döntésük következényeire sem a következő 4 évet sem a saját értékrendjük megerőszakolásából fakadó lelki konfliktust illetően.

Az viszont egyértelműen látszik, hogy azok, akiknek vannak elveik és értékrendjük vagy szívükre hallgatván az eszüket fogják veszteni vagy az eszükre hallgatván a szívük fog meghasadni.

Ez pedig nem más, mint a létező "demokráciánk" tragédiája.:-(

U.i.: mindez természetesen nem vonatkozik azokra, akiknek nincsenek elveik, értékrendjük csak érdekeik és kaméleonkéknt alkalmazkodnak bármihez - vagy a szív vs. ész dilemmája elől a begubózásba menekülnek és másokra hagyják a döntés felelősségét (bár utóbbiak a saját lelkiismeretük elől nem fognak tudni hová bújni...)
Törölt felhasználó 2014. 04. 02. 15:14
Előzmény: #523  dexter
#530
Erről van szó ? :-)))
link
goapsy1
goapsy1 2014. 04. 02. 15:13
Előzmény: #522  Törölt felhasználó
#529
fidesz-mszp koalában nem hiszek, mert azt egyik párt tábora sem fogadná el. (hisz a 2 párt léte gyakorlatilag azon alapul, hogy megakadályozzák a másik visszatérését.)
Én is sokkal inkább Bajnaiék miatt és a fidesz ellen szavazok az összefogásra, mintsem a szocikért.

"Véleményed memorizáltam, aki zászlót éget az nem alkalmas kormányzásra. "

Nem csak emiatt nem alkalmas, hanem a lent tárgyalt okok miatt. De az tény, hogy aki eus zászlót éget, ott azért komoly aggályok merülnek fel, hogyan kormányozna egy eu-tag, s az eura teljesen rászoruló országot.

"Én drukkolok 2-3 kicsinek, hátha beérnek. "

Ebben is szurkolhatsz az ellenzéknek, hogy hatalomra kerüljön, és megváltoztathassa a választási törvényt. A jelenlegi ugyanis, bár burjánzanak a kis pártok, de megerősödni egyiket sem engedi.
Törölt felhasználó 2014. 04. 02. 15:12
Előzmény: #516  Törölt felhasználó
#528
Van sok lelkes fideszes kötvényes... ők bevállalnák azonos kamaton.
;-)

most mennem kell zászlót égetni.

elemes
elemes 2014. 04. 02. 15:11
Előzmény: #524  goapsy1
#527
"hétköznapi értelemben vett "zöld" gondolkodásra."

a hétköznapi értelemben vett zöld gondolkodás FELTÉTELE, hogy a gondolkodási - döntési - cselekvési időhorizonton ne a mai vacsora lebegjen, hanem mondjuk néhány év vagy évtizedre előre tervezzünk (gyerekeink sorsát is mérlegeljük).

Vagyis, képesek legyünk olyan MUNKÁT végezni, aminek az eredménye sok év múlva jelentkezik.

Ezt a gondolkodást kialakítani az emberekben nagyon nehéz feladat.
signal2
signal2 2014. 04. 02. 15:11
#526
Persze a kérdések alapján orientálhatod a végeredményt, de érdekes megnézni, hogy milyen párt-sorrendet dob ki neked a válaszaid alapján:
link
elemes
elemes 2014. 04. 02. 15:08
Előzmény: #521  HALIS
#525
szerintem sem :)

tényleg eddig is nyilvánvaló volt, mondjuk 2002 óta biztosan, hogy minden kampányban vastagon keresztfinanszírozzák a párthirdetéseket különféle cégek. van aki utólag, hálából, van aki előre, a megbízások reményében.
goapsy1
goapsy1 2014. 04. 02. 15:07
Előzmény: #518  elemes
#524
nem, semmiképp nem ilyen dolgokra gondoltam, csak a hétköznapi értelemben vett "zöld" gondolkodásra.

amiben lenne hova fejlődnie az országnak, lásd csak a sógorokat.
dexter 2014. 04. 02. 15:06
Előzmény: #514  szivacs
#523
"Eszerint úgy látod, hogy olyan helyzetbe kerültek a választók, hogy a döntési lehetőségük arra szűkült be, hogy két rossz közül a szerintük kevésbé rosszat válasszák??"

Jól látod. Szerintem sajnos ez van.
Törölt felhasználó 2014. 04. 02. 15:05
Előzmény: #508  goapsy1
#522
Előbb lesz fidesz-mszp koala, úgyhogy megnyugodhatsz.
Ezt a zászlóégetős érvet alaposan végigjárod ;-) Véleményed memorizáltam, aki zászlót éget az nem alkalmas kormányzásra.

Én drukkolok 2-3 kicsinek, hátha beérnek.
(na nem úgy mint a Fidesz. Az is kicsi volt aztán mekkora nagy szar lett.)
HALIS
HALIS 2014. 04. 02. 15:04
Előzmény: #520  elemes
#521
Jah, télleg....
Végülis semmi... :-)

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek