Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 06. 07. 20:17
Előzmény: #24039  Törölt felhasználó
#24040
11 éve vagyok a tőzsdén. VEEV nálam most a favorit, régen is az volt. Benne voltam 35-70 között, most 200 felett van. Jelentés előtt vettem bele nagyobb pakkot. Felvásárlási célpont lehet, mivel ők a piacvezető "life sciences" cég, remek szoftverekkel, jó ügyfélkörrel. A P/E ne tévesszen meg, az mindig is 100-120 körül volt, ennél ez a "normális". KGC-t nézem még az infláció miatt, 6 alatt elkezdem venni, ez most a terv. 
Törölt felhasználó 2020. 06. 07. 20:12
Előzmény: #24037  JeGeMeLOV
#24039
Híreket olvasását meg is spórolhatod:))). Marad a funda és a technikai kereskedés.....erre gyúrj rá! Saját rendszerre.Senkit nem megsértve.
"Még kéne gyorsan egy 10x-ezés, hogy nyugodt legyek."
Khmmmm, "csak"? Teljes portfoliora? Hát, ebben nem segíthetek, bár valóban commodity szekcióban lehet erre esély, valóban, de az már nem az én műfajom. Ha 5 éve tőzsdézel, minden hat rád, 15 után ez lesz a hírolvasás cím alapján: hülyeség, hülyeség, lapozzunk...
Ötletszilánknak jó a topic, én is olvastam nagyon-nagyon hasznos gondolatébresztőket, ami brutális segítség, de találati arányuk az katasztrófa, de ők lehet hamar zárják a vesztőt, ez mindenkinek más a veszteség tartási stratégiája. És ez a lényeg! Pánikot hogy kezeled le. 3-4 cég szerintem még elviselhetőnek kell lenni, de nem kell mindent elolvasni róla. Csak a számokat elemezgesd, majd megtanulsz szűrni. Sok anyag van, 3-5%-a hasznos.
Ha van tipped, mi is szívesen vesszük, legalább lescreeneljük.Neked is hasznos lehet.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2020. 06. 07. 20:09
Előzmény: #24022  vvince
#24038

Frissítem hamarosan. Addig is a "funda, opec-paktum, pandemia", stb. kapcsán egy fejezet az olaj áráról, akit érdekel (a teljes könyv 900 oldal). Az első pár gondolat az elejéről:
 
Do Supply and Demand Regulate Oil Prices?
 
Nearly everyone reading that subhead would reply. “Of course supply and demand regulate oil prices! What else could regulate them? Consumers demand oil; producers supply oil; the price mediates their desires. What could be clearer?" It used to seem self-evident to me. too.
 
The correct answer, however, is no. they don't. In this chapter, I support myconclusion and demonstrate its value.
 
First question: Did shifts in supply and or demand explain why the price of oil soared 1,300% in ten years, crashed over 78% in five months, tripled in 2½ years and then plunged 75% to date? From the limited data I have reviewed, it seems that economists would be hard pressed to demonstrate commensuratelv spectacular shifts in supply and or demand that either preceded or coincided with these major changes in oil prices.
 
The Socionomic Theory of Finance - Chapter22 - The Oil Market
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 06. 07. 19:47
Előzmény: #24035  Törölt felhasználó
#24037
Jól érzed. Tudom, hogy ez rengeteg pénz (elkölteni sok), de valahogy mégse érzem soknak, hiszen értelmes célokra, mint saját ház, lakás Magyarországon, arra nagyon kevés.  Legalábbis ami az igényeimnek megfelelne. Még kéne gyorsan egy 10x-ezés, hogy nyugodt legyek. Jó lesz 3 év alatt is. Régen mindig diverzifikáltam, volt 3-4 részvényem, ezt is jól eltaláltad. Csak azzal 3-4x annyi munka is volt, figyelni, elemezni, híreket követni. Aztán amikor találtam valami tényleg jó sztorit, akkor betettem all-inre és bejött. Mert megalapozott volt. Aztán jött a vírus, időben sikerült eladni februárban mindent, nyertem egy nagyon nagyot a vírus rallyn, de azóta nem találom az irányt. Van egy csomó cég, amire vártam, venni akartam, de sose jött le a céláram környékére se és elszáguldott. Nem vagyok teljesen kezdő, még ha néha úgy is tűnik :-) Sok jó tippet olvastam ebben a topicban, egyedül a LAKE-APT és rövidre a RIG-et játszottam meg. A RIG nyerő lett, a többivel pedig nullában vagyok ha a szummát nézem. Követni foglak titeket és figyelek tovább a tanácsokra. Nem szégyen a 40-hez közelítve se megfogadni őket. Az se baj, ha jóval fiatalabbak vagytok, a kor úgyis csak egy állapot :-)
Törölt felhasználó 2020. 06. 07. 19:37
Előzmény: #24029  Cyberslider
#24036
Én az SPG és OKE- ra szavaztam nemrég, és a HP-val szemezek egy ideje. De én már nem tudom mit higgyek az elemzőkről, amiket eddig olvastam, a nagy része fals tipp volt.
Törölt felhasználó 2020. 06. 07. 19:20
Előzmény: #24004  yooio
#24035
Én nagyon szomorú lennék, ha 6X lájkolnád le :) mert csalódott lennék, hogy ezekre nem készül rá aki tőzsdézik. Ráadásul pont Te  aki a leírtak alapján helyén kezeled a kockázat/diverzifikációs kitettséget.
Ugye mindenkinek meg vannak azok a papperek, amikben ücsörögnek hónapokig, évekig ezekről nem is számolnak be, tartják, mert legjobb tudásuk alapján azt érezik az árazása fedi az értékeltséget, és ha esik az árfolyam (javul a hozam/kockázati mutató) még vesznek. Azaz fent örülünk, lent bővítünk elv.Ezek jellemzően Blue-chipek. Ok, ezt vágja mindenki. No de ezekről nem számolnak be hetente, hogy "hahó még tartom, meg vettem hozzá", nem is várunk tőlük vagány sokszorozást, de ha évente átlagban emelkedik 10-20%-ot elégedettek vagyunk vele, ezért is ebben van a fő vagyonhányad jobb esetben (ETF-eket is ideveszem, az is külön topic lenne) (Hogy Total return vagy income papírok, mindegy, másik téma, de értjük). Ugyanakkor itt azt vettem észre, hogy igen, ha megörülünk az "unalmas" behemót BEFEKTETÉSI hányad mellett valami izgi, speka vagy trader pappernek, azt gyermeki izgalommal osztjuk meg forumon (na ezért nem ajánlok kérésre forumon soha semmit, mert ez nem így megy, honnan tudod mire vettem, hány%-ban portfoliom arányában, milyen kereskedési szisztémám van, korrelációs elveim milyenek,dobom egyik nap,Te tartod és csalódsz.). RV ETF/REIT/arany/Kötvény egy remek választás, korrelációs szempontból , de nem fedezed el teljesen a potenciális hozamodat sem el. DE! JeGeMeLOve-nak 2 évnyi vagyona van fent, lehet neked 20. Nyilván másképp porlasztasz kockázatot, és a te kisebb  SZÁZALÉKOS hozamelvárásod és realizálásod ha bejön arra az évre portfolioarányban,mégis NAGYOBB lesz nominálisan az hozam értelemszerűen  mint az övé a portfolio nagyság okán. Nyilván ezért is porlasztasz jobban kockázatot. Gondolkodtam 2 évnyi jövedelem a tőzsdén mit lehet vele tenni, mert az már nem kis pénz, de "eldiverzifikálni a hozamot" mégse nagy, de ezt ő is érzi. Azt hiszem egy 3-4 összetevő portfolio lenne jó neki, de van olyan érzésem Ő többszörözni akar, így meg nem lehet neki tanácsot adni, mert ha meg lebeszéljük valamiről ami meg többszörözött volna akkor rossz lesz neki lelkileg. Így neki kell eldönteni, bele teszi-e az összes tojást egy kosárba és hajrá, de fundásan várakozásra van ítélve, kétséges kimenetellel, hiába a jó számok, ha az árazás meg nem igazolja (másodpiac gyönyöre). Marad a Trader módszer Erre azonban egy nagyon szigorú (stop loss valamihez rendelve, ezer lehetőség, fedezés, %-os SL, fordulos jelek alapján stb) kereskedési rendszert javasolnék neki, ahol ugye nem funda kiértékelési tényezők hatnak, hanem árazási(!) fordulókat kell elkapni, ez 2-4 év mire bele jön. Vagy ott a momentumkereskedés (APT is annak lett szánva, ezeknek ez a vége amiben van, hát igen, nálam a momentumkereskedés a legutáltabb fajta. TA-trading, fundával ötvözve a legjobb nekem). Nem tudom, én évi 10-15%-kal megelégedtem mindig. Mert ehhez mérten több kockázatot nem tudok bevállalni, nincsenek is arcolos hozamaim, na jo vannak, de le nem írnám, kit érdekel. Engem sem másé.
De a lényeget leírtad és a %-os kitettséged is patika. Igen, az az izgi hogy osztod szét, és nem olyan könnyű ezt kontroll alatt tartani lásd Kozi PBR kalandját. Igen, nagyon okos megállapítás, hogy kisebb vagyonnal könnyebb is lelkileg nagyobb kockázatot bevállalni, ez tökéletesen tapasztalható. Így a hozam% is nagy kis portfoliora. DE ahogy levezetted a nagy vagyon is kisvagyonból jön össze jobb esetben, hogy közben tanuljon a hibáiból.
Én arra bíztatnám őt, maga kutakodjon...mert találati arányban pocsék ez a topic, ez tény, de ez nem kötekedés mert mint tudjuk a money management , kockázatkezelés matematikája okán, 20%-os találati aránnyal is lehet szép pozitív hozam (megint hosszú tanulmány lenne, ugye veszteséget elvágom, nyereséget futtatom, lehet csak 10-ből 2-3 jön be de azok futnak , többszöröznek stb.). És ez a lényeg, nem a tuti papírt kiválasztani, pláne gödörben megvenni nem lehet, de ez ezer helyen le van vezetve, sok irodalmat talál, a tanulásra fordított időt meg nem ussza meg ugy sem :))
Boole 2020. 06. 07. 18:57
Előzmény: #24033  yooio
#24034
A Goldman a világ egyik leggusztustalanabb cége. Szándékosan leminősít, aztán másnaptól veszi a leminősített céget. Teljesen felesleges bármit is tőlük elolvasni. A kicsi cégek minősítéseit olvasom csak, ahol jó érzékű stratégiai elemzők vannak. 10-ből 8x megbízható elemzéseket készítenek. Én ezeket is szoktam monitorozni és szűrni.
yooio 2020. 06. 07. 18:46
Előzmény: #24029  Cyberslider
#24033
Goldman Sachs : Time To Watch From The Sidelines
https://seekingalpha.com/article/4352395
Ennyit a goldmanrol... talalgat itt mindenki 😀
ragarda
ragarda 2020. 06. 07. 18:35
Előzmény: #24015  Boole
#24032
Teljesen kizártnak tartom, hogy ne korrekciózzon...és nem is kicsit. Elég ránézni AAL vagy stb chartokra!
Törölt felhasználó 2020. 06. 07. 18:01
Előzmény: #24007  pomperj
#24031
Jogos
Rray 2020. 06. 07. 17:56
Előzmény: #24027  lngnl
#24030
Ìgy van, mindig kell legyen egy olyan ellenségkép ami egyirànyba tereli a tömegeket, mint a pàsztor a nyàjat... ha az emberek aggódnak és félnek akkor könnyen irànyìthatóak.. ezt tudjuk... és ebben az orszàgban igaz talàn a legjobban Európában hogy állandóan rettegésben kell tartani mindenkit... híradót nem is nézek olyan mint egy durva pszichotriller... :)
... de eltèrtem a fórum témájától, ha a stimulus kitart választasokig akkor az évtized legjobb negyedéve következik
Cyberslider
Cyberslider 2020. 06. 07. 17:56
#24029

https://www.portfolio.hu/uzlet/20200607/25-reszveny-amit-nem-szabad-most-kihagyni-a-goldman-sachs-szerint-435646?page=1
Erről mi a véleményetek? Chart alapján tényleg nem rosszak (sdimonban én is benne vagyok) de most korrekciót vár a Goldman és szórni akar, vagy..? :)) Mert ha rájuk nézek, amugy tenyleg jonak tunnek. Kivéve talán a divat azt hanyagolnám.
lngnl 2020. 06. 07. 17:37
Előzmény: #24024  Rray
#24028
Csak ugy mondom orszagnev nelkul, de ahol en lakom mar 5% al kevesebb a nepesseg mert ennyien vesztettek el az allasukat, ezzel a vizumukat es kellett haza menni.
lngnl 2020. 06. 07. 17:35
Előzmény: #24026  JeGeMeLOV
#24027
Egyszeru a valasz, mert mindig van aki lehet hibaztatni. (Migrans, unio, soros, covid, etc.)
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 06. 07. 17:14
Előzmény: #24024  Rray
#24026
Egyet nem értek. Valóban rengeteg embernek nincs megtakarítása, nő a munkanélküliség, valódi segély nincs. Hol vannak ezek az emberek pénz és jövőkép nélkül? Nálunk miért nincsenek még tömeges elégedetlenségek?  
Törölt felhasználó 2020. 06. 07. 15:55
Előzmény: #24024  Rray
#24025
"mennyi ember sìrt, mennyi embernek nincsen még 1-2 havi megtakarìtása sem..."
Ez engem is meglepett. Bar, ha jobban belegondolunk, nem is cel, hogy megtakaritasuk legyen az embereknek. Csupan kovetik a trendet. Idonkent fordul egyet a kaleidoszkop eloall egy ujabb minta es megy minden ugyanugy tovabb, csupan a szines uvegdarabkak mashol helyezkednek el.
Rray 2020. 06. 07. 15:36
Előzmény: #24023  JeGeMeLOV
#24024
Szia!
Ez arra lesz jo hogy visszaesik a forgalom, az àrbevètel sokkal kevesebb eladó/munkaerő kell a boltokba stb olyan helyekre amikre vonatkozik a korlàtozàs... Véletlenül betèvedtem egy nagy DM be 11 körül.. kiküldtek mert 40 vagyok de KONGOTT az ürességtől...
Namàrmost lesz egy csomó munkanélküli akit feleannyi bèrèrt vissza lehet majd venni dolgozni (kell neki a meló mert éhenhal, eddig napról napra élt, nincs semmilyen megtakarìtása) vagy az alsó réteg nem bàntva őket mehet vasúti sint fektetni, hunguest Hotelt felujitani éhbérért....
Egyre jobban nyìlik az olló aki közép, alsóközép szinten él elszegényedik...
Dehàt a virus az virus, a vàlsàg az vàlsàg csak jó sok embernek kell mindani és hinni és akkor tènyleg van/lesz...
Én azon is meglepődtem hogy amikor kitört ez az egész hisztéria akkor mennyi ember sìrt, mennyi embernek nincsen még 1-2 havi megtakarìtása sem...
Én azt tanultam hogy minimum 6-12 havi legyen... de ha most elveszteném az állásom akkor simàn 2-3 évig kihúznám bevétel nélkül...
Fura a vilàg de az emberek most sem fognak tanulni semmiből, mint 2008ban sem tanultak...
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 06. 07. 15:12
Előzmény: #24021  mr_bob
#24023
Teljesen agybeteg dolog ez a 9-12 nyugdíjas órák. Teljesen tönkre teszi a kis üzleteket. Mindent lehet együtt az öregekkel, fürdőzni, moziba menni, kocsmázni, csak BOLTBA nem mehetünk együtt. Milyen elmebeteg szerint jó ez?
vvince
vvince 2020. 06. 07. 14:31
Előzmény: #23624  szarvasvadasz
#24022
Szia Szarvasvadász, tudnad kerlek frissiteni a WTI  chartodat? A 42-45-47 usd sav erinteset kovetoen latsz meg szamottevo eselyt korrekciora 30korulre? Funda alapjan lehetne realitasa 1-2honap mulva, tekintettel a lejaro opec+ paktumra, pandemia felfutasra, shale production felporgesre, es esetleges S&P korrekciora. Koszonom
mr_bob
mr_bob 2020. 06. 07. 14:03
Előzmény: #24018  JackOne
#24021
igen, ennek semmi köze a megölt fekete emberhez. pár napja voltam boltban, ahol 11:55-kor már legalább 10 ember várta a nyitás. a bolt előtt egy biztonsági őr folyamatosan visszaküldte a fiatalokat, viszont 11:58:30-kor még beengedett egy 65 év feletti öreg urat. 11:59-kor próbált volna egy 40 körüli ember bemenni, akit visszafordított az őr, hogy még nincs dél. na itt kialakult némi verbális csata, amibe még vagy 3-an beszálltak a várakozók közül. elhangzott olyan is, hogy akkor most ő bemegy is kidobja az öreget, mert elmúlt dél. ezt a történetet azért írtam le, mert látszódik mekkora feszültség van az emberekben 1 ember és 1 perc miatt feltehetően a karantén miatt. valószínűleg kint is hasonló a helyzet és most, ha már disney land-be nem lehet menni, akkor az utcán élik ki magukat.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek