TP 1-nek én is 1.0780 tettem be, aztán áthúztam TP2-re 1.0740-be, bejött.
Indikátor jelzések alapján gondoltam, h nem a rés betöltése az alja az aznapi mozgásnak H1-n.
Szerintem most ezt játszák heti szinten.
link
Arra vagyok kíváncsi, hogy heti záróban a múlt heti gyertya teste alatt tud-e zárni.
Akkor további short, az ék aljáig. Mélyebbre nem vizionálok, ahhoz le kéne törnie ezt az alakzatot heti záróval.
Havi charton a január havi long kulcsforduló még érvényben van. Örülnék, ha kicsit még lejjebb jönne, diszkontálódni, az elkövetkező néhány napban.
Korrekció benne volt a levegőben, főleg hogy hétfőn gappel nyitott.
Én ~1.078-as végállomást gondoltam, az lepett meg ahogyan innen lerántották 1.075 alá.
Ameddig az EU gyengeséget mutat lehet a keresztárfolyam 1/1, ha megerősödik (és vásárlóerő paritáson is ez a reális) 2 USD=1 EUR lesz valamikor (reméljük)
Teljesen egyetértek azzal, amit írtál, alapok, stratégia keresés/csiszolás demoban, kis pénzzel éles gyakorlás - amikor már van mit gyakorolni. Nem emlékszem a konkrét esetre, ezért lehet, hogy valami félreértés van. Alapvetően az alábbi esetben szoktam pénzzel való kereskedésről lebeszélni valakit:
1. Amikor azért akar kereskedni valaki, mert azt mondta az ismerőse, hogy most venni érdemes, és azzal kopogtat a fórumon, hogy mit gondolunk, mikor adja majd el?
2. Amikor arról beszél valaki, hogy pár százezer HUF tőkével megélhetésszerű kereskedésben gondolkodik, mint életszerű reális lehetőség
Ami az elméletet illeti, megértem bárki kétkedését, mert kevesen tudják érdemi munkára fogni. Pedig az Elliott hullámelmélet nem csupán elmélet. Olyan egyedülálló rendszer, amely a historikus árfolyamadatokat, a forgalmat és az eltelt időt együtt tudja értelmezni. Olyan eszköztárral vértezzük föl magunkat, amellyel egy egész más világ tárul fel előttünk. A fekete-fehér igen/nem-ek mellett megjelennek az árnyalatok, nagyobb léptékű összefüggések, a várható célárak, irányok az oda vezető úttal és nem utolsó sorban azok elérésének várható időpontjával. A szó szoros értelmében feltárul szemünk előtt a lehetséges jövő. Sohasem teljes bizonyossággal mutatja meg a jövőt, azt láttatja, hogy mi történhet és nagyjából mikor, általában több eltérő valószínűségű lehetséges folytatást felkínálva. Mindig valószínűségekben gondolkodunk, ahogy a piac mozog, vele együtt változnak a hullámminták és a várható folytatás bekövetkezési valószínűsége.
A prediktív jelleg a véges sokféle hullámmintázatból való nem véletlenszerű építkezésből következő sajátosság: a fejlődő alakzat egy része a múlt, a még formálódó része a lehetséges jövő. Mivel a mintázatok objektív szabályok szerint követhetik egymást, az elmélet abban segít, hogy felismerjük azokat a helyzeteket, amikor az egyik iránynak a szabályok alkalmazásával nagyobb lesz a valószínűsége a másikkal szemben, amelyhez egy vagy több lehetséges scenariot, potenciális belépési szinteket, célárat, stop szinteket (= mikor dől meg a scenario) és időintervallumot is megad. Ez az az előny, amelyet más módszerekhez képest magabiztosabban, megalapozottabban ad. Ezt a prediktív jelleget viszont sokan félreértik és azt hiszik, hogy az
elmélet alkalmazása a tuti jövő kitalálására irányul. Aki ezt olvassa, remélem, most már jobban érti, hogy miért nem erről van szó.
De egy nyelv és kommunikációs eszköz is egyúttal: van saját szimbólumrendszere, nyelvtana, ami megtanulható. Egy általam készített számozás egy másik Elliottul beszélő számára pontosan ugyanazt jelenti, anélkül hogy beszélnénk. Nincs más ismert elemzőrendszer, amely nyelvként is funkcionálna. Megtanulni és munkára fogni éppen azért eszelősen időigényes folyamat, mert sok ezer szituáció alakulását kell élőben végigkövetni és értelmezni ahhoz, hogy az agyunkban élő rendszerré álljon össze és elkezdjünk valós időben "beszélni".
Ma már általánosan elterjedt elemzőeszköz, amelyet komoly cégek (pl. a Goldman Sachs) is naponta alkalmaz. Azt már kevesebben tudják, hogy az élet számos más területén is használják, mint pl. dohányzási szokások alakulása, divatirányzatok, kábítószerfogyasztás várható alakulása, bűnözés. Néhány érdekes példa az alábbi linken:
link
Bár számomra egyértelműen a legjobb megközelítés a kereskedéshez is, sosem felejtem el megjegyezni, hogy ha valaki csak kereskedni szeretne, nem szükséges ezt a rögösebb utat járnia. Vannak itt többen - mint Te is -, akik más alapokon nyugvó, könnyebben elsajátítható stratégiát követnek sikeresen, de a kitartó gyakorlást egyik esetben sem lehet megspórolni.
Kicsit hosszú lett, de remélem, nem haszontalan.
EUR-USD ben eltudok képzelni,egy 1.08-1.0820 közötti vissza tesztet,majd onnan le 1.06-1.0640 közé.
A dollár index könnyen lehet,hogy megismétli hetesen amit eddig szokott ,új alj majd vissza rántás és onnan az utolsó csúcs vissza tesztje.
A font mára egyértelmű volt,holnapra egyenlőre egy kérdőjel a számomra.
Az optikámon keresztül ez benne volt. egy 1.0855 beszállóval TP 1.0740...ami meg is volt.ráadásul törte az emelkedő trendvonalat.igazából ez alatt szerettem volna látni nagy volt a kísértés, h TP lejebb tegyem...
Csak számomra kicsit magic, hogy 1,09-ről ilyen dinamikával miért is rántották le 1,075 alá.
Nálam pl. 1,0774 körül gap van.
Fura, hogy hirtelen mindenki rátenyerelt a sell gombra, mikor az égvilágon semmi nem történt.
Ilyenkor mondom, hogy ez a nagyok játéka.
Dehogynem, több nap alatt rajzolódhat ki az a formáció (= napos chart), amely mentén értékelhető, amiről beszélünk - legalább is, amiről én beszélek. Több idő kell hozzá, hogy h4-en / naposon "formát ölthessen".
GU akár ~1.225-ig is lemehetne, akár úgy is, hogy előtte pl. 1.25 körülig vissza felmegy. Az EU esetén már nagyobb az esély, hogy a scenariom esetleg rossz és kész "ötös" ment fel a tetőzésig (hullámos alapon pl. intő jel, hogy a kékkel jelzett szint alá ment); 1.064 impulzív szerkezetű elérése jelenleg az a mód + jelzés értékű szint, ami alatt már nagyon gyanús, hogy más scenariokra kell számítani.
Meglátjuk, időnk van, várok a piacra, hadd beszéljen kicsit többet ;-)
EUR/USD