Topiknyitó: lord_of_the_kings 2014. 03. 31. 22:10

Kire szavazol április 6-án?  

Letesztelhetjük, hogy a fórum mennyire fedi majd az országos átlagot. Mindenki írja be, kire fog szavazni, aztán időről időre összesítünk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
dexter 2014. 04. 03. 08:56
Előzmény: #707  elemes
#720
"persze, de ezek a magánvagyonok az ország egésze szempontjából nem jelentős tételek. "

Nincs igazad. Ezek is tételek. Normális orszégban a politikusok "példaképek". Normális országban már rég lemondott volna a főügyész, az igazsáégügyi miniszter, stb. ha egy olyan cikk jelenik meg egy lapban, mint ami az mno-ban megjelenet tegnap, hogy simon a zárkaügynöknek mint mondott. Attól függetlenül, hogy igaz-e vagy sem.

Azt isezm a dánoknál a jegyban elnöke lemondott, mikor összehozták egy korrupciós üggyel > lásd matolcsy ebdéje

Az egyszerű ember azt látja, hogy "jé ezek lopnak, csalnak, bármit meghetenek, akkor én is lopni, csalni fogok, mert ezt elnézik"
elemes
elemes 2014. 04. 03. 08:55
Előzmény: #716  dexter
#719
"Itt a kettő között az a különbség, hogy amikor a simon ügy kiderült, akkor az mszp még aznap kitette a szűrét,"

A Simon sztorit a fidesz sokkal alaposabban előkészítette. amikor az ügy kiderült, azonnal látszott, hogy nagyon durva és vállalhatatlan. a Rogán sztorit olyan bénán rakták össze (eddig legalábbis), mint amilyen a baloldal egész kampánya volt az elmúlt év során: előkészítetlen, átgondolatlan, koncepciótlan, pontatlan.

Egy pirulós balerinát, aki életében először elcsórt egy almát a piacon, zavarba lehet hozni így, de évek óta rutinosan és nagyban dolgozó enbert nem.
elemes
elemes 2014. 04. 03. 08:52
Előzmény: #716  dexter
#718
"Nem tudom, hogy van-e brüsszel üzenet"

van, sajnos. az EU sem jobb a deákné vásznánál, de szerintem ez nyilvánvaló: a német munkabérek mellett a német gazdaság évtizedek óta hatalmas külker mérleg többletet termel. vajon hogyan.

az elmúlt négy évben a közgép nyert, a korábbi években meg a szocik és a szadesz favoritjai nyertek százmilliárdokat, stb stb és ha ezt nem látod be, akkor nincs miről beszélnünk :-)
elemes
elemes 2014. 04. 03. 08:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#717
kopj le.
dexter 2014. 04. 03. 08:49
Előzmény: #701  elemes
#716
Nem tudom, hogy van-e brüsszel üzenet és lehet, hogy a fidesz és az mszp is ezen a pályán játszik. Viszont azt látom, hogy a egy felcsúti gázszerelő 4 év alatt több milliárd vagyon halmozott fel, rogánnak, vargának olyan lakása van, amit nem tudna megvenni, orbánnak több 1000 hektár földje van, amellett több ingatlanja. A közgép sorra nyeri a projeketek és mint tegnap egy felvételből kiderül, már azeltt elnyerte, hogy kiírták volna a pályázatot. Ellopták a MNYP pénzeket, a sjaátjuknak osztották ki a trafikokat, elvették és a sajátjaiknak akarták a takarákokat (egyelőre ezt a bíróság megvágta), és még sokáig lehetne sorolni.
Ilyet az mszp ideje alatt nem lehetett hallani, de legalábbis messze nem ennyit. Ill. ha csinálták is, legalább a látszatát megadták, amit a fidesz még csak nem is titkol.

Persze, Simon bűnhödjön meg! Viszont egyelőre nem tudjuk honnan van a pénzt, tehát egyáltalán nem biztos, hogy állami pénz.
De ha Simon bűnhődik, akkor bűnhődjön Rogán, Varga, orbán, simicska, mészáros, stb. is.

Itt a kettő között az a különbség, hogy amikor a simon ügy kiderült, akkor az mszp még aznap kitette a szűrét, és szeretnék, ha kiderülne a pénz eredete (legalábbis ezt nyilatkozták).
Ezzel szemben rogán nemhogy börtönbe nincs, de képviselőjelölt, a fidesz nem rúgta ki, hallgatnak róla, mint szar a fűben (ez mondjuk amúgy is jellemző a fideszre; a kínos ügyekben hallgatnak, mert azt hiszik, hogy akkor az nincs is).
elemes
elemes 2014. 04. 03. 08:48
Előzmény: #710  bigyula
#715
vannak elképzeléseim Rogán tényleges havi büdzséjéről (kémkednem sem kell hozzá, a mi családi jövedelmünk és vagyoni helyzetünk alapján extrapolálva), szerintem évente 40-50 milliós bevétele lehet. nem tudom, honnan.

de nem erről beszéltem: amit a vagyonbevallásában leírt, az (koccra) kijöhet a jövedelméből. Simon Gáboré meg nem jöhet ki.

ezzel némileg párhuzamos, hogy valami népszavazás vagy hasonló keretében kéne rendezni a képviselők jogállását, mondjuk svéd mintára (abszolút üvegzseb, még mentelmi jog sincs).

persze a hipokrita magyar közvélemény ezzel nemigen elégedne meg, mert az üvegzseb mellé tisztességes jövedelem is járna, mert az azért nonszensz, hogy a nokiánál (budapesten) egy adminisztrátor, aki negyven programozó mindennapi ügyeit intézi, annyit keres, mint egy parlamenti képviselő alapjuttatása.
Törölt felhasználó 2014. 04. 03. 08:48
Törölt hozzászólás
#714
Euroman 2014. 04. 03. 08:38
Törölt hozzászólás
#713
dexter 2014. 04. 03. 08:37
Előzmény: #699  elemes
#712
Én a szegényekről írok, nem a nyomorgokról.

Szerintem az nem normális, hogy ma mo.-on 3millió ember nem tudja, hogy 1 hónap múlva fog-e tudni enni, nem tud megtakarítani, hogy ha jön egy váratlan kiadás, akkor nem tudja kifizetni.

Persze lehet szépíteni, hogy ezek milyen boldogok, de azért érdemes lenne megkérdezni ezeket az embereket is, hogy valóban így van-e?
Törölt felhasználó 2014. 04. 03. 08:31
Előzmény: #708  elemes
#711
" Rogán védekezése (a lakás felét tekinti sajátjának) még annyiban is korrekt, hogy ha elválnak,"

De ugye nem váltak el? Ugye tudod, azért kellett többször módosítani mert kimaradtak belőle dolgok ?

Szerinted ez elég indok arra hogy rá ne vonatkozzon a törvény ?
Akkor az én vagyonom is csak a fele a meglévőnek, mert ha elválok akkor viszi az asszony a felét:))
bigyula 2014. 04. 03. 08:29
Előzmény: #708  elemes
#710
"Az újságíró által felvetett párhuzam tényleg erőltetett, mert Rogán saját nevén levő vagyona (koccra) kijön a legális jövedelméből..."

Te sem hiszed el, hogy nem evett, ivott sem Ő sem a családja az elmúlt 15 évben. Meg rezsit sem fizetett, stb.

A kérdés nem arra vonatkozott, hogy miből van, hanem arra, hogy ha Rogán utólag beírhatja bűntetlenül, akkor Simon miért nem teheti meg ezt. Az más kérdés, hogy utána kellett volna egy vagyonosodási vizsgálatot lefolytatni MINDKÉT ESETBEN! Tegnap esti hír, hogy egy újabb fideszes módosította a vagyonbevallását: nem emlékezett, hogy 1200 m2, vagy 3100 m2 a telke... Ugye, ez teljesen hihető... Meg az is, hogy pont most jutott eszébe...
Törölt felhasználó 2014. 04. 03. 08:19
Előzmény: #707  elemes
#709
"persze, de ezek a magánvagyonok az ország egésze szempontjából nem jelentős tételek."

De ezeknek a vagyonoknak a "kitermeléséhez" jóval nagyobb dolgokra van szükség.
Gondolj csak a földalapú támogatásra. Ahhoz hogy 1 millió támogatás legyen, mennyi földbérletet kell elnyerni?
Próbáld meg kiszámolni mekkora értékű földről van szó az alábbi esetben.
400 millió csak a támogatás. És nem 1-2 évre szólnak a szerződések.

link
elemes
elemes 2014. 04. 03. 08:13
Előzmény: #706  bigyula
#708
Az újságíró által felvetett párhuzam tényleg erőltetett, mert Rogán saját nevén levő vagyona (koccra) kijön a legális jövedelméből, Simoné nem, és Rogán védekezése (a lakás felét tekinti sajátjának) még annyiban is korrekt, hogy ha elválnak, a lakás felét viszi az asszony. Rogánnal nem ez a gond.
elemes
elemes 2014. 04. 03. 08:10
Előzmény: #704  Törölt felhasználó
#707
"Szerintem ennél nagyobb, csak nehezebben kimutatható, vagyonok is vannak."

persze, de ezek a magánvagyonok az ország egésze szempontjából nem jelentős tételek.

ellopják tőlem az éves fizetésem 2%-át, az fájdalmasan érint, de még messze nem "lerablás." csak azért mondom ezt, mert a felhevült politikai hangulatban hajlamosak vagyunk átvenni az önmagukat marketingelő politikusok aránytalan jelzőit.

pedig (Tölgyessy Péterrel egyetérve) pont ez sodorta az országot a mostani helyzetbe: a szocik és a fidesz egyaránt a demokrácia EGYEDÜLI letéteményesének deklarálja magát, és nem alternatívák közül kell választani, hanem a JÓ és a ROSSZ közl. ebben a kontextusban a cél szentesíti az eszközt, minden megengedett, aki velem van, akár lophat is.

ez pedig az ország egészének erkölcsi szintjét rombolja (fejétől bűzlik a hal).
bigyula 2014. 04. 03. 08:04
Előzmény: #705  bigyula
#706
"...Az újságíró visszakérdezett, hogy ha Simon Gábor is utólag korrigálta volta a vagyonnyilatkozatát 240 millió forinttal, akkor az rendben lett volna-e ezen a logika mentén. A Fidesz szóvivő szerint nem lehet a két esetet összehasonlítani.

A továbbiakban szó szerint idézünk:

Selmeczi: Nincs logika abban a kérdésben, amit felvetett.

Újságíró: Miért?

Selmeczi: Csak"

link
bigyula 2014. 04. 03. 07:54
Előzmény: #704  Törölt felhasználó
#705
Mit is modott tegnap Gabika, miért nem lehet kérdezni Rogán vagyonáról, miért csak Simon dolgairól?

CSAK!
Törölt felhasználó 2014. 04. 03. 07:12
Előzmény: #701  elemes
#704
"Simon Gábor 250 milliója nem lerablás, Rogán Antal 110 milliója sem lerablás, az ország méretében ez nem tétel."

Mészáros Lőrinc vagyonát 6,9 milliárdra becsülik. Szerintem ennél nagyobb, csak nehezebben kimutatható, vagyonok is vannak.
Törölt felhasználó 2014. 04. 03. 07:09
Előzmény: #685  szivacs
#703
"Nem az a legfőbb kérdés tehát, hogy KIKET bízunk meg a hatalmunk gyakorlásával, hanem hogy MILYEN FELTÉTELEKKEL bízzuk meg őket!"

Ennek pont ellentmond a 2/3. Tudsz ennél jobb feltételeket ?
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 04. 03. 07:00
Előzmény: #638  Törölt felhasználó
#702
én azt hiszem, leírtam, de most rohannom kell

basi kizárva, jobbik kizárva, marad daedalonnal a válogatás a resztliből
elemes
elemes 2014. 04. 03. 06:21
Előzmény: #692  dexter
#701
ez nem ilyen egyszerű, kedves dexter :-)

mit jelent számodra az, hogy "lerabolja az országot"? Simon Gábor 250 milliója nem lerablás, Rogán Antal 110 milliója sem lerablás, az ország méretében ez nem tétel.

amikor egy komolyabb (sokmilliárdos) EU pályázatból finanszírozott fejlesztés kapcsán jön az üzenet Brüsszelből, hogy ezt XXX fogja nyerni (német cég), különben nem fizet az EU: na az lerablás. ilyen pályán kell játszani, és ebből kell kihozni amit lehet. (A szocik is ezen a pályán játszottak meg a fidesz is.)

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek