Topiknyitó: lord_of_the_kings 2014. 03. 31. 22:10

Kire szavazol április 6-án?  

Letesztelhetjük, hogy a fórum mennyire fedi majd az országos átlagot. Mindenki írja be, kire fog szavazni, aztán időről időre összesítünk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 04. 01. 19:03
Előzmény: #307  Törölt felhasználó
#320
Létezik.
Én pl. egyértelműen a fidesz ellen fogok szavazni, és innentől kezdve elég "kényelmes" dolgom van, mivel nem marad helye sok tartalmi mérlegelésnek a maradékból.
Egyéniben a választókerületemben egyértelműen csak a Jobbik elég erős hogy esetleg megnyerjék, így ez egyértelmű (bár szégyenteljes).
A listást meg az LMP fogja kapni, hogy legyen valami csírája a nem annyira korrupt és idióta pártoknak. Bár azok sem érdemelnének elégségest se egy értelmes országban.
Kivételkezelés: Ha véletlenül kiderül időközben, hogy mégsem jutna be az LMP, akkor vígaszágon marad az összefogás a listásra.
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 04. 01. 18:56
Előzmény: #318  Sigorszky
#319
Ezt a jó kis versikét amit a Nemzeti dalból írtak át ,ajánlom figyelmetekbe,most találtam a Facebookon.aki még nem látta lassan értelmezve olvassa.Nemgyörgy és társai kifejezetten lassan!
Nemzeti Dal.
(Senki-Se írta, és terjed, mint a „futó-tűz”…)

Talpra magyar, hív az urna!
Meg ne válaszd Viktort újra!
Kibírsz vele még négy évet…?
Ez a kérdés…! Válassz, kérlek!

Mi magyarok…, annyi mindent elcseszünk!
Elveszünk, ha nem maradt egy csepp eszünk!
Alkotmányunk véres kardja,
Hajszálon függ, rozsda marja.

Nevet rajtunk Európa:
"Lázadj már, te idióta!"
A magyarok szégyene, hogy kertelünk,
Felkelünk, de odacsapni nem merünk!

Nincsen jövőnk, csúf a múltunk,
Jelenünkből nem tanultunk!
Sírunk, hogy a sors lecsap ránk,
Nem hogy inkább, észbe kapnánk!

A magyarok kedvelik a bánatot,
Állnak, mint a vágóhídi állatok!
Fényesebb a lánc a kardnál…,
Fegyvert fogni mér' akarnál…?

Fogjál inkább papírt-tollat!
Valljad be az adót holnap…!
A magyarok jámborsága végtelen,
Képtelen ezt felfogni, az értelem!

Gazdaságunk, büszke gálya,
Nyugdíjpénzünk elment rája!
Lyukas csónak, nem gyorsnaszád,
Lapát helyett…, fogjunk kaszát!

A magyarok istenére, mit teszünk…?
Kik leszünk, ha hullámsírban itt veszünk?
A magyar név megint szégyen!
Nem mutat jól nagy mellényen!

Még hogy e nép vitéz, bátor…?
Mit keres itt a diktátor…!?
A magyarok istenére, mit várunk…?
Kit ámítunk azzal, hogy MI diktálunk?

Száz trafiknak egy a vége…,
Megy a Lázár bal zsebébe!
Jobb felől…, a Közgép tömi:
Ettől szép, a rabló-römi…!

A magyar nép önérzete szép dolog,
CBA-val jobban megy, a mélytorok!
Orosz testvér…, orosz atom…,
Levizsgáztunk! Pribék-szakon!

Büszke ránk az elvtárs, Putyin:
Soha nem nyert ennyit, mutyin!
Jövőnk múltján ötágú a szégyenfolt,
Vörösebb, a vérnarancs, már régen volt!

Hol sírjaink egykor állnak,
Nyugodt földet nem találnak.
Verejték lesz ott a harmat,
Ez a sorsa a magyarnak!

MI.
Magyarok.
Áprilisban.
Választunk.
Elűzzük a rablókat…, vagy rábasztunk…!

Írta: Senki_Se
Pontosabban: MINDENKI – A magyar nép.
És mondaként…, terjed, szájról-szájra…, faluról-falura…, városról-városra.
SŐT!
Már…, országról-országra.
Sigorszky 2014. 04. 01. 18:41
Előzmény: #314  Törölt felhasználó
#318
Az is csak ostobaság, ugye, hogy enyhe télben több köbméter gázunk fogyott, mint korábban egy hidegben, vagy átlagosban? Nem higítják, dehogy, á, ez hazugsáááág...
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 04. 01. 18:40
Előzmény: #316  zepi
#317
Egyenlőre nem hinném ,hogy a FIDESZ van ennek a topiknak a toplistáján ,az eddigi hozzászólásokat és a plusszolásokat nézve.
zepi
zepi 2014. 04. 01. 18:28
Előzmény: #314  Törölt felhasználó
#316
a szabadságra szavazok
nem baltázom el a kis hétvégi szabadidőmet ilyen értelmetlen dologra mint a választásnak csúfolt procedúra
az atv-n most éppen csintalan meg pityinger oszt észt , no, ez mindent elmond a mai közállapotokról
volt régen egy AE Bizottság lemez, azon pedig a szerelem című szám, hát annak a refrénje jut most az eszembe ... :-(
kíváncsi vagyok hányan éreznek rá :-DDD
Törölt felhasználó 2014. 04. 01. 18:20
Törölt hozzászólás
#315
Törölt felhasználó 2014. 04. 01. 18:14
Előzmény: #305  aliben
#314
"A rezsicsökkenésről annyit, hogy én pl 2010-ben 120ft-ot fizettem 1 m3 gázért, most 132.ft-ot"

Hát persze, mert azóta:
- sokat gyengült a Ft;
- megnőtt az ÁFA;
- van közműadó;

Ez persze mind beépült az árakba. Csak hát az ostoba ember ezért a szolgáltatót (közmű, bank, telefon, stb.) szídja, nem a kormányt. Annak tapsikol, amikor az piacellenes, jogbizonytalanságit okozó módon erőből rezsicsökkenteni akar, amivel azt akarja leverni a szolgáltató árain, amit ő maga tett bele...

Törölt felhasználó 2014. 04. 01. 18:01
Előzmény: #309  Törölt felhasználó
#313
Allergiás vagyok a kommunista módszerekkel
uralkodó Fideszre:.A Kormányváltó szövetségre adom a voksomat.Ha rajtam múlna Bokros Lajos lenne a miniszterelnök ..
kukutyinbenko 2014. 04. 01. 18:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#312
" Posztgrad képzésen éppen Pelcznénél államvizsgáztam ..."

Mindent értek, nincs több kérdésem...
kukutyinbenko 2014. 04. 01. 17:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#311
A válság mélypontja után 2010-ben, cirka kétezer gyerekkel született több mint tavaly. Régebbi adatokkal nem is jövök mert azokhoz képest már 5, 10 ezer gyerek az éves deficit. A sok hülye rajtad kívül ezek szerint nem ismerte fel a lehetőséget.
Törölt felhasználó 2014. 04. 01. 17:58
Előzmény: #300  Törölt felhasználó
#310
Ezt nem értem:"szavazhat 2, legfeljebb 3 jelöltre, amelyeket ugyanezek a pártok jelölnek"

Én úgy tudom, hogy egyénire leadott szavazat nem vész el akkor sem, ha akire egyéniben szavaztál, a második lett és olyan párt jelöltje, amelyik bejutott a választáson a parlamentbe. Ugyanis ekkor a szavazata 1-1-ben hozzáadódik a pártja szavazataihoz. Ez alapján fogják a pártok éistás helyeit elosztani. De hogy ne legyen ilyen egyszerű, a bejutott egyéni jelölt is visz szavazatokat a pártlistára, mégpedig annyit, amennyivel többet kapott a második helyezettnél.
Törölt felhasználó 2014. 04. 01. 17:57
Előzmény: #307  Törölt felhasználó
#309
Miért, mi benne a nagy titok? Pláne egy névtelen fórumon...
Törölt felhasználó 2014. 04. 01. 17:56
Előzmény: #303  Törölt felhasználó
#308
Szerintem a vakhit ellen (ostobasággal és hamis ideológiával társítva) az észérvekkel semmire nem mész...
Törölt felhasználó 2014. 04. 01. 17:56
#307
Létezik olyan, aki el is árulja?
szivacs
szivacs 2014. 04. 01. 17:53
Előzmény: #300  Törölt felhasználó
#306
"A gyakorlatban az egyéniben bejutott képviselők is szavazó gépek."

Nos, általában ők is egy párt jelöltjeiként vagy annak támogatásával indultak. A parlamentben egy frakció tagjai és rájuk is igaz, hogy a választók által nem utasítható, felelősségre nem vonható, vissza nem hívható és mentelmi joga van.
A pártja/frakciója viszont utasítja sőt szankcionálja ha nem az elvárások szerint cselekszik. Sőt a következő választáson az indítása is ennek függvénye lesz. A cikluson belül kapott megbizatásai, bizottsági helyei, tisztségei, állásai is ettől függnek.

Tehát mint láthattuk, ők is általában egy párt szavazógépeként működnek nem pedig a választóik megbízottaiként, hiszen 4 évig nem függenek tőlük.

aliben 2014. 04. 01. 17:52
Előzmény: #266  BudFox
#305
nem mindenki az mszp-re szavaz az, aki a kormányváltókra szavaz. Ez a társaság biztosan nem teszi annyira tönkre az országot(a Bajnai társaság szakértelmével támogatva), mint a matolcsi-orbán páros. A rezsicsökkenésről annyit, hogy én pl 2010-ben 120ft-ot fizettem 1 m3 gázért, most 132.ft-ot. Azt is érdekesnek tartom, hogy eddig éveken keresztül 2200m3 gázt fogyasztottunk évenként, most 2013-ban 2700m3-t, pedig nem is volt tél, és több emberrel beszéltem, akik szintén több m3-t "fogyasztottak" ebben az enyhe télben, mint az előző, igen hideg telekben. A benzináron mennyit kaszál a jóságos kormány? Ott miért nem csökkent "rezsit"? az uis minden élelmiszerárba begyűrőzik, mint szállítás. És a 27%-os áfa? stb stb...
Törölt felhasználó 2014. 04. 01. 17:50
Előzmény: #303  Törölt felhasználó
#304
Ja, és ugye azt nem is számoltam bele, hogy most amit megtermelek, azután a munkáltatómnak magasabb áfá-t kell fizetnie.
Törölt felhasználó 2014. 04. 01. 17:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#303
Ok, én most 49%-át adózom le a szuperbruttómnak. 2010-ben még nem volt normális munkahelyem (diákmunka volt csak), a mostani bérem esetén a szuperbruttó 45,5%-át adóztam volna le 2010-ben. Akkor most játsszunk olyat, hogy mindenki arra szavaz, akinél kevesebbet adózott? Mert félek, hogy ez esetben nagyon kikapna a Fidesz.

Pedig az egykulcsos adót a mostani Fidesz kormány egyetlen értelmes és egyetlen jobboldali intézkedésének tartom, még ha magam nem is jártam jól vele. Viszont a kommunista intézkedések miatt nem igazán szavaznék erre a magát jobboldalinak hazudó bandára.
Törölt felhasználó 2014. 04. 01. 17:48
Törölt hozzászólás
#302
Tibi0002 2014. 04. 01. 17:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#301
Miért ne mondhatnék okosságokat? Érintett vagyok, mert nincs gyerekem.

Egyébként nem értem, mit keresel egy tőzsdei fórumon, ha szemmel láthatóan fogalmad sincs gazdasági összefüggésekről.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek