Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 08:40

Forex és sokminden más is  

na megszüntettem a kirekesztő topicot itt a másik ..



ez csak egy biztonsági topic , ami arra szolgál hogy ne érje szó a ház elejét ha a kerekedők a kereskedés közben mellet más is eszükbe jut - nyugodtan megírhatják.



mindent az éppen kialakultért a spontenaitásért , és nem a merev szabályok szerintiekért .. /abból úgy is van annyi de annyi az életünkben és a kereskedésben is



az ember nemcsak gyúr, hanem levegőt is vesz lazít is ..



"akkor jutsz el a csúcsra , ha azt könnyedén is teszed "



szóval senki ellen nem létesült ez a cucc .. ezt leszögezem, és elnézést kérek mike-tól az előbbi megszüntetett topicnak a címéért .



átjárható nyugodtan az egyikből a másikba


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 08. 07. 22:06
Előzmény: #1576  Törölt felhasználó
#1580
Nem tudok mit/kit kommentálni... mármint úgy, ahogy te érted :))

Nem olyan nagyok ezek a számok.
Tud ez mozogni napi 300 pipet is simán, ha nagyon akar többet is, számolj, mindjárt nem fog soknak tűnni.
Az 1.4600-800 at teljesen reálisnak tartanám keddig megcsinálni, aztán meglátjuk, hogy az okosok mit fognak beledumálni és mikor.

Sajnálom :(
De kitartás, lesz lefelé kör is! :)
Törölt felhasználó 2011. 08. 07. 22:03
Előzmény: #1578  Törölt felhasználó
#1579
fn.hu:
2000 milliárd dolláros hibán alapszik a leminősítés
Az amerikai jegybank szerepét betöltő szövetségi tartalékbankrendszer (Federal Reserve) tevékenységére nem lesz hatással, hogy a Standard and Poors nemzetközi hitelminősítő egy fokozattal, "AA-plusz"-ra rontotta a hosszú futamú amerikai államadós-osztályzat eddigi "AAA" besorolását pénteken.
Hir24.hu
2011. augusztus 6. 20:00
7 hozzászólás
Az Obama-kormányzat nyilvánvaló megdöbbenéssel és némi haraggal reagált arra, hogy a hitelminősítő az elemzésében talált kétezer milliárd (kétbillió) dolláros hiba dacára a leminősítés mellett döntött.

"Magáért beszél az az ítélet, amely egy kétbilliós hibán alapul" - nyilatkozta a pénzügyminisztérium egyik szóvivője.

A Fed képviselője közölte, hogy az S and P döntése nem gyakorol hatást sem a hitelintézeteknek kiadandó kölcsönökre, sem a nyíltpiaci tevékenységre. Ugyanez vonatkozik az amerikai kormány kezességvállalásával kibocsátott vagy megerősített kincstári kötvényekre és más értékpapírokra.

Az S and P és a pénzügyminisztérium péntek esti tárgyalásain a
Kapcsolódó cikkek

11.08.06 Nyugalomra intenek az USA-leminősítés után
11.08.06 Máris leminősítették az Egyesült Államokat

hitelminősítő azt akarta, hogy négyezer milliárd dolláros kiigazítást hajtson végre a kormány a következő költségvetéseken, az adósságlimit megemelését lehetővé tévő kongresszusi megállapodás részeként. A hosszú politikai küzdelem után az utolsó pillanatban, a múlt hét végén megkötött egyezség értelmében a következő tíz év során 2100 milliárd dollárral csökkentik a költségvetési hiányt.

A Fehér Ház hivatalosan még nem nyilatkozott, de Dan Pfeiffer, Barack Obama elnök kommunikációs igazgatója jelezte a csapásirányt - ez pedig a republikánus párti politikusok hibáztatása -, amikor a Twitteren közzétett üzenetében úgy fogalmazott: "Ez nem azért történt, mert egy földrengésben összedőltek gyáraink vagy pestis sújtaná munkásainkat. Ez a kongresszus volt. Különösen a kongresszusbeli republikánusok."

Ujjal mutogattak egymásra a törvényhozók, akik arra használták fel a leminősítést, hogy pártállásuknak megfelelően ismét felvázolják a költségvetési hiány csökkentésének szerintük legjobb megoldását.

Ajánlott weboldalak

Piackutatás.lap.hu
Wall Street.lap.hu
Technikai elemzés.lap.hu

Harry Reid, a szenátus demokrata párti többségének vezetője kijelentette: az S and P döntése ismét alátámasztja, hogy a költségvetési hiány csökkentésében kiegyensúlyozott megközelítésre van szükség, s a kiadások csökkentésének együtt kell járnia a bevételnövelő intézkedésekkel. John Boehner, a képviselőház republikánus párti elnöke viszont a kormányzat évtizedek óta tartó, nyakló nélküli költekezésének következményét véli felfedezni az amerikai adósosztályzat leminősítésében. Jim DeMint republikánus szenátor egyenesen Timothy Geithner pénzügyminiszter lemondását követelte.
Törölt felhasználó 2011. 08. 07. 22:01
Előzmény: #1575  Törölt felhasználó
#1578
so, so.
most gondolkozom, hogy mi a jóistent csináljak, bux1112-t nem füllik shortolni, eh...
Törölt felhasználó 2011. 08. 07. 21:58
Előzmény: #1574  Törölt felhasználó
#1577
hááát... cumi..., de eurusd megjárta 1,40xx-et, de most 50 pippel kevesebb, mint aikor elmentem... :)

Pénteket sajnáltam OTP-ben... ej, ej...
Törölt felhasználó 2011. 08. 07. 21:58
Előzmény: #1572  Törölt felhasználó
#1576
na ezt elszóltad :)
"felfelé áll a történet" no comment :)

szédületesen nagy számokat írsz, ráadásul lent maradt egy shortom 4231-nél
De ha ez ok link , akkor hamar meglehet. A gond az, hogy 4330-ra beállítottam egy limites shortot, ami gondolom piacnyitáskor egyből teljesül, belenyúlni még nem tudok :(
Törölt felhasználó 2011. 08. 07. 21:53
Előzmény: #1571  Törölt felhasználó
#1575
Szia!

Képzeld, piacbefolyásoló tényező lettem. Ha itt vagyok, arra mozog amerre én akarom. Ha nem érek rá itt lenni akkor hagyom az Urakat, hogy kiéljék magukat.:)
Remélem legalább kipihented magad.
Törölt felhasználó 2011. 08. 07. 21:51
Előzmény: #1571  Törölt felhasználó
#1574
én már egy hete itthon vagyok, nem rossz tv, tőzsde, internet nélkül. Ennek kéne természetesnek lennie. Mennyivel jobb világ lenne. Hajaj..

Remélem pozit nem hagytál ilyen hosszú időre, vagy ha igen az arany, chf long, minden short
Törölt felhasználó 2011. 08. 07. 21:51
Előzmény: #1571  Törölt felhasználó
#1573
Üdv újra itthon..
Csak hogy ne unatkozz, kreáltunk egy kis balhét :)

molnta kérte a felt-t. Hát elintéztem-tünk.
Elloptunk egy betűt az amcsiktól :)

Törölt felhasználó 2011. 08. 07. 21:49
Előzmény: #1570  Törölt felhasználó
#1572
Hmmm... milyen kimért lettél.

A varázsgömb? Még használjam? Longban vagyok inkább érdekelt, láthatod már az S&P is Nekem dolgozik... :)

A varázsgömb szerint longra várom.
Elsődleges célár: 1.4550-1.4600,
Ha az első megvan, akkor a másodlagos célár: 1.47XX
Ezután pedig nálam semmi nincs egészen 1.4939 ig. Viszont ez elég erős ellenállás lehet. (sávgondolkodásos célár naposon és hetesen, illetve előző csúcs havin)
Nem azt mondom, hogy nyílegyenesen megyünk addig vagy fentebb, csak azt, hogy longban én ezeket a szinteket látom.
Ha ezt bedarálja, nnna akkor a legközelebbi érdemleges szint 1.5144 nél van. és onnan 1.6036 a történelmi csúcs.
Mondjuk ez utóbbit nem gondolnám, hogy megnézzük... de nem vagyok mindenható...
Lefelé még nem néztem meg... magam felé hajlik a kezem :))
De egyébként nekem ha a híreket nem veszem figyelembe, felfelé áll a történet.
Törölt felhasználó 2011. 08. 07. 21:47
Előzmény: #1570  Törölt felhasználó
#1571
hi,

most értem haza, de mindek :(
2 hét internet, Tv nélkül...

úgy látom hétfőn, csak a bizonytalan a biztos...
Törölt felhasználó 2011. 08. 07. 21:29
Előzmény: #1569  Törölt felhasználó
#1570
jól hangzik, buli lehetett :)

igen köszönöm :)

Haditerv? a zsidóknál 7%-os esés volt, szaudiaknál is hasonló, a német részvények tőzsdén kívüli kereskedése is nagy zakó.
Futi szinten zakó valószínű, ilyenkor eurusd is esni szokott - dollár erősödés?? - nem logikus ilyen hírre = lutri?
Nem tudom, ahhoz még kezdő vagyok, talán szóda tudna okosabbat.

Neked mi a véleményed, mit mutat a varázsgömb?
Törölt felhasználó 2011. 08. 07. 21:09
Előzmény: #1568  Törölt felhasználó
#1569
Édesség... igen, nekem is az ugrana be.
Ez a hófánk:
link
A Canopy az pedig a kötél pálya amikor két domb vagy hegy között megy a kötél és téged behevedereznek és lecsúszol rajta.

Jól hangzik? :))

Te jól vagy?

Haditerv jövőhétre?
Törölt felhasználó 2011. 08. 07. 20:57
Előzmény: #1566  Törölt felhasználó
#1568
:)
akkor tegezve , nincs hüpp,hüpp :))

hófánk? nekem vmi fehércsokival befont finom édesség ugrott be, de ahhoz minek pálya?
Canopy?? erről semmi, de megkérdem a barátom..
Feketeszeder, jegeskávé, kacagó, romantikus csaj...jól hangzik! :)

ennek nagyon örülök :))
Törölt felhasználó 2011. 08. 07. 20:43
Előzmény: #1564  Törölt felhasználó
#1567
tudjátok hogy hogy van ez ... aki kívül van/vannak azok az emberek rettentően okosok tudnak lenni ..mindjárt mindenhez baromira értenek /mindig jobban annál aki ezt hivatalból műveli

de érdekes módon ezek az emberek ha pénz.miniszterek lesznek vagy jegybank elnökök , gazdsági vezetők , akkor már fele annyit sem tudnak hirtelen , és szinte ugyanazt csinálják mint az elődjük vagy a még azt megelőző..

egyszerűen azért mert az ország pénzügyei sokkal komplexebb mint amit itt előadnak kiragadva a folyamatokból bizonyos részeket -függetlenül/függetlenítve minden mástól .

a folyamatok egészét koordinálni sokkal nehezebb , mint pl. a jaksíty által most javasolt: senki nem fizesse vissza a hiteleket ..

az egész cucc nemcsak a bankokból és azok jövedelmezéséről szól, hanem az egészről aminek ő/ők csak egy része ennek -de igaz, nagyon is fontos része ..

a bankok vesznek és eladnak pénzt , ez az ő foglalkozásuk .. van mikor ezt rosszul végzik el , éppen ezért szabályozni vagy éppen még jobban szabályozni kellene őket hogy a felvetődött hiba/hibák többet ne forduljanak elő.. de agyamenten kivégezni őket az egyet jelent a gazdaságnak annak a finanszírozásának a halálával , hiszen nincs pótlandó más a pénzügyi rendszeren belül jobb - vagy ami helyettesítené őket .

ennyi ... és nem több és kevesebb.

sztem
Törölt felhasználó 2011. 08. 07. 20:26
Előzmény: #1565  Törölt felhasználó
#1566
Szia :)

Csak a kacsóimat? és még azt is magázva? Hüpp hüpp :(((((((

Iiiiiigeeeen, csak nagyon nagyon fájnak még a karjaim, de nagyon jó volt, bár ebből sosem elég. Hófánkoztam is (csalódás volt, mert kicsi a pálya, de a sebessége elég jó) és canopyztam is. Kell keresnem egy nagy nagy nagy canopy pályát valahol... és szedtem szedret, mert voltam a Tengerszemnél is és ott felfelé menet rengeteg szederbokor van. Útközben pedig találtunk egy csomó tátikát és azokkal "beszélgettünk". :))
Rengeteget kacagtam és képzeld, nagyon finom jegeskávét ittam.
Aztán elmentünk Miskolcra is, ott pedig egy nagyon kedves dolgot láttam. A Szinva patak egyik hídjára a szerelmes párok lakatokat tesznek. Nagyon sok lakat van... sosem láttam hasonlót, nekem tetszett.
Feltöltődtem, jól vagyok :)
Törölt felhasználó 2011. 08. 07. 20:11
Előzmény: #1564  Törölt felhasználó
#1565
csókolom a kacsóit! :)

kiszáguldoztad magad? adrenalin fröccs megvolt ?
Törölt felhasználó 2011. 08. 07. 19:26
Előzmény: #1561  Törölt felhasználó
#1564
Egyetértek, most könnyű mindenkinek okosnak lenni. Mindazonáltal azért, van abban valami amit mond.
Tudjátok, mostanság sokszor eszembe jut, az én oktatóm, aki tavaly 1.3XX nél mondta, hogy vegyük az aranyat, és 187 nél mondta, hogy vegyük a frankot, mert idén év végéig meglesz a 300. És meg is indokolta persze. Ő akkor már rég arany longban (is)ült.
Ha hallgattam volna rá... pffff...
De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy ha ő ezt látta, ő ezt tudta, akkor nekem ne mondja senki, hogy a világ nagyon okos és agyon képzett pénzügyi szakemberei ezeket a dolgokat nem látták, hogy vaksin ott álltak és most jöttek rá, hogy jajj-jajj...
Ha pedig látták, de hallgattak, talán nem akarok belegondolni a miértekbe. És talán abba sem, hogy ha nem látták, akkor milyen szakemberek is azok, akik szakértenek nyakra főre...
És bármelyik legyen is az igazság, félelmetes belegondolni, hogy milyen dolgokról döntenek ezek az emberek.
Törölt felhasználó 2011. 08. 07. 19:07
Előzmény: #1561  Törölt felhasználó
#1563
teljes mértékben egyetértek
Törölt felhasználó 2011. 08. 07. 19:05
Előzmény: #1560  Törölt felhasználó
#1562
igen, ebben egyetértettünk, hogy a szabályozás (egyenlőtlen erőviszonyok) , a profitéhség (ez vhol természetes) , a jó és pártatlan gazdasági szakemberek hiánya, a meggondolatlan és nem kellően tájékozott (tájékoztatott) hitelfelvevő, és leginkább (amire senki sem számított) a világválság által okozott deviza drágulás (ill. forint leértekelődés) együttesen okozta ezt a problémát.

leegyszerüsíti, az átlagpolgár így érti meg (lehet a cikkíró is :) ), ez meg egy finoman szólva sem egy komoly hírportál szvsz
Törölt felhasználó 2011. 08. 07. 19:01
Előzmény: #1560  Törölt felhasználó
#1561
szlovákiában már folyik a hitel kihelyezés azért ,mert az ottani kormányok nem preferálták a svejci frankban történő eladósodást anno ..

a vállalkozások tőkeszegények , nagyobb beruházásokat hitel nélkül itt képtelenek létezni ..

ha a bankokat jól megadóztatjuk, majd ráadásul nem is fizetjük vissza tömegesen a hiteleket / és arra budit minket egy hazai mérvadó pénzügyi guru/ ..akkor ugyan mit várhatunk el itthon akkor gazdasági fellendüléstől ,kereslet növekedéstől , beruházások nélkül?

jaksítyknek rónáéknak akkor kellett volna ugatniuk hogy ... "húúú de átvágják a bankok a kisembereket ! no meg azok a szerződések !"

de mivel ment a szekér úgy -ahogy , kussolt mindegyik ..
most meg osztják az észt ..

vagy én emlékszem rosszul ?

Topik gazda

szoda
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek