Topiknyitó: Portfolio 2017. 02. 01. 19:32

Kétharmados többségben a budapesti olimpia ellenzői  

Ugrás a cikkhez
Több mint kétharmados többségben (68 százalék) vannak azok, akik nem támogatják a rendezést, mert azt gondolják, hogy túl sokba kerülne, és azt a pénzt inkább hasznosabb dolgokra kellene fordítani - olvasható a HVG cikkében. A hetilap...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=243424
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemes
elemes 2017. 08. 29. 15:00
Előzmény: #1439  salve
#1440
"mindig minden országban "kádár népe" élt, él, és élni is fog!" ugyanis pont nem ez a helyzet. csak te kádár népe vagy, és azt hiszed, ez az egyetlen lehetséges gondolkodásmód, panaszkodni, hibáztatni, meg állambácsitól várni a megoldást. nálunk ez az uralkodó gondolkodásmód. a jól működő országokban meg pont nem.
salve 2017. 08. 29. 14:53
Előzmény: #1435  elemes
#1439
ezt már kitárgyaltuk a múltban: nem tudod és nem is akarod felfogni, megérteni, hogy mindig minden országban "kádár népe" élt, él, és élni is fog! azért ismételgeted ezt a "kádárnépe" elméleted itt mert neked speciel Orbán nem tetszik (lehet h. Kádár sem tetszett de az már elmúlt tehát tökmindegy), és szeretnéd befeketíteni azzal hogy lehülyézed-lebutázod a mindenkori választópolgárok azon részét akik elemennek szsvazni, és a többségük szavaztával vki kormányt alakított. és mintha az így kialakuló kormányzás nem lenne legitim. a 98 utáni 3 évet meg hiába dícséred (ebből látszik hogy mely oldal reprezentánsa vagy), mert az oylan független közgazdászok pl. mint Pogátsa Zoltán is, régen megálapították hogy Bokros pl. hihetetlenül sokat ártott Mo.-nak! sokkal több kárt, mint hazsnot, kb. 9/1 arányban tehát kb. az volt hazsnos a programjából, a többi pedig kuka no ennyit a fenenagy szakértemedről..de hidd csak magad továbbra is naaagy politológusnak ..mondjuk én inkább csak egy szimpla kóklernek neveznélek :-)
Törölt felhasználó 2017. 08. 29. 14:30
Előzmény: #1436  Törölt felhasználó
#1438
Mert én például őszintén megmondom, nem vagyok elfogult, elsősorban kapitalista beállítottságú vagyok, így az erős kommunista irányzatot, amit a Fidesz képvisel, nagyon nem szeretem. De a Botka féle MSZP-t sem, ugyanezen okokból. Az új pártok meg vegyesek, helyenként náluk is van a szokásos baloldali demagógia, de piacbarát politikai elképzelés az kizárólag csak ezen pártoknál található, igaz csak nyomokban sajnos. Tudom, hogy Kádárvorszagában jobboldali politikával lehetetlen nyerni, a mindig szélkakas Fidesz is ezért ment át szélsőbalra, ezért azt is tudom, hogy sosem lesz olyan erős párt, ami az én ízlésemet szolgálná ki, de nyilvan arra szavazok, amelyik legközelebb áll hozzám, és azt rühellem legjobban, amelyik legtávolabb, vicces, hogy a Fidesz volt már mindkettő.
Törölt felhasználó 2017. 08. 29. 14:21
Előzmény: #1435  elemes
#1437
Ott a pont, sajnos...
Törölt felhasználó 2017. 08. 29. 14:19
Előzmény: #1433  salve
#1436
"ha majdnem tökugyanazt ismételgeted mint amit az ellenzéki média, akkor kialakul egy párhuzam, nem gondolod? " Mondjuk mert te próbalod ugyanazt a szamba adni. Nos, az én állaspontom jelentősen eltér az ellenzéki médiájétól a témában rengeteg ponton. Lásd pl. beruházasok megtérülését hangsúlyozom a korrupció helyett, eleve nem találom hasznosnak a latszatberuházásokat, ugyanakkor nem vagyok ellene a sportok támogatásának, ha az a fejlődést irányozza, lásd utanpótlás nevelés vagy szabadidősport. Ellenben a te álláspontod tényleg semmiben nem tért el a kormanypropagandától, még a legvédhetetlen ügyekben sem. Teljesen irrelevansan bedobod a partpolitikát, hogy bezzeg a baloldal is így, úgy, sokadszorra is leírom, hogy nem érdekel, te akkor is ezzel jössz. Ezek után mégis mit gondoljak, ha nem is vagy bérkommentelô, elvakult pártfanatikus biztosan vagy. "és csak ennyit állítottam hogy uyganazt ismételgeted "jól működő demokraciában vannak ellensúlyok, lásd pl. független ügyészség," ez ma is megvan." Te jöttél azzal, hogy ha kezükben lenne az ügyészség, annak barhol barmelyik kormány örülne, ezzel implicite beismered az ügyészséget érő vádakat, csak épp láthatóan téged nem zavar. "hiszen tucatnyi olyan ügy van ahol épp a kormánypártok szsvazó fejezték ki elégedetlenségüket bizonyos bíró, szerintük részrehajló ítéletek miatt!" Pl? És akkor most ügyészség vagy bíróság? "hidd már el hogy ilyen is van, semmi sem csak fehér vagy fekete, ahogy te elfogultan látod! " Én elhiszem, hogy ilyen is van, a probléma te is tudod, hogy azzal van, mikor komolyabb Fidrszes korrupciós ügyekben áll le a nyomozás. "és végül: minden országban olyan demokrácia van, amiylet kiharcolnak maguknak az emberek! " Egyetértek sajnos. "ami most van 2010 óta azért nem orbán a felelős, hanem a Gyurcsányisták, bajnaisták, tehát a balliberális oldal! hiszen 2006-10-ig hatalaomban tartották az elvtásaikat ahelyett hogy előrehozott választást harcoltak volna ki, márpedig akkor nem alakult volna még ki fideszes 2/3! a fidesz pedig hülye lett volna nem élni egy 2/3-os lehetőséggel!" Nem, amit a Fidesz csinál, az a Fidesz műve, ha leépíti a demokratikus intézményrendszert, azért ők a felelősek, még ha a baloldal hibás is, hogy így elqrta, és a Fidesznek 2/3-a lett. Amit csinalsz, az a felelősségi körök összemaszatolása, a Fidesz sem vonható felelősségre azért, mert 2002-ben hagyta nyerni az aztán felelőtlen osztogatásba kezdő Medgyessyt, és fordítva sem. "DE: sem téged, sem senki msát semmisem akadályoz meg abban, hogy kiharcoljatok magatoknak egy újabb rendszerváltást! nem is oly nehéz, hiszen kb. 35%-nyi szsvattal ebben a mostani választási rendszerben már többséget lehet szerzni a parlamentben! " Én nem politikus vagyok, csak egyszerű állampolgár, úgyhogy egy ilyenben nem veszek tevékenyen részt, tüntetéseken már jártam, fogok is, az én szavazatomon nem múlik. "ezt megintcsak semlegesként írom, mert nem érdekelnek egyébként a pártok" De miért nem lehet beismerni, hogy elfogult vagy a kormány irányába? Nincs azzal semmi baj, teljesen független, semleges vélemény nincs a politikában.
elemes
elemes 2017. 08. 29. 14:08
Előzmény: #1433  salve
#1435
"minden országban olyan demokrácia van, amiylet kiharcolnak maguknak az emberek" így van. és nálunk kádár népe örömmel választotta kádár jánost 94-ben, 2002-ben, 2006-ban és 2010-ben eddig volt összesen kb hét évünk, amikor nem kádár jános uralkodott (90 után három év, 98 után három év és 2009-ben bajnai egy éve). egyébként kádár.
bigyula 2017. 08. 29. 14:04
Előzmény: #1433  salve
#1434
"...ami most van 2010 óta azért nem orbán a felelős..." Akkor a 2002-2010 közötti időszakért meg Orbán (1998-2002)? :)
salve 2017. 08. 29. 14:02
Előzmény: #1429  Törölt felhasználó
#1433
ha majdnem tökugyanazt ismételgeted mint amit az ellenzéki média, akkor kialakul egy párhuzam, nem gondolod? és csak ennyit állítottam hogy uyganazt ismételgeted "jól működő demokraciában vannak ellensúlyok, lásd pl. független ügyészség," ez ma is megvan. hiszen tucatnyi olyan ügy van ahol épp a kormánypártok szsvazó fejezték ki elégedetlenségüket bizonyos bíró, szerintük részrehajló ítéletek miatt! hidd már el hogy ilyen is van, semmi sem csak fehér vagy fekete, ahogy te elfogultan látod! és végül: minden országban olyan demokrácia van, amiylet kiharcolnak maguknak az emberek! ami most van 2010 óta azért nem orbán a felelős, hanem a Gyurcsányisták, bajnaisták, tehát a balliberális oldal! hiszen 2006-10-ig hatalaomban tartották az elvtásaikat ahelyett hogy előrehozott választást harcoltak volna ki, márpedig akkor nem alakult volna még ki fideszes 2/3! a fidesz pedig hülye lett volna nem élni egy 2/3-os lehetőséggel! DE: sem téged, sem senki msát semmisem akadályoz meg abban, hogy kiharcoljatok magatoknak egy újabb rendszerváltást! nem is oly nehéz, hiszen kb. 35%-nyi szsvattal ebben a mostani választási rendszerben már többséget lehet szerzni a parlamentben! ezt megintcsak semlegesként írom, mert nem érdekelnek egyébként a pártok
bigyula 2017. 08. 29. 14:01
Előzmény: #1430  salve
#1432
A kérdés az, hogy van-e ennek a társadalom, az ország szempontjából hasznosabb elköltési módja. Ugyanis mi, adófizetők dobjuk össze ezt az összeget...
sanka 2017. 08. 29. 13:52
Előzmény: #1425  Vazsmegyei
#1431
Te még ezt a keveset se fogod!:))
salve 2017. 08. 29. 13:51
Előzmény: #1426  Törölt felhasználó
#1430
jó akkor szűkítsük le világosan megfogalmaztam: felépültek 40-60 évvel ezelőtt sportlétesítmények, köztük stadionok is Mo.-gon. ezek állapota leromlott, nem feleltek meg már a mai kor követelményeinek. ÉS vannak most is sporklubok sportolókkal, akik használták, -ják őket. és ez tök független attól hogy a mérkőzéseikre hányan mennek ki! az Mtk sadionja pl. nem is a szocializmus alatt hanem még azelőtt épült és már tényleg nagyon szar állapotban volt. az elcseszett rendszerváltás (az ország elszegényedése) miatt is részben, meg részben azért is mert a rendszerváltáskor senkinek nem volt erre pénte hogy privatizálta volna őket, ezek a stadionok (is) maradtak állami tulajdonban. és így szállt el felettük a rendszerváltás 3 évtizede. ismétlem: ilyen helyzetben amikor nincsenek komoly tőkekerőve bíró teljesen magyar cégek (elég biztos nincs), akik szponzorként vagy privatizálóként ezeket megvennék vagy megfinanszíroznák, DE a használóik, a sportolók + klubjaik egyesületeik még léteznek, és senkinek nem volt érdeke hogy az öltöző meg a lelátók összedőljenek (főleg ah külföldi csapatok is idejönnek játszni néha és előttük sem akarunk totál leégni a 40 évvel ezelőtti körülményekkel), akkor nem lehetett más megoldás mint az, hogy az állam újíttassa fel ezeket a stadinokat ( + sokiminden mást tehát uszodákat, sportcsarnokokat stb.), de nekd ez baromira nem tetszik. én ezt értem hogy ez neked nem tetszik, de értsd meg, nem volt más megoldás. nem tudom miért és mit nem lehet ezen megérteni? a B terv tényleg csak az lehetett volna hogy robbansták fel vagy zárják be őket és zavarják haza a sportolókat, a az egyesületüket meg szűntessék meg! és: ráment még a gatyánk is? nem! azért nem, mert ha csak a futballstadionokat nézzük akkor az a tény, hogy egy éves összköltségvetésnek kb. a 0,9-1,1 % át költötte erre a kormány (ez kb. 100 milliárd körüli összeg. a Puskás stadion nincs benne mert az egymaga is jóval drágább lesz hiszen jóval nagyobb).
Törölt felhasználó 2017. 08. 29. 13:49
Előzmény: #1428  salve
#1429
Konkrét párt mellett agitálsz, ez sokadszorra ia bebizonyosodott, folyamatosan próbalod pártpolitika iranyába vinni a témát, meg ellenzéki megmondóembernek neveztél, mikor konkrét ügyről vitatkoztunk, vagy már elfelejtetted? Churchillel meg ne takarózz már, mert senki sem mondta, hogy demokratikus rendszerben ne lenne korrupció, a probléma az, hogy egy jól működő demokraciában vannak ellensúlyok, lásd pl. független ügyészség, te ezzel szemben a pártállami ügyészséget azzal véded, hogy más kormányok is örülnének, ha az ügyészség a zsebükben lenne. Persze, hogy örülnének, csak mi szavazók nem örülünk, ha nem lennél bérkommentelő, te sem örülnél neki. Csinal jó dolgokat is a kormany, te mégis a védhetetlen dolgokat próbálod védeni.
salve 2017. 08. 29. 13:38
Előzmény: #1427  Törölt felhasználó
#1428
ha bérkommentelő lennék akkor konkrétan pártok mellett agitálnék épp azért beszélek általánosságban mert a politika az önmagát ismétli ahogy a történelem is, pártoktól, országoktól és rendszerektől függetlenül! jaj és hát a kormányzati lopás.. nos erre ugyanez vonatkozik, volt van lesz, ez egy konstans tényező hiszen Churchill ugyebár örökérvényűen azt mondta, "ez a fajta demokratikus rendszer sajnos nem jó - csak az a baj, hogy nem találtak még ennél jobbat" ebben minden benne van, akit semmiféle elvakultság nem fűt, az bőven meg tudja érteni
Törölt felhasználó 2017. 08. 29. 12:27
Előzmény: #1423  salve
#1427
Nyilván minden kormány örülne neki, ha szabadon lophat, mert az ügyészség fedezi, de nekünk valasztóknak nem kellene tapsikolnunk, ahogy te teszed, ha mindez sikerül is a kormánynak.Szerintem a kormanyzati lopásnál még ubdorítóbb ahogy te és más bérkommentelők elbagatellizalják. És ne tagadd, hogy bérkommentelő vagy, elvi vitánkba is pártpolitikát tettél...
Törölt felhasználó 2017. 08. 29. 12:24
Előzmény: #1422  salve
#1426
Nem, az én logikám egyáltalán nem ez, mivel az utanpótlas nevelés tamogatását egyáltalán nem vetettem el, sőt azt még szélesíteném is, hogy legyen elit és tömeg utanpótlas nevelés is, de mindkettőt támogatnám államilag. Viszont stadionok a már érett sportnak kellenek, az nem befektetés a jövőbe, mint az utánpótlas nevelés. Tipikus, hogy eleve egy olyan gondolatból, amit sosem állítottam, levezetsz egy hosszú következtetést, hogy aztán azt is a számba add...
Vazsmegyei 2017. 08. 29. 12:00
Előzmény: #1424  sanka
#1425
Ez a két szó tökéletesen illik a mondandódhoz! Erre vagy leginkább képes!
sanka 2017. 08. 29. 11:47
Előzmény: #1423  salve
#1424
Nagy baromság!!
salve 2017. 08. 29. 11:40
Előzmény: #1417  upgrayeddAKS
#1423
mutass bárhol a világon bármely országban, bármley kormányzó pártot amely nem szeretné, hogy neki kedvező ítéleteket hozzon egy-egy bíróság! nem tudsz ilyet mutatni!! ez mindig így volt és mindig így lesz, voltak és vannak megvásárolt bírók, ügyészek, védők pro és kontra egyaránt. nálunk ez még meg van spékelve azzal, hogy az igazságszolgáltatásban ott ül sok olyan ember vezetői posztokon is, akik a Kádárrendszerben szocializálódtak és a mai napig sem békültek ki azzal pl. hogy itt rendszerváltás volt 90-ban, és bizony, hozzák is részrehajló ítéleteiket a politikai színezetet is kapott ügyekben is! ez persze semmire nem mentség senkinek, hiszen az ellenzéki és a kormánypártok is bőven fel tudnak sorolni oylan ügyeket a rendszerváltás óta, ahol részrehajló ítélet született hol a kormányzó, hol 1-1 ellenzéki párthoz közelállókat sújtva (politikai színezetű elfogultság vagy nyomásgyakorlás vagy bírói elfogultság miatt)
salve 2017. 08. 29. 11:29
Előzmény: #1419  Törölt felhasználó
#1422
nem vizionáltam semmit! épp azt hangsúlyoztam, hogy a sport tipikusan az a terület mint nagyjából a gyereknevelés, hogy nem tudod előre megjósolni, kiből mi lehet. azt tudod megtenni hogy aki pl. focizni akar vagy úszni akar, stb. annak megadsz minden lehetőséget arra hogyha egy alaptehetsége + ambíciója megvan akkor lehessen belőle profi sportoló - de hogy mekkora karriert futhat be valaha is, az egy sokismeretlenes egyenlet. ha optimisták vagyunk - és másképp az egésznek semmi értelme nem lenne!! - akkor nem lehet más cél, mint azt remélni hogy a fiatal sportolókba befektetett munka az majd x vagy xx év múlva megtérrül, de erre semmi garancia nincs! az pedig nem igaz hogy a siker nem garantál nagyobb nézőszámot - garantál, ahogy a magyar futballválogatott esetében ez bőven meglátszik az utóbbi években, minden hazai meccs teltházas úgy, hogy 2x annyi jegy is elmenne, ha nagyobb lenne az Ftc stadion. a kluboknál ugyanúgy meglátszik, csak ott kevesebb és kisebb sikereket értünk el az utóbbi 15 évben (3 csapatunknak jött össze összesen négyszer egy európai kupa csoportköre). nos ha a klubsikerek szaporodnának, akkor ott is egyre több lenne majd a néző, ez egyértelmű. de ehhez persze tartósabb több siker kell, nem csak fellángolások. de a lényeg most jön: az általad leírtak alapján ha te lettél volna a törökök futball-sportvezetője 30 évvel ezelőtt a magyaroktól elszenveedtt megalázó 6:0 után, akkor ezek szerint te azt mondtad volna a vesztes játékosaidnak: "ó gyerekek hát ha ilyen szarok vagyunk akkor nekünk ezt a sportot abba kell hagyni, egy fillért se kell rákölteni mostantól se játékosokra se edzőkre se stadionra stb., sőt akár szüntessük is meg a török futballt és szántsuk fel a pályákat, jók lesznek mondjuk plaza teleknek, vagy szántóföldnek, tök jó, még pénzt is kapunk amit majd elkölthetünk fagyira, meg bármimásra" - nos azonnal úgy rúgtak volna ki ott téged pároslábbala vezetői tisztségedből, hogy ihaj! ÉS: te úgy érveslz itt hogy a logikád alapján ezt kéne ma tenni itt Mo.-gon is a futballal! ez pedig nem bocsánatos bűn, képzeld el! ehelyett mit tettek a törökök? elkezdték építeni-fejleszten a futballjukat, és 25-30 év alatt nemcsak utolérték, de részben meg is előzték a maygar futballt, ami közben a rendszerváltás óta csak hanyatlott és sorvadt.
Törölt felhasználó 2017. 08. 28. 18:01
Előzmény: #1414  salve
#1421
Az ellenzéki megmondóembereshez pedig:Én azt kikérem magamnak. Az olimpiáról és általában az élsport finanszírozásáról nekem határozott és sajat véleményem van, ami megvolt akkor is, mikor másik kormány volt. Semmi köze a politikai nézetemhez.
Törölt felhasználó 2017. 08. 28. 17:56
Előzmény: #1414  salve
#1420
Amúgy a bizonyítási kényszert is megcserélted, nem egy beruházas ellenzőinek kell bebizonyítania, hogy nem fog megtérülni, hanem a beruházás támogatóinak, hogy várhatóan megtérül.
Törölt felhasználó 2017. 08. 28. 17:53
Előzmény: #1414  salve
#1419
De még mindig arról van szó, hogy 15-25 év múlvára vízionalsz teli stadionokat, amiket most építenek, így 15-20 év hasznos élettartam kiesik még szerinted is. Az utánpótlás neveléshez, a foci felfuttatásához meg nem stadionok kellenek. Aztán az is kiderült, hogy a siker még nem garantál nagyobb nézőszámot. Szóval az egész csak egy üres vízió.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 28. 17:32
Előzmény: #1416  Törölt felhasználó
#1418
"Nem kellene inkább a sajat házuk taján söpörni először a kormanypártiaknak?" Eretnek gondolatok ezek... :) A takonymédia arra van kihegyezve, hogy mindenért a bankok/multik/Soros/migránsok/ufonauták/zsidók/ellenzék/xy a felelős. Ebben azért némiképp konzisztensek...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 28. 17:29
Előzmény: #1353  salve
#1417
"és persze, meg kell tenni mindent hogy kvesebb legyen a visszaélés" pl. egy pártkatonát kell kinevezni legfőbb hülyésznek, hogy ne indulhassanak a bíróságokon vizsgálatok - az macerás, meg sok benne a zavaró elem... :)
Törölt felhasználó 2017. 08. 28. 17:19
Előzmény: #1409  salve
#1416
Te mondtad, hogy a nálunk sikeresebb szomszédainknál sem magasabb a nézőszam. És mint latható, a siker sem tudtam agasabbra vinni a nézőszámot, nem volt utóhatása. A másik, hogy érdekes, hogy a hozzam hasonló "ellenzéki megmondóembereket" vadolod, holott a Fidesz vezeti a közvéleménykutatasokat, az ő médiájuk jut el a legtöbb emberhez, és ennek ellenére nem növekedett szignifikánsan a nézőszám. Nem kellene inkább a sajat házuk taján söpörni először a kormanypártiaknak?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 28. 17:19
Előzmény: #1405  Törölt felhasználó
#1415
Pedig ez így van! Sőt, a viktor anyjának is azért volt olyan sok kölke, mert az ellenzék folyton arra bíztatta vityát, hogy legyen neki sok... :) ...és lett is. Ne becsüld alá a gondolatok teremtő erejét! :) Azok olyanok, hogy még az időben is képesek visszafelé utazni. Bizonyíték: ha el tudnánk távolodni a Földtől mondjuk 20 fényévnyire holnap, akkor a 20 évvel ez előtti földi adásokat hallanánk :)
salve 2017. 08. 28. 17:16
Előzmény: #1402  Törölt felhasználó
#1414
ezek csak feltételezések a részedről alátámasztani nem nagyon tudod őket msrészt évtizedek kellenek ahhoz, főleg a sportban, hogy a befektetett munka megtérülhessen, ezt nem lehet előre tudni hogy mely években mennyi tehetség bukkan fel, főleg ah egy országban egyre kevesebb gyerek születik de konkrét példa: a maygar válogatott a törököt még a 80-as évek elején 6:0-ra legyőzte, megalázóan. majd jött kb. 30 év amikor a törököknél fejlődni kezdett, nálunk meg hanbyatlanki kezdett a futball (gazdasági és politikai okok, rendszerváltás, pénztelenség erkölcsi válság, stb.) és így ma már nálunk kevesebb ennek a sportnak (teljesen érthetően) a társadalmi persztízse, a törököknél meg sokkal nagyobb, mert ott meg fejlődés volt és jóval többet költöttek rá! így ma már a a két ország válogatottja kb. egy szinten van és igen, nálunk kialakult egy lemaradás sok szempontból (pl. infrastruktúra is leromlott, ezért kezdett stadonfelújítási programba a amygar kromány). ezek után beláthatod, hogy ezek a tendenciák nem 2 hét, de nem is 2 év hanem, hanem évtizedes építkezés eredményeként változhatnak csak meg! és szerinted nem kell rá költeni. de képzeld el, akik szeretjük a futballt, szerintünk meg érdemes, mert az EB épp azt mutatta meg, hogy szükség van az iylen katartikus sporsikerekre bármely országnak! de: ezt ti nyugodtan figyelmen kívül hagyhatjátok, ha nektek nem tetszik! ne focimeccset nézzetek, hanem videojátékot vagy sci fit, vagy ami tetszik :-)
Törölt felhasználó 2017. 08. 28. 17:15
Előzmény: #1411  salve
#1413
Nem vagyok elfogult, korabban már leírtam, hogy attól függetlenül, hogy van-e korrupció, az aktuális kormányok érdekeltek az olimpiában, egyszerűen mert szerepelhetnek, ünnepeltethetik magukat, ezzel érzelmi alapon szavazatokat szerezve, azt meg hogy veszteséges a buli, csak a nép szívja meg. A korrupció csak gratisz nekik. De látom még mindig mindent csak pártpolitikai alapon tudsz megközelíteni...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 28. 17:10
Előzmény: #1409  salve
#1412
"a hozzád hasonló megmondóemberek az ellenzéki médiában szándékosan hergelik, heccelik a sport és főleg a futball iránt semleges olvasót arra, hogy "utálni kell a futballt, mert a hülye Orbánnak ez a hóbortja" " XD XD XD ja, hát a 7i7estől kezdve az összes médiában, még itt a fórumon is állandóan az megy, hogy utálni kell a focit, pl. a "hagyd a tőzsdét, lazulj stb. foci van" topikban, meg egyéb helyeken uszítják a ballibesek a semlegeseket a stadionok lebontására, a sport és a foci elleni uszulásra, stb. Még az uszuló-VB is erről szólt, hogy az úszók ússzanak / uszuljanak a foci ellen :) Vagy pl. a vizilabdázókat minden beépített ballibes ügynök rá próbálja venni a focilabda ellopására, és arra, hogy szabvány vizilabda helyett focilabdával vizipólózzanak, mert a focisták nem mernek majd bemenni a labdáért :)
salve 2017. 08. 28. 17:03
Előzmény: #1403  Törölt felhasználó
#1411
"A mindenkori vezető politikusok érdekeltek az olimpiában, ezért nem csoda, hogy korábbi kormányok is szerettek volna olimpiat" elfogult vagy (ha nem értettelek félre mert csonkának tűnik ez a hozzászólásod) azt kellett vona írnod a korábbi logikátok alapján, hogy "ezért nem csoda, hogy korábbi kormányok is szerettek volna olimpiat, mert ők is el szerették volna lopni, az 5 karikából legalább hármat" (ahogy korábban írtátok itt alább ebben a topikban
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 28. 17:02
Előzmény: #1408  signal2
#1410
"De hát jövőre választások, így a migráns-soros kérdés fontosabb lett a kommunikációban." Meg hát ugye Olimpia nélkül is jól lehet lopni a sportlétesítmények felépítéséből, ha azokat Olimpia nélkül is megépítik :)
salve 2017. 08. 28. 16:56
Előzmény: #1405  Törölt felhasználó
#1409
komoly, nem kell újragondolni egyrészt: a sport és perze a futball is olyan hogy egyszer győz egy csapat, akkor belelkesülnek szurkolók és mennek meccsekre. majd jön egy veresészéria, és akkor meg nem vagy kevesebben mennek a meccsekre, mert csalódottak. nálunk azért is van így, mert a magyar futball múltja szinte túl dicső, nagyon magasra tették a mércét Puskásék az 50-es években. és ez máig ható: ha nyerünk akkor hajlamos szurkoló elhinni, hogy újra nayg lehet a magyar futball. ha pedig vesztünk, akkor egyből úgy érzi hogy itt a világvége, azza középút nincs! másrészt: a hozzád hasonló megmondóemberek az ellenzéki médiában szándékosan hergelik, heccelik a sport és főleg a futball iránt semleges olvasót arra, hogy "utálni kell a futballt, mert a hülye Orbánnak ez a hóbortja" és ebben a propagandában semmi sem drága, mindenbe belekötnek és az ellenkezőjébe azaz lehúzzáni, elkedvetleníteni igyekeznek még azon lehetséges új nézőket is pl. a amygar bajnokságtól, akik egyébként lelkesen tudtak ünepelni amikor a tavalyi EB-n sikeresen szerepelt a magyar válogatott
signal2
signal2 2017. 08. 28. 16:45
Előzmény: #1406  Törölt felhasználó
#1408
Én például nem azért írta alá, mert nem akartam olimpiát, hanem mert népszavazást szerettem volna a kérdésben. Eleve csak olyannak adják, ahol van társadalmi támogatás (kivéve, ha csak 1 pályáz), és egy támogató népszavazás igencsak növelte volna az esélyeinket. Szóval migránsozás és sorosozás helyett bele lehetett volna állni egy pozitív kampányba. De hát jövőre választások, így a migráns-soros kérdés fontosabb lett a kommunikációban.
Törölt felhasználó 2017. 08. 28. 16:41
Előzmény: #1406  Törölt felhasználó
#1407
A Momentum indította az aláírásgyűjtést, az MSZP, DK, Együtt, ahol egyes politikusok korábban olimpia pártiak voltak, eléggé vonakodott, csak azután álltak ki az olimpia ellen, miután már látszott, hogy népszerű kiállni ellene. Egyedül a Momentumra foghatnád, hogy ők fordították meg a közvéleményt, de ha ez igaz, akkor az nem kis teljesítmény egy új mozgalomtól. Én viszont kétlem, úgy gondolom, sosem volt annyira népszerű az olimpia ötlete, mint ahogy a kormányparti propaganda előadja.
Törölt felhasználó 2017. 08. 28. 15:37
Előzmény: #1404  Törölt felhasználó
#1406
Mondjuk úgy jönnek ide, hogy míg korábban nyíltan támogatták, az aláírásgyűjtéskor nem álltak ki mellette, akkor sok baloldali szavazó biztos nem írta volna alá...
Törölt felhasználó 2017. 08. 28. 15:36
Előzmény: #1390  salve
#1405
"a futballmeccsekre járók száma pedig azért is ingadozik, mert az ellenzéki politika hangulatkeltése természetesen ez ellen irányult és irányul " Ez komoly? Gondold már ezt újra, légyszi...
Törölt felhasználó 2017. 08. 28. 15:34
Előzmény: #1403  Törölt felhasználó
#1404
Szóval szerintem nem érv az, hogy az MSZP is akart, egyáltalan hogy jönnek ők ide? Ez nem pártpolitika, ez egy konkrét ügy, ami ellen bizony ésszerű adófizető választóként kiállni, bármennyire is megy az érzelmi zsarolás, egybites álomgyilkosos szöveg a politikusok részéről.
Törölt felhasználó 2017. 08. 28. 15:32
Előzmény: #1387  salve
#1403
A mindenkori vezető politikusok érdekeltek az olimpiában, ezért nem csoda, hogy korábbi kormányok is szerettek volna olimpiat. Azonban a költségeit nem ők, hanem mi adófizetők álljuk. Szóval szerintem
Törölt felhasználó 2017. 08. 28. 15:26
Előzmény: #1381  salve
#1402
Az, hogy náluk sincs elég néző, épp azt támasztja alá, hogy a mai világban egy Magyarorszag méretű országban még színvonalas foci esetén sem lenne elég néző, azaz ezek a beruházasok irreálisak. Na meg mint láttad, attól hogy volt egy jó EB csoportszereplésünk, még nem fordult meg a trend a hazai bajnokság nézőszámaiban. Mellesleg egy európai klubsiker sem fordítaná meg véleményem szerint, csak azon pár nemzetközi meccs erejéig.
Törölt felhasználó 2017. 08. 28. 15:22
Előzmény: #1372  salve
#1401
"manapság lehet hogy nem telnek meg a stadionok. de nem biztos hogy 15 vagy 25 év múlva is így lesz, ok?! " Ez meg ne haragudj, ne rendkívül ostoba érv, kb. tényleg a védhetetlent próbálod kimagyarázni, de légyszi, ennyire már nem kellene lesűlyedni. Egy ilyen beruhazás átfutási ideje 1-2 év, míg 15-25 év már jelentős amortizációban nézve. Mindezt úgy, hogy totál bizonytalan, hogy lesz-e rá szükség, nem ismerjük a jövő igényeit. Miközben szabadidő célból már most hiány van úszodákból, a hazai tömegsport helyzet nem túl rózsás, ezekre pedig költeni kéne, helyette inkább homályos elképzelések 15-25 év múlvára a jelenben jó drágan, mindezt 30-40 éves múltra hivatkozva, amikor még megteltek a stadionok. Bocs, de szerintem te is érted a probélát, csak nem akarod beismerni, mert mindenáron akarsz védeni valamit. Akkor miért nem véded a kormány ésszerű intézkedéseit, lásd pl. egykulcsos adó, vagy a dohányzás korlátozása, esetleg családtámogatás is totál védhető bizonyos szemszögből (bár azt is vitatatom, de nem védhetetlen). Attól, hogy szereted a kormányt, még nem kell a legnagyobb öngólt is védened.
Törölt felhasználó 2017. 08. 28. 15:13
Előzmény: #1372  salve
#1400
Egyáltalán nem biztos, hogy 60-70 évenként fel kell újítani a stadionokat, vagy legalabbis nem biztos, hogy hasonló, sőt nagyobb kapacitással. A vilag változik, az igények változnak. A túltervezés meg szisztematikus a jelenlegi stadion építéseknél, néző alig, ráadásul ezek a beruházások eleve az állam által is agyonpénzelt élsportra mennek, ami még úgy is fenntarthatatlan lenne piaci alapon, ha csak a stadionokat építené az allam. Vannak dolgok, amiket el kellene engedni. Egy rossz helyen lévő elértéktelenedett falusi hazat is jobb elbontani, ha senki nem akar beköltözni. Amúgy az sem igaz, hogy ezek mind pótló beruházások, NB3-as csapatok is kaptak stadionokat, ahol sosem volt stadion csak pálya. Az úszó VB-hez hasonló méretű beruházasoknál meg nem ártana számszerűsíteni a becsült megtérülést, és legalább a kiadási oldalon tartani a számokat. Mert a te kategorikus kijelentésed becslések nélkül bármire, sőt barminek az ellenkezőjére ráhúzható...
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 08. 28. 15:04
Előzmény: #1398  upgrayeddAKS
#1399
"jó ötlet, rossz kivitelezés" Erre példa a szabad vasárnap ötlete. Egyszerűen meg kellett volna emelni a dolgozók hétvégi pótlékát, de ehelyett túltolták és lett belőle a csúfosan megbukó vasárnapi boltzár.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 28. 14:52
Előzmény: #1386  Törölt felhasználó
#1398
"függetlenül attól, hogy egyébként jó vagy rossz intézkedés történt-e" A kormánynak vannak jó ötletei, de azok ált. meg is maradnak ötletnek. Van néhány, elég kis horderejű lépés, amiben az ötlet és a kivitelezés is jó (Art. módosítása pl. a megbízható adózókkal kapcs., stb.), de ez elég ritka. Az a gyakori, hogy banális ötlet hülye kivitelezésben (10 milliárdos "táncválasztó, párválasztó" vagy mi is volt ennek a kreténségnek az idióta neve...), amit néha felvált egy-egy "jó ötlet, rossz kivitelezés" kombó. (Most utóbbira nem jut eszembe példa, de biztos akadna bőven. Talán ilyen az EKÁER, esetleg a pénztárgépes mizéria, bár ott már a koncepcióval is komoly logikai problémák voltak...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 28. 14:45
Előzmény: #1393  signal2
#1397
Én azt várom el ezektől, hogy megtalálják az út közben elhagyott lelkiismeretüket. Pszichopaták ezek kb. mind... (Egy kormánytól nyilván jóval többet várok el, de ezektől még ez is irreális várakozás, amit leírtam.)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 28. 14:44
Előzmény: #1382  Törölt felhasználó
#1396
Ha értelmiségi(eknek szól) egy párt, az a baj... ha a hülyékhez szól, az a baj. Ha 70 évesekből áll, az a baj, ha 20-30 évesekből, az is baj. Ha ételt oszt, és szolidáris, az a baj - ha az üzleti élettel kokettál, az a baj. Az a baaaajjjjjjj... :)
signal2
signal2 2017. 08. 28. 14:43
Előzmény: #1393  signal2
#1395
De, hogy a tartalomba is belemenjünk, több pénzt csoportosítanék technológiai fejlődésbe, alapoktatásba, kötött-pályás infrastruktúrába, megújuló energiába; kevesebbet az államapparátus fenntartásába, élsportba, közmédia fenntartásába és kommunikációba. Emellett végre megléphetné valaki már azt a bizonyos bürokrácia csökkentést, mert ahogy itt intéződnek az ügyek, a sok esetben egy vicc. A jogrendszer bonyolultságán, stabilitásán, és egyértelműségén is lehetne sokat javítani. Nekem sajnos a mostani, autokratikus - nincs kritika, meg kell csinálni bármi áron - irányítás, és érzelmekre ható kommunikáció nem tetszik, de elfogadom, hogy a magyarok többségének ez kell. De ugye nem gond, ha próbálok valami más érdekében érvelni. Ehhez az is kell, hogy a rendszer - általam vélt - hátrányait folyamatosan felmutassam. Fény nélkül nincs sötétség.
Peterbond 2017. 08. 28. 14:42
Előzmény: #1364  salve
#1394
Bocs de itt csak te keversz dolgokat es vitazol szelmalmokkal amiket te kepzelsz oda. Senki se azt mondja hogy ne epuljon semmi. En azt mondom 2 millio negyzetmeter aron ne epitsen nekem hazat az epitetto. Az kb 3-400 ezer. En nem az epites ellen vagyok csak nem szeretek balek lenni. Es en azt irtam uszasi lehetosegkent ne erveljetek mert nem az. A BVSC 800 milliobol ujitotta fel a benti uszodat es epitetett kint. Na meg 5-10 ilyen az mar merheto uszasi lehetoseg bovules. Es nicsak annyiba se kerult mint a Dagaly eredeti 8 milliardos epulete ( amibol lett 50 a vegen ). Nem mondtam hogy ne rendezzunk uszo vb-t. Nem is irtam ala ilyesmit. Az viszont rohej hogyha 300 milliardal tobb lett volna ti akkor is itt vedenetek a vedhetetlent. Amugy meg hozok en nektek ezerszer jobb erveket a ti oldalatokra csak konyorgom arrol vitatkozzunk ami van es nem talaljatok ki valami baromsagot ( lasd ne epuljon semmi vagy hogy en a nepstadiont se epitenem meg ) es allitsatok be az en velemenyemnek mert nem az. Vedjetek meg a sajatotokat ha tudtok egyaltalan esz ervet mellette mert jelenleg igy latom en tobbet tudnek felhozni mellette mint ti. Stadionok: fradistakent orulok hogy van egy fasza stadionunk. De se nem kerzem ( vrgkepp nem koveteltem ) es tovabbra is irrealisnak tartom hogy allam epitett profi klubboknak stadiont. Esetleg gyarakat nem huz fel ingyen? Megha elengedte volna az afat vagy tamogatja a beruhazast 20-30 szazalekban. De total ingyen kisvardara is meg a 3000 es felcsutra? Baromsag. Focizni meg nem ettol megy el tobb gyerek hanem rendes mindenki altal hasznalhato palyakra ( amik amugy epultek boven a stadion roham elott mar nagyon helyesen. ) A nezoszamrol meg annyit hogy noni semmit se no es a Fradi kivetelevel telt hazat max felcsuton latni egy Vidi Fradin de most meg az se volt telthaz. Kihasznalrsag szempontbol egy Robie Williams koncertnel lehet beszelni. NB1 heti nezoszama 10-16 ezer. 6 mecsen. Atlag 2500 nezovel a rendre 10.000 es stadionokban mekkora is a kihasznaltsag?
signal2
signal2 2017. 08. 28. 14:33
Előzmény: #1386  Törölt felhasználó
#1393
Én például egy sokkal tárgyilagosabb, korrektebb tájékoztatást várnék el egy kormánytól, ami nagyban meghatározná a társadalom alaphangulatát is.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 08. 28. 14:28
Előzmény: #1389  Törölt felhasználó
#1392
Zavar van a fejedben. Vélhetően signal2-vel keversz.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 08. 28. 14:24
Előzmény: #1387  salve
#1391
Ott ragadtál le, hogy a fidesz olimpiát akart rendzeni. Most az a helyzet, hogy a fidesz már nem akar olimpiát rendezni. A sportberuházások egy részét mindenképpen meg kellett lépni. De a mi léptékünkben és nem az olimpia léptékében. Egy úszó-vb méretű lopást még kibír az ország, de egy olimpiányit már nem.
salve 2017. 08. 28. 14:23
Előzmény: #1383  signal2
#1390
a "full kihasználatlanság" akkor sem volt igaz a futballmeccsekre járók száma pedig azért is ingadozik, mert az ellenzéki politika hangulatkeltése természetesen ez ellen irányult és irányul a magyar futball pedig ne feledjük hogy a rendszerváltás óta csak vegetált és sorvadt, nem csoda hogy lecsökkent a presztízse és csak lassan emelkedik a nézőszáma, mert sokan vagytok ti, az ellendrukerek ha Orbán kézilabdát nézne és nem futballt, akkor a kézilabdába lehet hogy több pénz ment volna és akkor az a sport kapna állandóan hideget meleget, ez ilyen egyszerű egyébként pedig a futballról csak annyit, hogy a válogatott sikeres EB szerplése egymaga mozgatott meg annyi embert Mo.-gon, mint az általad felsorolt hoki, stb. sportok együttvéve
Törölt felhasználó 2017. 08. 28. 14:20
Előzmény: #1388  Dehogynincs
#1389
Bocs, de szerintem te emlegettél fórumtársakat és csak erre válaszoltam. Az ő hozzáállásuk egyébként nagyjából kivetíthető a választópolgárok egyes csoportjaira...
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 08. 28. 14:17
Előzmény: #1386  Törölt felhasználó
#1388
Zavar van a fejedben. Most hozzászólókról beszélsz, az előbb pedig választópolgárokról. Ebben a homokozóban néhányan fórumozgatunk, de a választásokon milliók nem szavaznak a fideszre. Az nem tűnt föl, hogy a fidesz-hívők milyen lehetőségekre ugranak?
salve 2017. 08. 28. 14:15
Előzmény: #1380  Dehogynincs
#1387
ez mellébeszélés bárki kormányozna, ezeket a sportberuházásokat előbb utóbb meg kellett volna lépnie (Népstadion és egyéb Bp.-ti és vidéki stadonfelújítások): azért, mert ezek már korszerűtlenek, leamortizáltak voltak és némelyik már életveszélyesen. mert nincs és soha nem lesz olyan miniszter bármely pártból aki ilyenkor ki merne állni a létesítményt használó klub és sportolói elé és azt mondani nekeik hogy "nem adunk rá pénzt, menjetek haza és szüntessétek meg ezt a sportegyesületet, mert tirátok nincs szükség!" az ellenzék a sportberuházásokba belekötött, mert nem volt és ma sincs jobb ötlete - de közben nem vette, észre (ma már azért érzi), hogy a többség mégsem őmögöttük áll (ebből persze nem következik az hogy mindenben tévednének) az is badarság, hogy a mai ellenzék nem akart volna pl. olimpiát rendezni - dehogynem akart, hiszen erre sok bizonyíték volt és van a múltból! csak: ők csak akkor szerettek ona olimpiát rendezni, ha az nekik hozott volna dicsőséget = az ő kormányuk renddezhette volna meg! de ők nem nemzeti, hanem pártérdekekben = hatalomban tudnak csak gondolkodni, ezért mihelyst a Fidesz akart már olimpiát rendezni, akkor azt már demagógiának és lopáscsalásnak állították be! ugyanez volt az úszó vb-vel is! ennyi
Törölt felhasználó 2017. 08. 28. 14:12
Előzmény: #1384  signal2
#1386
Nem általánosítottam mindenkire, de elég egyértelmű, hogy ugyanazok a hozzászólók ugranak minden kormány-ellenes lehetőségre, függetlenül attól, hogy egyébként jó vagy rossz intézkedés történt-e. Ha ezek után még azt is megmondod, hogy miért is kellene most ismét megbíznunk az országot alaposan tönkretevő baloldali társaságban, azt megköszönném, mert a Fidesz-gyűlöleten kívül más okot nem nagyon látok, ami mellettük szólna. Valószínűleg sem Neked, sem nekem nem változna érdemben az életem egy kormányváltás után.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 08. 28. 14:09
Előzmény: #1382  Törölt felhasználó
#1385
Kulcsmondat: "Ha lenne egyetlen szavahihető, komoly párt, aki nem játszotta már el a bizalmat" Egyetértek a burkolt állításoddal. Minden párt eljátszotta már a bizalmat vagy nem szavahihető vagy komolytalan. Bennem is van igény szavahihető, komoly pártra.
signal2
signal2 2017. 08. 28. 14:05
Előzmény: #1382  Törölt felhasználó
#1384
"Jól látod a helyzetet, sajnos az elvakult Fidesz-ellenes választópolgárok csak addig látnak, hogy "Fidesz takaroggy!" Az elvakultak biztos, de itt a legtöbben nem illenek ebbe a kategóriába, csak pl. te sorolsz be fórumtársakat.
signal2
signal2 2017. 08. 28. 14:05
Előzmény: #1379  salve
#1383
Hogy a futballstadionok kihasználatlanok, az tény. Amúgy valóban kicsit nőtt az átlagnézőszám: 2012-2013: 2948 2013-2014: 3003 2014-2015: 2463 2015-2016: 2597 2016-2017: 2696 Viszont ki kell ábrándítsalak, kézilabdát és hokit többen néztek élőben, mint focit.
Törölt felhasználó 2017. 08. 28. 14:03
Előzmény: #1379  salve
#1382
Jól látod a helyzetet, sajnos az elvakult Fidesz-ellenes választópolgárok csak addig látnak, hogy "Fidesz takaroggy!", hogy utána mi lesz az országgal az már nem is érdekli őket. Ha lenne egyetlen szavahihető, komoly párt, aki nem játszotta már el a bizalmat, akkor azt mondanám, hogy szavazzunk rájuk, lássuk ők mit kezdenek vele. De egy csapat tapasztalatlan, ismeretlen emberre (aki csak hőzöngeni, hajléktalanokból anarchista tüntetéseket szervezni, stb. tud), vagy olyanokra, akiket pont ugyanezért zavartunk el nem biztos, hogy célszerű szavazni...
salve 2017. 08. 28. 14:01
Előzmény: #1379  salve
#1381
hozzátennék még annyit: a csakfoci.hu nevű szakportál időnként meg szokta írni, hogyan alakulnka a magyar futballbajnokság nézőszámai, aki nem hiszi járjon utána. és: éppen ők írták meg szintén azt, hogy a környező szomszédos országokban sem jobb a helyzet, ott sem járnak többen a bajnoki mecscekre mint nálunk! pedig az ő válogatottjaik (pl. Horvátország) az utóbbi 10-20 évebn jobb nemzetközi eredményeket értek el, mint a magyar válogatott! és mégsincs több néző a bajnokságuk meccsein! tehát a horvátokhoz meg a szerbekhez is elmehetsz és kioktathatod őket arról, "hogy szüntessék meg a futballt, de legalábbis ne újítsanak fel többé egyetlen stadiont sem ha már leromlott, mert nincs erre igény" megsúgom előre, hogy hülyének fognak nézni téged.. hiszen Modric pl. úgy lett a real madrid sztárja, hogy otthon, Horvátrországban neveltek belőle egy mára már nemzetközi sztárnak számító játékost! volt és van erre garancia? nincs, nem volt! de mégis sztár lett belőle! akkor szüntessük meg a s portfinanszírozást, mert a jövőbeli eredményekre a sportban nincs semmiféle garancia ??!
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 08. 28. 14:01
Előzmény: #1379  salve
#1380
"ő csak egy sokezer magyar drukker közül" Aha. Ő csak egy volt a vasárnapi vásárlók közül, mégis ránkkényszerítette a boltzárat. Ha mameluk lennél, és kiskirályi hatalmad lenne és nyilvánvaló volna még számodra is, hogy a főnök mániája a foci, akkor neked is lenne focicsapatod meg stadionod is és több pénzt csatornáznál a fociba, mintha a józan eszedre hallgatnál. A józan észt is persze csak feltételeztem.
salve 2017. 08. 28. 13:50
Előzmény: #1375  signal2
#1379
szó sincs full khasználatlanságról. ezt csak az ellenzéki média szajkózza, mert nincs már jobb ötlete hogy fogást találjon Orbánon a sok eddigi kudarc után. a magyar futballbajnokság nézőszáma ha lassan is, de folymatosan nő. neked nem kell nézni persze, ha nem szereted, de szó sincs arról hogy a vezér fociimádata lenne az egyetlen ok. ő csak egy sokezer maygar drukker közül.. ismétlem, nem jó úton jársz ha csak a a politikai hovatartozásod felkorbácsolta indulatok alapján ítélkezel. a futball világ legnépszerűbb sportja, és nálunk is ez mozgaja meg még mindig, még így a legnagyob tömegeket. akkor is ha nekd nem tetszik "A sportra szánt pénzeket jóval optimálisabban is el lehetne költeni." ez mindig minden közpénköltésre igaz volt, ma is igaz és a jövőben is igaz lesz. a mindenkori ellenzék mindig ezt fogja mondani, akkor is, ha véletlenül épp optimálsian lennének elköltve a pénzek! - mert egedjük meg, hogyha optimisták vagyunk, akkor még ez megtörténhet valamikor, nem?!
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 08. 28. 13:43
Előzmény: #1376  salve
#1378
"de nem minden politikus eredendően gazember" Ezzel egyetértek. Sajnos a politikusok 99%-a miatt rettentően rossz híre van a maradék 1%-nak is.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 08. 28. 13:41
Előzmény: #1374  salve
#1377
A karácsonyi vásárt azért emeltem ki, mert akkor és amiatt égett le. Tisztában vagyok azzal, hogy a stadionokat sok célra lehet használni. Chilében az illiberális Pinochet-rezsim koncentrációs táborokkák alakította át őket. link Hááát. Most is föl tudnék sorolni néhány illiberális rezsimet.
salve 2017. 08. 28. 13:41
Előzmény: #1373  Dehogynincs
#1376
amit te írtál és amit én, azok nem zárják ki egymást :-) ezek mind benne vannak: a politikának is kell a marketing is. de nem minden politikus eredendően gazamber, vagy nem teljesen ebben is vannak és lehetnek fokozatok de visszatérek az alapmondandómra: ha azt vesszük alapnak hogy a "politikusok ellopnak mindent", abból az következik hogy soha többé sehol semmi nem épüljön közpénzből! sem óvoda a gyerekednek, sem autópálya, sem csatorna, stb. stb., hiszen "mindent ellopják részben avgy egészben a rohadt politikusok", vagyis, a Momentumosok és a mai ellenzék szerint Mo.-gon soha többé nem kell épülnie semminek - KIVÉVE, ha ők kormáynozhatnának 2018-tól, MERT: van néhány oylan idióta aki elhiszi nekik azt a mesét hogy az ő kormáynzásuk alatt "minden politikus azonnal szentté válna, főleg azok akik a kormányba kerülnének és akkor soha többé senki sehonnan semmit el nem lopna, hanem bekövetkezne a kánaán, a szent tisztakezű demokrácia", ami, teszem hozzá én, már maga lenne a kommunizmus :-) hiszen a kommunisták is midnig azt mondták, hogy "ők egy korrupciómentes, igazságos társadalmat építenek fel a rohadt aljas szemét kapitalzmus helyett, ahol csak a levegőt adják már ingyen" csakhogy mi tudjuk, mekkorát buktak 1990-ben a világszerte a kommunisták, ugye?! már csak Kim Dzsong Un van közülük hatalmon, és lám, neki ugye miylen szépen sikerült a megvalósítás?!
signal2
signal2 2017. 08. 28. 13:32
Előzmény: #1372  salve
#1375
Szerintem egyáltalán nem az élet rendje, hogy full kihasználatlan stadionokat építünk, újítunk, tartunk fenn folyamatosan. Ez csak a vezér fociimádata miatt most így. A sportra szánt pénzeket jóval optimálisabban is el lehetne költeni.
salve 2017. 08. 28. 13:31
Előzmény: #1369  Dehogynincs
#1374
"A Népstadion mellett volt egy sportcsarnok, amit karácsonyi vásárra használtak a kereskedők" bocs de most nagyon nagy butaságot írtál! nézz utána a neten hogy a Budapset Sportcsarnok hány nemzetközi sztár koncertját, illetve nemzetközi sporteseménynek is adott otthont! a karácsonyi vásár csak egy volt a nagyon sok rendezvény között, amiknek otthont adott, és messze nem csak sporteseményekről van szó
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 08. 28. 13:29
Előzmény: #1366  salve
#1373
" neked a jövő generációkra kell gondolnod, arra, hogy minél több gyerek menjen focizni, atletizálni stb. az adott helyre - feltéve, hogy azt szeretnéd, hogy majd újraválasszanak 4 év múlva." Lószart, mama! (hogy klasszikust idézzek az őszödi beszédből). A fitnessztermek remekül megélnek üzleti alapon és ezekkel a politikusoknak csak annyi a dolga, hogy hagyják őket békén. A politikusoknak az fontos, hogy a sportsikerekkel és sportrendezvényekkel legitimálják a hatalmukat és olimpiai és világbajnokokkal fényképezkedhessenek. A politikusoknál tényleg van 4 éves ciklus. Ennyit lophatnak. A rákövetkező négy év már valóban kérdéses, de már összejött a szociknak is és a fidesznek is. A szarból hozták vissza, hogy klasszikust idézzek az őszödi beszédből.
salve 2017. 08. 28. 13:25
Előzmény: #1370  Törölt felhasználó
#1372
nem is állítottam azt hogy teljesen elvetendő amit írtál. de arra akartam utalni: az úszó vb és vele együtt a nagy úszóarénát úgy kell felfogni hogy hosszútávú befektetés az országimázsba és a turizmusba egyaránt - és hozzátettem, hogy mellesleg még a 13. kerületi emberekt is segítti némi úszási lehetőséggel, tehát a tömegsportnak is jó. és ismétlem, nyitott kapukat döngetsz, építeni terveznek sok kisebb uszodát is még úgy általában a tömegsportnak is - józan ésszel szerintem belátható, hogy mindkét beruházástípusnak megvan a maga haszna. hiszen ez úszóarána már lekötött magának 2 további vb-t is, 2020-ra az egyiket, a másik dátumát most nem tudom, de biztos hogy lesz még ott legalább egy európai szintű esemény pár éven belül, ez már kész tény. " Igen, kell egyes kluboknak a stadion, de nem sokszorosan túltervezve" - a túltervezést, ismétlem, nem biztos hogy valaha is ki fogjuk tudni zárni, bárki is kormányozzon, ezt szerintem nem tudod vitatni! azt meg vegyük tudomásul hogy igen, egy stadion az nem annyiba kerül, mint egy mezei kézilabdapálya hanem többe - DE ugye nem vitatod, hogy 40-60 évenként ezeket is fel kell újítani, ha már tönkrementek? és nem lerombolni, főleg ha amúgy vannak használóik? ahogy te is lecseréled otthon a már kb. 25 éves bútort mert már elkopott, eltört a rugó az ágyban vagy megsűllyedt és kiszakadt a huzat, ugye? és olyankor gondolom te sem törödsz csak azal, hogy hány vendég fog ráülni? és ha csak te, meg a feleséged mert pl. nincs gyerek, akkor már nem is kell, mert nem lenne kihasználva? remélem érted! manapság lehet hogy nem telnek meg a stadionok. de nem biztos hogy 15 vagy 25 év múlva is így lesz, ok?! tapsikolásról meg szó sincs mert ismétlem: a stadionberuházások egyike sem feleslges pénzszórás hanem egy ráncfelvarrás, egy korszerűsítése a régieknek. és ne aggódj, (de félhetsz is): a mához képest 30-40 év múlva majd ezeket az újjáépíttet stadionokat fogja majd felújítani az akkori kormány, na és?! ez az élet rendje! pedig nem tudjuk hogy lesz-e még akkor sport, csak elvileg sejtjük! mi már akkor lehet hogy nem fogunk élni, de a jövőt senki se látja. ingyen pedig nincs semmi de ezt régóta tudjuk..
Törölt felhasználó 2017. 08. 28. 13:06
Előzmény: #1367  signal2
#1371
Amúgy nem is pusztán a teljesítménnyel van a gond. Anno a 60-as években aranyaiban is több embert érdekelt a foci, mert ma sokkal több alternatív szórakozási lehetőség van. Ha sikeres lenne a hazai foci, akkor sem lenne annyi néző, amekkorára infrastruktúrát épít a kormány.
Törölt felhasználó 2017. 08. 28. 12:59
Előzmény: #1366  salve
#1370
Én értem, hogy más kategória, csakhogy a nagytömegnek szánt úszodákból hiany van, emellett népegészségügyi szempontból ezek sokkal fontosabbak. Te érveltél azzal, hogy egyel több úszási lehetőség. Ami a stadionokat illeti, bizony a lelátót a közönségnek építik, és ha nem tud megtelni, az élsport meg nem tud szponzorokból megélni, pont azért, mert kevés embert érdekel, akkor az súlyos pénzkidobás. Igen, kell egyes kluboknak a stadion, de nem sokszorosan túltervezve. Azt értem, hogy kell a prolinak a cirkusz, meg a látszat, csakhogy gondolkodó emberként ehhez nem tudom miért kellene asszisztálni. Értem, hogy a politikusoknak a könnyen megszerezhető szavazat kell, de ehhez minek tapsikolni, ha te is látod, hogy mindez a látszatra megy?
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 08. 28. 12:57
Előzmény: #1366  salve
#1369
"ezeket a létesítményeket ma is használták és használják sportolók" Már amelyiket. A Népstadion mellett volt egy sportcsarnok, amit karácsonyi vásárra használtak a kereskedők és az első Orbán-kormány idején porig égett.
elemes
elemes 2017. 08. 28. 12:44
Előzmény: #1366  salve
#1368
"ezeket a létesítményeket ma is hazsnálták és használják sportolók, " ennek őszintén örülök. de az ugye megvan, hogy a stadionokban nem a pálya kerül milliárdokba, hanem a beton meg a vas körötte. amiből a sportolók legfeljebb az öltözőt használják.
signal2
signal2 2017. 08. 28. 12:20
Előzmény: #1364  salve
#1367
Stadiont építsen a klub, amelyik ki tudja termelni. Szerintem Magyarországon olyan kicsi a marketing értéke, és önfenntartó képessége a focinak, hogy egyelőre hagynám összedőlni. Nonszensz pénzeket keresnek a sportolók és klub alkalmazottak az értékelhetetlen teljesítményért. Nem azt állítom, hogy nem dolgoznak, keményen, hanem, hogy a végeredmény szar.
salve 2017. 08. 28. 12:13
Előzmény: #1365  Törölt felhasználó
#1366
az úszásról már befejezném veled a vitát mert nem akarod érteni, hogy egy VB-re épülő nagyuszoda az más kategória mint a sok kicsi és egyszerűbb - mellesleg olyanok is épültek már és fognak is még épülni a tervek szerint és nemcsak a nagyvárosokban "Népstadiont anno elég jól meg tudtak tölteni, mellesleg annak a felújítása is ok, de mi van am ost épült NB1-NB3-as stadionokkal" ezt sem akarod érteni: ezeket a létesítményeket ma is hazsnálták és használják sportolók, függetlenül attól hogy hényzer ember néz meg manapság 1-1 mérkőzést vagy vesenyt. ezeknek a használóknak - ha te vagy a miniszter - nem mondhatod azt hogy "menjetek a fenébe, feleslegsek vagytok, inkább megvárjuk hogy rátokdőljön a régi lelátó és öltöző mert nem akarunk erre költeni, azaz menjetek a fenébe és kuss!" igen, 40-60 évvel ezelőtt még egy más világ volt, nem volt tv meg internet, főleg az utóbbi, a tv-ben meg csak egy csatorna volt , ma meg már van csak sportcsatornából is legalább 4-5. de ha te politikus vagy, akkor ezzel nem altathatod el magad! neked a jövő genrációkra kell gondolnod, arra, hogy minél több gyerek menjen focizni, atlétizálni stb. az aodtt helyre - feltéve, hogy azt szeretnéd, hogy majd újraválasszanak 4 év múlva, ok?! mert ha elzavarod őket az előbb említett du,mával, akkor garanatált hogy többé egyiks sem fog rád szsvazni és elveszted a választás, meg a hatalmat is. hát persze hogy 40-60 ével ezelőtt is íyg gondolkodott minden politikus, nos ezért épült fel nemcsak a Népstadion, hanem még soktucatnyi országszerte, ok?!
Törölt felhasználó 2017. 08. 28. 11:52
Előzmény: #1364  salve
#1365
Szóval jobb egyel bövelni az úszasi lehetőségeket (gondolom jó ha 1 vagy 2 sav lesz szabad, miutan megnyílik a nagyközönség számára), mint 20-al ugyanabból az árból? A Népstadiont anno elég jól meg tudtak tölteni, mellesleg annak a felújítása is ok, de mi van am ost épült NB1-NB3-as stadionokkal?
salve 2017. 08. 28. 11:41
Előzmény: #1352  Peterbond
#1364
szerintem kár keverni a dolgokat az úszóaréna egy VB-re épült eredendően és nemcsak arra hogy a 13. kerületieknek mostmár így több úszási lehetőségük legyen - tehát itt országimázs, turisztikai hosszú távú befektetés volt a VB, épp tegnap hallottam hogy Bp. az egyik nemzetközi turiszutikai portál szsvazása szerint a világ 5. legnépszerűbb városa szsvaztot kapta azt hiszem ez év elején - ez is azt támasztja alá hogy minek nekünk olyan hülyeségeket rendezni moint pl. egy vilgábajnokság, ugye?!! a stadionokról is le lett már írva: a te logikád alapján azokat az 1970-es, 60- és 50-es években (Népstadion) is felsleges volt már felépíteni, hiszen "ki a fenének kellenek". miközben most a legtöbbjüket csak újjáépítik, mert a 40-60 évvel ezelőttiek majd már az összedőlés határán voltak, nem feleltek meg a 21. századi sport követelményeinek! tehát megint csak ott vagyunk hogy azt állítod: mondjuk az Mtk Hungária körúti stadinját inkább hagyni kellett volna összedőlni, mert "minek az", ugye? mert egy előző, szintén idióta kormány 40 éve felépítte, ugye?! és akik használták azokat pedig elkergetted volna azzal a dumával, hogy menjetek a picsába és a sportklubotok pedig szűnjön meg, igaz?! "Ha uszni akarsz sokkal tobb lehetoseged nincs mint regen" tévedés, mert az úszóaréna is növeli eggyel, ráadásul épp egy ellenzékinek számító kerület, a 13. kerület lakosságának az úszási lehetőségeit, ok?! vagy azt szeretnéd hogy most a Fidesz hívassa be a 13. lerületi polgármestert és mondja azt neki: "ti elleneztétek hogy ez felépüljön mert szerintetek el lett lopva és egyébként is minek az?, tehát ennek megfelelően mivel ti elleneztétek, mondjuk ki is tiltunk akkor benneteket és szsvazótiokat ebből a felesleges uszodából és menjetek a picsába, ok? - mondjuk haza, és szobabiciklizzetek és rohadjatok meg inkább otthon!" ezt szeretnéd inkább, hogy így legyen?!
gambadoro 2017. 08. 28. 11:35
Előzmény: #1360  Peterbond
#1363
nem szavazta le odáig nem jutottunk a bátor kisztitkár alig várta, hogy visszavonhassa így is építenek mert építeni kell, tehát lehet lopni és szem előtt sincs a budapesti olimpiát a kiszes vette el az országtól
gambadoro 2017. 08. 28. 11:34
Előzmény: #1347  Törölt felhasználó
#1362
több mint 50 uszoda van bécsben töredék belépődíjjal/család ezek a tények ne zavarjanak össze
-pny
-pny 2017. 08. 28. 11:33
Előzmény: #1345  Törölt felhasználó
#1361
"Nem lesz olimpia, mert hátbaszúrták az ellenzéki politikusok." Az olimpiát Orbán fújta le. Rajta kérd számon.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek