Topiknyitó: lord_of_the_kings 2014. 03. 31. 22:10

Kire szavazol április 6-án?  

Letesztelhetjük, hogy a fórum mennyire fedi majd az országos átlagot. Mindenki írja be, kire fog szavazni, aztán időről időre összesítünk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 04. 02. 17:18
Előzmény: #577  Törölt felhasználó
#580
Megvan a Simon-pénzek egyik forrása

link

mszp be sem jut
Törölt felhasználó 2014. 04. 02. 17:18
Előzmény: #578  Törölt felhasználó
#579
Már a múltkori hozzászólásoddal is teljesen egyetértettem. Most is nagyon jókat írtál, ezt gondolom én is.

A demokratikus rendszerben tett károkhoz tegyük hozzá a társadalomban, az emberek attitűdjében okozott károkat is, mert az sem mellékes: a versenyhez, piachoz, globalizációhoz, stb. való hozzáállásukban, államhoz való viszonyukban (állam segít) is azon ügyködik, hogy visszalépjünk vagy 30 évet. Ilyen társadalomra pedig nem lehet versenyképes gazdaságot alapozni.
Törölt felhasználó 2014. 04. 02. 17:10
Előzmény: #571  Törölt felhasználó
#578
Én meg biztos egy balos mikroközösségben élek, mert a környezetemben alig van fideszes, meg jobbikos. Igaz nem vagyok már 22 éves. :)

Más: a lopás a politika természetéből fakad, ezt már a régi rómaiak is tudták, ahol gyakorlatilag teljesen legális volt a "kenőpénz" és nyílt ügyek mentén zajlott a saját klientúra helyzetbe hozása. Engem nem az érdekel, hogy ki mennyit lop, hanem az, hogy egy politikai erő, egy politikus se rendelkezzen korlátozásoktól mentes túlhatalommal. A "lopás" egy bizonyos hatalmi koncentrációs szint felett relatív fogalommá válik, ugyanis egy szinten túl sem a a hatalom birtokosa, sem a kliensei nem fizetnek semmiért, nem mozgatnak pénzt, a nélkül is az ő kezükben fut össze az erőforrások feletti kontroll. A Fidesznek nem azért kell mennie, mert lopott (bár azt is megtette), hanem mert tudatosan lebontotta a hatalmi ellensúlyokat, amelyek nélkül valós és garantált állampolgári részvétel nincs, a hatalom feletti civil kontroll pedig megszűnik. A demokratikus kontrollrendszerek lebontását a Fidesz teljesen tudatosan, sok esetben cinikusan vitte véghez, az élet minden területére kiterjesztve hatalom-monopoliumát, kirekesztve a klientúráján kívül mindenki mást. Lehet, hogy a szocik a poszt-komcsik, de a "bolsevik" kifejezés esszenciájára a Fidesz hatalomgyakorlása világít rá a jelenben: "Ahol nem vagyunk mi, ott az ellenség." (Virág elvtárs)

Ezért kell menniük mielőbb és demokrata ember ezért sem szavazhat rájuk.
Törölt felhasználó 2014. 04. 02. 17:00
Előzmény: #571  Törölt felhasználó
#577
"Ne a sok begyepesedett gondolkodású vén ..sz-nak"

Ezt magadról írtad? Csak mert rád ismertem ezek alapján...
szivacs
szivacs 2014. 04. 02. 16:57
Előzmény: #555  elemes
#576
Valóban, a jelenlegi parlamenti pártok egyike sem vállalható fel maradéktalanul, ami legkevésbé még az LMP-re áll.
Viszont mint olvashattuk, a számításból voksolók úgy kalkulálnak, hogy esetleg nem éri el az -amúgy szvsz túlzott- 5%-os küszöböt, ezért elveszhet az LMP-re adott szavazat. Másrészt pedig a kormányváltásra vágyók szemében ellenség, mert csökkenti a váltás esélyét, mivel az esélyesebb váltótól visz el szavazatokat.
loliense 2014. 04. 02. 16:55
Előzmény: #571  Törölt felhasználó
#575
Sosem értettem meg az olyan szigorú szülőket,mint te

A lányod 22 éves,lassan kiengedhetnétek egyszer az emberek közé az utcára is,miért kell a lakásba zárni szegényt?!

Dehát a nácistaapukák,már csak ilyen furcsa szülők
Törölt felhasználó 2014. 04. 02. 16:45
Előzmény: #572  szivacs
#574
A Fideszt te maradéktalanul felvállalhatónak tartod?
Törölt felhasználó 2014. 04. 02. 16:44
Előzmény: #563  elemes
#573
"pedig de. a tiltás hatása a dohányzásra csekély. kocsmák előtt fürtökben dohányoznak, irodák hátsó ajtóinál ugyanúgy."

Nem az a kérdés, hogy cigiznek-e most kint? Mert persze, hogy igen. Hanem az, hogy többet fogyasztottak-e eddig, amíg bent is lehetett, mint most, amikor ki kell menni? Erre a válaszom, hogy egyértelműen igen.
szivacs
szivacs 2014. 04. 02. 16:39
Előzmény: #568  exmnbs1
#572
te tudod! :-)))))
Törölt felhasználó 2014. 04. 02. 16:37
Előzmény: #567  szivacs
#571
Na mi itt a szavazás állása ?
Ki nyeri,ezt a picit sem reprezentatív szavazást?
Csak azért kérdezem ,hogy elmondhassam a 22 éves lányom azt monja ő még csak olyannal beszélt aki a Jobbik-ra szavaz.
Adja a Jóisten ,hogy a fiataloknak legyen igaza! Ne a sok begyepesedett gondolkodású vén ..sz-nak.
Szebb jövőt!
Törölt felhasználó 2014. 04. 02. 16:37
#570
1 biztos: NEM a FIDESZ-re!!!
feketemelos
feketemelos 2014. 04. 02. 16:30
#569
exmnbs1 2014. 04. 02. 16:30
Előzmény: #567  szivacs
#568
ejha))))
újabban ilyenekkel tömnek a foxi-maxin?))))))
szivacs
szivacs 2014. 04. 02. 16:26
Előzmény: #548  Törölt felhasználó
#567
Párszor már leírtam, hogy régesrég túlhaladott az értékrendeket, és az azokat "képviselő" (?) pártokat egy dimenzióban (jobb-bal) ábrázolhatónak felfogni. Valójában soha nem is lehetett, ez csak egy a másfél évszázaddal ezelőtti tömegek színvonalán felfogható ámde elvi hibás leegyszerüsítés.

Ha valamelyest is meg szeretnéd érteni a mai értékrendek egymáshoz viszonyított pozícionálását, akkor minimum egysíkúan kell gondolkodnod - azaz 2 dimenzióban kell elhelyezned azokat. A hagyományosnak mondott jobb és baloldali értékek tengelyére merőlegesen fel kell venned egy másik tengelyt is. Ennek két iránya választás szerint a tradícionális/konzervatív/lokális/harmonikus/szimmetrikus/organikus - modern/liberális/globális/disszonáns/aszimetrikus/művi értékirányultságot helyezheted el.
Ebben a koorditáta-rendszerben már valamelyest hűebben helyezhetők el az egyes értékrendi csoportosulások és feloldódik sok az egy dimenzióban érthetetlen keveredés.
exmnbs1 2014. 04. 02. 16:19
Előzmény: #563  elemes
#566
nagy irodaházak előtt meg alig
Törölt felhasználó 2014. 04. 02. 16:19
Előzmény: #562  elemes
#565
"szóval nem gondolom, hogy a szoci maffia bármennyivel is jobb lett volna, mint a fideszes maffia. és ez nem "relativizálás", ez pontosan az, amiről Tölgyessy beszélt a minap: a szekértáborok a JÓ és a ROSSZ harcává egyszerűsítették a politikát, így a hívek az ellenfél (a ROSSZ) legyőzésére minden eszközt megengedhetőnek tartanak, a JÓ győzelme érdekében pedig elnézőek a haverok "tévedéseivel" szemben"

Ez sajnos teljesen így van. De elég csak végignézni az itteni beírásokat, hogy az objektíve is kijelenthető legyen, hogy ebben a jobboldal és a hívek sokkal erősebbek és sokkal tovább is merészkednek (lásd hazaárulózás).

exmnbs1 2014. 04. 02. 16:18
Előzmény: #563  elemes
#564
hozzáférés nehezítése?
na ne már
elemes
elemes 2014. 04. 02. 16:16
Előzmény: #561  Törölt felhasználó
#563
"Ez biztosan nem igaz."

pedig de. a tiltás hatása a dohányzásra csekély. kocsmák előtt fürtökben dohányoznak, irodák hátsó ajtóinál ugyanúgy.

a hozzáférés nehezítése és a fokozatos áremelés hatása nagyon erős. a legkisebb hatása a "szokjál le mert megeszi a tüdődet a rák" típusú kampányoknak van, ennél még a tilalom is jobb.

ez nem elemes véleménye, ezek a fejlett országokban szerzett tapasztalatok.
elemes
elemes 2014. 04. 02. 16:13
Előzmény: #538  goapsy1
#562
"A szoci maffia tagjai milliókat loptak, és ezért lesittelték őket."

ja, néhány kisfiút. de a mostani közgéphez hasonló bizniszek szoci és szdsz-es megfelelői (síkvidéki alagutak és viaduktok az autópályákon, a metró 300 milliárdos drágulása stb) valahogy nem.

szóval nem gondolom, hogy a szoci maffia bármennyivel is jobb lett volna, mint a fideszes maffia. és ez nem "relativizálás", ez pontosan az, amiről Tölgyessy beszélt a minap: a szekértáborok a JÓ és a ROSSZ harcává egyszerűsítették a politikát, így a hívek az ellenfél (a ROSSZ) legyőzésére minden eszközt megengedhetőnek tartanak, a JÓ győzelme érdekében pedig elnézőek a haverok "tévedéseivel" szemben.

Na ettől a logikától kéne megszabadulni. De nem könnyű. Én magam sem tudom, hogy a nyilvánvalóan elérhetetlen tökéletesség számonkérésével szemben melyek az elfogadható kompromisszumok (a megvalósíthatóság érdekében) és hol kezdődik az elvek feladása...
Törölt felhasználó 2014. 04. 02. 16:09
Előzmény: #559  elemes
#561
"a tapasztalat az, hogy a tiltás önmagában rendkívül kis hatással van a dohányzásra, úgy értem, a dohányosok arányára és az elszívott dohánytermékek mennyiségére."

Ez biztosan nem igaz. Minden munkahelyen mehet ki, aki cigizni akar, szórakozóhelyeken, kocsmában szintén. Egy kocsmában egy cigis gyakorlatilag egyik cigit gyújtotta a másik után, most ez nincs így, mert ki kell menni. Szóval ez biztosan fogyasztáscsökkenést okozott. Ismerősi körben mindenképpen ezt tapasztalom.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek