Topiknyitó: lord_of_the_kings 2014. 03. 31. 22:10

Kire szavazol április 6-án?  

Letesztelhetjük, hogy a fórum mennyire fedi majd az országos átlagot. Mindenki írja be, kire fog szavazni, aztán időről időre összesítünk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
wyl 2014. 04. 02. 12:23
Előzmény: #451  goapsy1
#460
Na meg újratárgyalnák az államadósságot, forintosítanák felvételkori árfolyamon a dev.hiteleket. Az engedetlen bankoknak azonnal visszavonnák az engedélyüket. Újranyitnák az urán és szénbányákat, ingyenes mobilinternet, tovább a rezsicsökkentés útján, de lehetne még hosszan sorolni a populista multi és nyugatellenes programjukat is.
Ez kell nektek, tisztában vagytok ezek gazdasági hatásával.
Középkorba akarjátok visszavezetni magyaro-ot?
Radikalizmusotok még nagyobb ellentétet, megosztottságot és gyűlöletet fog szülni.
Vona még nem jutott a kondér közelébe.... gondoljátok, ha ő odajut, nem azt teszi, amit a többi hatalmon lévő...
Amúgy ilyen jobbikos programmal azonosulva nem is értem mit kerestek egy gazdasági fórumon, mert minden bizonnyal gőzötök sincs a program súlyáról.
Ha pedig csak duma, választási kampány, akkor meg azért nem értelek benneteket.
Na mindegy, nem is dolgom hogy megértselek benneteket szélsőjobbosokat, de mindenesetre a szó eredeti értelmében jobbulást nektek...:)
Törölt felhasználó 2014. 04. 02. 12:21
Előzmény: #452  dexter
#459
Most aligha kerülnek oda, de az LMP-vel (szerintem ők is megszavaznák) egy kiélezettebb parlamenti összetételnél megtörténhet hogy végre felelősségre vonható politikusaink lesznek.
Ha az előzőek maradnak, nyilván nem lesz meglepetés hogy továbbra is titkosítva és nyíltan lopkodnak.
dexter 2014. 04. 02. 12:20
Előzmény: #453  bigyula
#458
Szerintem nem osztod meg, mert a nyertes egyéni jelölt is visz töredékszvazatot a pártlistára (jó esetben), ill. az aki nem nyert a szavazókörzetben, de a pártja bejut, az is megkapja az egyénileg kapott töredékszavazatát.

Sajnos a fidesz elkergetésére csak akkor van esély, ha az összefogásra adjuk le a voksot egyéniben (és pártlistán is, ez egyéntől függ). Mivel ez egy 5 párti tömörülés, úgy gondolom, hogy azt az ámokfutást, amit a fidesz végzett az elmúlt 4 évben, azt messze nem fogják tudni megcsinálni.

Sajnos a fidesz úgy átalakította a választási rendszert, hogy a leadott szavazatok kb. 45%-val lehet 2/3-ada a parlamentbe és ~50%-nál már közel 80%-a.
Erre mondják ők, hogy igazságos választási rendszert alakítottak ki.
Viszont ezt ellenük fel is lehet használni, ha az összefogás sok szavazatot kap.
goapsy1
goapsy1 2014. 04. 02. 12:17
Előzmény: #454  Törölt felhasználó
#457
Fideszék is ezzel kezdték, hogy "csak a kiváltságokat, meg az extraprofitot" szüntetik meg.
Jobbiknál már megjelent a "jó" és "rossz" multi fogalma is retorikai szinten, hogy ki a jó és ki a rossz multi, azt persze ők döntik el. Aki rossz multinál dolgozik, annak valszeg pechje van.

Az eus tagságról meg már belépéskor népszavazás döntött. Azóta gyakorlatilag ami épült az országban, abban az eu pénze is ott van, tényleg ez az a szervezet, akivel össze kéne rúgni a port.

"Hogy mi neked a primitív abban, hogy a cigányság problémás rétegeit közoktatásba és normális életvitelre akarja terelni, nem tudom."

Talán olvasd el és értelmezd azt, amit írtam.
Ebben semmi, mint írtam is egy másik kommentelőre vonatkoztatva, hogy ez egy létező probléma.
bigyula 2014. 04. 02. 12:15
Előzmény: #454  Törölt felhasználó
#456
"Az EU-ból kilépés nem igaz, az EU szerződésünk felülvizsgálatát szeretnék, az EU tagságról pedig csakis népszavazás alapján döntenének."

Van itt egy kis ellentmondás: egyrészt volt egy népszavazás már a témában, másrészt egy ilyen felülvizsgálat esetén valószínűleg azt mondaná az EU, hogy köszi, de már nem kelletek. Főleg az "emútnényév" után...
goapsy1
goapsy1 2014. 04. 02. 12:12
Előzmény: #453  bigyula
#455
azt én is megfogadom, semmiképp nem osztom meg a szavazatom. :)))

az más kérdés, hogy Orbi nem hinném, hogy azokra gondolt, mikor ezt mondta, akikre én szavazni fogok. :DDDDD
Törölt felhasználó 2014. 04. 02. 12:11
Előzmény: #451  goapsy1
#454
Az EU-ból kilépés nem igaz, az EU szerződésünk felülvizsgálatát szeretnék, az EU tagságról pedig csakis népszavazás alapján döntenének. Biztos vagyok benne hogy nem lépnénk ki, én magam sem szavaznék egyenlőre kilépés mellett.
"Kihajítaná a multikat is"
Ez sem igaz, csak a kiváltságaikat szüntetné meg.
Van munkahelyteremtési stratégiája, konkrétabb és korántsem olyan elszállt mint a hülye fidesznek és pl gordonnak.
Hogy mi neked a primitív abban, hogy a cigányság problémás rétegeit közoktatásba és normális életvitelre akarja terelni, nem tudom.
bigyula 2014. 04. 02. 12:07
Előzmény: #450  dexter
#453
Én is ezen gondolkodom, de valszínűleg megfogadom viktor tanácsát: "nem szabad megosztani a szavazatokat"
dexter 2014. 04. 02. 12:03
Előzmény: #448  Törölt felhasználó
#452
Azért nagyon nem csodálkoznék, hogy ha ezek odakerülnének a mézesbödönhöz, akkor a felsorolt tételek közül egyik sem valósulna meg.
goapsy1
goapsy1 2014. 04. 02. 12:01
Előzmény: #448  Törölt felhasználó
#451
Ezek filléres tételek ahhoz képest, h pl a Jobbik ki akarna lépni az euból, hogy a kieső pénzt mivel pótolná, hát ki tudja, majd lesz valahogy.

Kihajítaná a multikat is, hogy az ott dolgozókkal mi lesz, hát majd elmennek máshova dolgozni, hisz rengeteg munkalehetőség van, ugyebár.

A jobbik kifejezetten az a párt, ami létező problémákra ostoba, primitív válaszokat ad. (mert pl Bertold13 cigányokat illető fejtegetései ÉK-Mon sajnos kétségkívül létező probléma.)
dexter 2014. 04. 02. 12:00
Előzmény: #429  lord_of_the_kings
#450
Egyéniben a kormányváltókra, mert a fidesznek takarodnia kell, és csak ebben látom az esélyt, hogy menjenek.
A listáson meg az lmp-re.
Törölt felhasználó 2014. 04. 02. 11:59
Előzmény: #446  Törölt felhasználó
#449
Kösz mester. Tőled ennyit vártam ;-)
Többet semmiképp. Pár éve még kitiltásod előtt voltak építő, jó hozzászólásaid, mióta visszajöttél, csak személyeskedés.
Inkább regélj arról, miért nem szavazol ?
Balos beállítottságú vagy ezt tudjuk, ha az összefosásban nincs bizalmad, érthető, de mi a gondod az LMP-vel ?
Ők miért nem jók neked ?
(Ez nem támadás, hanem egy kérdés. Egy fórumon, választásos topicban ;-)
Törölt felhasználó 2014. 04. 02. 11:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#448
Én változást szeretnék és ezt a parlament tisztulásában látom. Hogy a kampány hevében a Jobbik ellen csakis a zsidózás meg a cigányozás az egyetlen fegyvere a "szavazz a Jobbik ellen" szintű lényeknek, az mutatja hogy itt erkölcsi téren is válság van.
Hatalmas túlsúlyban vannak a tolvajok a Parlamentben, koalícióban titkosítják egymás mutyijait a Fidesz-MSZP és mégis több millióan tőlük várnak változást. Egyáltalán hogy gondolhatja valaki, hogy tolvajokra voksol ? Milyen erkölcse van annak aki úgy gondolja, hogy a "bal kormányváltók" majd helyretesznek mindent ? Zsebretenni fognak, ahogy azt tették is jó sokáig éppúgy mint a Fidesz.
Ök nem akarnak elszámoltatni, a Jobbik igen.
Ők nem akarnak mentelmi jogot eltöröln, a Jobbik igen.
Ők nem akarnak visszahívhatóságot, a Jobbik igen.
És egyetértek azzal is, hogy a büntetési tétel duplázódjon a politikusoknál. Nem a zsebükre esküdnek fel, hanem értünk, ha komolyan gondolják, akkor nincs mitől tartaniuk.
Törölt felhasználó 2014. 04. 02. 11:46
Előzmény: #445  kukutyinbenko
#447
Velem 5 éve konzultált! Amit akkor megbeszéltünk, pont azt hallottam a választási igéretében. Becsapott ! Nem baj, jön még Lázárra kényszermunka.
Törölt felhasználó 2014. 04. 02. 11:43
Előzmény: #444  Törölt felhasználó
#446
Gyorsan sikerült cáfolnod valoigaz #440-esben rád írt zárójeles megjegyzésését ("hiszen értelmes ember vagy").
kukutyinbenko 2014. 04. 02. 11:40
Előzmény: #442  Törölt felhasználó
#445
Figyelmeztetés?! Miért veled sem konzultált? Ennek a palinak tényleg elmentek otthonról...ennyit költ postára meg adatbázisokra, aztán kuka az egész? Bár lehet csak rossz oszlopba soroltak a központban. Haragosod van a környéken?
Törölt felhasználó 2014. 04. 02. 11:39
Előzmény: #439  Törölt felhasználó
#444
Mármint a Youtube keresőbe ? A google biztos nem. A youtube-on második. A videó egy jól összevágott cucc annyi szent, az alkotóit nem kell bemutatni, minden igyekezetükkel a fidesz-mszmp tolvajlását igyekszik tartósítani heves holokausztozás mellett.

Sokkoló az biztos. Íme miket mondaínak a videóban:
"Nem akarok nap mint nap a holokausztal foglalkozni."
Azta k..va, ez durva!!!

"...holokausztipar részeként működő Jeruzsáliemi Simon Wiesenthal központ..."
Ez döbbenet !!

"...sárga csillaggal cirkuszolnak, miközben valójában sárga csekkekkel kellene demonstrálni."
Embertelen !!!

"....egy német állampolgár, most csak hívjuk Salamonnak...."
"Salamon földet akar venni...akkor menj fel a Köztársasági Elnöki Palotába......Doktor Morvai Krisztina vár ott rád....és neki két pecsétje van: Magunk fajta és Maguk fajta. És majd eldönti hogy melyikhez tartozol."
Na tessék, diszkriminálnák a Salamon nevű németeket földszerzésnél.

"...amit mondjuk az arab államokban szoktak alkalmazni velük szemben...hát ott általában ugye dögkutakban végzik."
Szemét arabok.

Ha már eme videó oly esszenciálisan foglalkozik velük, eme jámbor emberekkel, megnéztem a youtube mit dob ki a "zsidók" - ra : link
signal2
signal2 2014. 04. 02. 11:36
Előzmény: #442  Törölt felhasználó
#443
Vélemény a választási rendszerről:
link
Törölt felhasználó 2014. 04. 02. 11:23
#442
Még talán annyit, hogy ez egy figyelmeztetés Orbánnak, hogy nem erről volt szó és nem vagyunk elégedettek. Ha ezt megérti és változtat, akkor lehet hogy pont én fogok rá szavazni legközelebb.
Törölt felhasználó 2014. 04. 02. 11:17
Előzmény: #439  Törölt felhasználó
#441
Én sem akarom most még őket kormányon. Azt akarom, hogy még 4 évig tanuljanak viselkedni. Már most is szolidabbak, mint 4 éve. De szeretném, ha ők lennének a legerősebb ellenzék, valamint nem akarok Fidesz 2/3-t.Hidd el, be fognak érni pár év múlva. Egy párt arculata attól függ, kit akarnak megfogni. Amikor kezdtek a hülyék voltak szabadon. Lecsaptak rájuk. ! év múlva már kezd kiábrándulni a Fideszes értelmesek zöme és ők lesznek a bázis. Akkorra megváltozik az arculat is. Vonáék pontosan tudják, hogy így nem tudnak tovább fejlődni szavazókban.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek