Topiknyitó: Portfolio 2010. 12. 30. 13:40

Eddig 3090-en nyilatkoztak a nyugdíjpénztárban maradás mellett  

Ugrás a cikkhez
A hárommillió magánnyugdíjpénztári tagból ma délelőttig 3090-en nyilatkoztak úgy, hogy maradnak a pénztáruk mellett - tudta meg az MR1 Kossuth Rádió. A nyilatkozók kétharmada a fővárosban, legkevesebben viszont a Dél-Dunántúli és az Észak-Alföldi...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=143490
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 01:15
Előzmény: #817  Törölt felhasználó
#820
hogy ne szóljanak be
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 01:13
Előzmény: #817  Törölt felhasználó
#819
ne szóljanak...
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 01:08
Előzmény: #813  tokos.
#818
Nem értelek félre. Te érted félre a törvényt. A járulék nem az államé, hanem a nyugdíjkasszáé, ami egy ELKÜLÖNÍTETT állami pénzalap. Az állam ezt "csak" kezeli és szabályozza, valamint GARANTÁLJA, mivel korábban ezzel a feltétellel "csente el" belőle a pénzt és mivel a játékszabályokat is ő alkotja.
Ez korábban (95 előtt) a nevének szó szerint megfelelően "társadalom biztosítás" volt a törvény szerint, azóta a nyugdíjalapot ellenszolgáltatásért megillető (tehát feltételes) járulék. Több mint százéves története alatt "állami" pénz vagy "adó" eddig soha nem volt.
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 01:01
Előzmény: #814  tokos.
#817
Viszont ha igen, az már többe kerül mint az egész manyup.
Reménykedni lehet, de akkor szóljon valaki Orbánnak és a Petikéjének meg többi zseninek hogy szóljanak be mindenkinek, Merkeltől kezdve, Reuterson és Economiston át, hitelminősítőknek, IMF-nek, EKB-nek (elnézést azoktól akiket kihagytam :)) mert lehet hogy még szükségünk lehet barátokra...
tokos. 2011. 01. 08. 01:01
Előzmény: #815  tokos.
#816
1 óra.

Hogy mekkora marhák vagyunk...
tokos. 2011. 01. 08. 00:58
Előzmény: #807  Törölt felhasználó
#815
Mikor? Lehet, hogy nem láttam.
tokos. 2011. 01. 08. 00:56
Előzmény: #812  Törölt felhasználó
#814
Nem az árfolyamra utaltam, az remélhetőleg 30%-ot nem fog elmászni.

Nincs örök állás, nincs örök pozi, kerülhet az ember feljebb is, meg az utcára is.
tokos. 2011. 01. 08. 00:55
Előzmény: #808  Törölt felhasználó
#813
Félreértesz. Azt írtam, hogy ez a pénz eredetileg az államélett volna, de lemondott róla azzal, hogy egyéni számlákon nyugdíjra teszi félre a pógár rősen korlátozott hozzáféréssel.

A lenyege az a dolognak, hogy ha nem hozták volna létre az mnyp-ket, akkor ez az államnak folyna be a jelenlegi nyugdíjasok nyugdíjának fedezetéül.
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 00:53
Előzmény: #797  tokos.
#812
"Persze ez könnyen változhat bármilyen irányban."

Ez nem random játék. A dolgok között összefüggések rejtőzködnek. :)
tokos. 2011. 01. 08. 00:52
Előzmény: #804  Törölt felhasználó
#811
Pénznyelő,

Számoljunk.

A jelenlegi vagyon tf. 3000 mrd. Ezt államosítja be, ez lesz az implicit adósság.

Miután ez a 3000 mrd 0.65%-os reálhozammal alakult ki, míg azokra az állampapírokra, amik ennek "fedezetéül" szolgáltak az állam ennél magasabb reálhozamot perkált ki, vagyis az explicit adósság ennél magasabb, ha egy sima csere lenne, kimondottan jó bótnak tűnne.

A probléma abban van, hogy költeni fognak belőle, első nekifutásra 600 mrd-t, ezt nem tartom szerencsésnek.

De ebben nem is hiszem, hogy valaha vitatkoztam volna veled, és emlékeim szerint ennek drop sem örül.

Ugyanakkor ha valahol itt megállunk, akkor ennél hosszab távon valószínűleg nagyobb költségeket igényelne az mnyp-k fenntartása vagyis valószínűleg még így is megéri, de nem tudnám pontosan kiszámolni.
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 00:51
Előzmény: #809  Törölt felhasználó
#810
A hozamunk az általad dicsért megoldások miatt növekszik, érdemesebb lesz majd a lengyelekére figyelni, mert ők is futkosnak utánunk a pokolba vezető úton.
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 00:50
Előzmény: #796  jumbo2
#809
A hozamunk az általad dicsért megoldások miatt növekszik,

"Felhívom figyelmedet arra a tényre az explicit/implicit államadósságot emlegetve, hogy a válság most van, nem 10 év múlva és most kell kezelni, nem az államcsőd után. "

Igen a válság most van és most kell kezelni, ehelyett mi elköltjük amink van és 6%-os növekedéstől várjuk a megoldást... Válságban, mi sem természetesebb :)
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 00:50
Előzmény: #800  tokos.
#808
Szerintem komoly tévedés azt gondolni, hogy az mnyp-be utalt pénz az "államot illeti" (maga a törvény is magán tulajdonnak nevezi), ahogy az sem felel meg a valóságnak, hogy az mnyp-be folyó pénz miatt kell a nyugdíjkasszát "kipótolni". A nyugdíjkassza hiánya annak a következménye, hogy amikor (meglehetősen sokáig) több pénz folyt be mint amennyit ki kellett fizetni, akkor nem felhalmozták, hanem az aktuális kormányzat folyamatosan elköltötte. Most e korábbi kormányzati költekezést kell visszafizetni az aktuális hiány formájában.
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 00:48
Előzmény: #800  tokos.
#807
Tokos:

"Hát a mai nap folyamán ezt az elmúlt 5 percben láttam először"

Ez meg színtiszta hazugság, mert én ma is pont ugyanezt írtam.
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 00:46
Előzmény: #801  Knight Tyris
#806
KT, szerintem azért tök felesleges írjál, hogy havonta egyszer leírd nekem, hogy mégis hogy képzelem ezt. Vegyél részt a vitában, vagy írd meg másoknak is, ha túlzásba esnek. Érdekes, hogy se tegnap, se ma nem írtál azért, mert tokos, miket írt.

Nevetséges, hogy az elmúlt kb. 1 évben a fórumbeli tevékenységed arról szól, hogy néha megjelensz engem fegyelmezni.
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 00:42
Előzmény: #791  jumbo2
#805
ilyen mindeddig nem "derült ki", bár a jövőben a múlt is "képlékenyen alakítható".
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 00:39
Előzmény: #800  tokos.
#804
Ez az implicit-explicit államadósság csere, amivel az állam hosszútávú kötelezettsége NŐ, az szeritned jó? Igen vagy nem?
tokos. 2011. 01. 08. 00:39
Előzmény: #794  tokos.
#803
Tudom már, onnan jött a dolog, hogy azt írta miklós, hogy nem csökkentette volna az szja-t, pedig ugye a 2011-es törvények el voltak fogadva még Bajnai által, vagyis törvényt sértett volna... Pedig olyan becsületeskének tűnik a fiú.

Na mindegy, megkavarodtam én is, fáradok.

Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 00:38
Előzmény: #767  prmiklos
#802
Ha "az mnyp nagyon rosszul gazdálkodik" érv valós lett volna, akkor az egyáni számlákat a MÁK-hoz kellett volna áthelyezni (ezzel egyben igen jó "állami" likviditást is teremtve a garancia mellett),és a gazdálkodási szabályokat korrigálni.

Ha "a költségvetési deficit tartása" érv valós lett volna, akkor az előbbi mellett nem kellett volna 300 milliárdos további lyukat ütni a 2010-es költségvetési tervre.

Ha "a nyugdíjrendszer finanszírozhatatlansága" valós érv lett volna, akkor mindenek előtt egy új nyugdíj modellt kellett volna megalapozni (például az államilag garantált szociális alapnyugdíj - mint 4. pillér - bevezetésével, mely például a minimálbér jövedelemtartalmához igazodik - mondjuk annak 80%-a -, és ehhez igazodóan egy nyugdíjadó bevezetése, tovább a meglevő 3 pillér ehhez történő korrekt igazítása).

E helyett levágtuk a tojásokon ülő tyúkot (és rövidesen el is fogyasztjuk, sőt még azt sem közösen), nem törődve azzal, hogy a tojás tönkremegy.
Knight Tyris 2011. 01. 08. 00:38
Előzmény: #766  Törölt felhasználó
#801
"Kurva sokszor leírtam, ne fárassz. Ha nem részegen fórumoznál, valószínűleg emlékeznél is rá."

Na wazz azért ezt így Tokos fejéhez vágni, pláne úgy, hogy tudod, hogy abszolút nem igaz, illetve azok után, hogy hányszor vetetted fel másoknak hogy minősíthetetlen stílusban fórumoznak....

Szerinteds ez következetes, vagy a saját mércéd mégsem ott van mint ahává "állítottad", mondtad?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek