Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2020. 11. 02. 14:52
Előzmény: #30233  Tibi0002
#30240
és azt is kiemelném, hogy Oroszország - pl. velünk szemben - a BIS "belső körében" van
ami azért is pikáns mert mi Oroszországgal szemben alapító tagok vagyunk ebben a klubban
és a belső kör (ők vesznek részt teljes joggal a kéthavonta tartott informális Global Economy Meeting-eken) a BIS hivatalos honlapja szerint az alábbival foglalkozik:
"monitoring and assessing developments, risks and opportunities in the world economy and the global financial system"
https://www.bis.org/about/bimonthly_meetings.htm
azaz
kőkeményen koordinálnak...
Törölt felhasználó 2020. 11. 02. 14:48
#30239
https://www.economist.com/finance-and-economics/2020/10/03/jpmorgan-chase-faces-a-fine-of-920m-for-market-manipulation
ennyit az osszeeskuves elmeletekrol; Tibi en ertelmes embernek tartalak de neha olyan naiv dolgokat irsz h alig akarom elhinni h te irtad...
pitcairn2 2020. 11. 02. 14:44
Előzmény: #30233  Tibi0002
#30238

ha ráklikkelsz a belinkelt térképre akkor minden további nélkül szembesülhetsz azzal, hogy Oroszország is BIS tag:)
minden második hónapban az orosz jegybank elnök is részt vesz a FED elnök által elnökölt szeánszon:)
https://www.bis.org/about/bimonthly_meetings.htm
hivatalos jegyzőkönyv nincs
ezek informális ülések...
Törölt felhasználó 2020. 11. 02. 14:44
Előzmény: #30230  Tibi0002
#30237
Tibi nem veletlenul fizetnek tobb szaz billio $-os bunteteseket a befektetesi bankok; rendszeresen 5-10 evente.
Ha te es nehany baratod a hataridok lejarta elott nehany percel-oraval elkezdenetek egyszerre pufolni a piacot szandekosan...akkor ti bortonbe kerulnetek; ha a nagyobb befektetesi bankok kereskedoi kozos megegyezessel, egyszerre elkezdik adni akkor ebbol elobb utobb vizsgalat, nyomozas lesz majd amit igy a befektetesi bankok kerestek annak 1 kisebb %-at kifizetik es a tortenet kisebb szunet utan megy tovabb.
Rovid tavon igenis el lehet tolni a kulonbozo kereskedesi termekek arat...hosszabb tavon azert ez mar joval korulmenyesebb dolog.
Azt se feled hogy a nyersanyagok es jo nehany hataridos termeket eleg komoly toke attetellel kereskednek, igy ezekben nehany %-os elmozdulas komoly elmozdulast jelenthet tokere tekintve.
Mondjuk azt se hagyjuk figyelmen kivul, hogyha 1 termek ara tulsagosan sokat ill. gyoran emelkedik akkor elobb utobb az emberek megrobaljak ezt a maguk hasznara forditani...lasd az olaj ara 2007-ben tul sokat emelkedett ami letrehozott 1 uj technologiat amit fracking-nek hivnak, nyilvan minden uj technologia az elejen draga, mert a technologianak tovabb kell fejlodnie es hatekonyabnak olcsobbnak kell lennie, hogy eletben maradhasson...
Egyelore nem olcso meg az elektromos auto, es meg az elektromos kamionok sem igazan hatekonyak, de mit gondolsz 5, 10 esetleg 15 ev mulva ez nem valtozhat...
Az olaj tipikus peldaja h nemzetek mire kepesek h bizonyos termekek arait ill. kereskedelmet kontrolalni tudjak...csak ugye az olaj szap lassan kezd vesziteni ertekebol ahogy a vilaggazdasagban mas technologiak kezdenek elore torni...
Nem kulonbozik ez semmiben sem az ingatlanok araitol...kinek erdeke h az ingatlanok arai alacsonyak legyenek (csak azoknak akiknek meg nincsen)...a kormanyok, bankok es a tulajdonosok is abban erdekeltek h az ingatlanok arai magasabbak legyenek...nehogy azt mondja mar nekem valaki h a technologia nem teszi lehetove h az ingatlanokat toredek arert lehessen eloallitani...viszont a kormanyok a kulonbozo illetek es adok miatt minnel magasabb az ar annal tobb bevetelre tesznek szert, a bankokat hol erdekli h 1 ingatlan ara nem 1, 2 esetleg 3 evi atlag jovedelembe kerul...nem sokkal magasabb a profitjuk ha az allamilag elfogadott torvenyek es a jegybankok altal biztositott likviditas a vasarlokat arra osztonzi hogyha lakast akarsz venni akkor az eves atlag jovedelem 10,15-20 esetleg meg ennel is magasabb aron vasarolja meg; nyilvan hitelbol amiert a banknak majd kamatot fizethet eveken keresztul, igy a bank es a kormany, a biztosito ill. a korabbi tulajdonos is jol jar...
Szoval lehet az ingatlanok arait mestersegesen, esetleg egyes termekek arait manipulalni...
A valaszom h igen is lehet; nem mondom h orokke de jo ideig lehet.
pitcairn2 2020. 11. 02. 14:39
Előzmény: #30233  Tibi0002
#30236

mi lenne ha konteózás helyett inkább érvelni próbálnál?:)
vagy esetleg elolvasnád azt amit neked írnak?:)
pitcairn2 2020. 11. 02. 14:38
Előzmény: #30230  Tibi0002
#30235

"Túl nagyok és túl változatosak az érdekek ilyen lépéshez."
ez felettébb vitatható...
hogy miért?
mivel túl nagy az érdekazonosság ahhoz, hogy ne lépjék meg...
a fiat nirvánát csak folyamatos nemzetközi koordináció mellett lehet fenntartani
egyáltalán nem véletlen, hogy 1931-ben a BIS megalapítása után tért le a Bank of England az aranystandardról...
és az sem véletlen, hogy ma a BIS tagsága jóformán mindenkit magában foglal aki vmit érdemben számít...
https://en.wikipedia.org/wiki/Bank_for_International_Settlements#/media/File:Bank_for_International_Settlements_member_states.svg
Placi82 2020. 11. 02. 14:32
Előzmény: #30227  pomperj
#30234
És milyen szerencsénk van, hogy nem olyan mint a bubo pestis! 1:2 halálozási arányal. A feleségem mondta, hogy ha ennek vége lesz reméli, hogy nem lesz meg egy ilyen járvány 100 évig! Én megmondtam neki, hogy de lesz sajnos a fene egye meg. Márpedig sajnos azért, mert ez a kis vírus egész gazdasagokat tudott tönkretenni! Gondoljunk bele ha valaki 3 év múlva szándékosan el ereszt egy ilyet és előtte be áll shortban milliardokkal. Túl nagy a csábítás, a sok őrült kapzsi számára, vagy akár egy nagyhatalom aki, amelyik úgy gondolja, hogy helyzeti előnyhöz juthat. Remelem, hogy tévedek! 
Tibi0002 2020. 11. 02. 14:27
Előzmény: #30231  pitcairn2
#30233
Csakhogy ez nem írja felül a kereslet és a kínálat törvényeit. Én rettentően sajnálom, hogy ennek a topicnak a színvonalát folyamatosan lehúzzák a youtubeos összeesküvés elméletek idecitálása, és a "haldokló nyugat" típusú orosz propaganda. Marx óta, majdnem 200 éve várják ezt a hanyatlást. 
pitcairn2 2020. 11. 02. 14:22
Előzmény: #30230  Tibi0002
#30232

de vannak ennél közvetlenebb módszerek is
pl. azok amiket már ez év március óta élvezünk...
lockdown-ok meg egyéb ínyencségek...
és a klímaizé is erre rímmel...
pitcairn2 2020. 11. 02. 14:20
Előzmény: #30230  Tibi0002
#30231

pl. úgy hogy eszközpiaci buborékokat fújsz
a zseton így nem közvetlenül a fogyasztásba, hanem az un. "piacra" megy
és afféle pénzillúzióként "gazdagságot" generál, ami nem feltétlenül a fizikai fogyasztást pörgeti fel
+ az ingatlanárak mesterséges feltornázása igen hatékonyan csökkenti az egyéb célra rendelkezésre álló jövedelmet...
Tibi0002 2020. 11. 02. 14:10
Előzmény: #30215  opandup
#30230
"Jól látható, hogy az energia és nyersanyagok árát már  6 éve szándékosan szorítják a mélybe, mert csak így tarthatóak fenn a gazdaságok és csak így pörög a fogyasztás." - Ezt már írta itt valaki más is, és őt is megkérdeztem, hogyan lehet világpiaci termékek árát szándékosan, hosszútávon a mélybe szorítani? Mert szerintem sehogy. Túl nagyok és túl változatosak az érdekek ilyen lépéshez.
Törölt felhasználó 2020. 11. 02. 14:10
Előzmény: #30227  pomperj
#30229
Lehet ,hogy radikális az elgondolásom, de én a járvány felfutását és elhúzódását egyenesen az orrba-szájba kierőszakolt bull hangulat eredményének tekintem.
Ez a járvány gyakorlatilag szinte teljes mértékig visszaszorítható lett volna, ha USA és Európa bevállalja azt, hogy igen, ezt a gazdasági háborút elbuktuk. 3 hónap lezárás, 3-4 év komoly recesszió, jöjjön aminek jönnie kell. Na nem félszívvel, ahogy tavasszal csinálták. Hanem úgy, ahogy Kína, vagy Ausztrália.
Sőt még csak recesszió sem lett volna, ha előtte 10 évig a jegybankok nem játszanak ki minden kártyát, akár csak a kormányok... 
Nem, ehelyett ment a hülyítés, hogy nem is olyan veszélyes, meg BCG oltás, meg dolgozzon csak mindenki, meg mehetünk nyaralni, stb. stb. A jegybankok megtámogatták ezt a sunyulást azt az érzetet keltve az emberekben, hogy nincs itt kérem baj.
Holott tudható volt, hogy mi lesz az eredmény. Mi itt mindannyian tudtuk. Egészen pontosan láttuk az egészségügyi hatásokat. Nem kellett hozzá zseninek lenni. Értelmes emberek miért nem látták? Mert elhitették velük, hogy nincs itt baj.
Az európai egészségügy most meg az összeomlás szélén...
pitcairn2 2020. 11. 02. 14:08
Előzmény: #30227  pomperj
#30228
mondjuk erre van egy külön topic, de azért itt is érdemes tudatosítani, hogy még a hivatalos adatok szerint is cirka ugyanannyi az áldozatok átlagéletkora mint a helyben várható átlagos élettartam és a 95-96%-uk esetében van olyan krónikus alapbetegség - néha 3-4 vagy akár 5 is - ami önmagában alkalmas lenne haláloknak
pomperj
pomperj 2020. 11. 02. 13:54
Előzmény: #30219  opandup
#30227

Lattal mostanaban hollywood filmeket?
Mind ugyanarrol szol: a vilag nagy sz@rba  kerul, vagy asteroida becsapodas jon, vagy superhalalos fertozes, vagy ellenseges foldonkivuli hadsereg, netal totalis fagyhullam, vagy 200m-es szokoar? 
De sebaj, mi talalunk par amerikai host, egyik a texasi prerirol, a masik  LasVegasi kaszinobol, stb. es ezek mindenfele csodas teljesitmenyre kepesek. Masfel ora mulva tuti, hogy megmentik a vilagot.
Az amerikait ebbe a hitvilagba nevelik, minden nap a TVben, mar 25 eve. 
Eddig mindig sikerult megmenteni, mert nem jott egyik baj se.
.
Na, most megjott a valo vilagban gy aprocska baj, egy kisse erosebb influenza virus.
Hol is vannak a  superhosok? Egyet se latok. 
Mar 1m-nal tobb halott van, es konnyen lehet hogy 10 vagy 50m lesz belole. Egyelore egy sz@ros virussal, ami nem is kulonosebben agressziv, azzal sem birnak semmit kezdeni, 10 honapja.
Ez az eshetoseg egyik filmben sem fordult elo.
.
Ugyanez eshet meg a penzugyi rendszerben is. 
Igen sokaig lehet, talan 25 ev ota mindig, elodazni a bajokat. A bankar superhos jon, es penzt nyomtat.
A valos problemaval meg nem is foglalkozunk. Eddig sikerult.
Placi82 2020. 11. 02. 13:52
Előzmény: #30223  Boole
#30226
Vagy nem áll érdekükben. Mert a bitcoin és az altcoin társai, nagyon jó le eresztoi, az emberek azon vágyainak, hogy valami biztonságosabb dologba tegyek a pénzüket mint a papírpénz. Mert nem függ jegybankbol, decentralizált és nem lehet korlátlanul nyomtatni, mert sok energiával bányászni kell. És véges számú. Tehát mint az arany!!!!! . De ha ez a több ezer milliárd usd az emberektől az arany piacra szabadul rá, mert nem létezne a bitcoin és tarsai, akkor mi történt volna???? Az arany usd árfolyama híven tükrözne az usd penzkinalat higulasat, az átlag ember számára. Tehát egy 5000 usd árfolyamot látnánk minimum, na akkor oda lenne a HIT ! Szóval nem a véletlen műve, hogy a bitcoin pont akkor jött létre, mikor a 2008 as válságot követően sok ember elvesztette a hitét a monetáris penzrendszerben, és az Usd ben. Tehát ez úgymond egy leereszto szelepkent működött, hogy ne az arany felé forduljanak az emberek! Szóval mindennek oka van. :))) 
pitcairn2 2020. 11. 02. 13:24
Előzmény: #30221  hellforceone
#30225
Corbett infotainment-nek kitűnő és ez bizonyos tekintetben a zerohedge cikkekről is elmondható
de azért érdemes ezeket is fenntartással kezelni
különösen mivel legjobban úgy lehet megvezetni az embert ha egy sor valóban értékes információ, jó meglátás mellé végül téves következtetést pakolsz
ettől függetlenül valóban ajánlom Corbett munkásságát, hisz élvezetes és gondolatébresztő:)
pl. mondjuk ez a 2009-es adás is az:)
https://www.corbettreport.com/episode-086-medical-martial-law/
pitcairn2 2020. 11. 02. 13:19
Előzmény: #30223  Boole
#30224

+ konkurencia generálás a nemesfémeknek
és a piaci mechanizmus eredményeképpen létrejövő pénz eszméjének a tudatos aláaknázása...
Boole 2020. 11. 02. 13:03
Előzmény: #30218  Placi82
#30223
Milyen világ az, kérdem én, ahol a jegybankok és a szabályozó hatóságok ennyi idő után sem foglalnak egyértelműen állást arról, hogy a coinok (köztük a Bitcoin) törvényes, vagy nem törvényes. Ha igen, akkor hurrá, zöld lámpa és növeli a likviditást, ha meg nem törvényes, akkor ezt a törvénynek is büntetnie kell. Milyen reakció az (és ezzel ez el is van intézve), hogy a weboldalra kitesznek egy nyilatkozatot, hogy ezen termékek mögött nincs felügyeleti ellenőrzés, igen volatilis termék, tehát mindenki saját magára vessen, ha rosszul sül el a dolog. Ez mi? Ezt úgy hívják, hogy könnyelmű bizalom, felelőtlenség, nemtörődömség, vagy egyszerűen nem értik, hogy ebben nekik dolguk volna. Üzenném a jegybankok illetékeseinek, hogy ébresztő, mert a pénzügyi ellenőrzés feletti hatalom elvesztésének kapujában már késő lesz aggódni.     
Fagylaltárus 2020. 11. 02. 12:33
Előzmény: #30217  Placi82
#30222

Nem tudom, én matekos vagyok, a közgazdaságtan számomra nagyon humbug :)  A pénzrendszer szerintem mindig addig működik amíg megvan a bizalom iránta és ennyi.
Hogy ez mikor veszhet el és hogyan és mitől, az jó kérdés.
Ehhez az kellene hogy az átlagos emberek elgondolkodnának vajon tényleg biztonságban van a pénzük a bankban stb.
hellforceone 2020. 11. 02. 12:30
Előzmény: #30208  pitcairn2
#30221

az alternativ verziónak kevesebb, mint a felét néztem csupán meg eddig... Sosem szerettem az összeesküvés-elméleteket, mégis, néha olyan érzésem van, hogy amiről a srác beszél, bizonyos mértékben igaz lehet. Egyébként az első reakciómban is írtakra reagálva... Csodaszép story, ami le volt írva a cikkben a nagy Resetről, de nem csak Erdogant, Putyint, Trumpot említem, hogy miattuk sosem fog működni, de úgy egyáltalán az egész politikai "elitre" értem. Mindegy, hogy jobb vagy baloldal van hatalmon, senki sem a tömegek érdekeit nézi, hanem mindenki csak a saját kis pecsenyéjét sütögeti. A cikk már túlságosan is mézédes volt, pont ezért válik sajnos hiteltelenné. Kár, hogy már csak alig hihet az ember a jóban, de ez is pont a mostanság hatalmon lévő "jó" vezetőknek köszönhető. A leginkább ijesztőnek azt tartom, ami ebben a cikkben van leírva.
https://www.zerohedge.com/geopolitical/snakes-suits-are-psychopaths-running-world
Nem hiába nem kerül normális ember a hatalom közelébe vagy ha mégis, akkor onnan hamarosan vagy eltávolításra kerül vagy elmenekül magától. Normálisan gondolkodó, stabil morállal rendelkező embert én még nem nagyon láttam a politikában az elmúlt 25-30 évben vagy csak borzasztó ritka kivételeket.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek