Topiknyitó: lord_of_the_kings 2014. 03. 31. 22:10

Kire szavazol április 6-án?  

Letesztelhetjük, hogy a fórum mennyire fedi majd az országos átlagot. Mindenki írja be, kire fog szavazni, aztán időről időre összesítünk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
goapsy1
goapsy1 2014. 04. 02. 02:18
Előzmény: #398  upgrayeddAKS
#400
Kicsit más az, ha valaki a rendszer kiskapuit keresgéli, mint amikor valaki egyszerűen és simán magára írja az egész rendszert.

Jelen helyzetben a fidesz nem tud bűnt elkövetni, mert ha elkövette, akár visszamenőleges hatállyal beírják a törvénybe, hogy ez tulajdonképp teljesen rendben van.
A szocik messze nem egy szent társaság, de ilyet sosem csináltak. Ha valaki lebukott, (Hagyó, Zuschlag) vállalta a következményeket.

Teljesen egyetértek kasszás kollégával, akinek ez a 2 rendszer egyforma, arra a pártra én sem szavaznék.

Szóval részemről is megy az X a baloldalra, mind egyéniben, mind listán.
Ha 4 év alatt kitermelődik egy jobb párt 2018-ig, akkor majd arra szavazok, de az, hogy jelenleg még nem létezik a minden szempontból tökéletes párt, még egyáltalán nem ok arra, hogy Orbánék még 4 évig rombolhassák az országot.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 04. 02. 02:10
Előzmény: #394  Törölt felhasználó
#399
"Ezek nélkül pedig nincs sem piac, sem biztonságban lévő vagyon, sem megtakarítások."

ezt azért még magyarázd el a szingapúriaknak is :) mert szemmel láthatóan nem tudják... (mondom ezt úgy, hogy én sem vagyok alapvetően a diktatúrák híve, legyenek azok lájtosak vagy sem, inkább a demokráciára szavaznék, és csak ha nem nagyon van más mód, akkor a "felvilágosult abszolutizmusra")
nyilván van pár speciális dolog a 2. vh. előtti japán társadalomban vagy a pár évtizeddel előtti szingapúriban, ami a magyar társadalomban nincs meg, de ettől még az utolsó 2 mondatod tudománytalan szerintem. (más megközelítésben: nem szükséges sem a prosperitáshoz, sem a fejlődéshez (nem csak gazdaságihoz) a demokratikus "fékek és ellensúlyok" rendszere, az "csak" CSÖKKENTI A KOCKÁZATOT többek közt az által, hogy a reakcióidőt általában felgyorsátja, és/vagy csökkenti a hibákból eredő károkat... valószínűleg a hatásfoka még egy jobb társadalomban is elég csekély, nálunk meg szimplán nem nagyon működnek ezek a fékek meg ellensúlyok)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 04. 02. 02:01
Előzmény: #396  goapsy1
#398
aha... tehát a szocik nem akarták szétverni az őket korlátozó "rendszereket"... jó tudni :)

ha nem lenne ennyire késő, még bele is mennék ebbe a vitába jobban :)

maradjunk annyiban: számomra a szocik a sunyi komcsik, a narancskomcsik meg azok, akik pofátlanul az ember orra alá dörgölik, kitwittelik, kirakják a fa..búkra, stb., hogy odapiszkított a kutyájuk a kertedbe, és semmit nem tehetsz ellene
ez a primkók számára/körében nagyon népszerű, mert azok az erőre ill. annak látszatára "rejszolnak", de ettől még a szocik is odateszik a maguk "kupacait", csak csendben "dolgoznak"
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 04. 02. 01:55
Előzmény: #394  Törölt felhasználó
#397
"Lehet, hogy az LMP-nek van, nekem sajnos nincs még 4-20 évem ezekre."

most komolyan azt gondolod, hogy azon az egy szem szavazaton fog múlni?

szerintem maradjunk abban, hogy ha mindenki a lelkiismerete szerint szavazna, és nem próbálná meg kitalálni, mit akarhat a tömeg, akkor eleve el sem jutottunk volna idáig...

"Ha valaki egyenlőségjelet tesz..."

tesz a halál... az MSZP alatt is megvolt majdnem minden ilyen húzás, csak azok nem voltak ennyire idióták és/vagy beképzeltek, hogy az orrod alá is dörgöljék
van pár olyan dolog, amiben nagyon elvetette a fityisz a sulykot, de a szocik is pár dologban, és bár ezek nem azonosan súlyos hibák, azért a végeredmény nem olyan sokban különbözik - nem mellesleg a működési mechanizmusa mindegyik pártnak uaz, a fidesz esetében azonban sikerült szinte csak a negatívumoknak a felszínre törnie... sok olyan elképzelésük volt, ami nem lett volna hülyeség, csak a megvalsítást "elszabták"...
goapsy1
goapsy1 2014. 04. 02. 01:49
Előzmény: #394  Törölt felhasználó
#396
+1

Részemről minden szavaddal egyetértek.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 04. 02. 01:47
#395
amúgy sztem a kis pártoknak (JESZ, SMS, 4K!, LMP, stb.) fúzionálniuk kellene/kellett volna egy ideje, kiállniuk egy közös arculattal és közös programmal a nyilvánosság elé (tudom, hogy erre már nincs idő 2014-ben)
így a nagy részük valóban csak "150 millás buli" lesz, mondhatni: a kurmány terve arra az esetre, ha nagy lenne az aktivitási arány + opportunistáknak a fenti buli

azonban: ha csak egy kicsit is intelligensebb lenne a "teljes szavazóbázis", akkor lenne jópár befutó (OGY-be bejutó) párt, ami (érdekes módon) a finneket nem akadályozza a fejlődésben, de persze minket csakis a "kétpártrendszer" vinne előre, mert az eddig olyan jól bevált, az ország csak úgy hasított :)
Törölt felhasználó 2014. 04. 02. 01:47
Előzmény: #393  upgrayeddAKS
#394
A te dolgod, a te szavazatod. Ha valaki egyenlőségjelet tesz bármelyik eddigi, a mostanit megelőző kormány szakpolitikai hibái, korrupciós húzásai(beleértve az első Orbán kormányt és a Gyurcsány kormányt is), illetve a mostani kormány demokratikus rendet, a fékek és ellensúlyok alkotmányos rendszerét gyakorlatilag teljesen és tudatosan szétverő, "irányított demokráciát" és az élet egyre több területére kiterjedő totálisan korrupt klientúraszervezetet kiépítő politikája mellett, az tényleg szavazzon az LMP-re(az LMP ugyanis pontosan ezt teszi, mármint egyenlőségjelet tesz, egymással épeszűen nem arányosítható politikai vétkek és szándékok közé). Lehet, hogy az LMP-nek van, nekem sajnos nincs még 4-20 évem ezekre. Számomra a demokratikus fékek és egyensúlyok rendszerének megléte prioritás, ugyanis ezek garantálják a polgári, politikai és szociális jogok működését. Ezek nélkül pedig nincs sem piac, sem biztonságban lévő vagyon, sem megtakarítások.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 04. 02. 00:55
Előzmény: #391  Törölt felhasználó
#393
"Aki kormányváltást akar, vagy csak meg akarja előzni az újabb kétharmados rémálmot, annak a legesélyesebb kormányváltó erőre kell behúzni a vonalakat."

hogy őszinte legyek, olyan nagy különbség nincs is az MSZP és a FIDESZ között :) (van különbség, csak nem eget rengető)
az egyik ezt b..a el, a másik meg azt, a lényeges dolgokat meg mind2 :)

majd ha lesz olyan párt, amely:
1. értelmes oktatási politikát kínál
2. versenyképes adórendszert alakítana ki
3. és mindennek tetejében ezt kommunikálni is tudja a magyar zombitársadalom felé

arra gond nélkül fogok szavazni, így marad nekem a legkevésbé gerinctelennek látszó bagázs
szerintem ez a legfontosabb szempont, a szakembereket mindegyik kormány "meg tudja venni" magának, és ez a "megvétel" mindenféle értelemben értendő...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 04. 02. 00:47
Előzmény: #391  Törölt felhasználó
#392
én sem vagyok LMP-fan, simán szavaztam volna a 4K!-ra is, ha van országos listájuk, de az egyenesen nevetséges, hogy az LMP jobban összejátszana a FIDESZ-szel, mint az MSZP...

Hungister Zrt., Szerencsejáték Zrt., Kocsis István mint közös nevező, Közgép megerősödése a szoci évek alatt (sokszorosára ugró forgalommal, stb.), MSZP-s elszámoltatás hiánya az "elmúttnégyévben", rengeteg "összehangolt" szavazás és viselkedés az OGY-ben, stb.

persze mindenki azt hisz, amit akar, épp csak a valószínűségek azt mutatják, hogy az MSZP és a FIDESZ szinte egészen biztosan összejátszanak (ettől még marakodnak egymással a koncon, ez is tény), jól jön az egyik a másiknak (van egy ellenségkép, amire lehet mutogatni, hibákat ráfogni, nyájat összetartani, stb.)

ehhez képest annak a valószínűsége, hogy akár a jobbikkal, akár az lmp-vel, akár más pártokkal összejátszanának, elég csekély (nyilván az sem 0)
Törölt felhasználó 2014. 04. 02. 00:27
#391
Simán leszavazok a baloldali összefogásra, még ha maga Lenin vezeti a listát, akkor is. LMP nekem gyanús, hogy csak megzöldült narancs, amolyan "őfelsége ellenzéke". Ráadásul Schifferen kívül szinte minden alapítót kivágtak/kilépett már. Aki kormányváltást akar, vagy csak meg akarja előzni az újabb kétharmados rémálmot, annak a legesélyesebb kormányváltó erőre kell behúzni a vonalakat. Akit annyira nem zavar, ami most van, az nyugodtan eldobhatja másra a szavazatát Én ezt a luxust nem engedhetem meg magamnak, mert már a t.köm kivan attól ami most folyik. Egyfordulós rendszerben, hosszabb távon úgyis csak két nagy pártszövetség fog maradni.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 04. 02. 00:25
Előzmény: #379  tokos.
#390
micsoda meglepetés, hogy (pavlovi) reflexből idézed az őszödi beszédet, ha a fityisz "kreatív könyvelése" kerül szóba :)

amúgy szerinted nem gáz, hogy a közmunkaprogrammal sikerült csak csinosítani a statisztikákat, azt is csak úgy, hogy kíméletlenül kiraknak mindenkit az álláskeresők közül, aki nem vállalja el a közmunkát? pl. egy diplomás álláskeresőnek biztos nagy perspektíva a téli közfoglalkoztatás, ahol megtanulnak írni-olvasni :) ...na ők biztos megszerették a fideszt :)
más kérdés, hogy ha elég sok ilyen ember lesz 4 év múlva, akkor repül ez a patkánykormány is :)
akkor nem lesz elég az agymosás, amit orrba-szájba nyomat a média... (bár ki tudja, a magyar nép talán még nem ütötte meg az abszolút minimumot, lehet még tovább "levinni" őket)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 04. 02. 00:18
Előzmény: #363  dexter
#389
"Államadósság = központi költségvetés adósság "

ez alapesetben nem igaz, mert a központi költségvetés mint alrendszer nem tartalmazza sem az állami tulajdonú vállalatokat, sem az önkormányzatokat (helyi, kisebbségi, stb.)

ezek nincsenek is a kincstári körben, így az ÁKK definíciója szerint is külön számolandóak (a teljes államadósságba viszont beletartozik az összes alrendszeré, nem csak a közp. ktg.-vetésé)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 04. 02. 00:11
Előzmény: #384  tokos.
#388
ez a buli nem arról szólt, amire gondolsz, hanem a kampányról, jutalmazásról, egyebekről...

logikailag igaz is lenne a "képleted" a kamatcsökkenésről, épp csak a gyakorlat "kicsit" bekavar... voltak önkormányzatok, amelyeknek nem volt adóssága, mégis kaptak

nem jártam utána, hogy Esztergom kapott-e, de attól tartok, hogy ha kapott is, akkor is a töredékét annak, mint amit mások

elég xar az elsőfajú hiba meg a másodfajú is :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 04. 02. 00:05
#387
valószínűleg az LMP-re

a kis pártoknak van a leginkább szükségük a szavazatokra, a nagyokat "eltartják" a zombijaik :)
az sem igaz amúgy, hogy elvész a szavazat, csak egy példát mondanék erre: 1997. évi C. törvény ill. később a 2013. évi XXXVI. törvény (mind2 a választási eljárásról) 1%-os szabálya
Törölt felhasználó 2014. 04. 01. 23:48
Előzmény: #385  Törölt felhasználó
#386
És, ha ez nem lenne elég zavaró, akkor még ott van az is, hogy a gazd-i miniszter több napra (vagy talán hétre, már nem emlékszem) megmondja előre, hogy milyen (átlagostól pár %-kal jobb) forint árfolyam lesz aznap, abban a pár órában, amikorra datálódik az adósság mérése. (Ugyanis van egy bizonyos hiány, amitől nem mehetünk feljebb... ugyanis ez az imperialista eu egyetlen hatékony fegyvere... hogy ezáltal megvonhatná az éltető nedűt.)
Törölt felhasználó 2014. 04. 01. 23:43
Előzmény: #384  tokos.
#385
"ha az egyik alrendszer adósságait beemeled a központiéba, akkor az alrendszerek össz adóssága nem változik, a központié meg mégis emelkedik"

Így van, ezért "kell" az államadósság fogalmán változtatni.
Mint pl, ahogy 2012 előtt a központi alrendszer, 2012-től a közpoti alrendszer és a többi alrendszer egymással sezmbeni kötelezettségei kiszűrésével számolni.
Így egyszerre nem történ "semmi" és mondhatjuk el, hogy adósság került át az egyik alrendszerből a másikba.
tokos. 2014. 04. 01. 23:30
Előzmény: #383  Törölt felhasználó
#384
Szerintem is. Erről beszéltem, ha az egyik alrendszer adósságait beemeled a központiéba, akkor az alrendszerek össz adóssága nem változik, a központié meg mégis emelkedik.

Perszee fel lehet tenni a kérdést, hogy akkor minek bohóckodunk, pedig nem teljesen mindegy, hogy az állam 3% kamatot csenget utána, vagy az önkormányzat a dupláját.
Törölt felhasználó 2014. 04. 01. 23:23
Előzmény: #381  tokos.
#383
Mégiscsak kellene, hogy legyen különbség a központi alrendszer és az összes alrendszer között, nem?
Törölt felhasználó 2014. 04. 01. 23:14
Előzmény: #379  tokos.
#382
Igen, azzal a "véglegessel" többek között az a baj, hogy nem "végleges", ráadásul nem konszolidált... ami viszont nem baj, amíg nincs konszolidálthoz hasonlítva.
tokos. 2014. 04. 01. 23:14
Előzmény: #378  Törölt felhasználó
#381
Van eg yilyen sor, hogy:

"A központi költségvetés alrendszer konszolidált adóssága"

meg egy ilyen, hogy:

"Az államháztartási alrendszerek konszolidált adóssága"

A két sorba írt összeg különbözik, pedig mindkettő konszolidált.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek