Topiknyitó: lord_of_the_kings 2014. 03. 31. 22:10

Kire szavazol április 6-án?  

Letesztelhetjük, hogy a fórum mennyire fedi majd az országos átlagot. Mindenki írja be, kire fog szavazni, aztán időről időre összesítünk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 04. 03. 09:39
Törölt hozzászólás
#740
szivacs
szivacs 2014. 04. 03. 09:36
Előzmény: #703  Törölt felhasználó
#739
"Nem az a legfőbb kérdés tehát, hogy KIKET bízunk meg a hatalmunk gyakorlásával, hanem hogy MILYEN FELTÉTELEKKEL bízzuk meg őket!"

Ennek pont ellentmond a 2/3. Tudsz ennél jobb feltételeket ?

Feltételek alatt azt értem, hogy a megválasztott képviselőket működésük 4 éve alatt gyakorlatilag semm nem köti a választóikhoz.
Mandátumuk szabad, azaz joguk van úgy dönteni, ahogy akarnak. Ennek fényében nem csoda ha az érdekeiket megvizsgálva úgy találják, hogy számos olyan érdekük van (egyéni, családi, támogatói, párt,..) amelyek fontosabbak a választói érdekek képviseleténél, amire semmi sem kötelezi őket.
Mivel 4 év hosszú idő, a választók addigra sokmindent elfelejtenek a nekik tett ígéretekből - már ha egyáltalán tett nekik bármilyen ígéretet. tehát az a veszély, hogy esetleg 4 év múlva nem választják újra őket, nem esik olyan súllyal a latba, mint az azonnali előnyökre váltható hatalom és a lerovandó "hála" a támogatóknak.
dexter 2014. 04. 03. 09:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#738
A környezetemben 10-ből egy szavaz a fideszre. Lehet, hogy én járok rossz közegben, de nem látom azt hatalmas fidesz előnyt, amit a közvéleménykutatók írnak.
dexter 2014. 04. 03. 09:26
Előzmény: #735  wyl
#737
"Az elvhűséget a cél megvalósítása érdekében most félre kell tenni. Az A jelenlegi választási rendszerben az elvhűségünkkel jelenleg a jelenlegi rezsimet támogatjuk, mint ellenzék. Sajnos ezt és most a hosszabb távú célok érdekében félre kell tenni.
Nekem valahol a MoMa és az LMP körüli ideológia jelentené az "elvhűséget", de az előbb említettek okok miatt a kormányváltókra szavazok. Mindkét voksommal!"

Sajnos ez teljesen így van.
A fidesz annyira a saját képére formálta a "demokratikus" választást, hogy másképp nem lehet kiütni a nyeregből. Gyakorlatilag a kádár rendszerből volt így, hogy látszólag volt szavazás, de ott csak egy jelöltre lehetett szavazni. Most még van több jelölt, de ez csak a színház része.
dexter 2014. 04. 03. 09:20
Előzmény: #728  elemes
#736
A kb. 1:10-es arányt a tények mutatják, nem a kettős mérce.

De legyen 1:5, ha ez szimpatikusabb.

Nyilván az mszp érában az mszp-hez közeli cégek nyertek több pályázatot.

De talán pont itt a portfólión volt egy cikk, hogy ez az elmúlt 4 évben hogy alakult.
wyl 2014. 04. 03. 09:19
Előzmény: #723  elemes
#735
"lehet, hogy nem fognak bejutni, de ha emiatt gyakorlati szempontból másra szavaznék, azzal pont azt az elvhűséget adnám fel, amit a politikusoktól meg elvárok. szóval LMP."

Az elvhűséget a cél megvalósítása érdekében most félre kell tenni. Az A jelenlegi választási rendszerben az elvhűségünkkel jelenleg a jelenlegi rezsimet támogatjuk, mint ellenzék. Sajnos ezt és most a hosszabb távú célok érdekében félre kell tenni.
Nekem valahol a MoMa és az LMP körüli ideológia jelentené az "elvhűséget", de az előbb említettek okok miatt a kormányváltókra szavazok. Mindkét voksommal!
szivacs
szivacs 2014. 04. 03. 09:18
Előzmény: #723  elemes
#734
Ebben totál igazad van!

Jut eszembe, kérsz majd számlát az autószerelőtől? :-)
Törölt felhasználó 2014. 04. 03. 09:18
Előzmény: #722  dexter
#733

by Wiki : ".... 2006 őszén Belváros-Lipótváros polgármesterévé választották. A 2010-es országgyűlési választáson Budapest 7. számú egyéni választókerületében (Belváros-Lipótváros) nyert mandátumot."

És aztán a "Budapest szive" projekt !link

A lakásokat 2009-ben vásárolták , a cikkek szerint két pasaparki ingatlanról van szó egy 185nm (92M) és egy 141nm-es (70M), itt a lakásárak kb 500e/nm , de lehet hogy több ! A lakásokhoz tartozik két garázs , 3M/db + új hírek szerint egy 80nm tetőterasz is amit kb 20M értékre taksálnak ! Öszeadva ez kb 188M alsó értéken számolva!
dexter 2014. 04. 03. 09:17
Előzmény: #727  elemes
#732
Ha magadra vetted, hogy fideszes vagy, akkor azt ne nekem tulajdonítsd.

Én azt írtam:
látszik rajtad ugyanaz a kettős mérce, ami a fideszt is jellemzi

Azt hiszem a kettő között lényeges különbség van.
dexter 2014. 04. 03. 09:15
Előzmény: #723  elemes
#731
"egyébként, meg "normális ország", persze a politikusok példaképek, és "fejétől büdös a hal", de a magyar közélet szereplői pont ugyanolyanok, mint a magyar népesség többsége: hipokriták vagyunk. MÁSOKTÓL elvárjuk a legmagasabb erkölcsi színvonalat, de saját magunkkal elnézőek vagyunk, szeretjük "okosba" megoldani a dolgainkat, szeretjük "gyorsítani" az ügyintézést, "megbeszélni" a rendőrrel a szabálysértéseket, és nem szeretünk adót fizetni. Minden országnak olyan politikusai vannak, amilyen az országban lakók többsége, mert az emberek azokkal a jelöltekkel szimpatizálnak, akik hozzájuk hasonlóan gondolkodnak és hasonló értékeket tisztelnek. És ez teljesen pártfüggetlen."

Ez így van. De ez csak azért van, mert nincs számonkérés.
Addig míg egy politikus naponta odamehet és a bevallását annyiszor módosítja következmények nélkül, amennyiszer akarja, addig ez a helyzet nem fog változni.
A rogánt az első változtatás után sittre vágátk volna 5 évre, akkor az egyszerű ember is el fog rajta gondolkodni, hogy megéri-e trükközni.

A csehekenél az ügyészség korrupció gyanújával elvitte a fél korményt és lesittelték őket.
Ez mo.-on mikor fog bekövetkezni?
Törölt felhasználó 2014. 04. 03. 09:12
Előzmény: #715  elemes
#730
Szerintem nem érted amit írni akarunk.
A kormányon lévő egyik vezető politikus NEM adhat többször egymás után büntetlenül hamis vagyonnyilatkozatot.
Nem bírálhatja felül a törvényt (ha elválna...)
Az ellenzék (ellentétben a Fidesszel)valóban teljesen bénán kezeli ezeket a dolgokat, de tulajdonképpen nem is az ő dolga lenne.
Törölt felhasználó 2014. 04. 03. 09:12
Törölt hozzászólás
#729
elemes
elemes 2014. 04. 03. 09:12
Előzmény: #726  dexter
#728
"csak a kettő között van egy 1:10 különbség a fidesz javára."

na ez a kettős mérce :-) de akkor már értem, miért kell engem fideszes sarokba tolni. a számok, amiket írsz, hibásak.
elemes
elemes 2014. 04. 03. 09:11
Előzmény: #722  dexter
#727
előre elhatároztad, hogy én fideszes vagyok és kettős mércét alkalmazok, EZÉRT nem értetted meg a balerinás hasonlatot. ez kicsit tragikomikus. de tényleg mennem kell a szervizbe, csóközön.
dexter 2014. 04. 03. 09:11
Előzmény: #718  elemes
#726
Így van, csak a kettő között van egy 1:10 különbség a fidesz javára.

Korábban már leírtam, hogy pl. a fidesz állandóan előhozza, hogy az mszp felvett 10Mrd euro IMF hitelt 2.5% kamatra. Azt már nem hangoztatja viktor, hogy ők meg kb. 25Mrd euro hitelt vettek fel 4 év alatt kb. 6-6,5% kamatra.

Azt hiszem a kettő között látszik a különbség.

De ha te ezt nem látod, akkor úgyse lehet téged meggyőzni.
elemes
elemes 2014. 04. 03. 09:08
Előzmény: #724  dexter
#725
hát sajnálom, ha csak úgy tudsz nekem válaszolni, hogy előtte fideszesnek címkézel, akkor nincs miről beszélnünk.

Rogán kapcsán asszem bigyulának válaszoltam (715).
dexter 2014. 04. 03. 09:07
Előzmény: #721  elemes
#724
" Sőt, a szegénységi szint fölött a boldogság független a vagyontól. Nehéz ezt elhinni, pedig így van. "

Ezt előadhatnád a fideszes pártgyűlésen is, hátha vikiék megvilágosodnak, mert lehet azért loptak ennyi, mert boldogtalanok voltak...
elemes
elemes 2014. 04. 03. 09:06
Előzmény: #720  dexter
#723
Normális országban a politikusok "példaképek".

ezért szavazok én most az LMP-re, mert ők állnak legközelebb ahhoz, amit normális országbeli politikusnak tartok.

lehet, hogy nem fognak bejutni, de ha emiatt gyakorlati szempontból másra szavaznék, azzal pont azt az elvhűséget adnám fel, amit a politikusoktól meg elvárok. szóval LMP.

egyébként, meg "normális ország", persze a politikusok példaképek, és "fejétől büdös a hal", de a magyar közélet szereplői pont ugyanolyanok, mint a magyar népesség többsége: hipokriták vagyunk. MÁSOKTÓL elvárjuk a legmagasabb erkölcsi színvonalat, de saját magunkkal elnézőek vagyunk, szeretjük "okosba" megoldani a dolgainkat, szeretjük "gyorsítani" az ügyintézést, "megbeszélni" a rendőrrel a szabálysértéseket, és nem szeretünk adót fizetni. Minden országnak olyan politikusai vannak, amilyen az országban lakók többsége, mert az emberek azokkal a jelöltekkel szimpatizálnak, akik hozzájuk hasonlóan gondolkodnak és hasonló értékeket tisztelnek. És ez teljesen pártfüggetlen.
dexter 2014. 04. 03. 09:05
Előzmény: #719  elemes
#722
Annyira látni rajtad ugyanazt a kettős mércét, mint ami a fideszt is jellemzi. rogánt próbálod mindenfajta átlátszó indokkal védeni, mikor nem lehet.

Engem, mint állampolgárt pont nem érdekel, hogy melyik ügyet, ki, mikor, mennyi ideig készítette elő. Ugynaolyan bűnösök és ez a lényeg.

Nekem a rogán ügy pont annyira vállalhatatlan, mint a simon ügy.

Elárulom a kettő közötti különbséget:
az egyik ember mszp-s, amásik fideszes
az egyikkel tele van a fidesz sajtó, minden nap legalább 3x ez megy a tv-ben, rádióban, újságokban, stb. a másikról hallgatnak, mint szar a fűben, és a közmédiában 0 hír jelent meg

Ez megint a kettős mérce:
"Egy pirulós balerinát, aki életében először elcsórt egy almát a piacon, zavarba lehet hozni így, de évek óta rutinosan és nagyban dolgozó enbert nem."

rogán 2009 (ha jól emlékszem ekkor vette a lakást) óta hazudott a bevallásában, és akkor sem volt annyi pénze, hogy megvegye, most meg nincs annyi pénze, hogy fenntartsa azt a lakást (legalábbis hivatalosan nincs; ez viszont felveti a kérdést, hogy honnan van)

rogán ugyanannyira "rutinosan és nagyban dolgozó enber " a lopásban, és a csalásban, mint simon, semmi különbség nincs kettő között
elemes
elemes 2014. 04. 03. 09:03
Előzmény: #712  dexter
#721
"Persze lehet szépíteni, hogy ezek milyen boldogok"

Nem ezt mondtam. Azt mondtam, hogy aki szegény, az lehet boldog. Sőt, a szegénységi szint fölött a boldogság független a vagyontól. Nehéz ezt elhinni, pedig így van. De most aligha tudjuk megbeszélni, mert indulnom kell szerelőhöz az autóval. Látod, nem vagyok szegény, de a vagyon is teher néha.

Az nyomorog, akinek a fizikai létfenntartása is napi probléma.

A szegény, akinek nincs vagyona, nincsenek megtakarításai, csak a mindennapi élethez szükséges javakkal rendelkezik.

A hárommillió szegény az utóbbi kategória.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek