Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 07. 29. 13:24
Előzmény: #17979  Törölt felhasználó
#17980
Valószínűleg én voltam a hülye, hogy belementem egy vitába olyanról, hogy mi lesz ha majd 2000 Ft-on lesz stabil az árfolyam (tényként kezelve), illetve hogy humoros vagy pocskondiázó neomodell írása.

Lehet hogy ezt reagállás nélkül kellett volna hagyni. Szombat éjjel buli után ez nem sikerült.
Törölt felhasználó 2007. 07. 29. 12:23
Előzmény: #17962  neomodel
#17979
Milyen jól is teszem, hogy éjszakánként inkább alszom...
Összefoglalnám -ha szabad- az éjszakai diskurzust: siralmas.
Egyetlen kivétel KK képei az iwiw-en. Csinos, (ön)tudatos nő képei. Na, ezért megérte visszaolvasni.
Neo irományai stílusát tekintve nagyon egyben van, bár szerintem nem vicces (lehet nem is ez a cél, vagy az én humorérzékemmel van gond), és sokszor sértő egy-egy emberre, egy-egy nép- vagy vallási csoportra.
DLPH és Mercurius vitája elszomorított, mert mindkettőjüket korrekt és jól látó embernek tartom. (Mercuriusra még a "látó" szó mögöttes tartalmát is értem.)
Egyébként szerintem az egy örvendetes dolog, ha DLPH Genesis részvény vételén gondolkodik. Remélem, hogy az 50 millió csak vicc volt, és sokkal többért is fog venni. :-)
Kívánom, hogy így legyen és örülnék, ha továbbra is hozzászólna DLPH a fórumban.
U.i.: Ne marakodjatok, attól nem lesz jobb senkinek sem.
Törölt felhasználó 2007. 07. 29. 12:19
#17978
Mercurius te jol latod a lenyeget,en is hasonlo dolgokra akartam ramutatni.Nem veletlen a sok parhuzam,csupan a projekt feszitett tempoja lepett meg, de ennek is megvan a jo oka.Nincs ketsegem affelol,hogy karacsonykor sok szep ajandek lesz a Genesis befektetok faja alatt.
Törölt felhasználó 2007. 07. 29. 11:25
Előzmény: #17964  neomodel
#17977
Figyelj neomodel!

Miköze az írásodnak az időponthoz a mi szempontunkból? Én is a legjobb írásaimat másnaposan hajnalban szoktam elkövetni, akkor valahogy máshogy működik az agyam. De ezeket az írásokat a maguk helyére teszem, nem egy tőzsdei fórumba. OK, a szereplőid csak véletlen egybeesésként hajaznak C.úrra és R. úrra itt a tőzsde-céges topikokban.
Viszont azt gondolni, hogy az érintettek jókat röhögnek az írásaidon, azért elég nagy tulzás. De ha gondolod megkérdezem, hogy mi a véleményük az írásodról! OK?

Rényi úr régebben sérelmezte jelen topik személyét érintő hozzászóláisainak stílusát, és közölte, nem szívesen olvassa. Ezért is csatlakozott a KLUB-hoz, mert ott ez a hangnem nem dívik.

Lehet hogy azóta megváltozott a hozzáállása, és a térdét csapkodja a rendkívül szellemes írásaidtól.

Ui: ha vannak kérdéseid a Genesissel kapcsolatban, ott van a mail cím a honlapjukon, írj nekik, az úgyis jól megy Neked.
Törölt felhasználó 2007. 07. 29. 11:11
Előzmény: #17967  Törölt felhasználó
#17976
A First Solar lényegében ugyanazzal a technológiával (csak kisebb paneleket) ugyanarra a piacra (Németország jelenleg a No.1. napelem felvevő a világon, és ennek 75%-t a First Solar teszi ki a németeknél), csak kicsit más célcsoportnak gyárt napelemeket, mint ahová a Genesis szeretne. A First Solar mögött ezek szerint olajpénzek állnak. Abból meg dögivel van, nem csak egy gazdag család lébecol arra felé. A Genesis egyenőre befektetőket keres, és pénz tényleg van a világban bőven most. Csak meg kell találniuk a Genesist. Ez egy olyan munka, amiről nem lehet híreket kihozni, de a managment nem ül a babérjain.
Állami pénzek már 4 helyről is jönnek (M.o., Spanyolország, Andalúzia (tartományi), USA.), ők látnak fantáziát a dologban.

A First Solar az összes napelemgyártó cég közül, a legmagasabb P/E rátán forog: 66 felett!!! (Nem véletlenül.) Abba fektetni elég kockázatos, miközben a Genesis kb. 3-as P/E rátán foroghat (ha lehet egyáltalán ilyen összehasonlítást tenni) így a jegyzés és a konkrét megvalósulás időpontja előtt. Persze,a Genesisbe is kockázatos fektetni, de a haszon ha csak a First Solart tekintjük úttörő példának, elképesztő. HA jól olvastam, a F.S. Malaysiában is építen egy gyárat, míg a Genesis Singaporeban és Spanyolországban, tehát a terjeszkedéi struktúra is hasonló.

Törölt felhasználó 2007. 07. 29. 11:08
#17975
Marqves!
Az idei 5000ft teljesen realis varakozas.Van egy kis nosztalgiam mivel tavaly nekem is volt Novotradem 450ft -rol aztan eladtam 780-ert.Igaz kis mennyiseg volt,de jol esett mert rovid ido alatt kerestem penzt.Ugyanez a helyzet a Genesissel de mar nem csak a zsebpenzemet rakom bele es nem elegszem meg a duplazassal ,triplazassal.Remelem szeptemberig megvar az ujjabb ralli.Ha nem akkor kevesebb penzert de venni fogok, a tobbit meg ukran reszvenyekbe fektetem az ottani valasztasok utan.
Törölt felhasználó 2007. 07. 29. 10:11
Előzmény: #17973  Törölt felhasználó
#17974
tudnám minek olvasok vissza :(
neomodell, könyörgöm nyiss egy külön topicot az irományaidnak
Törölt felhasználó 2007. 07. 29. 10:05
Előzmény: #17972  Törölt felhasználó
#17973
neomodel!
Nagyon király ,az írás!!! :DD
Törölt felhasználó 2007. 07. 29. 09:30
Előzmény: #17964  neomodel
#17972
Látom az éjszaka folyamán pár ember rendesen futotta az ámokot.
Na ezek azok a személyes csatározások amik szánalmasak, és a kutya sem kíváncsi rájuk!
Törölt felhasználó 2007. 07. 29. 08:31
Előzmény: #17970  Törölt felhasználó
#17971
márki!!!!
Törölt felhasználó 2007. 07. 29. 06:44
Előzmény: #17969  Törölt felhasználó
#17970

orlando,
.
Személy szerint úgy gondolom a Genesis is triplázni fog 1 éven belül.
.
Már idén - a várható hírek alapján - 5000 Ft reális.

Törölt felhasználó 2007. 07. 29. 05:00
#17969
Neomodel.A reszletek kozt elvesz a lenyeg.A vilagon soha nem volt meg annyi befektetni valo toke mint manapsag, a Genesist is megfogjak talalni,nincs ketsegem affelol.Amint felbukkan egy nev akar csak pletyka szinten mint nagybefekteto, szarnyalni fog az arfolyam.Ha nem bizol a cegben vegyel Avalabankot Ukrajnaban,(Raifeisen) triplazott az arfolyam az elmult bo egy evben es csak most kezdodik a tanc.Komolyan mondom.
Törölt felhasználó 2007. 07. 29. 05:00
#17968
Neomodel.A reszletek kozt elvesz a lenyeg.A vilagon soha nem volt meg annyi befektetni valo toke mint manapsag, a Genesist is megfogjak talalni,nincs ketsegem affelol.Amint felbukkan egy nev akar csak pletyka szinten mint nagybefekteto, szarnyalni fog az arfolyam.Ha nem bizol a cegben vegyel Avalabankot Ukrajnaban,(Raifeisen) triplazott az arfolyam az elmult bo egy evben es csak most kezdodik a tanc.Komolyan mondom.
Törölt felhasználó 2007. 07. 29. 04:38
#17967
A First Solar-t 1999-ben alapitottak,megis csak az utobbi evben vezettek a tozsdere es indult be egyszeruen most erett be a technologia es a piac,a kormanyzati tamogatasok,energia arak etc.Igazad van,jonehany jelentos finanszirozasi kerdes megvalaszolatlan meg a Genesis tekinteteben,de veletlenul sem mondanam gagyinak a ceget, vagy lelkes amatoroknek a projekt vezetoit.Hamarosan tisztazodik a kep.
neomodel 2007. 07. 29. 04:11
Előzmény: #17965  Törölt felhasználó
#17966
Orlando
Egy nagy különbség van itten, hogy ott a Walton család finanszírozza a céget, az itteni cég finanszírozása meg enyhén szólva sem kirobbanó.
A magam üzleti felfogása szerint, ha valamibe nagyon nagy zsét kell befektetni, akkor már azt magam is irányítom, az ötletgazda is részesedik, de nehogy a farok csóválja a kutyát. Érted.
Az ötlet kevés, az állami apanázs kijárása is kevés, a hitelezhetőség is kevés, az eddigi részvényesek pénze is kevés. Valakinek bele kell tennie a pénzt, többszörösét az eddig felsoroltakon kívűl. Ki? Mikor? Mennyit? Milyen feltételekkel? Ki fog irányítani ténylegesen? Ki hogyan részesedik? Ha bukik? Ki szerzi a piacot? Van már? Hol? Biztos megrendeik? Kifizetik? Ezeket, amennyiben jövőre termel a gyár, már le kelltt volna pacsizni. Ezerrel médiajelenlét. Bocsánat, de csináltam már irányítóként is elég combos projektet, tudom miről beszélek. Annyi kérdésem lenne Rényi Úrhoz, hogy ihajj. De ráérek, ha lesz gyár, vagy legalább kapavágás.
Törölt felhasználó 2007. 07. 29. 03:48
#17965
Azt hiszem keves a hir, igyhat sok a meddo vita ahogy az lenni szokott.Nekem tetszik a Genesis de sajna csak amerikaban tudok befektetni szeptemberig.Valami hasonlo befektetesi lehetoseget kerestem,igy kerult a latokorombe a First Solar.A szaudi kiralyi csalad utan a vilag leggazdagabb csaladja a Walton csalad(Wal-Mart tulajdonosai,remelem ismeritek a ceget.Szoval ok finanszirozzak a ceget tobb mint fele az oveke.Novemberi tozsdei bevezetese ota ot es felszeres aron forog 20$-110$.Vekonyfilmes technologiat hasznalnak,fobb piacok: nemet ,olasz,spanyol.Jelenleg tokeemelest vegeznek.Erdemes atbongeszni az alabbi cikket,ok sem amatorok marmint a Forbeslink hasonlot varok a Genesissel kapcsolatban is, egy igazan tokeeros befektatot,van egy sejtesem,nemkell sokaig varni es onnan elszabadul az arfolyam.Good luck!
neomodel 2007. 07. 29. 03:43
Előzmény: #17963  Törölt felhasználó
#17964
Figyelj Mercurius
Szerintem egész jó kis írás, ahhoz képest, hogy hajnal fél négy van. A többiek is egészen aktívak.
Aztán.
Ritkán van ennyi időm fórumozni, nota bene novellákkal szórakoztatni vagy másokat úgy látszik bosszantani, mint éppen most.
Továbbá
Nem kell olyan komolyan venni magunkat, nem dől össze a világ, ha kicsit belecsipkedünk embertársainkba, szvsz semmi bántót nem írtam, nálam sokkal durvábban szoktak általában fogalmazni nagy nyilvánosság előtt, az összes média által tovaharsogva, ha nekem netán ezért fizetnem kellene, előbb az elődeim.
Ezenkívül
Elég konkrét csóka vagyok, nem szoktam talányosan bizonyos események bekövetkeztére utalni, vagy nem utalok semmire, vagy megmondom a magamét.
Tudod, mint a Moszadnál, gondold meg, hogy fegyvert rántassz-e, ne kaparássz a zakód felé fölöslegesen, ha viszont kirántottad löni kell.
Utószorra
Lehet az általad érintetteknek vélt emberek röhögnek a legjobban, ugyanis tudják, hogy ez csak vicc. Ettől nem lesz laposabb a pénztárcájuk.
Törölt felhasználó 2007. 07. 29. 03:21
Előzmény: #17962  neomodel
#17963
Úgy látom Te előre menekülsz mint a Gyurcsány-kormány...

Ha már az olvasók nem fizetnek ezért, talán valaki még fizet majd azért, hogy ne írjál többet, de az is lehett, hogy a végén Te fogsz fizetni... Szóval hol az a prog.mat-os? Ez egy több ismeretlenes egyenlet, bizonytalan kimenetellel... kiváncsi vagyok a végére. (Nem a történetnek.)
neomodel 2007. 07. 29. 02:50
Előzmény: #17961  neomodel
#17962
Erre már Karcsi is fölnézett. Miaz Isetncsudájátóbégat mármegint ez az Ica, gondolta ilyen gyors egymásutánban. Aha. Már megint egy fószer. Egy faszi, hogy pontosabb legyek, olyan furcsa fekete karimás kalapban, és mi a jóég lóg ki kétoldalt a füle mellett?
Karcsi közelebb oldalgott a pult felé, hogy jobban szemügyre vehesse az új vendéget. Lassan sepregetést mímelve, csacsacsás sasszékkal került egyre közelebb, aha, szőrös a pofája is – pillogott felé Karcsi – és már hallja is a diskurzust.
Figyejjen má, Icuka – ez is akar valamit, becézgeti az Icát, minggyá jól fejbekúrom ezzel a seprővel – gondolta Karcsi, de csak hegyezte szőrpamacsos fülét, - no hajojjon csak ide, Icukám. Nézze. Itt ez a krumpli. Aggyon egy pappert, na, belenyomom ebbe a téntás párnába, aztán rányomom erre a papperra, lássa? Hat forint. Az van rányomtatva. Érti Icuka.
Ica nem értette, nézett bambán, mint a vett malac, - föl is visított - mit nyomogattya össze az ő blokkjait ez a faszi hat forintokkal, aztán majd ennyit fognak fizetni a kedves szittyós vendégek az egész napi piálásért.
Na, fogja a krumplinyomkodóját és nyomkodja a saját papperjaira, jóember, vagy minggyá letépem a kilógó copfjait a füle mellől, hajja e- süvöltötte Ica, de azért fúrta a kíváncsiság az oldalát, mire akar ez a szőrmók fazon kilyukadni. Aki nyakig gombolt fekete kabátban kóricál harmincöt fokos melegben, nem akárki lehet.
C. Úr sem adta fel, éber tekintettel figyelte Icát, várta a jó belépő pillanatot, hogy megint újra kezdhesse a győzködést. Karcsi eközben egészen közel sasszézta magát a pulthoz, és egy óvatlan pillanatban elemelte C. Úr egyik krumplinyomda készletét a sok közül. Gyerekkorától vonzódott az efféle dolgokhoz. Részképesség zavarral küszködött kora ifjúságától, diszlexia, diszgráfia minden mennyiségben, még íris terápiára is járt volna, csak nem volt föltalálva. De nyomdázni, azt szeretett. Lenyomta, ott volt. Még egyszer lenyomta, megint ott volt. A végtelenségig. Egész nap elnyomdázott, ameddig a ténta bírta, aztán elővette a lekvárt, azt is mind kinyomdázta, amíg az anyja észre nem vette. Akkor a gonosz nevelőanyja – mert Karcsit a Rába habjai között találták, ahogy kis kosarát sodorták az osztrák bőrgyárak keltette áramlatok – fogta a nagy büdös fakanalat, amivel a disznóknak szokta a moslékot megkavarni és úgy tarkón vágta Karcsikát, hogy szegénykémnek még a könnye is kicsordult.
Most megint megvan. Itt van a kezében. A krumplinyomda. Készletben. Karcsinak repesett a szíve, a söprűvel előadott még egy laza pa-dö-dö-t, majd gyorsan magára zárta a slózi roskatag ajtaját.
Leült a fajanszra és körülnézett. Nyomdázok. Itt van ez a tekercs wc papír, jó sok ráfér, minden oldalra egy nyomás, aztán előszedjük a raktárból a többit és azokat is telenyomdázzuk. Hat forint egy kis darabka wc papír. Tényleg. Micsoda ötlet. A legnagyobb ötlet, ami eddig Karcsinak eszébejutott. Minden darabka hat forint, egy jó zaftos fosás után az legalább kétszáz forint, de egy jókora hányás is legalább meglesz egy százas. A többi nem érdekes, például, állandóan melléhugyoznak majd pont azért fizetnének. Na. Kezdjük. Nem kicsinyeskedünk. Karcsi kalligrafikusan, ahogy gyerekkorában is, kilógatott nyelvvel, gondos odafigyeléssel nyomkodta egyik hat forintot a másik után. Amikor a tekercset befejezte, átment a szomszédos kis raktárba, fölállt a háromlábú kecskefejő hokedlire és kibontott egy újabb csomagot. Óvatosan dolgozott, nehogy elszakadjon a lehető legócsóbb, újkorában is kifejezetten büdös wc papper, - ha tudta volna, hogy Tesco gazdaságos, talán beleszomorodott volna, hogy mi marad az utókorra, de az s-t meg a c-t nem tudta összeolvasni – így hát dolgozott szorgosan, belefeledkezve, nem törődve a világ kínjaival, meg az utókorral sem.
Már legalább kétszázezer lapot telenyomdázott, de még mindig nem unta. Gyakorlottan fordította a tekercset, - egy fordítás, nyomás, párna, fordítás, nyomás, párna, - egyszer sem tévesztette el. Nem volt egyetlen selejtes papper sem, mindnek gyönyörűen a közepére sikerült a hat forintos felirat, ha kicsit halványodott a nyomat, belecsulázott egy jó vajasat a nyomdapárnára, és folytatta tovább. Ismét fordult a kis raktárba, de már csak a polc legtávolabbi sarkában árválkodott egy tekercs, - Az anyja istenit – szuszogott Karcsi, nem adja magát könnyen, ...de leszedem, ....na, ....gyere csak, ...nédda, rövid a kezem, ....a jó életbe, hát nem érem el,... na lábujjhegyen csak meglesz, - és ebben a pillanatban megbillent a kecskefejő szék, kiszaladt Karcsi alól, aki hatalmas robajjal hanyattvágódott a raktár földjén, busa fejét jól beverve a padlóba. Nagy szerencséjére, - amiből tartalmas élete indulásakor is kijutott neki - a kis raktárnak kemény, de mégiscsak földpadlója volt, így nem loccsant szét azonnal fakanáltól edzett koponyája. Ica egyébként igen gondosan kezelte a döngölt padlót, minden héten kétnapos érett tehénpisával nyolcas alakban föllocsolta, hogy ne repedjen ki. Mocskos büdös, de tükörsima volt a padló és ilyenformán legalább senki sem próbált huzamos ideig a raktárban maradni, nota bene lopni. Karcsi elájult. Gyakorlottan szokott elájulni, főleg ha jól beszittyózott a kevertből aztán ráküldött egy kis tablettás bort, időnként csak a tablettát, hogy meg ne híguljon. Olyankor már keresi a talajon a biztos pontot, hogy hová is fog érkezni. Mert, az nagyon tud fájni, ha netán a bádogvödörre esik az emberfia, vagy teljes erővel lefejeli az asztalsarkát. De ez most hanyatt sikerült, egészen váratlanul, teljesen józanon, mint a villámcsapás.

Eközben a kalapos, copfos faszi egész jól eldiskurálgatott Icával, igen rendesen fogyasztva a kocsma legkedveltebb italát, a sóher sört, amit azért neveztek így, mert egyáltalán nem volt habja, még buborékja is nagyritkán. Icullínókám, - duruzsolt recés hangon a kalapos csóka, ez nagyon fínom, ilyen sóher sört még sehol sem ittam, nem habzik és a buborékok sem szorítják ki a tartalmat a pohárból, nem is tudom miért pont sóher sör a neve? Épp ellenkezőleg. Inkább grátisz sörnek nevezném – hízelkedett tovább a C. Úrként korábban bemutatkozó feketekabátos egyén. Borította is bőszen egyik kriglit a másik után, számolatlanul, aminek eredményeképpen igencsak rájött a pisálhatnék. Icukám – rázta össze izzadt tökeit C. Úr, azonnal jövök, csak beugrom a budiba, akarom mondani a toilet-re, dobok egy sárgát, akarom mondani vizelek egy orbitálisat – valahogy felszabadultabb volt C. Úr mint szeretett volna, keresetlenül szakadtak fel a mondatok belőle, mint tüdőgyulladáskor a slejm. Gondosan összeszedte a krumplinyomdáját, - csak nem hagyja a pulton őrizetlenül -, és beviharzott a slózira.

Folyt. Köv.

Copyright

A szereplők kitaláltak a valósággal történő egybeesés csak a véletlen műve !!
neomodel 2007. 07. 29. 02:49
Előzmény: #17960  neomodel
#17961
Mire Karcsi visszatért a füstös társaságához, látja hogy egy vándorkereskedő kapacitálja Icát a csapost. C. Úr állt a pultnál és panaszkodott hogy mennyire nehéz a kereskedők élete, hogy az adóhivatal minden pénzét elszipkázza, és hát egy vasa sincs, csak néhány krumpli nyomdája. :-)
Icus áll kikerekedett ... szemmel és várja hogy hova akar kilyukadni az egészségében igen meggyötört vendég.
C. Úr ránéz a "hitel holnaptól" táblára és elővezeti barter elképzelését Icusnak. Gyönyörű alátéteket tudna nyomdázni a krumplinyomdájával ha kaphatna egy kis Rum Szirupot :-)
Icus úgy általában egy határozott belevaló csaj, de most szóhoz sem jutott a furcsa kéréstől, hirtelen nem tudta hova tegye az embert, akar valamit vagy csak sokat ivott már... mire C. Úr folytatta:
tudja kisnaccsád valaha én is kereskedtem szirupokkal, de a krumplinyomda olyan keresett lett, hogy alig győzöm a megrendeléseket teljesíteni. Higgye el mindenki ide fog járni hogy megcsodálja!
Icusnak ekkor esett le a tantusz...
Akkorát koppant amikor földet ért, hogy vizhangzott a korcsma, és zselésen rezgett a a kintről beszűrődő fénytől átjárt füstös levegő, amikor Icus kifakadt magából...

Na most mennem kell... a folytatás a képzeletetekre van bízva :-)
watson

A folytatás amit fórumtársam írása ihletett, fentebb következik:

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek