Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
yooio 2022. 11. 13. 14:14
Előzmény: #16719  Törölt felhasználó
#16720
Amig a cigany egyedul van, addig lehet integralni. Ha egy helyen sokan lesznek, ott konkretan eselytelen. 
Törölt felhasználó 2022. 11. 13. 14:13
Előzmény: #16717  Törölt felhasználó
#16719
Félreviszitek a témát.
Itt az volt az alapkérdés, hogy megfelelő eszközzel lehet-e integrálni egy adott kisebbséget.
És a cigányokat lehet, mint a példák mutatják, a kollektívtudatuakat nem, mert ott a kollektiv tudatuk arra épül, hogy ők a felsőbbrendű faj, és a többséget el kell minden eszközzel nyomni. Másrészt olyan kifinomult eszközrepertoáruk van, ami az effajta integrációs kísérletet tökéletesen lehetetlenné teszi.
Hogy könnyű integrálni az előbbieket? Nem mondom. De nem lehetetlen elvileg.
szieszta 2022. 11. 13. 14:03
Előzmény: #16715  Törölt felhasználó
#16718

Az előítéletért megdolgoztak, de hidd el, sokkal nagyobb gond a neveltetésük. Amit otthon láttak, azon szocializálódtak és azt nagyon nehéz megváltoztatni.
Nálunk vannak "félcigány" emberkék, ott már lehet látni a felemelkedést, mikor más kultúrát lát a gyerek.
Meg kell nézni például a Gábor cigányokat. Teljesen más etnikum, mégis cigányok. Hasonlóan a zenészeket. Tehetségük az van.
Törölt felhasználó 2022. 11. 13. 13:57
Előzmény: #16716  szieszta
#16717
En is lattam mar cigokkal utat epitettni, meg lomtalanitani a városokat, meg parfumot arulni a plaza parkoloban 🤣
szieszta 2022. 11. 13. 13:54
Előzmény: #16711  Törölt felhasználó
#16716
......nem minden proletár proli. Az egyszerű munkás ember is tud felelősen, spórolósan élni.
Törölt felhasználó 2022. 11. 13. 13:52
Előzmény: #16712  szieszta
#16715
En azt mondtam, h 100X nehezebb az eloiteletek miatt egy cigo gyereknek az eselye arra hogy "normalis" korulmenyek legyenek korulotte, iskolazottsag, munkahely, karrier.
De latod Huminak is sikerult pedig neki csak a neve Renátó. 🤣
szieszta 2022. 11. 13. 13:52
Előzmény: #16709  emerald
#16714
Nincs cserépkályhánk, de a sütőben is finomra sül, mi még hagymával bolondítjuk, esetleg egy kis répa is kerül mellé.
Törölt felhasználó 2022. 11. 13. 13:50
Előzmény: #16709  emerald
#16713
A sult burgonya arstoppos?
szieszta 2022. 11. 13. 13:49
Előzmény: #16708  Törölt felhasználó
#16712

Ez egy stratégia. A cigány gyereket az anyja már pici korától orvoshoz hordja, fejfájással, szédüléssel, hányingerrel. Mire felnő, garantáltan alkalmatlan mindenre az egészségi állapota miatt.
Én nem nevelem a gyerekeimet, hanem példát mutatok.Ők is, csak nem mindegy, hogy milyent.
Nem szégyen, ha nem tud, sőt. Náluk az a szégyen, ha munkából kell megélniük.A közmunkásoknál is látszik, hogy mekkora utálattal söpörnek. A közmunkások vezetője mondta, hogy még a szocis csákány nyelét is eltörték, mindent tönkretesznek, aztán őzike szemmel mennek utána, hogy mester....ez eeetörött. Egy fa metszésénél három fűrészlap eltörése után kaptak seprűt, sepergessenek valamit, az olcsóbban jön  ki. Ugyan ez volt a szociban is, mikor mindenkinek dolgoznia kellett, de az 1/3 munkájából nem volt köszönet, azok voltak, akik csak a munkába jártak, de nem dolgoztak.
Törölt felhasználó 2022. 11. 13. 13:44
Előzmény: #16710  szieszta
#16711
Es a prolik? Azok meg az adofizetokon eloskodnek? 🤣
szieszta 2022. 11. 13. 13:37
Előzmény: #16707  emerald
#16710

Én már korábban írtam, hogy nem minden zsidó zsidó és nem minden paraszt paraszt.
Nagyapám is nagy tisztelettel beszélt a zsidó értelmiségről, akiknek vérükben volt, hogy meg kell élniük nagyobb fizikai munka nélkül. Ezért inkább művelődtek és vitték előre  a társadalmat.
A cigány ennek az ellenkezője, de  a fizikai munka nekik is szégyen. NEM ALKALMAS, ők ezt akarják elérni, így élősködve a hangyákon, néha egy kicsit hegedülve nekik.
emerald 2022. 11. 13. 13:34
#16709
Vidéki ebéd:
Cserépkalyhaban sült burgonya, sült csirkével.
Alufóliában mindkettő, alu tálcán :). Ha még ettetek jót...
Semmi fűszer, husin ici-pici só.
Törölt felhasználó 2022. 11. 13. 13:33
#16708
Ma egy cigo koloknek nem sok eselye van semmire... 
emerald 2022. 11. 13. 13:25
Előzmény: #16702  Törölt felhasználó
#16707
Nézzük másképp. A többség valaki álltal mindig ki lesz zsákmányolva. Hogy ez király, császár, vagy egy népesebb család...., ez van az idők kezdete óta.
.
A romák viszont úgy szocializálódnak az anyatejjel, hogy ők a valakik, erővel, csalással vagy  fifikával ki kell használni, be kell csapni a magyart. Ebbòl élnek.
Azért ha választanom kéne, inkább száz zsidó szomszéd, mint egy roma.
Itt vidéken azért vannak. Ha nem a főutcában lett volna ez a ház, meg nem veszem.
Amikor szentendréről eljöttem, még meg is sajnáltam őket. De olyanok mint Tomi bá, aliaz Kis Vuk, vérszívók!  
Egy zsidó bácsi volt a községben, a gyógyszerész. Intelligens, értelmes ember, 94éves koráig vitte a helyi patikát. Köztiszteletnek örvendett.
szieszta 2022. 11. 13. 13:17
Előzmény: #16704  Törölt felhasználó
#16706
Nálunk már megkezdték az integrálást lakókonténereket vett a város és egy tanyára kitelepítette a kezelhetetleneket. Azt nem lehet, hogy minden évben új lakást kapjanak, hogy azt leéljék és kérjék a következőt, mert az már lakhatatlan. :-)
szieszta 2022. 11. 13. 13:08
Előzmény: #16701  Törölt felhasználó
#16705

Nálunk a cigányok csak "pízbe" tudnak számolni, se írni se olvasni, de a jogaikat tökéletesen ismerik. Az összes segélyt kihajtják maguknak. Bemennek a hivatalba és a hölgyike mindent kitölt és elintéz, csak már takarodjanak onnan. A fehér embertől 100 dolgot követelnek, igazolásokat kell beszerezni, többoldalas kérvényeket kitöltögetni.A fehér ember ha rá van szorulva, szégyenében inkább meghúzza magát, csendben viseli sorsát. A cigányoknál a szégyenlősség ismeretlen fogalom.
Ha valamelyik valamit tud, még azt is eltitkolja, mert még befogják kamatoztatni a tudását.
Törölt felhasználó 2022. 11. 13. 13:03
Előzmény: #16703  szieszta
#16704
Nalátod, hogy lehet integrálni. :P
szieszta 2022. 11. 13. 12:59
Előzmény: #16697  Törölt felhasználó
#16703

A cigányok egy darabig tudnak viselkedni és van 1-2 kivétel is köztük, de a vér nem válik vízzé. Nagyon sok történetet hallottam, mikor kaptak esélyt és úgy látszott, élnek vele. Aztán .......
Nálunk, mikor a gyerekek mennek suliba, a cigánycsorda olyan kiabálással van, hogy a gyerekeknek eléggé félelmetes.
Igaz, Kelet Magyarországról , talán Gyuláról voltak Óvár környékén kukoricát címerezni, no azt a fehér ember nem bírta volna. A MELÓ-Diák csapatát lealázták teljesítményben és minőségben is. Meg volt a recept, kellett két-három hajcsár, akik azért kapták a fizetésüket, hogy hajtsák őket, nem egyszer egy kis veréssel megszerezve a tiszteletet.
Törölt felhasználó 2022. 11. 13. 12:58
Előzmény: #16701  Törölt felhasználó
#16702
Jójó. Ebben Lacival is eltér a véleményünk.
Világos, én is oda mentem lakni, ahol tutira nincsenek. Biztos, ami biztos.
Nekem a cigányokkal nincs olyan nagy bajom. Ellenben a kollektív tudatúakkal van, mert azok a többségi társadalom elég gusztustalan kizsákmányolására törekszenek. És állandóan saját magukat hozzák helyzetbe, és utána még ki is oktatnak, hogy te vagy a tehetségtelen. Mint a polipok mindenre rátelepszenek.
Törölt felhasználó 2022. 11. 13. 12:50
Előzmény: #16697  Törölt felhasználó
#16701
Ha az a módja, hogy többszörösét keressék a társadalomhoz képest, ahova be kellene illeszkedniük, az nekem nem tetszik.
De még ez is csak egy ideális, elképzelt valóság, mert Te láttál tizet közülük reggel munkába menet. Ugyanez a tíz ha melletted lakna, már nem biztos, hogy ez lenne a véleményed.
De ott a többi 2 millió amúgy.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek