Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bluefrog
bluefrog 2020. 11. 02. 20:58
Előzmény: #30278  Törölt felhasználó
#30280
én meg a tavaszi karantén alatt azt tapasztaltam, h pont a veszélyeztetett korosztály (60 feletti) tobzódott az utcán - tisztelet a kivételnek-, a korombeliek egy része meg - elsősorban - az idősek miatt bevezetett karantén miatt vesztette el az állását. engem meg másokat is ez b@szott fel... 
pomperj
pomperj 2020. 11. 02. 20:52
#30279
Covid vakcina.
A 3  szobajovo  "eselyes"  vakcina-ceg korrekcio utan van, es kezdeti BULL jeleket ad. 
Keszuloban van valami?
.
1)BNTX (plusz PFE) csinalt felfele egy 5 subhullamos impulzust, 
szoval az egy fokozattal nagyobb idotavon is felfele mutat a fo irany.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201102v01tg5odh.jpeg
,
2)JNJ napos charton hasonloan bullos strukturanak tunik
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201102v01tk9oit.jpeg
.
3)Es Moderna, MRNA igy nez ki
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201102v01tqmag0.jpeg
Törölt felhasználó 2020. 11. 02. 20:31
Előzmény: #30275  pitcairn2
#30278
Megmondom őszintén ez a virusbagatellizálás engem személy szerint felb@sz.
Rettenetesen idegesít, hogy azt szajkózza mindenki, hogy de hát öregek, hadd haljanak meg, úgyis egy-két évük lenne. Meg úgyis rohadt beteg volt a nagy része, pl. hipertenziós. Meg cukorbeteg. Esetleg daganatos. Lehet, hogy 20 évig elélt volna. Nem kisebb értékű egyik említett csoport sem, mint egy 20-es éveiben járó egyetemista.
Elnézést, hogy indulatos vagyok, de fel kéne fogni, az igazán nagy baj az, hogy a kórházi kapacitásokból minden ország kifogy, ha nem hoz drasztikus lépést. Nem tudom, hogy hányszor kell ennek megtörténni, hogy mindenki felfogja. Aztán akkor hullanak a 30-asok, meg a 40-esek, meg a többiek. És akkor azt mivel bagatellizáljuk el? 
OFF vége.
pitcairn2 2020. 11. 02. 20:18
Előzmény: #30267  Placi82
#30277
ez jó:)
de azért az orosszal csínján bánnék, mert a SZU élén nem nagyon állt orosz ember (Lenin afféle nemzetközi mix volt, Sztálin grúz, Hruscsov és Brezsnyev meg ukrán)
pitcairn2 2020. 11. 02. 20:14
Előzmény: #30272  Törölt felhasználó
#30276
miért távolítanák el a saját emberüket?:)
pitcairn2 2020. 11. 02. 20:13
Előzmény: #30274  Placi82
#30275
maradjunk a szikár tényeknél:
a hivatalos adatok szerint az áldozatok átlagéletkora mindenütt nagyjából annyi mint a helyben várható átlagéletkor
a hivatalos adatok szerint az áldozatok 95-96%-a esetében van legalább egy olyan, de általában több krónikus betegség ami önmagában halálok lehetne
ettől függetlenül persze rendkívül tragikus minden haláleset
Placi82 2020. 11. 02. 19:45
#30274
bimborablo
bimborablo 2020. 11. 02. 19:39
#30273
Szerény konteós tippem a koronavírusra inkább a távolkeletre kalauzolna. Pár kérdés jár a fejemben újra meg újra: ki nyeri ezzel az egésszel a legtöbbet? Kinek jönne jól Trump leváltása? Miről szólt 2018 vége 19 egésze? Egyáltalán nem tartom elképzelhetetlennek, hogy volt raktáron egy ilyen vírus létező ellenanyaggal egy országban.  Lehet bizonygatni, hogy nem mesterségesen előállított, de miért is kéne annak lennie? Persze ezek csak állítások  és kérdések, a végén elfogadom a tenyt hogy a vírus itt van de a fene se tudja honnan és az sem biztos hogy van bármi mögötte a természeten kívül.
Törölt felhasználó 2020. 11. 02. 19:07
Előzmény: #30262  pitcairn2
#30272
Lehetsegesnek tartod-e h ez a koronavirusos balhe nem-e a globalista elit egyik fegyvere Trump eltavolitsara...
yooio 2020. 11. 02. 18:51
Előzmény: #30264  Törölt felhasználó
#30271
Egy gond van ezzel az idealista hozzaallassal. A penzteremtes jogat egyetlen allam se fogja kiadni a kezebol, legyen az USA, Magyarorszag es Botswana. Kozepkor ota tudjuk hogy minden haboruhoz “penz, penz,penz” kell, es minden hatalom alapja. Hamarabb lesz elektronikus dollar es hamarabb vagja el a kinai vagy orosz allam minden banyasz torkat, mint hogy itt kriptopenz legyen az elsodleges fizetoeszkoz, erjen barmennit a BTC.
Iszonyat alacsony valoszinusege van. Mondjuk erre felkeszulve a vagyonom 1-2 %t anno BTCbe tettem 2-3 eve ilyen 4-5000 es arfolyamnal+ vettem C20 tokent ha esetleg nem BTC lenne a befuto. De ennel tobbet aranyosan sztem orultseg beletenni.
szieszta 2020. 11. 02. 18:36
Előzmény: #30263  Boole
#30270
Szerintem itt a brókercég a hibás, mivel az nem bank, így még egy-két napot szívesen használja a pénzedet. Ha bitcoinod lenne náluk, az is később érkezne.  :-)
szieszta 2020. 11. 02. 18:32
Előzmény: #30263  Boole
#30269

Amit leírtál, az teljesen igaz, hogy a bitcoint könnyebb nagy mennyiségben utalni, de ez abból adódik, hogy nincs szabályozva. A fiat pénz átutalása technikailag ugyan annyi, mint a bitcoiné . Csak a fiat átutalást vizsgálják, míg a BTC-t nem.
Erre mondtam azt, hogy a coinerek ezzel jönnek, ráadásul követelik a BTC szabályozását (persze abban bízva, hogy ez lehetetlen, soha nem fog megtörténni). Akkor viszont semmi előnye nem lesz.
Törölt felhasználó 2020. 11. 02. 17:10
#30268
Talan ezert sem vagyok vezeto beosztasban, de ezert mondjuk eleg kicsi az eselye hogy "fejjel lefele kiugranek az erkelyrol" vagy mas "veletelen balesetnek" is kisebb az eselye...
A vagyoni egyenlotlensegek nonek, es az elegedtlen emberek szama is...ez pedig nem szokott sok jora vezetni hosszabb tavon...
Terjunk vissza a piachoz es az amcsi elnok valasztashoz mert ez a het erdekes lehet....
Placi82 2020. 11. 02. 17:04
#30267
Akkor, hogy feldobjam a hangulatot, idevago viccel.:))
Az szovjet és az amerikai elnök elmennek egy jóshoz. Megkérdezi az amerikai, hogy mi lesz az USA sorsa 50 év múlva. A jós azt mondja:
- Pontosan nem látom, de egy vörös zászló lebeg a Fehér ház tetején.
Az szovjet elnök megörül ennek, és ő is megkérdi, hogy mi lesz Oroszországgal.
- Azt sem láthatom pontosan, de egy vörös zászló lebeg a Kreml tetején is, de van alatta egy szöveg. - feleli a jós.
- És mi az a szöveg? - kérdezi az orosz.
- Azt sajnos nem tudom kibetűzni, mert kínaiul van.
Törölt felhasználó 2020. 11. 02. 17:00
#30266
AML&KYC es FT csak arra lett kitalalva hogy a kis vallalkozasokat, kisebb cegeket es kis emberek eletet megnehezitse...
Az ingatlan piac nagy reszen a vilagban az elso szamu (A)ML hely, ez csak a kevesbe informaltak szamara nem vilagos, mint ahogy a privat ugyfelek na itt most nem nehany 10millios tokevel rendelkezo emberekrol beszelek hanem a felso 0,1-1%-rol...
HSBC es meg sorolhatnek nehany penzintezetet de inkabb hagyjuk, folyamatosan reszt vesznek ML-ben a nagyobb ugyfeleknel...amire rendszeresen bunteteseket fizetnek...
Dolgoztam piciket penzugyi teruleten; es ha nem is mondhatom el magamrol h ott lennek a tuz kozeleben, azert van volt picike ralatasom nehany turpisagra...es igen kovettuk a szabalyokat, eloirasokat es torvenyeket;de a legtobb embernek van fonoke es ha 1 fontosabb ugyfelrol van szo akkor sokan ugy dontenek, hogy szeretnek az allasukat megtartani, mert fizetni kell a szamlakat, lakas-auto hitelt stb.stb. es ilyenkor mi tortenik hat szepen elmagyarazzak vagy ravezetik azt a nagyon fontos ugyfelet hogy ezt es ezt nem lehet csinalni; es vagy kitalaja magatol...vagy ravezetik h hogyan lehet biznyos dolgokat megtenni...majd szepen megcsinaljak az eloirt riportokat es ezeket elkuldik a kulonbozo penzugyi hatosagoknak...es minden megy szepen tovabb...csak ugye 1 kis vallalkozas ill. kis ceg nem kepes felvenni igy a versenyt mert nincs ra penz, ido, ember es nem fer bele a koltsegekbe hogy ezekre mind kulon embert alkalmazzon....
Szoval 1 szonak is 100 a vege AML&KYC torvenyek es eloirasok a giga cegeknek kedveznek.
Placi82 2020. 11. 02. 16:58
Előzmény: #30257  Boole
#30265
Jól látod! Egész Ausztrália lítium banyaiba bevasaroltak magukat fű alatt. Ott vannak a legnagyobb készletek. Nézz utána. 
Törölt felhasználó 2020. 11. 02. 16:44
Előzmény: #30263  Boole
#30264
Nem csak az atutalasrol es az idorol van szo hanem h nem tudod h mikor fogjak jova irni; magyarul nem csak a kuldon es az elfogadon mulik hanem egy 3. szereplon is...
Tudod hanyszor a fejemhez vagjak h a BTC igy meg ugy meg ezert meg azert nem jo...az igaz h jelenleg ha valaki mondjuk az OTP szamlajarol egy masik otp szamlara esetleg egy KSH vagy mas magyar bank szamlajara utal forintot akkor az aranylag gyorsan megtortenik, mint ahogy itt is akar email cimre is lehet penzt kuldeni; tehat nem kell tudnod az ismerosod bank szamla adatait vagy a masik ceg bank szamla adatait mert eleg ha tudod az email cimet es akar ugy is tudod kuldeni a penzt...es igen gyakran azonnal ill. 5 percen belul ott van...;de az isten szerelmere 1 globalis vilagban elunk es a penzugyi tranzakciok jelentos resze mar nem a 20 vagy 30 evvel ezelotti stilusban tortenik.
Hany es milyen gyakran inteztek atutalast a nagyszuleim, majd a szuleim, majd en penzugyi tranzakcioim hogyan valtoztak az elmult 20-25ev alatt???
Es hogyan fognak a gyermekeink, ill. unokaink penzugyi tranzakcioi valtozni???
Igen a 80-as evekben kellett 5-10 percet gyalogolnom ha telefonalni kellett....es ha eppen otthon volt az ismeros es raert akkor akar tudtam is...es most...
Hogy mukodott az internet 25eve, ja hogy majdnem 5perc volt hogy 1 weboldal betoltodjon...
A legtobb dolgot folyamatosan digitalizaljuk...es ez a penzel is meg fog torteni...nagyon valoszinu h a mi eletunk folyaman...
Szoval nem kell hozza sok fantazia, csak arra gondolok h a nagyszuleim 1. tv-jet vasarnaponkent delutan volt 1-2 orat adas es a fel utca egyutt nezte...most a vilag jelentos reszen mar a tobbsegnek olyan telefonja van h nem csak tv-t de youtube-ot is tud nezni rajta...hol talalhato tobb informacio a TV1-en vagy a youtube-on???
Lesz rengeteg digitalis penz, van ahol mar tesztelik van ahol mar hasznaljak ezeket...akar tetszik akar nem...
Akik ismernek ill. olvasgatjak a hsz-mat azok tudjak hogy mi a velemenyem a BTC-rol...nem kivanom szet offolni ezzel ezt a topikot.
Minnel tobb helyen kell az embernek penzugyi tranzakciokat bonyolitani annal tobb problemaba utkozik a kulonbozo torvenyek regulaciok es egyeb problemak miatt...
Boole 2020. 11. 02. 16:11
Előzmény: #30258  Törölt felhasználó
#30263
Hétfőn utaltam USD-t az egyik brókercégtől a bankomnál lévő USD számlámra. Csütörtökön a pénznek már elvileg a számlán kellett volna lennie, max. péntek. Ma hétfő van és még mindig sehol nincs a zseton, még mindig erre várok. Igaz nagy összegről van szó és ilyenkor AML vizsgálatot kell elvégezni, de kérdem én, hogy van a T + 3 nap érvényesülése? A XXI. században az elektronika és szabályozások korában azért ez nagy tragédia. USD-ről van szó, csodálkoznak, ha sokan bitcoinban akarnak utalni, kereskedni, stb. Megjegyzem a brókercég és a bank számlavezető fiókjai között légvonalban néhány száz méter van. Minek nekünk modern technológia?  
pitcairn2 2020. 11. 02. 16:09
Előzmény: #30257  Boole
#30262

már persze akkor ha mindenképpen ragaszkodnak ehhez a klímamarhasághoz...
amihez most már a kristálytiszta levegőhöz való "jogot"  is hozzábiggyesztik...
pitcairn2 2020. 11. 02. 16:08
Előzmény: #30257  Boole
#30261
a közeljövő kapcsán inkább a gyaloglás, a kerékpározás és a távmunka tűnik reálisnak...

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek