Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lngnl 2021. 02. 03. 11:48
Előzmény: #36089  bankos
#36100
Az en velemenyem az hogyha eladtad a RIG et akkor mar ne vedd vissza, szerintem sokkal jobb papirok vannak sokkal kisebb kockazattal a piacon. 
Törölt felhasználó 2021. 02. 03. 11:30
Előzmény: #36088  JeGeMeLOV
#36099

https://www.portfolio.hu/uzlet/20210203/ket-nap-alatt-kozel-6-milliard-forintot-bukott-a-reddites-felkeles-arca-468078
Ezért nem elég csak megvenni valamit. A pozi tervszerű menedzselése és zárása épp olyan fontos. Még régebben beírtam a discordra költözött bukmékerfórumba, hogy azért óvatosan.Aztán jöttek a mazsolák, hogy uggyanhúzzámáaretekbe, ne roncsad itt a nagyszerű biznicünket. Lassan elkezdhetnek tanulgatni. Az is jelzés értékű, hogy az itteni wallstreetsbets és penny stocks topikok is kezdenek döglődni:)))
kozi723
kozi723 2021. 02. 03. 11:16
Előzmény: #36095  JeGeMeLOV
#36098
Ha újra 70 centen lesz, akkor nem fogunk már látni 7 dollárt. Helyette egy szép nagy fekete zászlót fognak lobogtatni, ugyanis egy ekkora esést szerintem csak az idézhet elő, ha a csőd szinte elkerülhetetlen. A növekvő olajáraknak köszönhetően viszont a hitelezőktől időt nyerhettek, ezért a bankok minden bizonnyal a hitelkeretüket nem vonják meg. Főleg úgy, hogy a kötvények meghosszabbítása is sikeres volt. Ettől még persze egy nagy adósságkupac ez a cég és görgetik maguk előtt a problémát, de sokkal alacsonyabbnak gondolom a csődkockázatot jelenleg. Szóval ha 70 cent lesz, akkor itt erről már nem igazán kell beszélgetünk, mert akkor reszeltek Transocean-nek és csődbe mennek. (szerintem!)
Zedisdead 2021. 02. 03. 10:49
Előzmény: #36055  Törölt felhasználó
#36097
Lényegtelen mennyire visszafejthető a tranzakciós lista, ez ténykérdés hogy pénzmosásra használják, nyisd ki a guglit, tájékozódj. Más felhasználási köréről meg nem tudok. Lassú, erőforrásigényes a tranzakció, nem is biztos, hogy teljesül, iszonyatosan volatilis még hamburgerben mérve is. És gyakorlatilag végtelen mennyiségű helyettesítő készlete van, mert ilyen olyan coinból annyit lehet kitalálni, amennyi jólesik.
Ja és bármikor betilthatja a szabályozó. Szal tuti befektetés. Toljad bele a pénzed.
drexler76
drexler76 2021. 02. 03. 10:12
Előzmény: #36095  JeGeMeLOV
#36096
#RIG
Ahogy olvastam János írását, nekem is ez volt az elsô gondolatom. 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 02. 03. 10:07
Előzmény: #36093  pomperj
#36095
Tudom, hogy eretnek gondolat, de szerintem lesz a rig még egyszer utoljára 70 cent környéken és onnan fog nagy erővel 7 dollárig emelkedni. Az lenne a harmadik nagy teknő a charton, mint egy tripla alj. 
hellforceone 2021. 02. 03. 10:06
Előzmény: #36084  eurocent
#36094
Nagyon köszönöm visszajelzésed AG-t illetően :o) . Még hétfőn 22-nél dobtam a csomag felét, a másik felét megtartottam, meglátjuk merre megy, de a beker. áram elég jó szerencsére. Ismételten köszönöm!
pomperj
pomperj 2021. 02. 03. 09:44
Előzmény: #36092  kozi723
#36093
Hozzatennem a RIG temahoz, hogy febr. kozepen jon a Q4  FleetStatusReport.
Ez most nagyon kritikus lesz. 
Az utolsohoz kepest, ami itt van
.
Fleet Status Report-October 2020.pdf (deepwater.com)
,
minden soron szakerto szemek nezni fogjak, hogy merre mozdult el.
Es egyelore erdemi pozitiv fordulatra nem lehet szamitani. 
,
Az eddigi Olajar- javulas az olaj-oriasoknal arra sem eleg, hogy a sajat osztalekuk megtermeleset fedezzek vele. Arra pedig biztosan nem jutott penzkeret,  hogy ujabb furasokat rendeljenek, arra meg plane nem egyelore, hogy furasi-ar emelest is elviseljenek.
.
Viszont, praktikusan a 10 legnagyobb olajos nyilvan elkezdett kifele maszni a godorbol.
A RIG-el talan kezdeti fazisu targyalasokban lehetnek, hogy megiscsak hol es mennyit kellene furni.
a)A Gulf szinte biztosan kimarad, senkinek nem lesz kedve Biden moratoriuma alatt ott furast kezdemenyezni. A sarki vizeken lehetne, de oda nem vettek licenceceket az elmult 5 evben.
A Norveg-Skot mezok kimeruloben vannak, alig talalnak 100m hordonyi ujabb aprocska furhato mezoket.
DelAmerika es Afrika partjain jobbak az eseleyek, de azok mar tobbnyire melytengeri mufajok, 
az abszolut a RIG jatszotere, masok nem nagyon jonnek szamitasba. 
,
Szoval, igazi javulashoz meg legalabb egy negyedev kell. Most nagyon fontos, hogy mit mond a CEO,
es mennyire turelmesek a svajci finanszirozo bankok. 
A RIGnel a javulas hirtelen fog jonni, nem kis lepesekben, es akkor kell nagyon odafokuszalni.
kozi723
kozi723 2021. 02. 03. 09:12
Előzmény: #36077  vvince
#36092
Valakinek nagyon szüksége lehetett erre a 3,10-es lenyomásra. Hihetetlen hogy mekkora manipuláció zajlik a papírban rövidtávon és odateszik ahova csak akarják ezzel a gyenge forgalommal. Zárás előtt 5 perces gyertyában képes esni 2%-ot gyakorlatilag momentum nélkül csak mert valaki odaborított egy közepes csomagot.. Na de pont ezért teljesen felesleges ennek jelentőséget tulajdonítani, mert ez középtávon biztos hogy nem marad így és jókora fáziskésés figyelhető meg RIG-ben. Elég csak azt megnézni, hogy január 24-én volt utoljára WTI 55 felett, amikor RIG már ugyan esésben volt de 5,10-5,20 között járt. Na ez az ami nonszensz. Zárójelesen SP ezen a napon 3300-3320 pont környékén járt. 
.
Aláírom, hogy RIG jelenleg nem termel nyereséget, sok cash-t elégetett az utóbbi időben, sok a hidegre rakott berendezés, stb. De ha az olajár csak ezen a szinten marad, vagy esetleg a WTI 60-63 sávba stabilizálódik az év második felére (amire lássuk be jó esély van jelenleg), akkor kizártnak tartom, hogy RIG-et ennyire lent tudnák tartani. Elfogult vagyok, poziból beszélek, de ez a fajta ellentétes irányú mozgás sokáig úgyse marad így. Én tartom tovább. 
pomperj
pomperj 2021. 02. 03. 09:01
Előzmény: #36086  MrSomm
#36091
1)Talan nezted, a tegnapi daytrade chartot mar 5 subhullamosnak, 
impulzivnak szamoztam felfele.
 .
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210202v01vjzpqg.jpeg
,
Most egy wave(iv) oldalazo affer lehet, meg egy felszuras kell v hullammal,
es az talan egy (1) hullam, a kialakulo alakzat pedig talan ED lehet a nagyonn tf-en.
Szoval implicite a tegnapi chartban benne van, hogy a WXY korrekcionak vege lehet,
meg irtam is, hogy WXYnak tekintem.  
Es ha igy volna, akkor  meg egy ujabb ATH-sorozat   valoszinuleg osszejon.
Az mas kerdes, hogy jo nagy negativ divergencia is van a DOW, SPT es NDX  Indexek kozott.
,
2)Japan meg mindig rallyban van, 
es NIKKEI tovabbra is 30.000 target fele halad. A szelesebbkoru TOPIX indexben bullos divergencia van,
erdemes Japanban korulnezni.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210203v00v8ezdw.jpeg
.
Ott elkepeszto sokaig, majd 2 evtizedet tartott mire a 90-es osszeomlas utan 2008-ban leertek a BEAR piac aljara  Azota ujabb 13 evbe telt,   mire a japan bankok megszabadultak a besult rossz hitelektol.  
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210203v00vk5uel.jpeg
,
Tovabbra is azt gondolom, a Japan bankok jo potencialok. Bar a JP10Y meg mindig negativ -0.2%, de megvan egy dupla alj, es elindult a kamat feljebb. Japanban  kis kamat-javulas is oriasi rallyt okozhat.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210203v00vwqibv.jpeg
Törölt felhasználó 2021. 02. 03. 08:57
Előzmény: #36059  hellforceone
#36090
Nezd, szerintem meg azzal van a gond, hogy 1 hsz-ba emberek mindenfelet bele kepzelnek.Azzal is gond van h nem lehet a tobbsegtol eltero velemenyt megfogalmazni!(ez a legtobb forumon komoly problema, de az europai forumokon meg nagyobb!)
Nem gyozkodok senkit!Leirom a szemelyes velemenyemet, sot nem csak leirom hanem talan en hangoztatom a legtobbszor h a tevedes jogat fenntartom; (tudod vagyok annyira fanatikus, vagy profi h meg errol is statisztikat vezetek)...Szoval evekre visszamenoleg meg tudom mondnani h adott dolgokkal, kereskedesekben milyen %-ban tevedtem, meg azt is hogy milyen gyakran dontottem helyesen sorozatosan egymas utan.Mivel ugy kepzelem h ezt a tobbseg azert nem teszi meg igy nincs azzal tisztaban milyen gyakran teved.(az elkepzeleseim kereskedesekben hosszabb tavon 48,5-52% kozott mozog); erre mondana azt egy amator h piszok rossz...en meg csak annyit h nem azzal keresem a penzt h mindig igazam van hanem h amikor igazam van akkor sokkal tobb penzt keresek mint amikor tevedek (veszitek).
Te velemenyt alkottal rolam a stilusomrol, anelkul h ismernel...a kerdesem annyi lenne h elofordult-e mar veled, mert velem tobbszor is h akiket ismerek, ismertem azok teljesen mashogy kezdtek viselkedni esetleg csalodtal-e mar masokban h egesz mas szinben viselkedtek a hatad mogott...szoval ha esetleg kepes voltal tevedni olyanokkal kapcsolatban akiket azt hitted h ismersz, elofordulhat-e h velem kapcsolatban tevedsz...Na mivel mar velem ilyen elofordult ezert nem igazan szoktam velemenyt formalni egy adott hsz-ban magarol a hsz irojarol...a velemenyerol ill. hsz-rol igen is szoktak velemenyt formalni, de nem az irojarol...
amikor a korabbi hsz-ban valaki azt irta h a BTC csak penzmosasra jo; NEM AZT IRTAM H AZ ILLETO MENNYIRE HULYE; VAGY H MENNYIRE BUTA; hanem azt irtam: Latom "tajekozott" vagy ez ugyben...
Eleve nem ismerem az illetot, es nyilvan nem latom hanem mint 1 hasonlatban a tajekozott szot idezo jelben tettem...mivel nagyon valoszinu nem biztos de eleg nagy esely van arra, h az illeto ezt onnan vonta le h hallotta tv-ben, radioban, olvasta esetleg a neten h mondjuk Lagarde vagy Yellen mit nyilatkozott nehany nappal ez elott....
Arra is magas valoszinuseget adok h az illeto meg 5 percet sem gondolkodott azon h ha valaki 1 tranzakciot vegre hajt a blocklancon akkor az a tranzakcio bekerul a blocklancba es tobb ezer, tobb szazezer helyen lesz errol a tranzakciorol "bizonylat" ami barmikor vissza keresheto...kb olyan mintha hirdetest adna fel h mindenki tudjon arrol h o ezt a tranzakciot veghez vitte (tudod a penzmosast)...engem kimondottan zavar h ennyire hulyenek nezik az atlag embert...Nem azt mondom h hulye az atlag ember hanem h hulyesegekkel etetik...
a velemenyetol fuggetlenul az illeto lehet 1 hyper-super okos, ertelmes ember, es azert mert 1 feluletes velemenyt fogalmazott meg nem gondolom hogy o vagy mas tobb vagy kevesebb ember lenne mint en vagy barki mas...
Mint ahogy rolad se alkotok velemenyt mar a szemelyisegedrol, mert nem ismerlek es ha ismernelek se valoszinu h lenne jogom teged vagy barkit biralni...
Szoval miutan tisztaztuk h azert mert neked esetleg nekem bizonyos dolgokban kulonbozik a velemenyunk ettol egyikunk se jobb se rosszabb; egyszeruen csak mas velemenyunk van bizonyos dolgokban.
Ha nem tetszik a hsz-om nem muszaly elolvasni; en se olvasom el a hsz-ok tobb mint 90%-at egyszeruen csak atgorgetek rajtuk. Te eleted te idod, tegy ugy ahogy jonak latod.
En nem szolitottalak fel es kerni se kertelek h hogyan irj nekem, ha en nem teszem talan neked se kellene...legalabbis ez az en velemenyem.
Nem szoktam anyazni, ez nem ram jellemzo de van itt a portfolion nehany nick akik eloszerettetel szeretik ajanlani azoknak akiknek a hsz-uk nem tetszik h ilyen vagy olyan dolgot tegyenek a szereteikkel, ill. csaladtagjaikkal...(szoval ha elfogadsz 1 jo tanacsot ne add meg az email cimed senkinek ezen a forumon; mert utana ugy jarhatsz mint itt nehanyan h napi szinten tobb tragar emailt kapunk eveken keresztul kulonbozo email cimekrol)...
Na ugye itt jon elo a tolerancia hianya, amirol korabban is beszeltem.
Peace nagyon jol hangzik, sose haboruztam senkivel, ha valakit nem csipek egyszeruen elkerulom...nem hiszem h barki is barkivel versenyezne, szerintem mindenki sajat magaval szemelyisegevel, gyengeseveivel es felelmeivel kuzd es probal fejlodni...legalabbis en igy gondolom.
Legyen szep napod!
bankos
bankos 2021. 02. 03. 08:56
Előzmény: #36088  JeGeMeLOV
#36089
Sziasztok! 
Múltkor túl korán eladtam a RIG-et.... Most újra szemezek vele, elrakni a portfóliómba! 
Lenézhet még 3 alá mit gondoltok?  Jövőre nézve mik a célok, elvárásaitok? 
Pomperj írta már többször, hogy Ő sokat vár a cégtől, nagy árfolyamemelkedést
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 02. 03. 08:46
Előzmény: #36087  ALANFED
#36088
Elképesztő sötétség van a rh fb csoportban is. De nem baj, jön a tisztító tűz és tudunk újra normális elvek alapján befektetni
ALANFED
ALANFED 2021. 02. 03. 08:43
Előzmény: #36080  Idea
#36087
de ha nem ellenőriznek minden információt így járnak
Hatalmasat szakadt az ezüst árfolyama. Az erősen túlshortolt részvények után a reddites kisbefektetők az ezüstöt célozták meg, ugyanis egy fórumozó szerint a szürke nemesfémben épült fel a világ legnagyobb short pozíciója. Azonban ez a hír nem igaz, mivel az intézmények nettó vételi pozícióban ülnek, a félreértés oka valószínűleg az lehetett, hogy csak a new york-i határidős pozícionáltságot nézték, és nem vették hozzá a londoni fizikai piaci kötéseket. Az ezüst redditesek általi megtépése, majd összeomlása egy dupla csúcsot hozott létre, mivel az augusztus eleji szintekhez képest szintén 30 dollár/unciáról fordult le a jegyzés. Ennek ellenére jók az ezüst fundamentumai hosszútávon a vírusból kilábaló gazdaságnak köszönhetően, de a rövidebb kisbefektetői mániákat profitrealizálásra érdemes felhasználni.
 
Forrás: Bloomberg, Reuters, Financial Times, Portfolio.hu, Világgazdaság, Equilor Elemzés
MrSomm 2021. 02. 03. 08:10
#36086
János, te hogyan látod most, a labda nem pattant vissza?
eurocent 2021. 02. 03. 07:38
#36085
Most úgy látom, hogy ha US500 futures mai gyertya zöld lesz, akkor az árfolyam rövid időn belül legalább 3870-ig fog emelkedni.
eurocent 2021. 02. 03. 07:06
Előzmény: #35869  hellforceone
#36084
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210203v00v0s8u3.png
Ha helyes AG elképzelésem, akkor kérdés, hogy meddig tart a mostani esés. Ha leesik legalább 14,57-ig (további 13% esés, ha lehet átmenetileg érdemes kiszállni), akkor egy esetleges újabb emelkedés valószínűleg korlátos lesz, max 31,4 célárral.
luxemburg 2021. 02. 02. 23:26
#36082
Sziasztok!
Szeretnék BTC etf-et venni,melyiket,hol és esetleg halmozót.Előre is köszönöm a segitségeteket,
Ez a legjobb forum! Üdv!
totem_is_back
totem_is_back 2021. 02. 02. 23:09
Előzmény: #36079  Boole
#36081
Nehéz erre mit mondani, mert extrém a helyzet, talán ilyen korábban nem igen volt.. most bankok már teljesen dugig vannak dollár longgal, hogy ilyen mértékben extrém legyen bármelyik irányban a commercial szektor talán példátlan...Ez egy idő után robbanni szokott.. Rövid távon a spekulatív pozíciók döntenek, ott eléggé kiegyenlített (a középső oszlop)... Lehet ez valami nem várt derült égből jövő dollárerősödést vetít előre,?! de jelen helyzetben tényleg én sem látom ennek a fundamentális alapját, az is lehet, hogy az (mármint fundás magyarázat) majd lesz, vagy akár már most van is.. (csak most még MI nem tudjuk.. )

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók