Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 13:20

GRATULÁLOK A FIDESZ SZAVAZÓKNAK!  

EZ A DILETTÁNS BANDA TÖNKRETESZI AZ ORSZÁGOT!



SZERINTETEK MI LESZ ITT HA ÖSSZEOMLIK A FORINT?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 02. 08. 13:02
Törölt hozzászólás
#820
Törölt felhasználó 2016. 02. 08. 13:00
Törölt hozzászólás
#819
Pajtika 2016. 02. 08. 11:48
Előzmény: #817  Pajtika
#818
Oktatás: és akkor jött a fülkeforradalom…

Nagyjából mindegy, hogy ki az államtitkár, menesztése nem is szerepelt a tiltakozó pedagógusok listáján. Valódi változásokra viszont azért nincs esély, mert azok a NER lényegét érintik.

A hétvégén menesztették a köznevelési államtitkárt, amivel nem szándékozunk foglalkozni, mert az köznevelési államtitkár személye az egész oktatási problémahalmaz szempontjából nincs az első száz legfontosabb kérdés között. Teljesen mindegy ki ül abban a székben, az oktatást érintő alapvető döntésekre annyi befolyása sincs, mint a Matolcsy-féle gazdaságpolitikára a matematikának. Nem Czunyiné, hanem Orbán Viktor vette el a helyi közösségektől az iskoláikat, az ő mániája a totális központosítás, ő hozta létre a Kliket, ő számolta fel a tanszabadságot, ő uniformizálta a tanterveket és a tankönyveket, ő csökkente az oktatásra fordított költségvetési összeget az elmúlt években drasztikusan, ő akar kevesebb diplomást és kevesebb gimnáziumot, ő szállította le a tankötelezettség korhatárát 16 éves korra, ez az ő rendszere.

A saját képmására teremtette.
link
Pajtika 2016. 02. 07. 15:40
Előzmény: #816  Pajtika
#817
Így vitte el a Fidesz-világ az állami földek kétharmadát
link
Pajtika 2016. 02. 06. 17:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#816
Tóta W.:Czunyiné, a gyíkfarok
2016. február 06., szombat, 17:15

Az államtitkár eddig is csak golyófogó volt. Tűzszünetre nincs ok.

Huszonötezer aláírás és egy ötezres tüntetés elég volt ahhoz, hogy megbukjon Czunyiné Bertalan Judit. Győzelemnek tűnik, pedig nem az – de a kormánynak kétségtelenül vereség. Meg kellett hátrálniuk - a netadó óta először -, és megszabadultak egy teljesen súlytalan figurától, ahogy a gyík hagyja hátra farkát a macskának. Majd növeszt újat, amint ráér. Már a pozíció megnevezése is hazugság: a közoktatásért felelős államtitkár sohasem volt felelős semmiért. Eddig is annyi volt a feladata, hogy golyófogóként, fekvőrendőrként védje Balog Zoltánt és a miniszterelnököt, és utolsó küldetése is ez. Hátha vannak olyanok, akik elhiszik, hogy miatta rohad a magyar iskola, és ha lecserélik, akkor a rendszer elkezd jól működni.

Mostantól a digitális tananyagért „felel”, vagyis ez lesz az a terület, ahol biztosan nem történik semmi értelmes. Ahogy egyébként eddig sem történt, amíg az egész közoktatásért „felelt”. De nem is történhet, pont azért, mert ahhoz az egész rendszert kellene visszabontani és liberalizálni. Az Állami Appfejlesztő Vállalat nem járható út. Mellesleg ez az a problémakör – a digitális átállás –, amit Balog miniszter még nyilvános szégyenkezése közben is csípőből túldimenzionáltnak nevezett.

Tehát akik esetleg elhiszik, hogy eddig a lusta, buta és alkalmatlan Czunyiné miatt voltak hibák, azok biztosak lehetnek benne, hogy pont a jövő stratégiai kérdésére egy lusta, buta és alkalmatlan Czunyiné fog válaszolni. Akinek meg van egy kis esze, az eddig is tudta, hogy nem rajta múlt, hanem azon, aki helyette döntött.

Czunyiné Bertalan Judit, a gyíkfarok dicstelenül hullik a porba. Rátermettségéből annyit mutatott meg, hogy tudott egyenesen menni a parlamenti folyosón, a falnál befordulni, és ütemesen hajtogatni, hogy nem nyilatkozik. A jövő iskolájában a magyar gyerekek legfeljebb 12 alkatrészből fognak összerakni egy ilyen képességű készüléket, beleértve a két ceruzaelemet. Élvezni fogják, és közben játszva tanulnak. Majd róla nevezik el a projektet: ez lesz a hagyatéka.

Ehhez még sok hasonlóan dicstelen bukás szükséges. Csak addig bírják ki fél lábon a gyerekeink.
Törölt felhasználó 2016. 02. 06. 13:43
Törölt hozzászólás
#815
Pajtika 2016. 02. 06. 12:10
Előzmény: #813  Törölt felhasználó
#814
„Ez hihetetlen, ami ebben a faluban történik!!!!! (…) Tiszta szégyen ez a kis falu. Sok az olyan ember, aki nyalizik csak azért, hogy jó helye legyen a közmunkások között! De ezt mindenki látja, de senki nem mer szólni. Ez jó a falunak!? Itt minden pofára megy!!! Hát itt senki nem látja a fától az erdőt? Nyíljon már ki az összes paraszt, szegény, csóró, emberek szeme!!!”
link
Törölt felhasználó 2010. 06. 16. 23:29
Előzmény: #812  Törölt felhasználó
#813
pont így látom én is.

Jövedelemtulajdonosoknak közvetlen készpénzjuttatás (állami, vagy eu-s támogatás, pályázat, stb.) az állam részéről, az megöli az innovációt, a piaci versenyzés helyett a támogatásokért folyik majd a verseny. Bullshit.
Aki nem rászoruló "féllábú" vagy "féleszű", annak nemhogy nem volna szabad kivenni a közösből egy fillért sem, de oda be kell tennie a jövedelme egy részét. (adó)

Mert minden jövedelemtermelőnek/jövedelemtulajdonosnak tisztában kell lennie azzal, hogy csupán egy társadalom berkein belül képes jövedelmet termelni (Robinsonként egyedül nem volna kinek eladni...), és ebben a társadalomban bizony léteznek rászorulók (lásd szolidaritás), és ez a társadalom is kizárólag szabályok mentén képes egyensúlyban maradni (lásd szabálykövetés).

A piac befolyásolást nem volna szabad összekeverni a piaci szabályokkal.

Az egyes szereplők támogatása a piac káros befolyásolása, a mindenki számára azonos szabályok kialakítása viszont a szabályozás.
Törölt felhasználó 2010. 06. 16. 23:00
Előzmény: #811  Törölt felhasználó
#812
semmiképpen sem érvelnék a szolidaritás illetve szabálykövetés ellen. de számtalan példát tudnék mondani, amikor a piac hatékonyabb és morálisabb, mint az állam. jelenleg például nagy veszélyt látok a kkv-k tőkejuttatásában (ha ezt matolcsy komolyan gondolja). mert a kkv-k nem a piacért, hanem az állami támogatásokért versenyeznek majd. furcsa szocializáció lesz ez. történetesen elég sok hazai találmány sorsát követtem a munkaköröm miatt és az az érzésem alakult ki, hogy a hazai állami támogatások megölték a hazai innovációt olyan értelemben, hogy a hazai találmány tulajdonosok nem arra szocializálódtak, hogy a piacra jusanak a termékeikkel, hanem, hogy minél több támogatást szerezzenek az Innovációs Kht-től. Az állam a támogatásával szinte teljes mértékben kiszorította a magántőkét az innovációból, mert a magántőke eredménycentrikus, az állam pedig csak dokumentumgyártást vár el a pénzéért. De ugyanez a gyakorlat köszön vissza a filmes szakmában is. Ilyenkor pedig igencsak felerősödik bennem a piac szeretete.

Törölt felhasználó 2010. 06. 16. 21:54
Előzmény: #803  Törölt felhasználó
#811
fretek,

"a láthatatlan kéz elmélete mindössze annyit mond, hogy az emberek egyéni, önző érdeke vezet az össztársadalmi (piaci) optimumhoz. éppen a látszólagos paradoxronra hívja fel a figyelmet. "

Alapvetően nekem is ez a világnézetem, azzal a kiegészítéssel, hogy az egészséges önzés mellett szorult belém némi szolidaritás és szabálykövetés is. Mert e két utóbbi nélkül az egyének önző érdekei minduntalan anarchiába, háborúba torkollnának.
Törölt felhasználó 2010. 06. 16. 17:48
Előzmény: #808  Törölt felhasználó
#810
továbbra is fennáll a félreértés szerintem. a láthatatlan kéz elmélete nem a piacból, hanem a piac szereplőiből indul ki. a tárgyi vita is abból indult, hogy a "spekulánsok hasznosságát" kérdőjelezte meg netreader, mert a hasznosságot morális kategóriaként azonosította. részemről ez az észrevétel elfogadható, mert a láthatatlan kéz nemhogy a piaci szereplők morálját nem követeli meg, hanem azt mondja, hogy bár a piaci szereplők saját, önző érdekeik mentén cselekszenek (azaz nemcsak semlegesek morális szempontból, de akár még ellene is vannak), mégis ez biztosítja az össztársadalmi optimumot. mint említettem, ezt a következtetést lehet vitatni, de felesleges azzal érvelni, hogy a láthatatlan kéz elméletének tévedése abban rejlik, miszerint morált tételez fel a szereplők részéről.

remélem érthető volt
Törölt felhasználó 2010. 06. 16. 16:13
Előzmény: #805  Törölt felhasználó
#809
1-es pont "irónia".
Törölt felhasználó 2010. 06. 16. 16:06
Előzmény: #805  Törölt felhasználó
#808
"A fő és eredeti állításod, miszerint "soha senki sem mondta, hogy a piac morálisan hasznos lenne" az eddigi idézetek tükrében nyilvánvalóan téves, ebből indultunk ki."

Attól, hogy leírod, hogy téves, még nem lesz igazad. Ezt várom, hogy ezt igazold. Erre hoztad elő a láthatatlan kéz elméletét, amit ráadásul rosszul is értelmeztél. Szóval, várom, hogy igazold a fentit.
Törölt felhasználó 2010. 06. 16. 16:04
Előzmény: #806  Törölt felhasználó
#807
Megtaláltam. Igen, ez a kettő elllentmond egymásnak. Más forrásból és korábbi emlékeimből tudom, hogy a fő műve nem ez, hanem a másik és a láthatatlan kéz abban szerepel.
Törölt felhasználó 2010. 06. 16. 16:02
Előzmény: #805  Törölt felhasználó
#806
Beleolvastam a te linkedbe. Nem találtam benne azt, amiről beszélsz. Bemásolod azt a néhány sort?
Törölt felhasználó 2010. 06. 16. 15:55
Előzmény: #802  Törölt felhasználó
#805
"1. Tévedtél a láthatatlan kéz jelentésével kapcsolatban. Hiszen az nem moralitásról szól. Ezt mindenki tudja, aki ismeri Adam Smith munkásságát."
Hát, ezek szerint nem ismerem. De akkor mi lehet az a "társadalmi érdekek előmozdítása"? Merthogy eredetileg a gazdasági kitétel nem szerepel benne, mint ahogy ti állítjátok. Sőt, "If the term is to be used as a symbol of liberty and economic coordination as it has been in the modern era, Kennedy argues that it should exist as a construct completely separate from Adam Smith" - Kennedy prof is mellényúlt sok más nálam tanultabb ember mellett, ez van.

"2. Tévedtél azzal kapcsolatban is, hogy ez melyik könyvében jelent meg. Belinkeltem, még ekkor is ragaszkodtál a tévedéshez, aztán be is másoltam. Erre meg a tévedés elismerése helyett személyeskedéssel vádolsz és sértődőset játszol. Ez nagyon gyerekes."

Belinkeltem egy másik linket, szintén a wikipedia-ról, ami éppenséggel az én igazamat támsztja alá. Ezt figyelmen kívül hagyni nagyon gyerekes. (De egyébként ebben a kérdésben igazad van szerintem, az általam használt wikipedia oldal feltehetően téves.) Kár, hogy bele som olvastál a másik érveibe.

A többi állításodra, amik nem az én, hanem az általad vélelmezett állításaimat cáfolják - nem nagyon tudok mit mondani.

A fő és eredeti állításod, miszerint "soha senki sem mondta, hogy a piac morálisan hasznos lenne" az eddigi idézetek tükrében nyilvánvalóan téves, ebből indultunk ki.
outsider42 2010. 06. 16. 15:35
Előzmény: #791  Törölt felhasználó
#804
Tök jó, legalább nem leszel hontalan.
Törölt felhasználó 2010. 06. 16. 15:31
Előzmény: #797  Törölt felhasználó
#803
"soha senki sem állította, hogy a piac morálisan hasznos lenne".

kedves netreader, szerintem egyáltalán nem érted a probléma lényegét. a láthatatlan kéz elmélete mindössze annyit mond, hogy az emberek egyéni, önző érdeke vezet az össztársadalmi (piaci) optimumhoz. éppen a látszólagos paradoxronra hívja fel a figyelmet.

Törölt felhasználó 2010. 06. 16. 15:30
Előzmény: #797  Törölt felhasználó
#802
Netreader:

1. Tévedtél a láthatatlan kéz jelentésével kapcsolatban. Hiszen az nem moralitásról szól. Ezt mindenki tudja, aki ismeri Adam Smith munkásságát.
2. Tévedtél azzal kapcsolatban is, hogy ez melyik könyvében jelent meg. Belinkeltem, még ekkor is ragaszkodtál a tévedéshez, aztán be is másoltam. Erre meg a tévedés elismerése helyett személyeskedéssel vádolsz és sértődőset játszol. Ez nagyon gyerekes.
3. Továbbra is fenntartom az állításom, hogy a piacnak nem szerepe a moralitás és ezt elvárni nem lehet tőle. A piaci működés a gazdasági javak, eszközök elosztásának mechanizmusa. Ezt te semmivel nem tudtad cáfolni, csak hajtogattad azt (1-es és 2-es pont), amiben igazoltam, hogy TÉVEDTÉL, amit meg nem vagy hajlandó belátni.
4. Így valóban értelmetlen vitázni.
Törölt felhasználó 2010. 06. 16. 15:29
Előzmény: #798  Törölt felhasználó
#801
na már megint felfüggeszted a beszélgetést

na megijedtél az igazságtól

Topik gazda

Mr_Data
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek