Topiknyitó: lord_of_the_kings 2014. 03. 31. 22:10

Kire szavazol április 6-án?  

Letesztelhetjük, hogy a fórum mennyire fedi majd az országos átlagot. Mindenki írja be, kire fog szavazni, aztán időről időre összesítünk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemes
elemes 2014. 04. 02. 15:04
Előzmény: #519  HALIS
#520
mi ebben a rendkívüli?
HALIS
HALIS 2014. 04. 02. 14:59
Előzmény: #518  elemes
#519
Ezt hallottátok már?
link
elemes
elemes 2014. 04. 02. 14:56
Előzmény: #513  goapsy1
#518
ennek nagy része vállalható, az atomerőmű-ellenesség azonban drága hobbi. a németek megengedhetik maguknak, mi nem annyira.
elemes
elemes 2014. 04. 02. 14:54
Előzmény: #512  Törölt felhasználó
#517
"Jelenleg minden nafta megy a törlesztésre"

ez mondjuk így volt 1998-ban (a költségvetési kiadások több mint negyedrésze volt az államadósság kamata), de már régóta nem ekkora teher az adósság.

Az újratárgyalás nehézsége, hogy az államadósság elég nagy része belföldi hitelezők, a lakossági államkötvények aránya is jelentős (1800 milliárd forint, ha jól emlékszem), hosszas tárgyalások várhatóak.

"A görögök esetében hatalmas világosság volt, mikor a hitelezőikkel leültek tárgyalni."

A görögökkel senki nem ült le tárgyalni, a fejük fölött döntöttek. A németek azért vállalták be a görög adósság egy részének finanszírozását, mert a német turisták szeretnek a görög tengerben pancsolni. kb.
Törölt felhasználó 2014. 04. 02. 14:50
Előzmény: #512  Törölt felhasználó
#516
"Nem kevesebbet, kitolni időben."

Piaci alapon megteheted ezt most is, a lejáró rövidebb állampapírok helyett nagyobb futamidejűeket bocsátasz ki. Persze akkor a kamat magasabb lesz.
elemes
elemes 2014. 04. 02. 14:50
Előzmény: #500  szivacs
#515
"Itt már az is elhangzott, hogy a jobbik is lopna ha oda kerülne meg az lmp is összeállna valamelyik lopóval ha úgy adódna."

A jobbikkal sajnos valóban ez a helyzet, nagyjából azt az erkölcsin színvonalat képviselik, hogy "a törvényt azért kell betartani, mert különben megbüntetnek"

Nekem az LMP tűnik úgy, hogy nem közvetlenül pénzre hajtanak. persze, jövő héten aligha fog kormányt alakítani az LMP de ha mindig kompromisszumot kötnék az elveimmel, akkor én sem lennék jobb, mint egy tolvaj politikus.
szivacs
szivacs 2014. 04. 02. 14:49
Előzmény: #494  dexter
#514
"Csak nem mindegy ki mennyit lop.
..
Azt hiszem messze nem vitás melyik a kevésbé rossz választás."

Eszerint úgy látod, hogy olyan helyzetbe kerültek a választók, hogy a döntési lehetőségük arra szűkült be, hogy két rossz közül a szerintük kevésbé rosszat válasszák??
goapsy1
goapsy1 2014. 04. 02. 14:49
Előzmény: #501  lord_of_the_kings
#513
Ebben a zöld témakörben épp az a szép, hogy vannak olyan részletei, amik sokat hoznak, de nem kerülnek szinte semmibe.

Pl arra rászoktatni a népet, hogy a flakont ne ott szórja el, ahol épp eszébe jut, inkább mentalitásbeli fejlődés, mintsem anyagi ráfordítás.

Ezzel szemben mérhető anyagi hozadéka van, pl megugrik a turizmus, ha a külföldi turistának nem kell térdig gázolnia a szemétben.
Törölt felhasználó 2014. 04. 02. 14:48
Előzmény: #502  Törölt felhasználó
#512
"Mégis mifél "átstrukturálást" akarnak? Később fizetni? Kevesebbet?"
Nem kevesebbet, kitolni időben. Jelenleg minden nafta megy a törlesztésre (már ami nem az érinthetetlenek zsebében landol).

"kivel és hogyan tárgyalod meg ezt, leülsz az összes állampapírtulajdonossal?"
Nyilván nem kell az összessel, de egy állampapírcsere ügyletet miért ne lehetne megpróbálni ?

"Elég szomorú, hogy egy gazdasági fórumon is ekkor a sötétség. "
Kösz ismét a megszokottat. A görögök esetében hatalmas világosság volt, mikor a hitelezőikkel leültek tárgyalni.

Az 1 kulcs időzítés valóban katasztrófa. Bár én később sem támogatnám. Attól nagyon messze vagyunk, hogy azt elfogadjam. Kb Svéd, Norvég, Svájc szint.

Meddő a vitánk az EU-ról, mivel te megint azt mondod, hogy kilépne, holott 50x nyilatkozták, hogy nem erről van szó. Az újratárgyalás mellett nem fogok érvelni, mert én sem hiszem hogy engedne bármiben is az EU, mivel az angoloknak sem engedett.

És a végére egy újabb sötétezés, köszi !
goapsy1
goapsy1 2014. 04. 02. 14:46
Előzmény: #502  Törölt felhasználó
#511
"Mégis mifél "átstrukturálást" akarnak? Később fizetni? Kevesebbet? Kevesebb kamatot?"

Nem értem ezt a szkeptikus hozzáállást. :)

Nem nézed ki egy Novák Elődből, egy Zagyva Gyulából, vagy egy Morvai Hisztinából, hogy ezeket keresztülviszi?:DDDDDDDD
dexter 2014. 04. 02. 14:45
Előzmény: #501  lord_of_the_kings
#510
Szerintem ez a bal-jobb oldal ma magyarországon hülyeség.

Szerintem pont a baloldalnak "kéne":
- államosítani
- diktatúrát építeni
- versenyt korlátozni
- szabadságjogokat korlátozni
- stb.

Ezeket jelenleg a jobboldalinak mondott fidesz műveli.

És a bal oldalon működő pártok pedig pont az ellenkezőjét, mint fidesz.

A leghelyesebb elnevezés ma ez lenne:
baloldali fidesz
jobboldali összefogás

Éppen ezért nekem mindig furcsának hangzik egy fideszes szájából a balibizés...
(és általában nem is értik az ilyen balilizők, hogy miről beszélnek, csak ezt hallották a vallási vezetőtől és ki van adva nekik, hogy ezt kell mantrázni)
goapsy1
goapsy1 2014. 04. 02. 14:43
Előzmény: #508  goapsy1
#509
"Egy szóval nem mondtam, hogy a fidesz lopni fog." Elnézést, itt természetesen a jobbikra gondoltam, nem a fideszre.
Hogy a fidesz lop, az evidens.
goapsy1
goapsy1 2014. 04. 02. 14:42
Előzmény: #498  Törölt felhasználó
#508
Egy szóval nem mondtam, hogy a fidesz lopni fog. Ez ugyanis csak akkor derülne ki, ha kormányra jutnának, ami hála istennek maximum a fidesszel koalában történhet meg (bár az is katasztrófa lenne.)

Csak azt mondtam, hogy elmebeteg és idióta kormányzást folytatnának, ez viszont már bőven látszik az ellenzéki tevékenységükből (zászlóégetés és tsai) a lopással ellentétben.

Az előző 25 év sem alkalmas, de legalább kevésbé alkalmatlan - ha a szakadék szélén állsz, nem az a megoldás, hogy egy lépést teszel előre.

A kis pártok megerősödése tényleg jó lenne, de ezt éppen a fidesz magára szabott választási rendszere gátolja, ami kikényszeríti az összefogást.
dexter 2014. 04. 02. 14:38
Előzmény: #496  parkinson
#507
Attól, hogy te nem hallottál róla, volt.
A közmédiában persze erről nem fogsz hallani, ugyanúgy, mint Varga, Rogán jelenlegi zűrős ügyeiről.

Ajánlom, hogy beszégess volt trafiktulajdonsoakkal, akiknek a megélhetését vették el, olyanokkal akik 20-25 éve művelték a földet és egyik napról a másikra földönfutók lettek, vagy egy takarékszövetkezet tulajdonssal, akit az állam kisemmizett.

Persze bele is lehet dugni a fejedet orbán seggébe, de attól ezek az ügyek még vannak.
goapsy1
goapsy1 2014. 04. 02. 14:37
Előzmény: #496  parkinson
#506
Nem fogadta be a Szájer felesége vezette "független" bíróság?
Pedig az ex-fideszes képviselő Polt Petya vezette ügyészség biztos nagyon erőltette a fideszes maffiózók ügyeit.
Pont mint ebben az esetben:

link

Ugye, jó agymosottnak lenni?
Béke van és boldogság.
Euroman 2014. 04. 02. 14:34
Törölt hozzászólás
#505
Törölt felhasználó 2014. 04. 02. 14:24
Előzmény: #503  Törölt felhasználó
#504
Nagyjából 30-50 évre lehúzhatnánk magunkat a WC-n, úgy elszigetelődne és tönkremenne az ország.
Törölt felhasználó 2014. 04. 02. 14:23
Előzmény: #489  goapsy1
#503
"A zászlóégetések meg a zsidózások viszont kiválóan előrevetítik, mit tennének kormányon."

Bizony. Belegondolni is rossz, mi lenne, ha hatalom lenne a kezükben.
Törölt felhasználó 2014. 04. 02. 14:22
Előzmény: #491  Törölt felhasználó
#502
1. "Te is tudod hogy nem igaz, vagy ötvenszer elmondták, hogy átstrukturálást akarnak kiharcolni, a visszafizetésben elkötelezettek."

Mégis mifél "átstrukturálást" akarnak? Később fizetni? Kevesebbet? Kevesebb kamatot? Ez mind részleges államcsőd, csak mondom... Másrészt kivel és hogyan tárgyalod meg ezt, leülsz az összes állampapírtulajdonossal?

Elég szomorú, hogy egy gazdasági fórumon is ekkor a sötétség.

2. "A felső kulcsról valóban nem tudni még pontos számot, de tartok tőle, hogy évekig marad a hülye egykulcsos adó. Egyébként igen, én inkább elfogadnék egy háromlépcsős, 3x%-os felsővel, ha beleesek."

Ahogy lent már írták, a Fidesz egyetlen valóban támogatható, előremutató és egyetlen jobboldali lépése a lin. adó volt. Nekem csak az időzítéssel van bajom, mert nem ilyen ÁHT hiány és adósságszint mellett kellett volna bevezetni. Az 50%-os SZJA-tól rosszul vagyok, a Jobbik pedig a korábbi 3x%-os kulcsnál nagyobb akar, mert többször kifejtették még akkor is, hogy ezt a progresszivitást is növelni szeretnék.

3. "- EU-ból ki akar lépni;
Újra szeretné tárgyalni a tagsági feltételeket. Kilépést kizárólag népszavazás esetén.
Nem, a kilépést én sem akarom. Nem is jönne össze nekik."

Tagsági feltételt nem tudsz újra tárgyalni, mert már tagok vagyunk. Arra van valami elképzelés, hogy EU nélkül mit kezdünk? Meg a kieső forrásokat mivel pótoljuk? Nyilván semmi, csak a szöveg, hogy "szar EU"...

Azt, hogy ezeket egy iskolázatlan Marika néni beveszi, elfogadom. Hogy egy gazdasági fórumon ekkor a sötétség, az döbbenet.
lord_of_the_kings
lord_of_the_kings 2014. 04. 02. 14:21
Előzmény: #478  Törölt felhasználó
#501
OFF

Pénznyelő!

Én éppen annyira nem vagyok balos, mint Te, eddig még csak jobbra szavaztam, most mégis balra kell szavazni, már csak azért is, mert azon kívül csak a jobbik van. Valami sorrend csak van a fejedben a sok balos csoportosulás felől (fidesz, együtt, lmp...)? Ráadásul a koalíciót támogatja egy valóban jobboldali képződmény is (moma). Harmadrészt ha szerinted úgy sincs esélyük semmire a fidesszel szemben, akkor nem vállalsz nagy kockázatot, ha behúzod mondjuk az lmp-t (mint erkölcsileg leginkább vállalható társaságot). Negyedrészt az lmp éppen hozzád hasonlóan túl teoretikus alapon nem csatlakozott az mszp-s bagázshoz, hogy megmaradjon az arca. Azaz elvi állásponton van, akárcsak te. Az ország első számú problémája szerintem ma a fidesz, nem Gyurcsány vagy Mesterházy stb. Ehhez képest kell a választ is megadni. De ez a Te döntésed persze. Bár, ha Te nem tudsz választani rossz és rosszabb között, akkor mit várunk az iskolázatlan millióktól?

Amit viszont nehezen tudok megérteni, az a zöldes megjegyzésed. Mert valóban van egy sereg állampolgári kötelességed, pl. hogy elmész szavazni, meg ilyenek, de ezek szerintem eltörpülnek az emberiséggel és úgy általában az egész ökoszisztémával szembeni kötelességeink mellett. Én pl. messze nem élek annyira környezettudatosan amennyire kellene, bár ha mindenki csak annyira zöld lenne mint én, azért előrébb tartanánk (szelektív szemét gyűjtés, spórolás vízzel, villannyal, bicikli autó helyett, amikor csak lehet stb). Pontosan fordított szerintem a sorrend, a zöld témakör jelenleg a legfontosabb kérdés, a gazdaságunk és társadalmunk fejlettsége ehhez képest lényegtelen. Persze semmi nem zárja ki, hogy mindkét területen párhuzamosan fejlődjünk, de ha sorrendet kell felállítani, akkor épp fordítva tenném, mint te.
Tényleg nem értelek. Kicsit belekeseredtél ebbe a fórumozós szélmalomharcba, nem?

Topik gazda

aktív fórumozók